Cesta do minulosti

USA, 2007, 9 h 1 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Kevin Falls

Kevin McKidd, Gretchen Egolf, Moon Bloodgood, Brian Howe, Reed Diamond, Tom Everett, Lisa Sheridan, Paul Schulze, Matthew Humphreys, Jos Viramontes (viac)

Dan má zvláštní schopnost. Může cestovat v čase a měnit tak minulost a tím udělat změny v budoucnosti. Při jedné ze svých cest narazí na svou přítelkyni, která by měla být již delší dobu nezvěstná po letecké havárii a vypadá to, že má stejnou schopnost jako on. (oficiálny text distribútora)

Pajky3

Vynikající seriál, s velice sympatickým hlavním představitelem. Kevin McKidd si u mě šplchnul už druhou seriálovou rolí (Chirurgové). Mě se tento seriál hodně libíl. Podle mě bylo cestování velice zajímavě zakomponovaný. Škoda jen, že seriál končí první serií. Jak tady někdo píše, tak - Seriál totiž neskončil, jen přestal. A je to veliká škoda... ()

Hal_Moore

A další letošní seriál, je jich jako máku. A kvalitních je jako máku taky. Journeyman mezi ně patří a jen je škoda, že zůstalo u jedné sezóny. Druhá se neplánuje a slušelo by se říci, že Journeyman by si ji zasloužil. Kevin McKidd charisma pobral dost, vyměnil hábit za oblek a ať už se vyskytuje v historickém Římě nebo jestli cestuje časem aby někoho zachránil, roli mu věříte. Scénáristé odvedli kus práce a poslední čtyři díly stojí opravdu za to. Když už nechcete ztrácet čas celým seriálem, na poslední čtyři epizody byste si čas udělat mohli. Mimochodem Journeyman má nejspíš nejlepší úvodní znělku a titulkovou sekvenci nového milénia (vyjma House samozřejmě). ()

M.a.t.t.

Vynikajúci aj keď už zrušený seriál pojednávajúci o cestovaní v čase, námetovo nie nepodobný Zajtrajším novinám. Slušný úvod, mierna stagnácia v strede ale bravúrny finiš. Skvelý Kevin McKidd, ale to by sa dalo povedať aj o zvyšku osadenstva. V porovnaní so Zajtrajšími novinami každopádne jasný víťaz a pre mňa nečakané seriálové prekvapenie. ()

Spooner

Velmi příjemný seriál o cestování časem. Ze začátku kvalita jednotlivých dílů sice kolísá, ale od nějakého 7. dílu to nabere úžasné tempo a už je to jenom lepší. Kevin McKidd je navíc dostatečně charizmatický, takže seriál utáhne. Je proto škoda, že byl seriál po 13. dílech zrušen. Byl tu totiž potenciál alespoň pro jednu sérii a navíc to nemělo ani pořádné zakončení. I tak ale tahle malá seriálová jednohubka potěší. ()

Pumiiix

Trochu mi to zatím připomíná Day Break, možná díky Moon Bloodgood, která hraje v obou seriálech, je mi sympatická a příjemná. I hlavní postava v podání Kevina McKidda vypadá dobře zahrána, se seriálem teprve začínám, proto je hodnocení čistě orientační. Jsem rád, že je seriál ukončen po první série, v dnešní době 4-5 dílných sérií (většinou plných vaty) je to dar z nebes, opět stejně jako např.Day Break ;-) Komentář po shlédnutí celého seriálu dopíšu. Prozatím 8/10* 26.12.08: Po 7 dílech zvyšuji hodnocení o hvězdičku, namíru sympatický seriál, který nemá hluchá místa. 28.23.08:Ohh, takže dneska jsem dal 4 díly po sobě a mám za sebou konec seriálu, který ve mně vyvolal oba pocity, jak spokojený tak nespokojený. Můžu říct, že seriál měl ke konci vysoké tempo, velice zajímavý děj a strašně rychle utíkal - v dobrém slova smyslu. Na druhou stranu by si zasloužil druhou sérii, nebo spíše první o pár dílů delší. Poslední díl neměl žádný konec a toho jsem se bál, špatně ukončení, které docela dost zkazí celkový zážitek. Dal bych i plné -maximální hodnocení, ale tímto si to u mě seriál pokazil, velká škoda ;-( 9/10* ()

• V první minutě, když Dan (Kevin McKidd) přichází na rave party, tak v klubu hrají skladbu „Halo“ od britské kapely Depeche Mode. (Trajektt)
  • Škola, kam chodí syn Dan Vassera (Kevin McKidd) se jmenuje Herbert Wells. Herbert George Wells, pod známější zkratkou H.G.Wells, je autorem známého vědeckofantastického románu Stroj času, který je také o muži cestujícím časem. (formelin)
  • V epizodě vejde Dan (Kevin McKidd) do baru. Z novin zjistí, že je 8. listopadu 1994. Mladá dívka se domnívá, že by mohl být mužem, s nímž se seznámila díky internetové seznamce. Terrence Lee Zehrer sice zaregistroval domény Kiss.com a Match.com už v roce 1994, většina zdrojů ale udává, že první seznamkou na netu byl Match.com, a sice až od roku 1995. (klukluka)