Reklama

Reklama

VOD (1)

Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

(viac)

Videá (31)

Trailer 3

Recenzie (1 314)

Spiker01 

všetky recenzie používateľa

Jsem rád, že když už koukám na anglickou romantickou komedii, je u toho Bill Nighy, toho chlápka mám vážně rád. Je až s podivem, že na to, jak moc mi nesedla Láska Nebeská, se nyní Richard Curtis trefil do černého. Tam totiž bylo až moc příběhů a postav, kdežto v About Time sledujeme příběh, kupodivu sympatického, typického anglického mladíka v podání, pro mě, neznámého Domhalla Gleesona, který však má štěstí v tom smyslu, že mužští potomci v jeho rodině umí cestovat časem do minulosti. On toho tedy samozřejmě maximálně využívá aby sbalil pohodovou Rachel McAdams, aby následně došel k rozhřešení. Přestože se jedná o obyčejnou plitkou satiru, nejspíše na samotný Curtisův život, tak snad i z toho důvodu to působí tak líbivě a neuměle, že mě to na konci celkem zasáhlo. A když se něco takového filmu povede, už to prostě něco znamená...95% ()

genetique 

všetky recenzie používateľa

Zdá sa, že Curtis vekom mladne a hlavne svojimi scenármi nám dávkuje snímok od snímku čoraz hravejšie a pestrejšie filmové zážitky. 'About Time' je láskavá, dôvtipná a inteligentná komédia, plná dojemných momentov a pohodového britského humoru. Zároveň sa však nebojí ísť do hĺbky, niektoré myšlienky s vami pohnú, niektoré vás prinútia sa zamyslieť, takže povrchnosť snímku môžme vylúčiť ako prvú. Hlavná myšlienka pritom znie ako totálne uletený námet béčkového hollywoodskeho rom-comu. Presne to však Curtis využíva vo svoj prospech a svojim lišiackym štýlom rozprávania dostáva filmu do úplne inej roviny. Herecké výkony sú na prvotriednej úrovni, herecká pohoda z filmu priam srší, všetci zúčastnení sa tak podieľajú veľkou časťou na dobrom dojme z filmu. Rôznorodosť charakterov a veľký rozptyl postáv dodáva pocit realistickosti a divák tak nadobúda reálne zžitie sa s postavami, s ktorými najmä v druhej polovici prežíva každú jednu scénu. Sentimentalita a vypočitateľnosť je na spadnutie najmä v závere, ale divácke myšlienky sú tak uprené v uvažovaní nad otázkami života, lásky a vernosti, že tento fakt jednoducho prehliadne, vyhŕkne jednu-dve slzy, vstane, zatlieska a poďakuje Curtisovi za spríjemnenie večera a obohatenie filmových obzorov. Za zmienku však stojí ešte nemenej podstatná súčasť snímku a tou je senzačný výber skladieb. 95%. ()

Reklama

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to vydarená mierne fantasy ladená romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý sa od svojho otca dozvie nečakané tajomstvo, že všetci mužskí členovia rodiny vedia cestovať časom, do svojej vlastnej minulosti. A keďže sa práve začína nová etapa jeho života, kedy sa už osamostatní, rozhodne sa to využiť, aby nielen opravoval svoje chyby, ale hlavne konečne našiel svoju životnú lásku, po ktorej tak dlho túži. To sa mu aj podarí, pomocou svojej schopnosti dolaďuje všetky maličkosti, aby spolu mohli žiť skvelý život, ale predsa len to má aj svoju horšiu stránku a návraty v čase môžu narušiť aj to, čo už bolo ideálne. So spracovaním som veľmi spokojný, už od začiatku to pôsobí veľmi dobrým dojmom, ktorý sa aj našťastie udrží a podiel na tom majú aj samotné hlavné postavy, ktoré si ma získali a skutočne som im prial, aby im to vyšlo. Rovnako oceňujem, že dej je až mimoriadne bohatý, za čo ale môže aj fakt, že zaberá veľmi dlhý časový úsek a tak už v polovici som netušil, akým smerom sa to bude uberať, čo v rámci tohto žánru nie je práve obvyklé, keďže sa už toho stihlo udiať viac než dosť. Určite musím pochváliť aj množstvo dobrých nápadov, minimálne už len samotné zoznámenie hlavnej dvojice mi prišlo dosť originálne, rovnako poteší nespočet skvelých situácií a keďže sa to ešte po celý čas nesie vo veľmi príjemnej atmosfére, sadlo mi to skutočne výborne. A síce to záverečné posolstvo mi prišlo predsa len trochu lacné, ale nad to sa dá povzniesť s najväčšou ľahkosťou. Spokojný som aj s jednotlivými žánrami, romantika je príjemná, vydarila sa aj komédia, keďže viackrát som sa výborne pobavil, samotný fantasy motív je tu podaný tým najideálnejším spôsobom, takže sa to zbytočne nepreháňa a na moje prekvapenie jedine dráma nemá moc veľký priestor, očakával som trochu emocionálnejšie prevedenie, ale ani takto to rozhodne nie je zlé. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Domhnall Gleeson sa pre túto úlohu hodí výborne, veľmi príjemná Rachel McAdams, ktorá ma ešte nikdy takto nebavila, charizmatický Bill Nighy a množstvo výborných vedľajších postáv, obzvlášť strýko so skvelými hláškami. Réžia a technická stránka sú skvelé, veľmi výrazný žánrový nadštandard a to po všetkých stránkach. Keby to bolo ešte trochu dramatickejšie, tak by som asi dal aj plné hodnotenie, ale aj tak je Lásky čas jeden z najlepších západných romantických filmov, s akými som sa stretol. 80% ()

J*A*S*M 

všetky recenzie používateľa

Kdyby se to celé neslo v duchu romantické sci-fi komedie, v níž by se hlavní hrdina stále dokola vracel časem, "aby ji dostal" - jak to vypadá v první půhodině, bavilo by mě About Time asi mnohem víc. Takhle je to tak trochu monotónní a extrémně bezkonfliktní pohádka, která se nesnaží o nic víc než být příjemná. Můj šálek čaje to tedy není, ale jisté feel-good kouzlo Curtisově novince upřít nemůžu. ()

Gilmour93 

všetky recenzie používateľa

Curtisův zval ku lásce hlas, kde cukrový zaváněl háj… Starý dobrý větrný Cornwall, rodinná soudržnost, zpustlý dramatik T.Hollandera, na playlistu Arvo Pärt, ale nemůžu si pomoct, Curtis umí s vtipem i oparem sentimentu pracovat nezištněji. Verze zcela oproštěná o cestování v čase, plná slepých ulic a dlouhých dálnic, by mě zajímala mnohem víc, už jen proto, že motto Carpe diem je v podobně laděných filmech sice pravdivou, ale notně obehranou deskou. Ony jsou totiž nejlepším strojem času vzpomínky. Není to technicky náročné, nepotřebujete skříň a mnohdy je efekt větší než u motýlích křídel.. ()

Galéria (123)

Zaujímavosti (21)

  • Emma Freud, manželka režiséra Richarda Curtisa, nosila pre filmový štáb každý deň čerstvé pečivo a v piatok tikety do lotérie. (figliar)
  • Na novoročním večírku na začátku filmu zazní hudební hity od Tatu, Sugababes a The Killers. (claudel)
  • Domhnall Gleeson (Tim) je pôvodom Ír, avšak vo filme hovorí anglickým prízvukom. Keď sa skončilo natáčanie a dal si dole mejkap, ihneď sa vrátil k svojmu írskemu prízvuku. (figliar)

Súvisiace novinky

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Zima dlouhá, léto krátké, Vánoce bez sněhu a v sedmi stupních. Ale uznejme, že na výborné filmy byl rok 2013 štědrý. Rivalové, Gravitace, Star Trek: Do temnoty, V zajetí démonů, Zmizení, druzí Thor a… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Seznam nejlepších filmů roku 2013 dle ČSFD.cz si můžete nechat zobrazit ve specifičtějším výběru Žebříčků, a to i zvlášť pro jednotlivé žánry. V celkovém žebříčku divácké líbivosti vedou s úžasnými… (viac)

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)

Reklama

Reklama