Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (96)

Voľba (2014) (S02E09)

Diel ktorý nám ukáže, že aj anglický vojaci vedia bojovať, že Rollo má šťastie z prdele, že Bjornova slečna sa učí bojovať, že Athelstan sa vracia na sever a, že Horik a Floki dačo kujú. Uvidíme čo. ()

Modlitba Pána (2014) (S02E10)

Alebo ako vyjebať s niekým kto si myslí, že perfektne vyjebal s tebou. 5* jak bič. ()

Season 3 (2015) (S03)

Sem dodám iba toľko, že hoci ide o niečo slabšiu a menej akčnú sériu, intrigy a kurváctva čo sa tu stali sú bohaté a ťahajú to hore. Uvidíme čo 4. séria. ()

Žoldinieri (2015) (S03E01)

Diel ktorý nám ukáže čo to nové v domovine Ragnara aby nás vzápätí vzal späť do Wessexu kde sa všetko zdá sa na dobré obracia(uvidíme dokedy) A na záver síce kratšia ale dobrá bitka. Akurát veliteľské schopnosti Mercijských vodcov sú skvelé. Neviem či sú ultimátny pablbi alebo rátali s tým, že Ragnar je jebnutý pako, ale rozdeliť armádu na dve časti, jednu väčšiu a jednu menšiu bez toho aby sa vzájomne podporili je prúser. A to, že sa princ čudoval prečo útočia na menšiu skupinu, tak to je už vážne top. ()

Pútnik (2015) (S03E02)

Taký pokojnejší diel, kde sa rozpráva, farmárčí, chľasce. A v domovine vikingov sa objavuje nová postava (s tvárou Kevina Duranda ktorý je skvelý herec) a pravdepodobne zamieša karty a zakurví to čo sa tu buduje. A finish s athelstanom bol dosť crazy. ()

Osud bojovníka (2015) (S03E03)

Bitka dobrá a Torsteinov epický skon topový. Pasáž s pútnikom je zaujímavá, je tajomný a tak to má byť. Čo sa týka pasáže vo Wessexu tak je to ja chcem jebať ju a a ona chce jebať mňa (kto videl chápe, kto pozrie pochopí) ale aspoň konečne mal Egbert v tej vani nejaké tie ženské, len škoda, že tento seroš neukáže aj nejakú tú nahotu. ()

Zjazvená tvár (2015) (S03E04)

Diel ktorý je síce neakčný ale rozhodne pohne dejom v rámci intríg. Pár slušných prekvapení sa nájde, pútnik je tajomný as fuck a Siggy ide konečne ta tam. Mne chýbať nebude. Hej a vyžratec Eila sa po dlhšej dobe vracia na scénu, ale zatím nič z toho. ()

Zlodej trónu (2015) (S03E05)

V Kattegate sa neudeje podľa mňa nič extra okrem bitky Rolla a Bjorna. Ale vo wessexe sa mladý princ dozvedá, že jeho žienka sa u Athelstana nespovedala, následne napadne severanských farmárov a v závere nám Egbert odhalí svoju pravú tvár zákerného spičenca. No bude to ešte prdel. ()

Znovuzrodenie (2015) (S03E06)

Scéna s mučením Ecbertovej nevesty drsná. Athelstanova scéna s božím svetlom nič extra. Príchod Jarlov za Ragnarom poteší, môže sa vyraziť na Paríž. Jo a Floki dal Athelsatnovi dobrú sekerkou do hlavy. A koniec značí, že Ragnarovi asi prepne. ()

Paríž (2015) (S03E07)

Epizóda síce mierne vydrbe s tými ktorý čakajú nejakú bitku(dočkáme sa iba krátkeho útoku kušníkov na vikingské lode) ale predstaví sa nám parížsky kráľ, jeho dcéra, ktorá je nič extra a jednoruký lord ktorý pôsobí fajn. Vypičenec Egbert má prúser, lebo kráľovná Mercie nechce počúvať a tak vyšle svojho syna aby zjednal nápravu ale tá mu hrozí Ragnarovým synom(ale silno pochybujem, že to je vôbec jej syn, tobôž Ragnarov), našťastie princ nie je mechom udretý. Hej a pasáž s Eckbertom a jeho nevestou, nuž všeličo z toho môže vypáliť. A záver vnadí na poriadnu bitku tak uvidíme jaký masaker dostaneme. P.S, Mám za sebou tri série ale nenašiel som si žiadnu obľúbenú postavu ktorej by som fandil. Ale to nevadí, len je to prvýkrát čo sa tak stalo. ()

K bránam! (2015) (S03E08)

No nepoviem, že bitka bola tip top, ale rozhodne bola fajn. Mŕtvych je dosť a celkom prekvapí, že jak nájazd z mora tak nájazd na bránu skončí neúspechom. V Kattegate máme iba krátku scéna kde sympatická Porunn odíde do prdele(ktovie čo s ňou bude). No čo sa týka Flokiho tak ten je v piči zo života (ako bol i predtým ale teraz to vyexpoval) Jo a celkom prekvapilo, že Bjorn to prežil vzhľadom na rozsah zranení ale fajn. A v závere zisťujeme, že náš Ragnar to urobil schválne aby otestoval obranu mesta. No hold Athelstanova smrť ho asi riadne skokotila. P.S. To prekvapko čo ich čakalo za bránou bol masaker, škoda, že Lagherta tam nechcípla. ()

Okamih zlomu (2015) (S03E09)

najprv fajn akcia s kopou skapatých, potom dobrý ojeb vikinga pri poprave, drsné potrestanie sebavedomého misionára a záverečný krst bola iná prdel. najmä floki bol z toho v piči. ()

Mŕtvi a pohania (2015) (S03E10)

Pekný výjeb ragnara s Parížanmi. Top bolo to jak kráľa drblo od strachu, možno sa i dosral. Oddo je stredoveká verzia Greya z 50 odtieňov, a návrh na svadbu Rolla s Gizou, no to ešte bude prdel. Jo a koniec ukazuje, že Floki má po piči. ()

Season 4 (2016) (S04)

4. séria bola síce slabšia a v prvej polke aj nič extra ale v tej druhej sa vylepšila a najmä trojica synov Ragnara(Sigurda nerátam, bol o ničom a i tak zhebol) najmä Ivar ale ani ubbe nepôsobí zle. Ragnarov koniec epický, i smrť vyžratcu Eila, smrť vypičenca Ecberta slabšia ale stále fajn. Tak uvidíme čo 5 séria, ktorá ale údajne už stojí za deravý groš. ()

Zima v divočine (2016) (S04E01)

Klasický pomalší rozbeh kde Auslaug kuje pikle (tej kurve som od začiatku neveril), Lagerthin kontrajarl pekne vydrbe s jej odporcami, Rollova svadobná noc je zaujímavá a aj vtipná. Jo a som zvedavý jak dopadne Floki. No a záver, tak to bolo nečakané jak fras. P.S: Tú aziatku nechápem ale dobre no zas chcieť úplnú historickú realitu to by som chcel veľa. ()

Zabite kráľovnú! (2016) (S04E02)

Linka v kategate ohľadom ragnara nič extra ale ohľadom Flokiho je fajn. Čo sa týka Paríža tak Rollo sa snaží zapôsobiť na princeznú(zatiaľ neúspešne ale určite skôr či neskôr zasunie.) Egbert ide pomáhať mercii a uznám, že bitka je síce kratšia ale slušne krvavá a dobrá. A aj keby sa nič nedialo v celom diely i tak by dostal 5* pretože tá piča Aslaug konečne dostala cez papuľu. A Bjorna nekomentujem. ()

Slzy radosti (2016) (S04E03)

Bjorn a jeho survival v divočine získa iskierku nádeje keď sa zjaví medveď ale fight s ním je krátky a odfláklý. Scény v Paríži cool a funny, najmä jak Rollo jebol toho farára cez stôl no to som sa dochcal. No a scény z Wessexu ukazujú, že kurvenie je tu s nami už stáročia. A Athelstanov návrat tiež fajn. A floki je free, kokot prašivý. ()

Temné dni (2016) (S04E04)

Rollo sa naučil reč frankov a úspešne zasunul. Pravdupovediac z Gisli je teraz nymfa a prisámbohu my pasáže z Paríža prídu ako taká paródia. Scéna s Bjornom a lovcom fajn ale dosť krátka avšak má drsné zakončenie. Po dlhej dobe sa na scéne objavuje vyžratec Eila a zisťuje ako to vyzerá vo Wessexe. A nadšený nie je ale dostane dobrý ster od dcéry. Aslaug dáva ivara Flokimu do starostlivosti, to prekvapilo. Jo a Ragnar začal fetovať to je už fakt crazy. Ako viem, že Vikingovia sa pred bojom posilňovali drogami ale neviem o tom že boli čínske. A príchod nového kráľa zrejme vyvolá kucapacu. ()

Kráľ z Nórska (2016) (S04E05)

Najslabší part 4. série kde jediné cool scény boli Ivarov prvý kill (kurevsky nečakaný) a výjeb Lagerthy s kontrajarlom ale to bolo tak nejak očakávané. A Ragnar na čínskych bazmekoch ma už sere. Ako počul som, že od 4 série sa to má kurviť ale že až takto rapídne? Jo a pokiaľ je pravda to čo sa udialo v Paríži tak tu máme incest jak vyšitý. ()

Bojové vlajky (2016) (S04E06)

Neviem čo sa deje ale stagnácia jak sviňa práve začala, dej ide míľovými krokmi a jediné cool momenty sú návrat Duranta aka zrejme Odina a to že vypičenec Egbert posiela svojho vnuka od Athelstana do Ríma za svätým fotrom. Jo a ked to konečne vyzerá na bitku tak urobia tvorcovia to čo v takýchto seriáloch priam "milujem" a teda vidíme dve armády, strih iná scéna, strih a je po bitke. No tak záver vnadí na to, že to naberie grády tak uvidíme. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku