Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

winetach

Po skvelom Jackovi Reacherovi som od McQuarriho čakal podobný štýl a dostal som ho. Nič lepšie sa nemohlo stať. Pre mňa spolu s Kingsmanom film roka. (vo svojom žánri) ()

Eterninox

Echtovní špionážní blockbuster kde se takřka do poslední chvíle spekuluje na jakou stranu kdo hraje, bojuje se za živého doprovodu Nessum Dorma, a v každé lokaci je třeba honička s nějakým dopravním prostředkem. Nechybí ani klasické MI tropy jako sebezničující zprávy a perfektní přestrojení, ale zároveň ani mnohé nešvary celého žánru. Hrdinové jsou většinu času nezasáhnutelní, neunavitelní a nesmrtelní nadlidé, složité plány jsou postavené na naprosto nepředvídatelných proměnných, a fyzikální i technické zákonitosti jsou ohýbány aby se hodily do záplekty. Pokud jste ale ochotni dostatečně "suspendovat disbelief" a prostě se bavit tím, jak Tom Cruise provádí jednu děsivou kaskadéřinu za druhou a v mezičasech charismaticky přechytračuje padoucha, určitě nebudete zklamáni. 75% ()

Nolanofil

Najlepšia M:I. Cruise je záruka kvality. McQuarrie je scenáristický boh. Je to inteligentné, zábavné, akcia perfektná, zvraty prekvapujúce. Plný počet si šetrím na šestku. ()

Brejlil

Úvodní akce, ve které Cruise visí na letadle, které brutálně zvedá výšku, navnadí. Nejen svou nápaditostí, ale i důrazem na starou dobrou poctivou práci. Ne, že by CGI nepřišlo ke slovu, ale kde může, tam chybí. Celá scéna v opeře se pak snaží dát na prdel (a taky trochu spiklenecky mrkat) nejmenované bondovce, zatímco hacknutí nehacknutelného dává zapomenout na proslulý průnik do centrály CIA. Přesto je zvláštní, že nejlepší je konec. Žádné přepálené akce, žádné zběsilé honičky přes půl světa. Jen léčka střídá léčku a z lovce se stává lovná zvěř. To vše v uličkách Templu a s výjimkou pistolí a nožů bez ničeho jiného. McQuarrie drží svou starosvětskou režií opratě pevně v rukou a scénář chytře udržuje diváka v napětí, co vlastně se bude dít a co přesně má krásná a všeho schopná Ilsa za lubem. ()

Illy

Perfektní letní koukanda. Snad jen civilnější a vážnější pojetí mi k téhle sérii příliš nesedí, ale podle nadšených ovací jsem asi divnej :-) ()

poet

Nádor grázlov ide v rytme posledných Misií a nechýba tomu patričný drajv, rýchle motorky ani nejaka tá nerozhodná fešanda :).. Mam pocit že náš scientolog ma viac životov ako mačka, ale nato sme si už nejako zvykli. Akcia je celkom dobre zvládnutá a nenudí ale v rámci žánru sa už veľa vecí opakuje takže som nešiel do kolien. ()

Flopik

Rozhodne najlepší diel Mission Impossible.Ghost Protocol bol síce skvelý ale toto je ešte o kúsok lepšie.Od začiatku do konca akcia.Všetko čo je pre túto sériu typické je v tomto filme hádam aj dvojnásobne použité.Má to gradáciu má to sympatické postavy, hlavne Simon tu neskutočne pasoval so svojim humorom.Rebecca o tom ani nehovorím takto si predstavujem nádhernú ženskú postavu.Škoda len že málo bitiek a hlavne že Jeremy tu vlastne dokopy nič nespravil.Koniec ma trošku sklamal, čakal som ohromnú akciu alebo aspoň nejaký súboj.Nič z toho neprišlo.Ale ako celok to držalo pokope a ja osobne som spokojný u mňa za plný na ďalšiu časť sa rozhodne teším. ()

Hepy13

Tolik destinací co Tom navštíví ve filmu, nestihne člověk v dovolenkový sezóně ani za celý život. Ale vybírat role si umí ve filmovém světě tak jako snad nikdo. Porovnejte si to třeba s Nicolasem Cagem. Zatímco Cruise si už 30 let drží stejnou úroveň kvality. Tak Cage už dávno zahučel do hluboký žumpy, z který už asi není cesty ven. A teď už k filmu jako takovému. Třetí díl u mě nepřekonán. Ale i tak vyvážený mix špionážních hi-tech prvků, a koulervoucí akce...hlavně ta honička..přesně ten důvod proč mít rád akční filmy. Sazmořejmě tradičně už nemůže chybět prvek ženské krásy. Tak jako v každém správném špionážním filmu...tentokrát po švédsku...Rebecca Ferguson. ()

M1k9

Popravdě, při vší skeptičnosti, jsem nečekal, že tato série půjde kvalitou nahoru, obzvlášť když pomalu mizí konkurence. Mám na mysli vytrácejícího se agenta 7. Tohle se mi líbilo víc než celý James Bond za posledních x let. To svědčí o mnohém. Hlavně a především, náměty MI jsou hodně aktuální ač nezacházejí do nepříjemností. Viděl jsem alespoň malý kusanec do afér o sledování a absurditě statních agentur. Pokud se v přespříštím díle objeví tématika IS, plně se můj názor potvrdí. Jenže objektivně musím přiznat, že se lépe dívá na sofistikovaného záporáka v obleku s vysokým IQ než na bezmozka s kalašnikovem. Je to zajímavá otázka, kam až filmy mohou jít a jak moc jsou svobodné. Mám takové tušení, že se jim tak tak daří zakrýt americkou propagandu. Abych se vrátil, právě takové věci mě přesvědčily, že si MI zaslouží fajn hodnocení. 8.5/10 ()

husokachna

Agenti dementi. Nemám sebemenší problém přistoupit na jakoukoliv hru. Nemám sebemenší problém připustit si existenci a zákony vesmíru, ve kterém existuje IMF a celá nemožná mise. Tiskněte si obličeje, hackujte Kreml a ISS, potápějte se do lávy a procházejte se na letících Concordech. Všechno dobrý, já budu nadšeně tleskat a užívat si to, když to ovšem bude trochu zábava a nebude to tak nebetyčně blbý. Nepochopím, když se do filmu narvou takový prachy, že někdo neuškudlí bakšiš pro scénáristy, aby se trošku víc snažili. Pak bych nemusel sledovat, jak (minoritní spoilery ahead) černoch, který rezignuje, zajde zpět do CIA a pod nosem řediteli kutí něco na počítači, jak Ethan Hunt, osud, nejmoribundusovatější makabrozita ze všech agentů světa, sežere všechno každé druhé buchtě, jak pronáší rádoby osudové hlášky, které by slušely tak Sharknadu, jak opět náš nejzářivější hrdina Propan Hutan podstoupí eskapádu, aby odkódoval flešku, kterou vzápětí provrtá, aby mohl říct záporákovi, že se tu flešku naučil zpaměti a přednese to pouze na sjezdu SSM (uáááááá). A i to všechno by bylo prominuto, kdybych dostal nadupanou akci, jízdu, nebo aspoň trochu adrenalinu a napětí. NIC NIC NIC, nebude. Akce je nejlepší na letadle na začátku, pak už je to jenom nuda, která neumí gradovat (ani tak adrenalinem těhotná scéna, jako je potápění v elektrárně, mi nedokázala ani trochu zvednout tlak), všechno se to tak nějak děje, jakoby bez přičinění hlavních postav, Alec Baldwin, ten je celou dobu s prominutím v p*či, jakožto vrchní předseda CIA je nejsofistikovanější, když listuje na tabletu obrázkama (jinak hraje a působí, jako by si jel 30 Rock a nehodlal kvůli M:I přepínat do jiné polohy). Ano, jsem člověk, co nedokoukal Ghost Protocol, ale zároveň jsem člověk, který má moc rád jedničku a trojku téhle série (a uznávám, že trojka není čistokrevný M:I), ale odmítám přistoupit na to, že tohle je moderní kvalitní blockbuster. Buďto mi dejte adrenalinovou pecku, a dělejte si ze mě klidně blbce, nebo, když to píšete, tak u toho aspoň trochu přemýšlejte proboha (přibývající motorky při honičce, ach jo). Takhle bych mohl pokračovat, ale asi je jasný, že se mi to moc nelíbilo, tak skončím, než mi dojdou znaky :-). PS: a ještě zopáknu to, co napsala Morien - všechny ty zvraty jsou úplně k ničemu a trapný, protože všechno je tak, jak se to jeví a sovy jsou sovama a ničím jiným... ()

nonick1

Už dlouho jsem se u akčního filmu tak nepobavil. Svělá režie, vizuál i hudba za jedna a opravdu strhující honičky, při nichž divákovi doslova tuhne krev v žilách - to tu eště nebolo! No a samozřejmě: skvělý Tom Cruise v roli herce, kaskadéra i producenta v jedné osobě. ()

waits

Cruiseovi jsem jeho akčního hrdinu v MI nikdy nevěřil, ale nevadilo mi to, pokud to příliš nepřehnal. V Národu grázlů je ale až příliš často k smíchu. Ovšemže kvituji, že Rebecca Ferguson má sexy nohy. ()

Matli

U Mission Impossible jsem zvyklej na více té impossible akce, ale jinak je to samozřejmě starej známej Ethan Hunt. Možná je to i filmařsky lépe zvládnuté, než pár předchozích dílů. Nechci spojlovat, každopádně tomu něco chybí, ale zároveň to má něco navíc. 78% ()

Wardan

Mission goes Hitchcock. A to nejen kvůli těm několika odkazům (nejvýraznější je Muž, který věděl příliš mnoho) a zápletce o neprávem obviněných, tajné teroristické skupině a honu za macguffinem, ale hlavně kvůli tomu, že vyprávění nejde hlavně o to, aby byla zápletka uvěřitelná, ale aby dokázala neustále diváka napínat a překvapovat. Já osobně byl napínaný a překvapovaný skoro nonstop. Strašně se těším na druhé zhlédnutí. P. S. Sean Harris je fantastický záporák. ()

artas

Som nadšený... Priadol som ako kocúr keď som to sledoval. Po dlhej dobe konečne film ktorý ma nevytáčal svojou hlúposťou. ()

JoSte

Skoro 4*, ale srazilo to pár podivností v příběhu (např. domnělá neexistence nekovového dýchacího přístroje) a na poměry MI až přílišná vážnost. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz