Žena cestovateľa v čase

• Česko Zakletý v čase (viac)

Romantická adaptácia rovnomenného knižného bestselleru z dielne scenáristu a režiséra Stevena Moffata sleduje magický milostný príbeh Clare a Henryho a ich láskyplného manželstva, ktoré komplikuje nedobrovoľné cestovanie v čase... (HBO Max)

Likan7

Rose Leslie sice není ta nadpozemská Rachel McAdams, ale jinak mě vlastně Zakletý v čase bavil víc než filmová podoba. Theo James je v pohodě a sedí mi sem víc než Eric Bana, a stejně tak to rozvětvení myšlenek filmu, respektive knihy. Seriál sice pomalé tempo, ale ty postavy jsou dobře napsaný a bavilo mě sledovat jejich příběhy. Sice je to občas zamotanější než by se slušelo, ale i tak je velká škoda, že byl seriál po pouhých 6 dílech zrušený. Pokud si vzpomínám, je to možná poprvý, kdy mě zrušení seriál vyloženě mrzí. ()

fabecc1222

Filmovou verzi neznám, takže v tomto ohledu nemám s čím porovnávat, jako někteří ostatní. Na úvod je třeba zmínit, že ačkoliv se toto může na první pohled jevit jako minisérie, tak to měl být původně seriál, a byl ukončen po první řadě, a tím pádem tak nemá uzavřený konec, což je pochopitelně věc, kterou byste měli a zvážit, než začnete na seriál koukat. No na Rose se každopádně stále velmi dobře dívá, a pokud máte jako já slabost pro zrzečky, tak budete mít stále chuť spočítat všechny její pihy. Do kontrastu toho pak jde nesympatický a za mě nepříliš dobře obsazený Theo James, který prostě není typem celoživotní lásky. Z chlapského pohledu tomu moc nepřidá ani přehršel detailních záběrů na jeho nahý zadek. Samotný děj se skládá z určitých minipříběhů, které lemují jednotlivé díly, a jsou více (čtyři a pět) či méně (jedna) zajímavé. Z celkového pohledu z toho šlo určitě vytěžit mnohem více, vidíme tu sice cestování v čase, ale všechny linky jsou už od začátku jasne nalajnované, a jelikož vlastně víme určitý konec, tak jde hlavně o to, jak k němu došlo. ()

Gixian

Masterpiece. Jako není to dokonalé, a místy je vidět určitá "nízkorozpočtovost", ale nevím co víc než toto bych mohl od televizní produkce kdy požadovat. Romantika, lidská smrtelnost, time-travel fuckupy, komedie i nenaplnitelnost lidského života / nedosažitelnost úplného štěstí - prostě masterpiece. ()

M.i.k.e

ze seriálové verze Zakletého v čase mám úplně stejné pocity jako kdysi dávno z jeho filmového zpracování. I na druhý pokus mi přišel nápad dvou milenců, kdy jeden různě skáče časem a nemůžou tak být pořádně spolu, zajímavý, ale stejně jako napoprvé z toho tvůrci nedokázali vytěžit víc než trošku zvláštní, ale v jádru vlastně docela obyčejnou a tuctovou romanťárnu. Tady tomu navíc nepomáhá ani ústřední dvojice, protože Rose Leslie mám sice rád, ale na druhé straně Thea Jamese skoro vůbec a moc sem mu tu osudovou lásku nevěřil...60% ()

Dawe2

50%, mužského nahého zadku si užijete do sytosti. Řekl bych ale, že zbytečně často, až je to fakt trapné. Zato je v tom málo logiky, (ne)konec a vlastně nevyřešený celý děj. Hodně zklamalo. Na jeden slušný film by to s úpravou scénáře asi bylo, takhle je to jen podprůměr a nevyužitý potenciál. Škoda. ()

• V osobnom diári Clare (Rose Leslie), kde sa nachádzajú dátumy stretnutí s Henrym, je okrem iného aj dátum 11. september 2001. (winetach)