Na hranici života a smrti sa zranený a vysilený Ragnar pomalými krokmi blíži k bránam Valhaly, ale ešte mu zostanú zatvorené. So svojimi bojovníkmi a veľkým pokladom sa vracia domov z úspešnej výpravy, ktorej cieľom bolo vydrancovať slávny Paríž. Aslaug si pripravuje nové cestičky na prevzatie následníctva v Ragnarovom kráľovstve. Ihneď po návrate nechá Björn uväzniť Flokiho za vraždu kňaza Athelstana, pretože si myslí, že by to tak jeho otec Ragnar chcel. Sám sa ale musí vyrovnať s problémom, že ho opustila jeho žena Porunn. Do Hedeba sa vracia Kalf s Lagerthou a oznamujú, že budú spoločne vládnuť ako rovnocenní jarlovia. V Paríži zostáva Ragnarov brat Rollo, aby sa oženil s francúzskou princeznou Gislou a pridal sa tak k miestnej šľachtickej smotánke. Najprv sa však musí vyrovnať s tým, že ho nová žena zo srdca nenávidí a väčšina vikinských bojovníkov ho chce opustiť, aby sa vrátila domov na sever ku kráľovi Ragnarovi. (TV JOJ)

Eliott

Hned v první epizodě šla kvalita seriálu prudce dolů a trvale zlikvidovala dvě mé oblíbené postavy. Jednak Flokiho, jehož příběhová linie již nikdy nebude znovu tak zábavná ani příliš zajímavá. Dále pak je to začátek konce Rolla, který odteď postává již jen na pozadí všech událostí a nebo je často nasilím vtlačen do děje na nehodících se místech, pokud se tedy vůbec na plátně objeví. ()

Trevor

Nesmrteľný Ragnar opäť ožije, poháda sa s Bjornom, ktorý odíde do divočiny, aby sa odtiaľ neskôr vrátil dostatočne silný na objavenie Ameriky. Ešťeže situáciu zachráni Rollo a aspoň niekto sa postaví pánovi dokonalému Ragnarovi, kedže aj pokus o zvrhnutie lagerthy končí masakrom jej odporcov, a prekvapivo ju podporujú aj ľudia, ktorých Ragnar spolu s Lagerthov zabili. Solídny úvod série. Flokiho zadržanie Bjornom bol asi najlepší krok Bjorna, avšak Ragnar Flokimu nepochybne odpustí... ()

Kaka

Kostrbatý časový posun, kde jedno nekoresponduje s druhým, ale ok, všichni jsme si na to již zvykli. Nelogická rozhodnutí hlavních hrdinů zřejmě záměrně, přece jen ve čtvrté sérii musí být něčím alespon trochu inovativní zápletka. Například závěrečnou akcí, která překvapí. Na první díl ale tradičně slabší a rozvážnější. ()

johnsnow

Klasický pomalší rozbeh kde Auslaug kuje pikle (tej kurve som od začiatku neveril), Lagerthin kontrajarl pekne vydrbe s jej odporcami, Rollova svadobná noc je zaujímavá a aj vtipná. Jo a som zvedavý jak dopadne Floki. No a záver, tak to bolo nečakané jak fras. P.S: Tú aziatku nechápem ale dobre no zas chcieť úplnú historickú realitu to by som chcel veľa. ()

Necrotongue

Start čtvrté sezóny na mně zanechal stejný dojem jako začátek třetí řady- rozpačitý. Události v Kattegatu mi nepřišly zvlášť zajímavé, dřívější intriky se někam vytratily, takže příběhu jaksi chyběla šťáva. Čtvrtou hvězdičku jsem přidal jen kvůli událostem ve Frankreichu, Rollo se postaral o nějaké ty humory (svatba a svatební noc) a následně i o nejdůležitější dění první epizody. ()