Skupina odhodlaných ruských vojakov uprostred zničeného mesta sa zo všetkých síl snaží ubrániť strategickú budovu pred nemilosrdnou nemeckou armádou. Počas obliehania vzniká medzi vojakmi a mladou ruskou ženou, ktorá v dome žije, nečakané puto. V  Stalingrade, ruskom meste na rieke Volge, sa v novembri roku 1942 odohrávajú kruté a krvavé boje sovietskej armády s hitlerovskými vojskami. Skupina sovietskych rozviedčíkov obsadí strategicky významnú budovu a v nájdu v nej dievča – jediného obyvateľa domu, ktorý prežil nemecký útok. A to, že sa dievča objaví, podivuhodným spôsobom zjednotí ruských vojakov. Pre niektorých sa stáva dcérou, pre iných priateľkou a pre niekoho iného zase milovaným dievčaťom. Zosobňuje všetko, čo vojaci stratili, každý v nej vidí svojho blízkeho, kto zahynul vo vojnovom chaose alebo je nezvestný. Vojaci pociťujú nádej, vracia sa im sila, odhodlanie a sú odhodlaní ochrániť dievča za akúkoľvek cenu. Aj nemeckí vojaci sú len ľudia, ktorí pochybujú, prežívajú hanbu aj bolesť. Nemecký dôstojník dokonca prežije ľúbostný príbeh s ruskou kráskou. Skôr, než naposledy vydýchne v súboji so svojím najväčším nepriateľom, sovietskym dôstojníkom. Náznaky ľudských osudov a životných príbehov odhaľujú tajomstvá fenoménu zvaného Stalingrad. Prečo sa utýraným a vysileným ruským vojakom, ktorí tak dlho ustupovali pod náporom nemeckých vojsk, predsa len podarilo zvrátiť priebeh vojny v svoj prospech? (TV JOJ)

HiroM

Odporná proSovětská propaganda, kdy hořící pěšáci jen s puškama překonají 2 zákopy plné Němců s kulomety, to svědčí samo za sebe. 1 hvězda za snahu a relativně pěkně udělané kulisy. ()

PatrikP4

Jedna hvězda za některé kvalitní scény... Jedna hvězda za rozdělení jazyků... Jedna hvězda za Janinu Studilinu... Celkově je to zajímavý příběh, ale délka je nevýhoda a docela sluěné protahování, i když to by mě osobně v konečném zůčtování ani tolik nevadilo... ()

SNCF

Epická, efekty narvaná... Jedna jediná scéna z Call of Duty. Na druhou stranu neokoukaný pohled na "profláknutou" látku. Ve 3D jistě pěkný zážitek, ale jinak? Určité "efekty" podle mě do rádoby syrového válečného filmu nepatří. Nu alespoň 2 hvězdičky... Za zpracování. Jinak? předvídatelný filmík. Ale hezky udělaný. Efekty. ()

HellsAngel

Žiaľ, aj takýto skvelý námet môže byť na nič, ak je výsledné spracovanie nudné a nezaujímavé. Snaha o akúsi pseudo-artovú formu na každom kroku docielila akurát to, že film pôsobí miestami priam až komicky. Kto vyčíta Zackovi Snyderovi prehnané používanie spomaľovačiek, mal by si pozrieť tento film, aby pochopil, ako to vyzerá, keď je ich proste moc. Dejová linka v súčastnosti je úplne zbytočná, súboje v uliciach mesta sú neprehľadné. Tých pár dobrých scén, ktoré tam sú v konečnom dôsledku vyznejú naprázdno. ()

kpt.Johanson odpad!

Hloupé, propagandistické, a hlavně: Hloupé. Něco podobného může obdivovat snad jen bývalý komunistický politruk, jehož uspokojí hořící rusové skákající proti tankům a granátům. Ne, vizuálně nabušená show, je bohužel hloupejší než kdejaký americký blockbuster... ()

carramba66

Raztubyl: Napsat o slavném příběhu Pavlovova domu "fraška, o tom jak se německá armáda snaží vyhnat šest týpků z jednoho paneláku v centru Stalingradu", to může fakt jenom člověk, zcela nedotčený historií. A je to tvoje ostuda, ne moje, že ten příběh neznáš. ()

TOPmoovie

film neni hodny toho nazvu. technicky , triky, vyprava ok. vsetko je to ale rezirovane s trapnou ruskou hrdinskou pochmurnostou, pridlhe spomalene zabery, otrasny dej, postavy. velke sklamanie. niekde som cital, ze je to skor take komiksove. nepodareny komiks ano. hodnotu ma asi iba 15min filmu, ked to zratam vsetko. boze. ale som rad ze som nebol na tom v kine ()

nudlis

Ale jo, šlo to. Trochu ma na tom vadily ty matrixový zpomalený scény (asi ukázka toho, že i v Rusku to "umí"), ale jinak to je průměrnej válečnej film s nádechem love story (na obou stranách barikády). ()

svist10

Za mě relativní spokojenost. Natěšenost po prvních trailerech sice ochladla po prvních ohlasech, ale musím říct, že nový Stalingrad se povedl. Oproti jiným novodobým ruským válečným filmům (jako například Brestská pevnost) nestaví na akci, ale důsledně prokresluje charaktery. Přestože se nevyhýbá klišé (ano, operní árie) jejich hrany jsou pečlivě ohlazeny, aby moc nevyčnívaly. Sice se mi taky nechce věřit, že by (čerstvě) devatenáctiletá holka uchránila nevinnost před šesti bojem protřelými válečníky, ale budu to brát jako buď filmařskou licenci nebo historickou skutečnost (ne, vážně se mi nechce dohledávat skutečnou historii okolo Pavlovova domu). Milostná linie (ano, je tu, překvapivě) je nenápadná a vkusná, vlastně všechny nebojové scény jsou docela příjemné a sympatické, i díky střídmým hercům. Rusové jsou fajn, ale všechny přečůrává Thomas Kretschmann v roli nacistického kapitána Kahna. Jeho linka dává prostor k herectví, který beze zbytku využívá. Pak je tu druhá část snímku, ta válečná. Na rovinu se přiznám, nevědět, kdo to natočil, tipoval bych někam směrem k Míšovi Transformerovi. Ukazuje na něj hned první záběr (ano, letadlo před zapadajícím sluncem), tak barevná paleta, důsledně upravená filtry, tak spousta (funkčních a opodstatněných) zpomalovaček. Akční scény jsou natočeny sice krvavě a špinavě, ale zároveň jsou pečlivě stylizované a eye-candy. Kapitolou sama pro sebe je výprava. Jestli takhle vypadá film za 30 milionů dolarů (120 milionů rublů), jaké inferno by asi Bondarčuk orchestroval se skutečně hollywoodským rozpočtem? Tak trochu doufám, že se rusové odhodlají k postapo. Takže, příště ještě víc osekat patriotismus, vybrat charizmatičtější tváře, a bude to za plnou. ()

PanSoudce

Filmové efekty parádní, nicméně příběh suchý. A verze s příšerným ruským dabingem německých vojáků je opravdu surová záležitost. ()

joywork

Že se ve Stalingradu bojovalo o každý dům a to se střídavými výsledky pro obě strany, je všeobecně známo. Že i v těžkých chvílích mohou vzplanout city je také možné. Ale v tomto filmu je to podáno dost povrchním způsobem a fakt, že je to vše zabaleno do efektního vizuálu ve stylu válečných PC her, to nezachrání. Jako celek mi to přijde však zbytečné. ()

Askaneli

Úžasná podívaná, nicméně docela sračkoidní historický film. Tokijskou předehru a epilog bych snad sežvejkal, nicméně určité podezření jsem dostal hned u útoku samonosných pochodní. Sovětskej voják je vyrobenej z azbestu a vůbec mu tedy nevadí, když mu pod prdelí bouchne nacistická benzinka. Vůbec by se dalo říci, že se rejža docela vyžívá v ohni a znásilňování. Scéna se zápalnou obětí už byla opravdu trochu moc. Nevím, jak se to tvůrcům povedlo, že ta scéna byla neuvěřitelně neosobní. Možná tím, jak byla neuvěřitelně přitažená za vlasy. Parta rudejch v domku na pláži u toho špatnýho břehu Volhy mě docela prudila, ale stejně všichni zdechli, tak co. Ten fášek a jeho buchta se stockholmským syndromem byli jediným bodem, kde se film blížil nečemu zajímavému a uvěřitelnému. Nemá cenu zabíhat do dalších detailů. Za dva tisíce let, až pomřou pamětníci bojů a několik generací jejich potomků a encyklopedie se obrátí v prach, tak to bude úžasný film. V současné době je to vizuálně velmi přitažlivý, lehce propagandistický sranec. ()

Primus tesla

Starší a zkušenější kamarádi mi radili: " Na tuhle holku se vykašli. Sice je na první pohled docela pěkná a má velký prsa. Dokonce se umí docela pěkně pomalu svíjet kolem tyče, ale v hlavě má z půlky vakuum a z půlky Esmeraldu. Fakt s ní neztrácej čas." No neposlechl jsem je. Strávil jsem s touhle slečnou 135 minut svého života a myslím, že už ji nikdy nemusím vidět. Jak zpívají Ebeni: "Krabice je celkem slušná, ale obsah v háji. Kam se Fjodor B. hrabe na Враг у ворот, to se nedá srovnat. ()

Stealth2 odpad!

No ten začátek v Japonsku jsem nepobral....ale pak se objeví na plátně ruský Kolin Farel a hned je jasné kam to všecko pojede....mladý Bondarčuk sjížděl Spartaka welmi poctivě, nechal se ynspyrovat až běda....no prostě kokotina nebetyčná a ti chudáci co to prožili si takový "pomník" určitě nezaslouží....japonský konec opět k posrání ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (viac)