Posledním krokem americké vlády v boji s kriminalitou a terorismem je vysílání signálu, který znemožňuje vědomé páchání trestných činů. Kariérní kriminálník Graham Bricke (Édgar Ramírez), který zatím velké štěstí neměl, se spojí se synem známého gangstera Kevinem Cashem (Michael Pit) a s hackerkou na černém trhu Shelby Dupree (Anna Brewster). Společně podniknou loupež století a zároveň poslední zločin v dějinách Ameriky před vypnutím signálu. (Netflix)

Jaro.Krafcik

Novinka na netflixe ale tak slabá že až. Pár dobrých momentov tam bolo, ako nápad a a vykrádanie. Niektoré prestrelky. Ale inak herci a ta prehnaná dĺžka pri ktorej by zaspal asi každý. Ešte k tomu chýbal opäť dabing. Aspoň za pesničku na konci, Personal Jesus od Depeche Mode sa to oplatí ako tak dopozerať. Ale inak poriadna nuda a ako celok slabota. 2* ()

bourec

Nejvíc ze všeho mi to připomíná klip Marylin Mansona.No,ale těch stopadesát minut je fakt síla.Proč mu neporadili producenti, když je to takovej babral, aby to pěkně zgruntu vostříhal.Takhle to nemá děj,napřeskáčku naplácaný scény, který nejsou potřeba.Navíc spousta zpocenejch, zakrvácenejch a nesympatickejch postav, kde snad ani objevší se poštˇák by nebyl normální.Hodně špatnej film.A ta jedna hvězdice je celá za závěrečnou skladbu miláčků z Anglie Depeche Mode.Ty,Olivere Megakokotone, nedostaneš nic.20%.Že mě to slovo komiks v předloze už ani nepřekvapuje! ()

EvilPhoEniX

Netflix si vybral slabší chvilku. Film má fajn nápad i celkem sympatické herce( Edgar Ramirez i kočka Anna Brewster jsou fajn), ale filmu škodí přepálená stopáž a průměrná akce, která nemůže dnes nikoho kdo má nakoukáno zaujmout. Přesto mě to díky tématu nenudilo, jelikož mám podobné filmy rád, takže na zabití večera film ujde. Příběh**, Akce**, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí**. 4.5/10. ()

silentname odpad!

"The Last Days of American Crime" bude asi na konci roka korunovaný medzi najhoršími filmami, čo som videl za celý rok. Mám pocit, že tu zlyhalo skoro úplne všetko. Bod dávam za herecký výkon Édgara Ramíreza, ktorý je dokopy asi jediný človek, ktorý v tomto filme za niečo stojí. A nemám z neho pocit, že by si zaslúžil odstreliť. Všetko ostatné? Kde vôbec s týmto začnem? Okey, povedzme si niečo v prvom rade o dĺžke tohto filmu. Myslím si, že je maximálne prepálená na to, aké tempo si film zvolil. Prvá hodina je nuda, potom máme niekoľko scénok absolútne trápnej akcie a ku koncu keď konečne vidíme plán priamo v akcii, tak jediné na čo čakáte je, kedy nabehnú titulky, lebo je tu toľko sprostých scénok, že je to až čistá tragédia. Olivier Megaton nie je zrovna najtalentovanejším režisérom, no v tomto filme dosiahol asi spodok svojho umenia. Akčné momentky v tomto filme sú buď maximálne nevkusné, alebo je to len strieľanie s tým, že nič netrafíme a podobne. Najlepšie je to vidieť v dvoch scénkach. A nebudem sa ospravedlňovať za to, že to poviem, pretože je to treba spomenúť. Prvýkrát je to počas naháňačky, kedy sedí náš hlavný hrdina v červenom aute a strieľa na nepriateľov, ktorí unášajú Shelby Dupree. A nepriatelia samozrejme opätujú paľbu. Počas tej akcie sa vypáli obrovské množstvo guliek, no očividne ani jedna netrafila jeho auto, lebo vyzerá celý čas rovnako. A druhá momentka príde keď Bricke vyzdvihne kamiónom Shelby pred rádiovou vežou a doslova sa zjaví jeho truck na mieste, kde je treba. On tam ani nedorazí. On tam proste v tom momente pristane ako keby sa tam teleportoval. A je to absolútne najhoršia scénka, čo som videl za posledných 20 rokov filmov. Bez toho, aby som preháňal. Neviem kto sa tam ten záber rozhodol takto vmontovať, no je to čistá tragédia. Postavy sú dokopy len klišé, pričom si dovolím tvrdiť, že Kevin v podaní Michaela Pitta je asi tohtoročná najotravnejšia postava. Pri každej scénke s ním som mal chuť ho odstreliť. A aby toho nebolo málo, tak film niekoľkokrát priniesie na scénku postavy, ktoré mali zmiznúť oveľa skôr. Mimo iné dokonca niekoho, kto by mal byť podľa všetkého mŕtvy. Lebo ak je niekto skutočne schopný prežiť úvodný výbuch, tak nemám k tomu čo dodať. Film je také zúfalstvo, že by si zaslúžil facku. No jediné čo mu môžem urobiť je udeliť mu záverečnú známku a na konci roka si ho pripomenúť na svojej nástenke. Pokiaľ ho niekto ešte nestihne dovtedy podliezť. Hodnotenie: F ()

3DD!3

Americká vláda chce všem lidem vypnout jejich zločinné myšlenky (určitě pomocí 5G!), pan Cihla, jeho bejvalka a jeden sociopatický kretén si chtějí ukrást ještě kamión peněz na dožití ve svobodné Kanadě. Nápad je fajn, ale jeho realizace pokulhává. Megaton to dramaturgicky těžce neustál a film tak má dvě a půl hodiny, akce je průměrná a logické lapsy otravné. Ramirez je fajn, bohužel je jediný a sám to nezachrání. Průměr s promarněným potenciálem, raději jsem si měl přečíst Remenderovu předlohu. Zabralo by to míň času. ()

• Během milostné scény v restauraci hraje píseň „I Wanna Be Your Dog“ z roku 1969 od americké rockové kapely The Stooges. (rublik05)
  • Při závěrečných titulcích hraje skladba „Personal Jesus“ od britské hudební skupiny Depeche Mode. Skladba byla vydána jako první singl z alba „Violator“ dne 29. 8. 1989. (rublik05)