Chytrý právnik (Michael Fassbender), známy tým, že robí správne veci pre nesprávnych ľudí, sa pustí do nebezpečného obchodu s drogami, aby rýchlo zarobil... ale čoskoro zistí, že hoci chce mať všetko, možno bude musieť všetko stratiť. (Disney+)

J.Connor

Ridleyho Limits of Control. Pro mnohé to bude hořké zklamání, pro několik svébytný zážitek. Já beru nakonec druhou možnost přemýšleje, že klasickej narkothriller by mě ve finále asi zklamal i víc. Nechme starého barda objevovat si limity, už jen kvůli tomu kolik nám dal... a může to být přece naposled. (Jen těch typicky ridleyovských záběrů snad mohlo být trochu víc...no, no nějakej ten kouř z podzemky, vítr v praporech). ()

Havenohome

Nečakajte klasickú žánrovku. Film je to výrazne netradičný. Porušuje posvätné pravidlo nevyhnutnosti, ktoré oživuje existenciu kauzálno-priestorového sveta klasického amerického hollywoodskeho filmu. Približne hodinu vidíme len obrazy, ktoré niežeby nevytvárali logickú náväznosť, ale nijako ani nedostávajú dianie pod tlak, chýba klasická expozícia aj iniciačný incident. Za ten možno považovať až smrť motorkára, čo sa udeje niekde v polovici, a to už je sakra ozvláštnenie. Ešte väčšie ozvláštnenie je následné zaobchádzanie s fázami vývoja jednotlivých línií, kde nedochádza ako v tradičnej žánrovke k striedaniu polôh, keď máte pocit, že sa hrdinovi darí, s tými, keď máte pocit, že sa mu nedarí, aby ste boli až do konca posledného aktu držaní v napätí, či bude happy-end alebo nie. Namiesto toho je celá druhá polovica len priamočiare smerovanie k finálnej exekúcii..........................Aj keď sa mi NCFOM od Coenovcov určite páčila viac, treba uznať, že Ridleyho počin presnejšie vystihol podstatu McCarthyovského sveta. Coenovci podľa jeho knihy opäť raz rozprávali o svete, ktorému vládne chaos a náhoda. Natočili geniálny, ale svoj autorský film, ktorý viac ako McCarthyovský bol Coenovsky. Scottovi sa však viac podarilo zachytiť absolútnu bezmoc pred iracionalitou násilia a zároveň aj pozíciu satanického demiurga ako to poznáme z jeho románov. Scott ako správny remeselník, ktorý chytí do ruky akýkoľvek námet a žáner, dokázal scenár adekvátne a citlivo interpretovať. ()

ARI50

Herci strašně navnadí a samotný film taky ale když se kecá a moc se neděje ně vždycky mě to baví, aspoň dávku krve sem dostal když už ne co jsem chtěl. ()

vypravěč

Tříšť nejapných - stylově nejednotných (a tedy i nevěrohodných) - pokusů o dialog, tvrzená tím nejotřelejším a nejvíce vyprázdněným hollywoodským herectvím, ikonickými tvářemi nudy, skládá zdánlivě rafinovaně příběh, na který lze zapomenout hned s prvním profanovaným pohybem drapérie prostěradla… Jak se v této šaškárně objevil Bruno Ganz a kdo ho přiměl k tomu, aby zde říkal, co říká, je mi záhadou. ()

becki_tu

Je úplně jedno, jestli McCarthyho točí Coeni nebo Scott, výsledek je totiž pokaždé stejný. V tomto případě se navíc sám autor chopil pera a vytvořil tak nesourodou scénáristickou bramboračku, že se v ní utopily i veškerá herecká esa. A těch pár nahláškovaných scén to už nezachrání. V tomhle je Ridley opravdu nevinně. ()

luka4615

Docela mě zaráží tak nízké hodnocení. Film je skvělý, děj je sice poněkud předvídatelný ale Scott s hlavními postavami v čele s Cameron Diaz a Michaelem Fassbenderem rozehrává herecký koncert na který se skvěle kouká. Fascinovali mě ty do posledního puntíku promyšlené detaily které Scott do filmu vložil - je to další ukázka skvěle odvedené filmařiny. Po poněkud zpackaném Prometheovi je tohle svěží vítr do Scottových plachet. ()

JASON_X

(extended version) Kombinace McCarthy a Scott samozřejmě nemohla dopadnout úplně špatně. K tomu Bardem, Pitt, Fassbender, Díaz (naprosto skvělá) a velká spousta dalších známých xichtů často v nečekaně malých rolích, inu účast v tomhle filmu byla asi i o prestiži, nejen o dolarech. Ale obešel bych se třeba bez únavného a otravného začátku, ve kterém se několik nekonečných minut Michael s Penélopou baví o prstění, nebo bez křečovitého filosofování a zbytečné doslovnosti ke konci... Vlastně když nad filmem tak zpětně přemýšlím tak si myslím, že šťastnější by bývalo bylo pojmout příběh víc přímočaře, vykašlat se na stylizaci a snahu o jakési přesahy a existenciální hloubku, odpustit si několik zbytečných scén s jejich zbytečnými dialogy, a naopak nějaké scény možná přidat... Nepochybuju že knižní předloha působí celistvějším dojmem, i když jsem ji nečetl. Ale film každopádně obsahuje několik nezapomenutelných okamžiků, za které mu čtyři hvězdy patří. Třeba Cameron ošukávající Javierovo žluté Ferrari. Nebo scény s párem gepardů. Nebo motorizovaná smyčka kolem... jistého krku. A ještě jedna perlička: Víte jak získáte věc, kterou si motocyklista schová do helmy? Jednoduše - uříznete mu hlavu. (A když tu hlavu pak vyklepnete ven, udělá to přesně takový zvuk, jaký byste čekali). ()

Sawy

Tohle není Film. Konzultant představuje nabubřelou přehlídku senilních filozofických výplodů kdysi geniálního Cormaca McCarthyho, které se někdo, zřejmě z úcty k nositeli Pulitzerovy ceny, rozhodl převést do filmové podoby zřejmě v naprosto neredigované verzi. Výsledek - strašný průser. S jistou osobitou atmosférou, to nepopírám. Ridley Scott je pořád dobrý režisér, který dokáže dát filmu ksicht a řemeslně jej brilantně ošetřit. Herecky je Konzultant z větší části taky poměrně přesný, především Bardem si svou roli náležitě vychutnal. Ale co naplat, když se celý film nesmyslně topí v rádoby hlubokých dialozích a jako film, který by měl odněkud někam směřovat a vyprávět příběh, prostě a jasně nedává smysl. Obsahuje scény, které nijak nesouvisejí s dějem, postavy v něm defilují bez ladu a skladu a v celém ději je tolik slepých uliček a nejasností, že si divák k filmu zkrátka nenajde cestu. Už dlouho se mi nestalo, abych tak moc nechápal konání a motivace postav, abych se ptal, proč se zrovna děje to, co se děje. Konzultant je předem prohraný boj s nadutým scénářem, který by možná jako kniha fungoval. V té si totiž může čtenář jednotlivé události přečíst vícekrát, aby mu začaly dávat smysl, má čas zamyslet se nad úvahami, které postavy vyslovují. Přizpůsobit filmovému médiu se ovšem McCarthyho scénář absolutně nepovedlo a největší filmové zklamání několika posledních měsíců je na světě. 35 % ()

Morholt odpad!

Poslední dva Ridleyho filmy mě nepoučily a já měl zase velká očekávání. A neodradili mě ani nejpřeceňovanější současný nudař Cormac McCarthy a Cameron Diaz, kterou ze záhadných důvodů stále někdo obsazuje. Spokojenost z toho, že jsem se k filmu konečně dostal pomalu vystřídalo rozčarování, které postupně přešlo v totální nasranost. Dvě a čtvrt hodiny mluvících hlav blábolících žumpoidní hovadiny, s tím jdi, drahý Scotte, laskavě do prdele. Nebyl jsem schopen to dokoukat. ()

Lucasion

Další ukecanej Scottův film. (Komentář obsahuje vyzrazení děje) Na to, že jeho historické a sci-fi filmy patří k mým velmi oblíbeným a hlavně vysoko hodnoceným filmům. Tak filmy jako Americký gangster (2007) a Labyrint lží (2008) patří k jeho slabší formě. Ovšem Konzultant je jeho doposud zcela nejslabší dílo. Ano herecky je to velmi nabité. Fassbender, Bardem a Pitt. Brad mi dost připomíná vzhledem i chováním Velcora z True Detective (2015), Javier hraje skvěle sympaticky a Fassbender bohužel ničím moc nepřekvapí. Nemluvě o Cameron Diaz, které její herectví je po celý film dost iritující. Ano, Konzultant má plejádu herců, ale to měl Labyrint lží taky. A stejně se nejednalo o dobrý film. Zde je utahaný příběh přes celé dvě hodiny. Vůbec nechápu pointu filmu. Tři přátelé se rozhodnou vydělat peníze dost fádním způsobem. Nevyjde to a oni jsou překvapení, že drogový mafiáni chtějí zadostiučinění. Jak se říká, kdo s nimi zachází, ten také schází. Ale film je neuvěřitelně nezábavný. Prakticky se v něm vůbec nic neděje a jenom se vedou dialogy plné sexu a filosofie. Takhle slaboučký příběh už jsem dlouho neviděl. Jediná dramatická scéna je s Pittem v Londýně na ulici. Kdy hraje zajímavá hudba a Ridley se nebojí použít spoustu krve a jednu hračku s ostrým drátem. Opravdu nenápaditý a prázdný film. [Extended] (27 %) ()

Jansen

Za posledních 30 let nejlepší Ridley Scott. Přemýšlím nad tím McCarthyho scénářem. Sám o sobě působí jako patetickej pseudofilosofickej deepshit, ale v kombinaci s Ridleyho vizuálem a prezentací hlavní herecké pětky to funguje naprosto dokonale. Vyprázdněnost ve velkých gestech a zločin je následován trestem. P.S.: Pod tím balastem je scénář velmi chytře vypointován a věřím, že McCarthy přesně věděl, co dělá. (datum hodnocení: 1.3.2016) ()

ScarPoul

Keď to začínalo tak som si hovoril Meh. Vizuálne krásne ale významovo priveľmi sa hrajúce na niečo. Až v druhej polovici a po zmene celej atmosféry začne film rezonovať. Postavy šuštia papierom ale to čo im rozprávajú vedľajšie postavičky - to moralizovanie, tie filozofické úvahy - začína to mať siahodlhé presahy. Jednotlivec a jeho význam je tu vyobrazený od vyššieho rebríčka až po úplného červa. A nie preto lebo taký v skutočnosti je. Ale preto lebo sa dostane do sveta, kde sa skrátka červy ničia. Posledných dvadsať minút je potom krásne nepríjemných. Iste chcelo by to viac explicitnosti. Aj silnejšie postavy. Cameron Diaz je veľmi zlá castingová voľba. Ale finále je viac ako uspokojivé. Určite sa k tomu ešte vrátim. Silné 4* ()

jhsoft

Úvodní scéna orálku s Penelope mě navnadila na dobrej film...,ale místo toho je první hodina filmu celkem o ničem..., pak to na chvíli rozsvítí Cameron s jejím sumečkem a pak už to trochu odsejpá...,ale celkově nic moc... ()

maseer2

jedno velké WTF schované za líbivý vizuál a velká jména, u kterého vůbec není podstatné, jestli ho pochopíte, nebo ne, protože nějaký větší smysl v tom prostě a jednoduše najít nelze.. dlouhé dialogy jsou uspávající, u většiny postav není dost dobře jasné, co dělají, proč to dělají a v jakém jsou vztahu s ostatními aktéry děje, a film se utápí ve své samoúčelné snaze o stylovost jednotlivých scén, které ale ve výsledku nedrží vůbec pohromadě.. sice to není až taková katastrofa, jak se všude píše, ale o jeden z nejhorších Ridleyho filmů určitě jde... slabé 3* ()

PROROK14

Kto bol vlastne Bezhlavý Pitt? Prečo Gepardica chcela jeho kufrík? Prečo a kto naháňal Majstra N? Aký kartel? Kto? Kedy? Prečo? Koho bol ten nákladiak s hovnami? Kto bol Green Hornet? Aké mal úmysly? Kto bola vlastne tá Gepardica? Čo sa vlastne posralo? ... Bolo tam zopár drsných scén, ale to nemení nič na tom, že tento film je strašne oničom. A na Cameron Diaz sa nedalo pozerať, taká bola hnusná. ()

BoPo

Na jednej strane je hodnotenie okolo 50% kruté a na druhej vlastne skvelo vystihuje akým Konzultant je. Na jednej strane Ridley Scott, Fassbender, Pitt, Bardem a na druhej obyčajný, nič nehovoriaci scenár. Na jednej strane zaujímavé lokácie, do postáv dobre sediaci herci a na druhej filozofovanie, diery v príbehu, absencia výraznejšej pointy. Dva protiľahlé póly a medzi nimi deliaci rovník v podobe stredovej percentuálnej hodnoty. A tak dopadlo aj moje hodnotenie. Vo výsledku je Konzultant ako decko bohatých rodičov. Tomu dá za chrbátom väčšina ľudí vyžrať každú chybu, každú vadu, každý nedostatok sa zveličí do nadrozmerna, pretože sa predsa jedná o toho parchanta, čo si o sebe myslí, že je niečo viac ako v skutočnosti je. ()

Hismael

Spousta rozhovorů, které vlastně častokrát se samotným příběhem nemají nic společného a spíše to jsou takové úvahy o všem možném, ze začátku především o ženách a sexu. Děj hlavní zápletky běží někde v pozadí a divák z nelegálního obchodování vidí minimum. Druhá polovina ukazuje brutální následky toho všeho a zároveň stále nejsou vysvětlené role jednotlivých postav. Scénář o konzultantovi se prostě snaží být jiný, nabízí spoustu “filozofických“ nebo i úchylných dialogů a v samotném příběhu nechat diváka spíše tápat. Po necelých 2 hodinách jsem čekal aspoň částečné vyřešení situace a místo toho přišel velmi nečekaný konec. ()

Terva

CITÁT - Řekni mi něco sexy................. Myslím, že kdyby Ridley natočil nějaké průměrné sci-fi dal bych tomu o hvězdu víc než tady a teď. Dobrá hvězda navíc za Brada Pitta. CITÁT - Pravda žádnou teplotu nemá............... ()

JohnCZ

Že to není úplně doslovné by nevadilo a vypointované je to dost slušně. Jenže ta fixace dialogů na sexuální životy postav a další filozofické žvatlání, které film natahuje o dobrou hodinu a nic navíc mu nedává, je neskutečně, ale neskutečně ubíjející (viz už jen ta úvodní scéna). ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (viac)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (viac)