Ragnar sa konečne osmeľuje a velí vyplávať z Kattegatu do Paríža. Spoločne s ním cestujú aj dvaja jeho mladí synovia Ubbe a Hvitserk, ktorí mu zložili posvätnú prísahu. Do Paríža pláva aj Lagertha so svojimi bojovníčkami. Pozadu nezostáva ani Erlendur, ktorý sa chce pomstiť Ragnarovi, ale zatiaľ zostáva na jeho strane. Pridávajú sa aj kráľ Harald Krásnovlasý so svojím bratom Halfdanom, ktorých ženie extrémna nenávisť voči kresťanom a túžia preliať ich krv. V Anglicku kráľ Ecbert posiela svojho syna aj vnuka do Ríma, aby navštívili Svätú stolicu a pápeža. Sám Ecbert sa potom chce postaviť do čela svojej armády a dosadiť princeznú Kwenthrith na trón v kráľovstve Mercia. (TV JOJ)

Necrotongue

Ano, náboženských vizí a jiného fantazírování nebylo zřejmě dost, takže teď bude Ragnar ještě věčně v rauši- super. Tady naprosto souhlasím s 0verseerem, Číňanka a její zboží jsou úplně zbytečným natahováním děje. Po celou dobu se téměř nic nedělo, a když už mělo dojít ke srážce s předsunutými hlídkami Franků, sledoval jsem místo toho mého "oblíbence" Harbarda. Jestli to tak půjde dál, půjdu s hvězdičkami dolů. ()

Trevor

Číňanka naďalej zásobuje Ragnara drogami, takže mu hrabe podstatne viac ako zvyčajne a kráľ Nórska spolu s bratom a Flokim zaživa úpália a vymočia sa na kresťanov súčasne, takže liberálny odpad spoločnosti si epizódu nepochybne užil. Bjornovo stretnutie s Rollom na konci epizódy aspoň ako tak opäť zachránilo to, ako naivne vykresľujú Frankov a vôbec všetkých okrem Vikingov v tomto seriály, nehovoriac o kroku kráľa Ekberta z Wessexu , ktorý svojho syna pošle na púťť do Ríma... ()

Eliott

Nikdy jsem neměl rád nové postavy, co se v téhle show z ničeho nic objevují a o to větší je škoda, že pak náhle dostávají tolika prostoru. Dále to konečně vypadalo na menší bitku, která však nebyla zobrazena. I když si říkám, že je epizoda mírně nadprůměrná, co se této série zatím týče, stále je to celkem slabé. Jsou tam zajímavé scény a rozhovory a rozhodně dávám bonusové body za konečné mučení. ()

leonidas

tak po téhle epizodě jsem to vzdal. Vydejchal jsem rychlopalný kuše, překous jsem misteriozního poutníka, furt sem si říkal bude to dobrý, když to má takhle vysoký hodnocení, to ty to vidíš špatně, ale tenhle díl, ten už jsem prostě nezkous. a to jsem se snažil. bůh je mi svědkem, že jsem se snažil ()

johnsnow

Neviem čo sa deje ale stagnácia jak sviňa práve začala, dej ide míľovými krokmi a jediné cool momenty sú návrat Duranta aka zrejme Odina a to že vypičenec Egbert posiela svojho vnuka od Athelstana do Ríma za svätým fotrom. Jo a ked to konečne vyzerá na bitku tak urobia tvorcovia to čo v takýchto seriáloch priam "milujem" a teda vidíme dve armády, strih iná scéna, strih a je po bitke. No tak záver vnadí na to, že to naberie grády tak uvidíme. ()

• V epizodě se objeví zpěvák a skladatel Einar "Kvitrafn" Selvik známý z hudebního projektu Skuggsjá a Wardruna, jehož hudba v seriálu často zní. Vidíme ho hrát na buben a zpívat při odjezdu vikingů do Francie. (Korkyist)