USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (viac)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Recenzie používateľa VanTom k tomuto seriálu (8)

Season 1 (2012) (S01)

Postupem série u mne začal Arrow (toho času "vigilant" bez jména) platit za oddechovou komiksovou jistotu, která povedenou akcí zdařile maskovala sem tam dosti připitomělé zápletky a "bravíčkové zašmodrchance" ve vztazích (ty byly občas na hraně, už holt nejsem teenager). 70% ()

Season 2 (2013) (S02)

Skvělý nadlidský záporák Deathstroke (charismatický Manu Bennett) s osobním motivem z minulosti na ostrově laťku pozvednul ještě o kus výše, přestože rodinné i milostné telenovely vesele vzkvétaly a bujily. 80% ()

Season 3 (2014) (S03)

Mocný Ra's al Ghul povětšinou jen přicmrndával ze stínů a rozhodnutí tvůrců, aby Oliver pálil za Felicity, uslzeně rozpolcenou mezi ním a budoucím Kapitánem Atomem (fajnový Brandon Routh), stále považuji za špatný vtip, jenž úplně zruinoval její postavu. Ono celé se to jaksi propadlo do takových ledabyle hloupoučkých, ubrečených a mermomocí zaláskovaných rovin, v nichž mě hrdinové až na výjimky iritovali. 50% ()

Season 4 (2015) (S04)

Naprosto odpočinková záležitost, ve které se vztahy vyvíjely zbrkle ode zdi ke zdi a skoro v každém dílu dorazil nějaký starý známý (ať už na kladné či záporné straně barikády). Za nitky tahající "kouzelník" Damien Darhk v podání Neala McDonougha mne na rozdíl od flashbackové linky na ostrově i bavil, přestože se pořádně předvedl až v závěru. 60% ()

Season 5 (2016) (S05)

Hned, jak v 1. dílu odhalili tu strašlivě kýčovitou pamětní sochu Black Canary, věděl jsem, že je zle. Respektive že tady musím povinně a předem zabalit mozek do krabice a nechat se vláčet vrtošivým dějovým tobogánem bez jakéhokoliv přemýšlení. Jinak by snaha autorů uzavřít Oliverovu pětiletou pouť ve flashbacích i "dostiženého vlastní minulostí" přišla vniveč. Bohužel tím druhým zmocnili kolovrátkově nudného psychopata Promethea, aby našeho hrdinu (tou dobou sestavujícího nový tým) psychologicky zlomil a dostal na samé dno (tzn. ho mučením donutil k přiznání / "uvědomění si", že se mu, pozor, líbí zabíjet! :-O, potlesk). ()

Season 6 (2017) (S06)

Už Arrowa fakt sleduju ze setrvačnosti kvůli postavám, které mi za ta léta přirostly k srdci a jejichž další osudy mě zajímají… protože telenovela. Tentokrát snad ještě otravnější než kdykoliv předtím, jelikož téma celé sezóny představovaly vztahy mezi otci a dětmi, do toho problémy s důvěrou v týmu, jeho rozštěpení a rozpad, až skoro nezbyl prostor na padouchy: Cayden James byl marný a Ricardo Diaz získal jakýsi background teprve v jednom dílu na konci, nicméně stále nevyrostl nad egoistického gangstera s polovinou města na výplatní pásce. Občas (často) opravdu hloupé zápletky a situace, resp. rozhodnutí a řešení, u S6 znovu zmiňovat nemusím, ne? ()

Season 7 (2018) (S07)

Rodina opět na prvním místě, tentokrát především sourozenecké vztahy – bratři a sestry. Jinak se stále nepodařilo zajímavě obsadit pozice padouchů, Ricardo Diaz zoufale přesluhoval a supertajná zločinecká organizace Devátý kruh byla kolikátá už v řadě? Nic o ní nevíme a doteď netuším, čeho chtěla terorizováním Star City docílit (kromě osobní msty Emiko). Ve vězení se mnoho originálního nevymyslelo, legalizace maskovaných strážců probíhala polovičatě jó a zase né a dokola, (ne)zbytná linka z budoucnosti – flashforwardy – sem úplně nepasovala. Ale co, stejně tuto nenáročnou komiksovou oddechovku do konce doklepu (pořád rád, i když se trochu stydím :)). ()

Season 8 (2019) (S08)

Pochybná mise osudem vázaného Olivera, kterou vykonával pro "božského" Monitora, ho zavedla na mnohá stará místa (na alternativních Zemích), zatímco odbojová linka z bezútěšné budoucnosti Star City s již dospělými (nejen) jeho dětmi stagnovala a nebavila. Velkou vzpruhu proto přineslo jejich nečekané spojení! Jelikož jsem Krizi na nekonečnu Zemí v ostatních CW seriálech nenakoukával, měl jsem pak v mnohovesmírné oběti Green Arrowa a jejích důsledcích slušný zmatek, naštěstí už následovalo jen jímavé, důstojné, leč útrpné rozloučení. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)