Vikingovia sa pripravili na dobytie Paríža. S pomocou Ragnarovho staviteľa Flokiho vybudovali vysoké veže, po ktorých sa môžu vyšplhať na hradby chrániace mesto. Zároveň si rozdelili bojové sily. Kalf, Erlendur a Lagertha zaútočia z pevniny. Ich prvou prekážkou je silná mestská brána a za ňou most, ktorý vedie do mesta. Zvyšní bojovníci pod vedením Ragnara a Rolla plánujú zaútočiť priamo zo Seiny a zdolať obrovské mestské hradby, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť nedobytné. (TV JOJ)

Eliott

To, že si tvůrci pohrávají s historickými fakty mi nikdy nevadilo, ale tenhle zoufalý pokus o dobytí Paříže jim prostě odpustit nemohu. Vikingové tehdy naprosto smetly slaboučké franky a tady nám bylo předvedeno jedno velké zoufalství a to vše jen pro lepší pocit z poslední epizody. Dal bych pouze hvězdy 3, ale musím uznat, že to bylo vskutku dobře natočené a vymyšlené. Každopádně jsem z bitvy neměl vůbec dobrý pocit. 75% ()

johnsnow

No nepoviem, že bitka bola tip top, ale rozhodne bola fajn. Mŕtvych je dosť a celkom prekvapí, že jak nájazd z mora tak nájazd na bránu skončí neúspechom. V Kattegate máme iba krátku scéna kde sympatická Porunn odíde do prdele(ktovie čo s ňou bude). No čo sa týka Flokiho tak ten je v piči zo života (ako bol i predtým ale teraz to vyexpoval) Jo a celkom prekvapilo, že Bjorn to prežil vzhľadom na rozsah zranení ale fajn. A v závere zisťujeme, že náš Ragnar to urobil schválne aby otestoval obranu mesta. No hold Athelstanova smrť ho asi riadne skokotila. P.S. To prekvapko čo ich čakalo za bránou bol masaker, škoda, že Lagherta tam nechcípla. ()

Trevor

Až na historické chyby o už spomínanej kuši či povedzme o vežiach na obliehanie sme videli možno jednu z najlepšie spracovaných stredovekých bojových scén. Prekvapilo, no Flokiho náboženské stavy prekonávajú aj tie Athelstanove... ()

Necrotongue

Běžné používání kuší je ve Francii doloženo až od roku 947, zatímco k obléhání Paříže došlo v letech 841- 45, ale to je má jediná kritická poznámka k této epizodě. Jinak se jednalo o skvělou akci, při níž jsem se celou dobu výborně bavil. Do šestého dílu jsem měl o třetí řadu velké obavy, ale teď se situace radikálně změnila. ()

Kaka

Není to nejlepší seriálová bitva všech dob, tu si spřehledem drží GOT, ale i tak je battle for Paris velmi dobře natočená, s několika zajímavými momenty a zvraty, kdy diváci mají strach o naprosto zásadní figury filmu. Trochu to svou koncepcí, vizuálním zpracováním a náboženským podtextem připomíná Kingdom of Heaven. ()