Chytrý právnik (Michael Fassbender), známy tým, že robí správne veci pre nesprávnych ľudí, sa pustí do nebezpečného obchodu s drogami, aby rýchlo zarobil... ale čoskoro zistí, že hoci chce mať všetko, možno bude musieť všetko stratiť. (Disney+)

HDeer

Pre daný žáner zbytočne veľa prehnanej erotiky. Aj napriek svižne natočenej väčšine a istej originalite snímku mi však nedá nevšimnúť si doslova zbabraný scenár, pri ktorého dokonalosti by mohlo ísť naozaj o neobyčajný zážitok, avšak nejde. Väčšinu filmu zaberie filozofovanie, ktoré v podstate nie je ani tak zlé, lenže v konečnom dôsledku je ho tak moc, že máte chuť tie prázdne slová(nezmyselne zabalené do pseudo-inteligentných úvah) pretočiť a zistiť už konečne, čo sa vlastne deje. Prekvapila neobyčajne znamenitá hudba a Diazovej sex-appeal. ()

Hapretor odpad!

Ridley Scott mě velmi načal už snímkem "Prometheus", který jsem shledal jako naprosto nedostatečný vzhledem k jiným filmům o vetřelcích. Říkal jsem si, kam to spěje. Po dokoukání, spojeném s velkým přemáháním nerozflákat monitor během projekce, tohoto snímku vím jistě, že to spěje do pr . . . . ! Podle traileru jsem odvodil, že to bude debilní a nudná záležitost. Nemýlil jsem se. Nicméně z nouze jsem to zkusil. Říkal jsem si, že když to režíroval Scott (Promethea jsem už vydejchal a odpustil mu) a hraje tam můj oblíbenec Fassbender + další znělá jména, tak to tak strašný nebude. Mýlil jsem se! Hezky popořádku: Začátek mi vadil. (už ze začátku jsem měl z filmu divný pocit - to není dobré znamení) - Co jako měl znamenat rozhovor o vlhké vagínce? - Fassbender se jen šklebí, že by mu i "Joker" záviděl a pořád říká "Jesus!" - Bardem vypadá jako po ráně elektrošoku a navíc je nemožně oblečenej. - Penelope, na kterou se dá snad nejlíp koukat, je v záběru jen párkrát a řekne vždy něco nesmyslného. - Pitt vypadá jako že spíš hulí gramy trávy, než že obchoduje s kokainem či heroinem. - Jeho přítomnost jsem shledával úplně zbytečnou. - Alfou a omegou všeho je Diazová, která vypadá tak, že bych na ní hned lehnul a pak jí odhodil, hlavně když předvede sumečka - něco tak debilního jsem ještě ve filmu neviděl - aspoň kdyby to mělo nějaký smysl - nemělo - navíc, hádejte, co řekl Fassbender, když mu Bardem pověděl historku, jak notně použitá, všema mastmi i mrdkami mazaná blondýna se sexy tetováním na zádech udělala sumečka? - "JESUS!" - Podle mě, neměl v tomto filmu Fassbender moc problémů naučit se text. - Ještě k tomu sumečkovi - kdyby takovouhle ne/smyslnou pakárnu udělalal "moje" holka na mym autě, tak nejdřív čumim jak opařenej, ale pak se začnu smát - byla to prostě debilita a s podivem, že tady lidi dávaj za to *. - Vlastně jediná věc, na kterou se divák může soustředit, po shlédnutí filmu o ní debatovat a dodatečně se zasmát. - Ubohé. - Nehledě na nelogičnosti (jak tady někdo napsal viz struna a mě zas vadila uzi jako sniperka), které do takového žánru absolutně nepatří, protože má být co nejvíc autentický. - Dále pak jen lepení scén na sebe, které vůbec nedávají smysl, nic nevysvětlují, děj nikam neposouvají - viz scéna s Brunem - jen jedna z mnoha nicneříkajících scén, kde se jen kecá o blbostech, rádoby chytrých věcech nebo o sexu, což stejně na konci vyzní úplně debilně. - Závěr je pak jen třešničkou na dortu idiocie, kde Diazová (náramně sexy a v kápi - mám ji ošukat, nebo se jí bát ?) parafrázuje Nietzscheho nebo co to bylo za paskvil, čímž se nám snímek obrací na pole dramatu a tím jsem znuděn a zblbnut ještě víc než na začátku. Tento snímek je absolutně nemožný, pro mě nepoužitelný, nechápu, jak mohl někdo tak slaboduchou věc napsat, kdyby tam aspoň neměli tak debilní kecy! - Herce/čky lituji, protože nejspíš nemají mozek (že se k tomu nechali upsat), zvlášť mě udivuje Fassbender, který je opravdu dobrý herec a pro tohle ho vyloženě byla škoda, ostatní v čele Diazovou si můžou třeba kvákat do zrcadla. Kdyby to šlo, díky tomuto veleshitu směle navrhnu všem nafoukaným, zazobaným a vesměs úplně vydlabaným tvůrcům v Hollywoodu, že když natočí podobnou sračku, za kterou já zaplatím, vrátí mi dvojnásobek. Nevím, proč by to mělo být stále jen jednostranné a ještě se ti kokoti diví, že lidi radši filmy stahujou než chodí do kina. Tento snímek je jednoznačným impulzem filmy radši "sjíždět" gratis. P.S. Ridley Scottte, jdi do pr . . . . ! Pane McCarthy, vy to radši zabalte a táhněte k čertu. Jako scénárista jste mimo. () (menej) (viac)

Brody01

Tie dve hviezdy dávam hlavne za herecké obsadenie, ktoré je vážne dobre a najmä za krásnu Cameron Diaz. Inak ma dej veľmi nezaujal a vlastne som ani poriadne nepochopil o čom to všetko je, škoda, s takýmito hercami to mohol byť kinohit... ()

GOREGASM

Od Ridleyho jednoduše očekáváme víc, dvojnásob za předpokladu, že se mu v jednom filmu sejdou Brad, Penélope, Michael, Cameron a Javier. Zásadní problém mám s vypravěčskou formou, která sice nabídne řadu exkluzivních scén, ale že by scénář oplýval potřebnou vnitřní provázaností, nebo alespoň důmyslným řetězením událostí, o tom nemůže být řeč. To zásadní, tedy proč se dostane hlavní hrdina a všichni okolo do všudypřítomných s****k, se defacto nedovíme a podobných chybějících článků (nejen těch, které nakonec postrádá Pittova postava) je zde mnohem více. The Counselor má díky režisérovi a hercům velké charisma, ale shrnout by se dal na scéně masturbační roznožky (Cameron nelze veřejně komentovat, protože by to úchylně vyznělo, ale rajcovnější svini si nevybavím), která dokáže, řekl bych rozpumpovat nejen srdce diváka, ale přes strmě vystřelivší zážitek bleskurychle zvadne. 60% ()

BOURQUE

Aktuálny film od pána R. Scotta nie je jednoduchý. Pochopiť, prečo sa rozhodol celý film natočiť tak ako natočil, nie je jednoduchý úkol. Film v podstate postráca dynamiku, viac priestoru dostanú dialógy a nie príliš rýchle scény. Osobne si myslím, že práve tá nerovnováha spomínaných faktorov je príčinou toho, že daný snímok nepatril medzi tie sledovanejšie. Herecká partia bola skvelá: M. Fassbender, P. Cruz, J. Bardem (a jeho skvelé vlasy), C. Diaz, B. Pitt. Oni všetci podali veľmi dobrý výkon, ktorý však teraz nestačil na zvýšenie sledovanosti. PS: J. Bardem mal pravdu – scéna C. Diazovej na žltej Ferrari fakt „zmení človeka“. Cameron je stále „so hot“! Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Gedes

Přiznání. Ano opět jsem se nechala utáhnout na vařenou nudli a na film jsem koukala kvůli BP a trochu mě přestává bavit, že z kategorie A přeskočil na vlnu B (někdy možná i C) a jeho role mě taky moc nebaví … A k filmu nemám moc co dodat, přesto k němu píšu komentář :o). Chci říct, ….já jsem to nepochopila… Hodně ukecané, k RS mi to moc nepasuje… Kdyby to byl opravdu film QT, tak to člověk pochopí, ale tuto? Snaha o dokonalý film, plný postav, který jsou strašně „hustý“ a vždy vědí, co říct aby byli ještě hustější; plný momentů – AHA, přitom tak strašně rozbitých scén, že se v tom člověk musí prostě ztratit..RS by mi měl zaplatit botox za vrásku na čele, kterou mi ten film způsobil, když jsem se na to vehementně snažila přijít, o co tam vlastně, jde a říkala jsem si – přece to nemůže být – tak prosté, když jsou tak hustý. Spoustu věcí úplně nedotažených, že bych potřebovala jednoho konzultanta k sobě, aby mi vysvětlovat a spojoval jednotlivé střípky děje. ()

strikeman

Ridley Scott pořád umí - tohle vůbec není špatný film a jsem přesvědčen, že tak nízké celkové hodnocení si nezaslouží, i když rozumím tomu, že vzhledem ke jménu režiséra a velmi slibné herecké "skvadře" musela být asi očekávání velikánská. Za mě pohodových 75%. Depka to byla neskutečná a konec osudově tíživý. ()

Heroine odpad!

Málo co dokáže ve filmu tak otrávit, jako samoúčelnost. A když je to navíc samoúčelnost spojená s nabubřelostí typu "tohle bude kultovní věc, tak ať je to vidět", dokáže to i naštvat. Nevím jestli prapůvodně byl za Konzultantem i nějaký nápad, nebo šlo jen o formu samu pro sebe. Výsledek je ale takový, že jenom sleduju jak každá jednotlivost vykrádá sama sebe. Tarantinovské plkání, směšná vulgarita a rádoby šokující chování postav, spojené s nenápaditou zápletkou a nudným stylem vyprávění, to není dobré. Navíc jediné lákadlo, v podobě "hvězdného" obsazení na mně nefunguje. Bardem a Pitt jsou staří slizouni, a Cruzová s Diazovou jsou staré rašple, a je to na nich vidět. Jednoduše se není čeho chytit. ()

aslavey

Filmů jako je tenhle moc není. A to je moc dobře. Nebál bych se udělat minisérii pro HBO. Aspoň by se líp představily postavy. To jediný mi totiž trochu vadilo. Hlavní linka ok. Chápu. Hlavní postavy jakštakš. Ale co se tam vlastně stalo v jistejch situacích se ztrácí v závalu filosofickejch monologů plných toho, že vlastně největší zlo je sumeček na předním skle Ferrari (mimochodem ne zrovna moc pěknýho modelu - a to jak auta, tak té holky (prostě nemám rád Cameron, no a co..)) Nicméně překvapilo mě, jak dostal MC Carthy tolik prostoru. Ridley snad jen radil jak natočit kameru po směru světla. Jinak všecko scénář a herci. A proto taky takový jména. Potřeboval kvalitu. Každopádně chápu ty hejty. Ono je to totiž uplně jiný, než podobně mířený filmy. A já to mám rád. ()

Kopi1

Ať se Ridley Scott zase vrátí k historickým nebo sci-fi filmům, protože tohle mu opravdu nesvědčí. Doteď pořádně nevím, o co tam šlo, proč a kdo byl kdo. Předlouhé konverzace v první polovině byly tak nudné, že už sem se koukal, kdy film bude končit. Jestli to bylo o tom, že tři nagelovaní a bíle se oblékající chlápkové dělali obchod a ten jim nevyšel, tak to film mohl mít klidně hoďku a ne takhle přetáhnutou dobu. Neznamená, že když nemáte epické bitvy, takže místo toho najmete samé hvězdy a máte dobrý film, to teda ne. Nejdřív to chce nějakou logiku. ()

Kirman

Měl jsem pocit, že v průběhu natáčení proběhlo několik zásadních změn kudy by se měl snímek ubírat, protože když už jsem si říkal, že se to slibně rozjíždí, tak přišlo zklamání - a takhle se to párkrát střídalo. Závěr filmu podivný - z celého snímku jsem byl na rozpacích. ()

Rockerman

Hodně mě překvapuje nízké hodnocení, protože to je téměř dokonalé. Divák se po celý čas může jen domnívat oč tu vlastně jde. Vůbec se nezachází do detailů a až do konce není jasné kdo s kým a proti komu je spolčen. Jasné je jen jedno, že jde o velkou zakázku drog a tudíž o velký balík peněz. A když se někdo vzepře, třeba i náhodou drogovému kartelu, musí počítat s krutou odplatou. Tentokrát musím Ridleyho Scotta musím pochválit za dialogy, které jsou ozdobou filmu. Skvělá ukázka, jak říci všechno, aniž by se prozradilo něco konkrétního. Já se bavil skvostně a od plného počtu hvězd mě odradila jen nesympatická Cameron Diaz, přestože to byla zřejmě její nejlepší role. ()

anatheman

Z úcty ke Scottovi dávám ještě ty 3 hvězdičky. Ale jsou hodně slabé. Na film se sice dobře dívá a obsahuje střípky režisérovy geniality, ale jinak je to zdegenerovaný bordel. První hodina je naprosto o ničem a teprve v půlce se něco začne dít. Tím je zároveň alespoň částečně odhaleno, že něco dává ve snímku smysl. Dialogy představují něco příšerného. Prvním nedostatkem je jejich vražedná délka. To by se dalo odpustit, kdyby se v nich hovořilo o něčem zajímavém. Jenomže jsem se několikrát přistihl, že moje myšlenky zkrátka mířily jinam. To je přirozeně dáno i tematickou náplní dialogů. Vše je založené na uhozeném principu, ve kterém se střídají motivy té nejprimitivnější sexuality s pseudofilozofickými žvásty. Herecké obsazení představuje nepochybně pozitivum. Jenomže i to vyjde poněkud naprázdno, když bereme v potaz, že většina postav postrádá atraktivitu a především sympatie. Zkrátka se jedná o Scottův nejhorší film. Musím ještě dodat, že jsem zhlédl directors cut. Tyto speciální edice zpravidla představují u Ridleyho vylepšení jeho původních kinoverzí. Proto nechci ani vědět, jak očesaná forma tohoto filmu vypadá... ()

Ben Nevis

Do sebe zahleděná a samoúčelná ptákovina, kterou si může dovolit natočit někdo, kdo už netočí pro peníze. Proč se hlavní hrdina jmenuje Konzultant, když neumí poradit ani sobě? Kombinace (úchylného) sexu a násilí by měla fungovat na mužskou populaci, ale dle hodnocení nefunguje. Celé to působí jako reklama na rozbrušovačku, kde má modelka vystrčený zadeček. Pokud zrovna nepotřebujete rozbrušovačku, nepoběžíte si ji koupit kvůli pnutí v rozkroku. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (viac)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (viac)