USA, (2012–2020), 119 h 44 min (Minutáž: 41–44 min)

Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Emily Bett Rickards, Willa Holland, Paul Blackthorne, Colton Haynes, Grant Gustin, Celina Jade, John Barrowman (viac)

Spravedlnost nikdy nemine svůj cíl! V adaptaci komiksové předlohy z dílny DC Comics před dnešním divákem znovu ožívá další kultovní kontroverzní hrdina. Miliardář Oliver Queen se po pěti letech trosečnického života na opuštěném ostrově vrací domů do Starling City se záhadným posláním a nebývalou schopností zabíjet a jako lučištník v tmavé zbojnické kápi vyhlašuje válku zločinu. Je odhodlaný napravovat křivdy, které napáchal jeho otec a bránit město proti všem, kdo by mu chtěli škodit. Jeho tažení ale komplikují temná rodinná tajemství, netušené spojení nejlepšího přítele se zlem a žena, již miluje, ale kterou už kdysi zradil. Oliverova cesta z mučivé ostrovní izolace až k přízračnému městskému hrdinovi, to je velkolepé dobrodružství a doslova trefa do černého - ve 23 epizodách na 5 discích! (Magic Box)

Recenzie používateľa Psycho.R k tomuto seriálu (8)

Season 1 (2012) (S01)

Kdybych viděl Arrowa jako prvního z Arrowerse, pak bych asi dal o hvězdu víc. Potíž je, že ho vidím jako posledního (po Flashovi, Supergirl a Legendách), tak víceméně vím dopředu, kdo je kdo a co se s kým stane. Každopádně je to dobrý seriál, kde není zbytečně mnoho triků, ale více se můžete soustředit na příběh. ()

Season 2 (2013) (S02)

Arrow se zde již stává skutečným zbojníkem. Dějová linka z minulosti je slabší, než v první sérii, ale přítomná mě bavila víc zde. ()

Season 3 (2014) (S03)

Zapojení Rase a Ligy zabijáků mě bavilo opravdu dost. Jen jsem se nemohl zbavit dojmu, že tvůrci chtěli ukončit seriál právě 3. sérií. Snad nebude kvalita dalších sezón klesat. ()

Season 4 (2015) (S04)

Nejvíc mi na celém seriálu (a platí to i pro ostatní seriály z tohoto vesmíru), jak se z jednoduchých důvodů někdo na někoho naštve a odmítá s ním komunikovat, přitom by stačilo, aby si daného člověka vyslechl a změnil by názor. Je to slabší, než předchozí série, ale to hlavně tím, že právě tam příběh kulminoval a tady se neukáže nic nového. Ale oproti 5.-7. sezóně to byla paráda. ()

Season 5 (2016) (S05)

Musím smutně konstatovat, že tohle je o dost slabší, než předchozí sezóna. Záporák trapnej, novej tým nepříjemnej. Je mi to líto, protože kdyby se celá série vezla na základě zlomeného Arrowa, jak je ve dvou dílech naznačeno, mohlo to být něco, co posune seriál kupředu. ()

Season 6 (2017) (S06)

Na začátek bych chtěl říct největší mínus série a to je nový tým, který byl nesnesitelný už v páté řadě. MINISPOILER Tady se jim nakonec Oliver omlouvá, přitom byl celou dobu v právu a měli by se k němu plazit po kolenou, aby je vzal zpět. KONEC MINISPOILERU. Každopádně po podprůměrné 5. sérii se konečně scénáristé chytli a nedrží se zajetých dějových oblouků. Je tu mnoho zvratů, které zcela změní pohled na věc nebo příběh jako takový a to je právě to, co mě na Arrowerse baví - nedrží se šablonovitých osnov, takže se série odehrává různorodě. Po páté sezóně jsem chtěl nad Kapucí zlomit hůl, ale jsem rád, že jsem tak neučinil. Ps. Na začátku série to vypadalo na výborný tým nepřátel, bohužel se nám to v půlce tak nějak zvrtne. ()

Season 7 (2018) (S07)

Rovnou říkám, že nový tým, který doprovází Kapuci od páté série jsem si nikdy neoblíbil, ba naopak je nemám dost rád. V této sérii mi, ale tolik nevadili, už jen protože šablonovitost z prostředku seriálu je pryč, první polovinu vlastně ani originálního Arrowa nevidíme, pouze jakéhosi napodobitele, z kterého se vyklube milé překvapení. Nepřítel č.1, který byl už svým způsobem na začátku seriálu je něčím novým, už jen proto, že není klasickým záporákem, ale má přidanou hodnotu. Konec posledního dílu byl celkem nezvládnutý, řekl bych, možná, nevyvážený. Ty emoce jsem v posledních minutách postavám nevěřil. Ale za největší zápor považuji dějovou linku z budoucnosti, která: 1) Prozradí to, co se bude dít v závěrečné sérii. 2) Má být jakousi přípravou na seriál, který naváže na osmou sérii, 3) Jediná dobrá postava mi přišla Black star. Sedmou sérii hodnotí, ale kladně protože se v ní dokázalo téma Arrowa ještě něčím novým vytěžit. Elseworlds je, zatím, nejlepším crossover z Arrowerse, ale počítám, že Krize na nekonečnu zemí bude ještě větší pecka, už jen kvůli tomu, že se vrátí filmový Superman (který paradoxně v tomto vesmíru hraje Atoma). ()

Season 8 (2019) (S08)

Osmá série je jednou z nejlepších. Co jsem kritizoval u posledních sezón se eliminovalo na minimum. Tj. nový tým se tu téměř neobjeví, nejsou tu nesmyslné hádky a křivdy. Prvních pět dílů prakticky shrne dějové linky minulosti z prvních sezón. Ollie je tu víceméně sám za sebe, zná svůj osud a pomáhají mu nárazově postavy, které byli v seriálu podstatné. A to je vlastně hodně milé, protože se tu díky jistým okolnostem mihnou téměř všichni i ti, kteří jsou po smrti a dává to smysl. Zkrácení na 10 částí (ve skutečnosti spíš 8, protože poslední dvě slouží jako úvod do dalšího seriálu a jakýsi dovětek) bylo správnou volbou, protože se zbytečně příběh nenatahuje a mi můžeme sledovat pokornou cestu Arrowa vstříc osudu, kterému se nemůže vyhnout. A teď mega klad - crossover. Ten je natolik nadupaný, že v první epizodě těkáme prakticky každou minutu někam jinam, aby se uvedli věci do pohybu. Uvidíme spoustu DC postav a týmů, které tu mají camea, ale nemají vlastní seriály. Najdeme tu hudební motivy Williamsova Supermana a Elfmanova Batmana a Flashe. To samo o sobě napovídá, kteří herci se tu objeví a tím propojí seriály Flash 1990, Smallville a film Superman se vrací s Arrowerse. U prvně jmenovaného dokonce zjistíme, zda nakonec skončil s Tinou. Dokonce bude pro Krizi hodně podstatnou postavičkou. A to je ta pátá absolutní hvězdička. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Green Lantern dostane seriál

Green Lantern dostane seriál

30.10.2019

Chystaná služba HBO Max odhalila svůj budoucí obsah a mezi novinkami se teď čerstvě objevil taky připravovaný projekt od DC, hraný Green Lantern. Seriál povede producent Greg Berlanti, který… (viac)

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)