Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

Derek

s laskou nebeskou si richard curtis nastavil latku tak vysoko ze az do konca svojej reziserskej kariery budem mat problem sa k nej len z daleka priblizit (the boat that rocked bol otras), ale aspon sa snazi. about time je jednohubkova romanticka komedia s par vynikajucimi vtipmy, ale kde straca body je zbytocna rozvlacnost (dvojhodinova dlzka je maximum co som bol schopny zvladnut) a riedkost zapletky, kde sa v podstate nic zavazne nestane... ()

dom156

Fajn romantickej film, teda kdyby měl délku tak hodinu. Jelikož já po první hodině jsem si říkal, vše už bylo řečeno, co bude dál, není to zbytečné.? A ano další hodinka už byla jaksi navíc a netrpělivě jsem sledoval hodinky kdy už bude konec. Tot asi vše co o tom psát, lehounce doporučuji. ()

higuain

Richard Curtis sdělující ve své podstatě skoro to samé, co v Lásce nebeské, jen trochu jinak. A znovu velmi pěkně. Ne až tak srdceryvně jako před 10 lety, ale i tak celkem dojemně, bez trapných frází, s dobrými vtipy a trochou toho sci-fi, které neurazí, i když je pochopitelně lepší nad tím nepřemýšlet. ()

milan0301

Zahlédnu-li romantiku v TV, automaticky přepínám na další kanál. U tohoto filmu se mi to nestalo. Možná byl ten film opravdu dobrý, a možná je to tím, jakou laťku nasadila Rosamunde Pilcher na Primě. Nehledě na žánr/y byl nápad naprosto neotřelý, a dotáhnutý "téměř" do úplného konce. Tím téměř myslím ten neslaný, nemastný konec, protože poslední hodinu se neudálo téměř nic. Takže kdyby film skončil už po druhém dítěti, o nic bychom nepřišli. Tedy "téměř" o nic, protože Curtis nám zde prozradil, jak nelítostná příroda je - že rodiče umírají dříve, než děti. Bravo! Za ten konec bohužel "pouze" 4*. ()

Dont

Film je celkem vtipný i dostatečně romantický, ale nějak mě ničím nepřekvapil, chyběla mi scéna s velkým S a dojem mi po celou dobu kazila nereálnost, která je bohužel jedním z nejdominantnějších znaků filmu. Týká se totiž nejenom příběhu (cestování v čase), ale i postav (divný strýc, divná matka, divný otec, divní kamarádi a nejdivnější sestra). Zejména na příkladu hloupého strýce a volnomyšlenkářské sestry je vidět pravý účel těchto postav - jsou sice dost vtipné, ale od začátku je příliš vidět, že jsou tam pouze z jediného důvodu - aby byla legrace. Využívat cestování v čase na sbalení té pravé a k dokonalé sebeprezentaci je fajn a vtipné, ale romantické už tolik ne. Naštěstí to zachraňuje bláznivá deštivá svatební scéna za tónů Il Mondo a Rachel McAdams, které to ohromně sluší. Po několika dnech přeci jen přidávám tu čtvrtou hvězdu, protože film ve mně zanechal přes všechna negativa pozitivní dojem a za poslední dobu patří k těm lepším romantickým komediím. ()

kajas

Jestli Curtis už opravdu nikdy nic nenatočí, bude to veliká škoda. Můžeme si ale říct, že jeho poslední režijní počin byl nádhernou pohádkou, kterou by chtěl prožít každý z nás. ()

Aleee89

Věděla jsem, že s filmem Lásky čas nešlápnu vedle, protože oba dřívější režisérovy počiny se mi líbily, měla jsem akorátní náladu na romantický snímek a tušila jsem, že tenhle nebude jen tak ledajaký. Osvěžující, nenudící, není to hloupé, postavy jsou sympatické a budou vás bavit a zároveň si odnesete něco navíc, třeba totiž objevíte cosi o životě, lásce. ()

Foma

Takovýhle filmy jsou potřeba, snad jen ten závěr nemusel bejt tak doslovnej. Při radě tatínka, žeje dobrý si to užít dvakrát, se už mohlo nechat na divákovi, aby přišel sám na to, že to "podruhý" by vlastně mělo bejt "poprvý". ale jinak elegantní, vtipný, příjemný. ()

marleyy

70% Až přílíš předvítalný příběh bez jediného většího kazu v zápletce. Je však velmi krásně nasáklý pozitivní aurou, bezchybným výkonem Billa Nighy a skvěle nasranou postavou v podání Toma Hollandera. Jinak já bych chtěl za svědka taky Roryho. ()

sssssycak

Naprosto skvělé romantické drama, jehož jediným šrámem na kráse je právě ona "sci-fi" zápletka, jenž místo aby byla pomyslnou třešničkou na dortu, filmu ubírá drobně na parádě. Chemie mezi ústředními postavami je naprosto úchvatná, jako drama film funguje perfektně, bohužel ono cestování po ose vlastní minulosti má tolik paradoxů, chyb a wtf momentů, že ho nelze nezmínit jako zápor. Raději bych se řídil heslem, že kde si nejsem jist půdou pod nohama, tam se nevydám, než chtít být originální za každou cenu. Jinak ale jako celek film působí velmi vyzrále, a pokud cestování vezmete jen jako milý doplněk a nebudete se jím moc zabývat do hloubky, dostanete perfektní romantické drama. ()

Skip

Pro mě příšerně nesympatičtí hlavní hrdinové, takže mi bylo úplně fuk, co se jim stane či nestane. Tahle romance v sobě neměla nic, co by mě nějak zaujalo. Prostě jsem to jen tak odkoukal. Je pravda, že jsem se nijak zvlášť nenudil. Někdy i to musí stačit. ()

radektejkal

Po expozici jsem promítací zařízení vypnul. Do recenze tedy poznamenávám jen to, že se na tento film dívat nechci, merci, ale nechci. Na měnění minulosti mi stačí Stepní vlk nebo mé vlastní zkušenosti. Navíc dneska jsem ztratil chuť podívat se dneska vůbec na nějaký film a pochybuji, že ji dostanu zítra. Aby mě někdo "hladil po duši" či "budil radost ze života" tímto způsobem absolutně nestojím; to se raději přihlásím do "Aristakisjanova klubu". Bu, bu! ()

Kopik

Inu, Richard Curtis to opět dokázal. Romantická "komedie", dle mého spíše dramatický počin. Už první co mě po dokoukání daného dílka trklo, byla následující věc: absolutně dokonale zvolené herecké obsazení a perfektní hlas pro vyprávění příběhu Domhalla Gleesona. Originální zápletka, člověk stále čeká, co mu děj přinese. Prostě krásně zpracované dílko se vším všudy a naprosto výbornými dialogy. Z kina jsem odcházel nadšený a nedokázal jsem najít věc, proč bych tomuto snímku neměl dát plný počet. Jestli přemýšlíte, za jaký filmeček zaplatit v kině a nestahovat si ho, tak tento se rozhodně vyplatí. Ode mě prostě plný počet a klobouk dolů před Richardem Curtisem. Jeden z TOP10 nejlepších romantických filmů, co jsem měl možnost vidět. ()

Fanucci

Možná až moc dokonalé...ta rodina mě svojí výjimečnou harmoničností až srala. Ale zároveň mne to párkrát dojalo, takže výsledný dojem byl takový vybalancovaný:-) Příjemný film! ()

stuntmanMIKE

Och ako ja strašne nemám rád samoúčelné filmy. Toto je jeden z nich. Už samotný príbeh je nudný a hlúpy jak prasa. Chce mi snáď niekto povedať, že by možnosť cestovania v čase využíval na také pičoviny ? No to hádam nie... Toľko pátosu a a sladkosti, že je to lepkavé ako mesiac neumytá vagína. No proste bolo to strašné a neskutočne podlízavé. Po geniálnej Láske nebeskej som čakal úplne niečo iné... a dostal som toto. Kýbel sračiek... ()

GILLWANDER

Takmer som dostal cukrovku! Ale inak krásny romantický film, ktorý aj človeka zo skaly chytí za srdce. Len ten žáner Sci-fi mi pripadal trošku z cesty, keďže romantický science fiction sa nevidí každý deň. Rachel McAdams ako inak krásna, úžasný herci a ich skromne dokonalé výkony, námet s cestovaním v čase odvážny a v konečnom dôsledku aj vydarený. Réžia pána Curtisa jemná, jednoduchá a mierne cukrová. Scenár tak tiež, jemný, príjemný, bez zbytočných pasáži. Mne sa to páčilo, neviem ako vám, ale druhé zhliadnutie čaká za dverami. 85% ()

Reesam

Není to to,co jsem čekala. Doufala jsem ve víc, vetší romantiku, a ne tolik let. Jsem spíš zklamaná, než nadšená, proto musím dát jen 3 hvězdičky, už jen proto, že se mi v téhle roli Rachel prostě nelíbila, zatímco Bill skvělý jako vždy). ()

kinderman

R. Curtis umí ždímat emoce nasazením správného songu v ten přesný okamžik, ale celkový koncept s napravováním minulých omylů se mi tentokrát příliš nelíbil. S úskalími časových přesunů se navíc autor vyrovnal tak, že je úplně ignoroval, i to málo pravidel, která si dal, nedodržel- prý do budoucnosti to nefunguje. Ale hrdina se přece do budoucnosti "vrací" neustále. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)