Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

Orlau32

Roztomilý film plný zašlé romantiky,kdy je člověku líto, že nežil v době 1878, kdy se narodil můj dědeček. Ano, byla to doba mužných kavalírů, dvorností a život plynul klidněji. Žena sice neměla volební právo, byla ale v životě muže něčím krásným, něčím pro co stálo zato tasit meče a nosit růže. Ach jo.... Meg RYAN byla roztomilá a Hugh JACKMAN byl prostě fešák. Vysoký s dvorným chováním (kde jej Hollywood vyhrabal ?) viděla jsem ho poprvé, ale zapamatuji si jeho charisma. Fakt je, že s takovým námětem by se dala dělat větší kouzla a mohlo tam být ještě více vtipu, ale díky i za toto pokoukání na film, kde se nikdo nefackoval ani nesouložil. Prostě balada pro duši. ()

kleopatra

Romanťárna v tom nejlepším smyslu slova. Je to milé, lehké, vtipné a přestože podobné téma už jsme viděli mockrát, Kate a Leopold nejsou "obnošení", scénář jiskřil stejně jako pnutí mezi Meg a Hughem. Pobavil mě i rozhovor Kateina "ex" stran cestování časem, který vedl v blázinci se zdravotní sestrou: "Jsem pes, který uviděl duhu a ostatní psi mu to nevěří". ()

kingik

Netušil jsem, že mě tahle romantická komedie nechá tak chladným. Meg Ryan má na víc, než hrát v těchto plytkostech (a roky letí, krásko), Hugh Jackman ucházející milovník, ale později dostal daleko kvalitnější role. Nebavilo mě to, protože režie Jamese Mangolda byla (jak je jeho dobrým zvykem) opět děsně odtažitá a diváka prakticky nepustila na dostřel. Scénář chtěl být nápaditý, ale pak to vzdal a mnoho nenabídl. Celkově dost podprůměrné. A to jsem opravdu nečekal. 20% ()

mirec88

Príjemná romantická sci-fi komédia, ktorá ničím neurazí, ale ani neoslní a strávite pri nej príjemné 2 hodinky. Ale na druhý deň si už veľa pamätať nebudete. Z daného námetu by sa dalo vyťažiť oveľa ale oveľa viac. Ale zaujali ma herecké výkony Hugha Jackmana, Meg Ryan a Lieva Schreibera. Pekné a rytierské :) ()

Padme_Anakin

Hledala jsem pro dnešní večer oddechovku a našla, vrátila jsem se k tomuto snímku po osmi letech a vyplatilo se..  Když nemůžete najít tu pravou, skákněte si pro ni v čase.. Je to roztomilé, vtipné, zábavné.. Užila jsem si to fantastické rýpnutí do reklam a stejně tak i obratného ztvárnění, že žena má být ženou a muž mužem.. Hugh Jackman je tu k zulíbání a Liev Schreiber skvělý.. U mě filmová spokojenost.. ()

• V jedné ze scé Leopold (Hugh Jackman) tvrdí, že si myslel, že Stuart (Liev Schreiber) je Jack Rozparovač. Postava Jacka Rozparovače však zabíjela až o 12 let později. (chleba24)
  • Film získal v roce 2001 Zlatý glógus za nejlepší píseň. Ocenění vybojovala skladba "Until" od Stinga. (Terva)