Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

JohnCZ

Ohromně příjemný film se sympatickými herci, ve kterém je však sci-fi prvek nejen v podobě cestování časem, nýbrž i v samotném zobrazení všedního života a rodinných vztahů. Na druhou stranu ale film působí mnohem více realisticky, než obdobné americké filmy. Méně patosu, více britského situačního humoru a uvěřitelných dialogů. A v závěru taky trošku toho dramatického dojetí. ()

Seabeast

Richard Curtis se na mě kdysi hodně podepsal překrásnou Láskou nebeskou a ten film je tak dokonalý, že i když víte, jak příběh dopadne, tak si ho se stejným nadšením vychutnáte a nikdy nepřestanete obdivovat jeho půvab. Laťku nasadil nebetyčně vysokou! A jak je na tom Lásky čas? Pro mě žádné zklamání a opět jsem se v tom našel. Hezky sentimentální, o životě, o lásce a plné lidsky veselých scének. Je ale třeba z hlavy vyhnat veškeré srovnávání a patlání se v tom, které momenty jste už někdy spatřily nebo který z nich získá Zlatou sošku pro ostentativní klišé. Bohužel se tací najdou a já si sakra říkám proč má vůbec někdo potřebu něco takového řešit. Prostě si Lásky čas užijte tak, jak je. Jde si vlastním směrem a Curtis mi dokázal, že se umí trefit do černého. Je jasné, že český distributor si doslovným překladem moc neláme hlavu a chce názvem filmofily nalákat, ovšem nikoliv napálit. Nicméně, v této uspěcháné době je to fajn zpestření na koukání, co vám přirozeně zvedne náladu a zároveň mile zabrnká na city. ()

vurhor

Richard Curtis je bezesporu jedním z nejlepších britských scénáristů současnosti. Plus v řemesle režisérském je to taky vostřílený veterán. Jak by ne, dyť natočil nejlepší romantickou komedii všech dob. Se snímkem About Time se tak trochu vrací ke svým kořenům, kdy na lásku pohlížel ještě z onoho skromnějšího hlediska, v rámci toho má snímek atmosféru podobné té z Notting Hill. (Možná i krapet Čtyři svatby a jeden pohřeb.) Do hlavních rolí navíc obsadili Billa Weasleyho (jeho pravé jméno vždycky zapomenu, takže má smůlu) a naprosto okouzlující McAdamsovou, kteří tvoří věrohodnou a sympatickou dvojici, umocňující onen romantický prožitek. A byť je to příběh velice hezký a vtipný, nemůžu se však zbavit pocitu, že Richard tu až přes příliš patetizuje. Během první třetiny jsem si říkal, že film dobře najeto k tomu, abych mu na konci fláknul pět hvězdiček, stejně jako geniální Lásce nebeské a vynikajícím Pirátům na vlnách. Poslední třetina se však začala táhnout příšerným tempem, plus z tý extrémní sentimentality jsem pak pomalu začínal obracet oči v sloup. Ale kouká se na to hezky, plus ve výsledku je to určitě dobrý film. Ale když je nějaký Curtisův film jen "dobrý", je to krapet škoda. Slabší 4* ()

Marek1991

Určite každý z vás by aspoň niečo vo vašom živote zmenil, minimálne by ste určite chceli zabrániť aspoň teroristickým útokom, či niečomu podobnému, pretože napriek tomu, že vám vo filme povedia (prepáčte za prezradený dej), že sa to nedá, tak niektorými scénkami dokázali, že sa to v podstate svojím spôsobom aj dá. Možno niekto nie, no podľa mňa by ich bolo minimum. Ja by som toho zmenil veľmi veľa, čo len dokazuje, že som zatiaľ nebol pánom svojho okamihu, čo ma mrzí, lebo u mňa to šťastne ako táto romantická komédia nevyzerá. Margot Robbie a Rachel McAdams sú dve nádherné herečky, ktorých chvíle vo filme som si užíval, no a Domhnall Gleeson bol podľa mňa v pohode, sem tam som sa v ňom aj videl, ale to asi väčšina mužov, veď kto už by nevrátil (prepáčte opäť za prezradenie deja) napríklad sex, aby si ho mohol užiť znova a lepšie, hehe. Vždy keď vidím, že v nejakom romantickom filme bude hrať Rachel McAdams, tak už skrátka cítim, že budem spokojný. Poučenie, no aj mnohé iné momenty však neboli vo filme niečím novým, akurát to bolo ozaj zábavné, aké situácie nastávali, bolo to milé, netlačilo sa na pílu ako sa vraví a užil som si to podobne ako napríklad český film Probudím se včera, ktorého príbeh, ale vlastne celok je oproti tomuto podcenený. Niekedy skrátka tak sladké veci treba, najmä keď ich je podľa mňa nedostatok. Curtis je osvedčený kráľ romantických scenárov a zdá sa, že aj režisér z neho nie je zlý. Keď sa skúsite povzniesť nad určitú neoriginálnosť a začnete si ten film užívať, aj keď je pravda, že na mňa tam boli očakávané zbrklé vrátenia sa v čase, tak to pre vás a možno aj vašu partnerku môže byť príjemne strávený čas. ()

Skrk

Sluníčková "sci-fi" romantika, která mne rozsekala více jak Láska nebeská. Nighy klasicky charismatický, Rachel sexy jako obvykle a určitě Curtisův masterpiece. Spokojenost. ()

zablaga

Nečakajte veľké zvraty v deji ani žiadne hrdinské činy. Toto je skrátka krásny film o živote, po ktorom si uvedomíte, že on sám je krásny. Ako bonus je tu skvelý soundtrack a veľmi sympatické postavy, ktoré utvárajú sympatické vzťahy. Skrátka láska na prvý pohľad. ()

Marsik

Cinema City Slovanský dům - Momentálně má film na kontě 86% a 182. místo mezi nejlepšími filmy (+ 61 fanoušků) a dá se říct, že to chápu. Tenhle žánr (romantické sci-fi drama) prostě táhne a osloví široké spektrum lidí. Já osobně jsem z filmu sice nebyl totálně vyplesklý, ale potěšil mě a bavil mě. Samozřejmě ideální je zajít na to s partnerkou do kina nebo se ve dvou tulit doma na gauči :) Dnes neřeknu ani jednu věc proti, i když by se určitě něco našlo. Nemá ale cenu si hrát na kritika, když nám režisér Curtis dopřál další příjemnou a povedenou komedii, která nejednoho diváka chytí za srdce. 80% (with J.) ()

yakoob

Ooo, kéž by i mně otec řekl v jednadvaceti, že mám schopnost cestovat časem a moct tak změnit některé věci ve svém životě...Srovnávat s Láskou Nebeskou tento film nelze, ale ne toliko kvalitou než tím, že je, jaktoříct - jiný...Ale přesto má své kouzlo...Potenciál využit na maximum, tak jako vztah, netoliko mezi mužem a ženou, ale mezi otcem a synem...A tento rozměr dodává filmu neskutečnou hloubku, kterou Richard Curtis umí...Krásný příklad jak je ve scénáři důležitý dramaturg, páč každá věta má zde smysl...Některé scény originální (svatba) a závěr nutí přemýšlet o krásnu každodenního okamžiku s milovanou osobou... ()

hous.enka

Roztomilý snímek o dalším cestovateli v čase, ale tentokrát ne tak přeslazený a hlavně britsky vtipný a mnohem osobnější (a osobitější). Zrzek Tim nalézá svou osudovou lásku v postavě Mary, která má příšernou ofinu a miluje Kate Moss, a rozhodne se, že udělá všechno pro to, aby ji získal. No a když mu to nevyjde napoprvé, vyjde to třeba podruhé nebo potřetí (Cože, borče? Jen jednou? :D). Vše se ale pořádně zkomplikuje, když se ukáže, že každé cestování v čase nese svoje následky... Konec, který z osudové lásky sklouzl k rodinnému dramatu, mě zkrátka dostal. Stejně tak hudební složka filmu mi přijde kouzelná. K hereckému obsazení: veverka Rachel se na podobné role hodí a jen mě trochu mrzí nesympatický hlavní hrdina. No o to víc mě ale potěšila přítomnost Billa Nighyho. Není to film, který bych chtěla vidět znovu a znovu (z důvodu přehnané stopáže), ale ten konec... ten byl zkrátka výborný. ()

mad_ness

Poznáte to, keď vám nesmierne dobre padne film, ktorý má naplno využitý námet? No, ak ste čakali, že budem sarkastická, tak vám treba, pretože toto sa nesmierne vydarilo. No a keby tam bolo ešte viac Toma Hollandera, bolo by to dokonalé, ale to by už nebolo čo zlepšovať. Cornwallské prostredie je krrrrrrrrrrrrrrásne! A tí, čo preložili názov, nech si dajú facku. ()

katzenliebe

Moc pěkný film. Po celou dobu jsem ani jednou nepomyslela na nic jiného a plně si užívala pohodovou atmosféru filmu. Film byl chvilkami zábavný, ale po celou dobu romantický. Opravdu jsem si ty dvě hoďky v kině užila. ()

baribal

Jako malej jsem ve wolfensteinu porad cheatoval ILM, nedavno jsem si ho nostalgicky vychutnaval bez dopingu.. S About Time mi to prijde podobne a v jadru velmi jednoduche, nevnimam film tolik jako komedii, ale vice jako romanticke drama s lehkym zamyslenim. Klic k uspechu? Gleesonem a MekAdams jsou naprosto uveritelni (zadna brangelina), na spojeni Curtise a Nighyho neco bude a krasne vypracovany pribeh. Hodnoceni pro me snizuje to, ze se nejedna o originalni pribeh. Nejlepsi romantika roku. ()

nirvana91

Zase raz sa mi overilo, že niekedy je lepšie nemať očakávania.. Prívetivé obsadenie pod dobrou réžiou toho nasľubovalo veľa, cestovanie časom malo dodať šmrnc, avšak mňa to občas zmiatlo a občas, čo s nevôľou priznávam, nudilo. ()

maddy

Presladené do takej miery, že aj torta z Nutelly plnená marcipánom, zaliata lesným medom s kúskami čokolády a posypaná práškovým cukrom pôsobí len ako kyslý príbuzný, ale čert to ber, keď v About Time je toľko dávky pozitívnej atmosféry a romantiky, že aj pokiaľ Vás v tejto sekunde vyhodili z práce z dôvodu nadbytočnosti, medzitým ste zistili, že Vám podvodníci z Latinskej Ameriky vybielili celý účet, cestou domov znásilnila banda prepotených bezdomovcov, v posteli Vás čakala neverná manželka a na stole list od exekútora, tak po pozretí tohto filmu sa budete cítiť ako keby ste žili v LOVELANDe, ktorý ste si sami vysnívali. Ale aby som napísal aj o niečo serióznejší komentár, tak musím skonštatovať, že About Time je krásne romantická rozprávka s prímesou sci-fi (cestovanie v čase), ktorá síce len námetovo okato vykráda Niffeneggerovej knihu Time Travelers Wife, sfilmovanú Robertom Schwentke, ale robí to s takou radosťou, že jej to nie je možné ani v najmenšom zazlievať. Richard Curtis (Love Actually) je v romantickom žánri doma a tak tento gýč drží vo vodách nadpriemeru. Romantická línia tu je bez akéhokoľvek zaváhania privedená k dokonalosti; dialógy sú trefné, znejú prirodzene a jej ich radosť počúvať. Do toho všetkého sa mieša jemný humor; film má hravo vystavanú, celkom inteligentnú zápletku a je úžasne dojemný. Navyše v závere čaká jedno malé a jednoduché ponaučenie, ale s o to silnejším odkazom: „Užívajte si každého dňa!“. Kastingový výber sa podaril na jednotku: Rachel McAdams v úlohách týchto zasnených priateliek jednoducho zbožňujem a Domhnall Gleeson je zaujímavá netradičná voľba neobsadiť ako protipól k božsky rozkošnej McAdams práve toho najpopulárnejšieho hollywoodskeho krásavca, ale jedného sympatického britského „ryšavca“. Objektívne by som tomu mohol vyčítať snáď tisíc vecí a komentár rozpísať o ďalších 50 viet (božechráň, pre niektorých ktorí ho čítajú): od monotónnej, predvídateľnej a opakujúcej sa zápletky v druhej polovici, mierne sa vlečúcej druhej hodinke až po určité vykrádanie námetov/situácii, prípadne až zaslepenú naivitu celého diania, ale prečo vlastne? Keď tento film sa neprezentuje ako tá najsofistikovanejšia, najambicióznejšia romantika pod slnkom, ale len sa snaží o sprostredkovanie toho najpríjemnejšieho zasneného romantického zážitku so zatiaľ nie až nie tak vyčerpaným, aj keď rozhodne nie originálnym, námetom v rámci tohto žánru. Krásne ožiari naše inak pomerne obyčajné životy. Priznám sa, že daný žáner nie je až tak mojou šálkou kávy, ale musím uznať, že „more friendly“ snímok snáď v roku 2013 natočený nebol a tak smelo zaokrúhlim smerom nahor. CELKOVO: 3,5* ()

-Ravee-

Výsostně dojemná romance v trpkém obalu neustále se krátícího života. Komorní, laskavé, inteligentní, svěží, nenápadně brilantní. Pravděpodobně nejlepší filmová volba pro promítání v páru.. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)