Chytrý právnik (Michael Fassbender), známy tým, že robí správne veci pre nesprávnych ľudí, sa pustí do nebezpečného obchodu s drogami, aby rýchlo zarobil... ale čoskoro zistí, že hoci chce mať všetko, možno bude musieť všetko stratiť. (Disney+)

humanbeing

Vcelku slušný, ale také částečně nepřehledný, film o tom, že s mexickými kartely si není radno začínat. Horrorového fanouška by mohlo zajímat, že ve filmu je ukázána v praxi zajímavá zbraň ve stylu Saw, obojek Bolíto, který jakoby vypadl ze šuplete Jigsawovy dílny. ()

dubinak

Ridley Scott pro mě není nějak vyloženě významným režisérem, a proto jsem si nedělala velké nároky. Největším lákadlem pro mě byla asi sestava mých velmi oblíbených herců a po zhlédnutí traileru se má nedočkavost ještě více stupňovala. Ovšem, je známou věcí, že šikovnost střihače často klame. Akce je bohužel pramálo, vyloženě chytrý námět taky není a s šokantností se taktéž nepřehánělo (možná až na scénu Diaz versus Ferrari). Jinak je to dost kruté, herci předvádí brilantní výkony, skví to velkou honosností a vše je krásně nažehlené, luxusní a blištivé. Dialogy obsahovaly výrazy hlavně sexuálního rázu, vše je dost peprné, ale přitažlivé. Já tomu ty čtyři dám. Už jen kvůli tomu pánskému triu. ()

Topco

Dialógy sú dobré, filozofovanie o morálnych dilemách mi sadlo, extravagancia postáv nevadila... ale ono to celé nedrží pokope. Postavy nemajú ani zďaleka potrebnú hĺbku, ich motivácie buď nie sú jasné alebo primálo uveriteľné (v prípade tej titulnej) a priestor je venovaný povrchným záležitostiam: detaily brutalít a sexuálne dráždenie (roznožka na prednom skle však potešila). Záverom, Scott vyrobil hviezdnu krimi, ktorá ide po výrazne povrchu, pritom za scenárom mala Cormaca McCarthyho a teda rozhodne na viac! K spokojnosti to nezachránila ani záverečná eskalácia násilia a posledná 15-minútovka, ktorá kúsok zaváňala noirovou atmoškou. ()

Pedrousek

Taková blbost! A já se tak těšil... Brad Pitt byl pro mě vždy svým způsobem zárukou nějaké elementární kvality celého filmu, ale po tomhle snímku už to tak není. Celý to na mě působilo strašně chaoticky a neuspořádaně a hlavně jsem se fakt strašně nudil - snad od půlky filmu jsem si pořád říkal, kdy se to už konečně rozjede a ono ejhle - nikdy... ()

necisty

Trošku zdejšímu hodnocení nerozumím, film je to přece kvalitní. To jste zas jen všeci od Ridleyho čekali nějakou pecku, co? Jen se tak trochu nesrali s morbiditou a vlastně si ani nejsem jistý, jestli jsem schopný si v hlavě poskládat o čem to vlastně bylo, nebo co do prd*le řešili :D. Každopádně Cameron je neuvěřitelná k*nda! Vždycky se mi líbila, ale tady jí to neuvěřitelně sekne a ta scéna na předním skle lamba je nepřekonatelná. ()

Saraswati

Škoda ho! S tak skvelým obsadením, s McCarthyho predlohou a s ostrieľaným režisérom v čele som čakala niečo viac. Skončilo to ale veľkým sklamaním, z ktorého si zapamätám zrejme len bizarnú súlož s autom uprostred golfového ihriska. ()

Riley

Sedíte v kině, vůbec to nechápete, ale říkáte si, že to do sebe za chvilku zapadne. Po hodině už to začíná být podezřelé, ale pořád nic. Naštěstí se na vás otočí soused a šeptem potvrdí, že je taky v koncích. To vám spadne kámen ze srdce, že nejste úplný tupec. Nechápete ani po filmu a to v podstatě ani úlohu hlavního hrdiny. Asi zas nějaká pěkně natočená artová záležitost. :) ()

RickDeckard

S každou přibývající minutou mě více a více zaplavoval smutek z toho, že mnou obdivovaný Ridley Scott natočil bezobsažnou pseudointelektuální nudu, jejíž děj by zabral tak deset minut a proto je zbytek vyplněn jalovými dialogy bez špetky smyslu a realističnosti. Jedna dvě scény v paměti utkví ("autoerotika" provozovaná Cameron Diaz a explicitní eliminace jedné z postav v závěru), ale jako dvouhodinový celek nemá Konzultant šanci obstát a nezachrání ho ani plejáda prověřených hollywoodských stárs. Bohužel jednoznačně nejslabší zápis ve filmografii (kdysi) výjimečného režiséra. 30% ()

mortak

McCarthyho úpadek podle mě začal už Cestou, ve které se drsný kronikář genius loci mexické hranice přesunul směrem k rádoby hluboké alegorii utopené v morálním poselství. Jenže z toho byla Pulitzerova cena, a tak si McCarthy podobným způsobem napsal filmový scénář. Zatímco Cesta byla spíše biblické podobenství, tady se odkazuje k antickým tragédiím, jen místo zpupného Oidipa tu máme hedonistické děti Fassbendera, Bardema či Pitta, naivní hedonistickou Cruz, a "roznožku" Diaz. Jenže McCarthy se rozhodl, že se jeho pokusu o klasickou antickou tragédii přizpůsobí i jazyk, a tím ten scénář zabil. Nejvíc tím utrpěla Diaz používající v řeči aristotelovskou logiku, což vede k nezáměrným slovním "perlám" (scéna ve zpovědnici mající její postavě dodat motivaci je opravdu neuvěřitelné WTF). Je až s podivem, jak tomuto scénáři dokázal Scott dát sílu, a i když herci hrají svůj standard (po kolikáté už Pitt předvádí svého mudrujícího texaského zabijáka), vyložený průšvih to není. ()

eisha3

I přes díry ve scénáři, hluchá místa a polovysvětlené momenty, se mi Konzultant líbil. A především pak Konzultant sám. Není totiž žádným tajemstvím, že je Michael Fassbender můj oblíbenec. Teď zase o trošku víc. Ostatní mu zdatně konkurovali, nikdo nehrál špatně, ba naopak. A konečně - způsob zpracování byl v režii Ridleyho Scotta výborný. ()

SeanLSD

Ridley Scott znovu prekvapil, tentokrát veľmi nediváckym prístupom. Cormac McCarthy totiž nenapísal scenár, ale ďalšiu knihu, ktorú Ridley proste iba zilustroval špičkovými hercami a púštnym pohraničím. To nemusí byť nutne na škodu veci, hlavne pre človeka, ktorý má rád pomalšie rozbehy a precízne budovanie atmosféry. Na KONZULTANTOVI je výnimočné, že zobrazuje hlavne to, čo v iných filmoch s podobnou témou nevidno - nevedomosť ochotne sa zaplietajúceho chamtivca o skutočnej realite stojacej za nekalým obchodom, jeho aktéroch, podmienkach a zvyklostiach, narastajúca panika za maskou sebaistoty a náhle, neodvolateľné a nevratné konce bez možnosti pomsty, satisfakcie či rozhrešenia. Je zarážajúce, že to nie je skutočný príbeh... - ale kľudne by mohol byť. Najmenej hollywoodsky a najkrutejší americký film, čo som tento rok v kine videl. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Ridley Scott chystá drsný western

Ridley Scott chystá drsný western

12.05.2016

S. Craig Zahler proráží do Hollywoodu. Autor románu Bone Tomahawk napsal a natočil jeho loňskou adaptaci a očividně s ní zaujal Ridleyho Scotta. Legendární režisér Blade Runnera nebo Vetřelce totiž… (viac)

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

Ridley Scott chce točit Marťana a Blade Runnera 2

26.08.2014

Většina režisérů si mezi svými projekty nechává rozpětí alespoň dva roky. Ridleymu Scottovi ale dovolená očividně nic neříká, jelikož od přelomu tisíciletí natočil jedenáct filmů. Hodlá… (viac)