Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

FTP

Dva účastníci projekce to na cestě ze sálu shrnuli naprosto přesně, "to byl druhej díl nebo remake?" ptal se jeden druhého. Byl to katastrofičtější, nudnější, futurističtější a hlavně prázdnější remake. Obrovský zklamání po všech stránkách ()

packa

Seženu si scénář, emzáky přepíšu na křižáky, z lidí udělám musulmany... a mám brilantní předlohu pro verbovací agitku Islámského státu. Snad všichni kladní hrdinové bytostně touží co nejdříve zemřít hrdinskou smrtí. Téměř se rvou o to, kdo bude mít tu čest odpálit se s letadlem plným výbušnin. Některým se jejich přání samozřejmě splní a následně jsou slavováni jako mučedníci... Ale ať jen nepomlouvám - když všechny postavy drží hubu a neruší diváky stupidními dia/monology, docela hezky se na to kouká. Poznámka na závěr - škoda že jsem si neudělal výlet do ciziny, třeba do nějakého maďarského kina, nerozuměl bych ani slovu a viděl bych pěkný film. ()

Oktavianus

Hektolitry kýče, tuny patosu a moře sentimentality. A k tomu postavy, z nichž některý jsou vyloženě na pád brady někam hodně hluboko - africký diktátor vede a komická dvojice starých vědců je hned za ním. A taky mě trochu mrzí, že starší postavy, tj. ty z prvního dílu, byly dost upozaděné za mladou krví, která byla mnohem živější - a to říkám jako někdo, kdo Hemswortha vážně nemá rád. Příběh je samozřejmě zoufale neoriginální, film se bere hrozně vážně a slibované destrukce vlastně bylo strašně málo. Jenomže... ona je to docela dobrá zábava. Celé dvě hodiny to frčí, postav je víc jak na orloji, ale každá má svůj smysl, a po vizuální stránce to až na pár okamžiků nemá chybu. Jasně, já to viděl na velkém plátně ve 3D, až to bude v televizi nebo na monitoru, zdaleka to tak asi nevyzní, ale to mě nemusí zajímat. A hodně mě baví, že se režisér v dnešní době nebojí přijít s myšlenkou, že válka občas smysl prostě má. S tím souzním. A jelikož jednoduché jednohubky v podobě letních blockbusterů mám rád se všemi klišé, co k nim patří (a že jich tu je požehnaně), nebojím se Novému útoku napálit čtyři hvězdy. Prostě pro jednou vyměňte art za popcorn, vypněte mozek (nutná podmínka!) a běžte se bavit. K létu to prostě patří. ()

Nettrass

Jsem poměrně tolerantní člověk, takže nemám nic proti trapným filmům. Mohu si za to sám. Jen můj vrozený a přirozený smysl pro lenost zapříčinil, že jsem si radši nepustil něco jiného a smysluplného, třeba plyn. ()

Stanislaus

Fanoušky jedničky a odpůrce dvojky možná naštvu, nicméně musím konstatovat, že se mi druhý den Den nezávislosti líbil úplně ve stejné míře jako díl první. Sice je pravda, že v tomhle případě je to jako přes zvětšovací kopírák, takže ve dvojce je všeho víc, všechno je větší a více apokalyptické a tak dále. Avšak já jsem se bavil - stejně jako u jedničky. Emmerich sice točí stále stejným způsobem, tudíž se dalo počítat s bombastickými efekty, s pár WTF-scénami a s tím jeho do očí bijícím hrdinstvím hlavních postav. Nicméně já jsem od toho ani nic víc nečekal. Šel jsem do kina hlavně s tím, že se podívám na audiovizuální orgie monstrózních rozměrů, u kterých budu moc vypnout a nebudu muset moc nepřemýšlet, a přesně toho se mi dostalo. Zkrátka popcorňák se vším všudy, který může navodit jak pocit nostalgie, tak i pocit rozhořčení, přičemž v mém případě šlo o pěkně udělanou (byť místy lehce hloupou) oddychovku. ()

Flego

20 rokov po prvej nezávislosti sa nič nezmenilo... Emmerich je pápežskejší od pápeža, ako rodený Nemec je najvačším Američanom na kontinente. Jeho pompéznosť, pýcha a oslavujúci nacionalizmus je desivý, také sú aj jeho posledné filmy. Druhá nezávislosť ide presne v duchu predchádzajúcej, nemá žiadny posun a vlastne je to zbytočný film. ()

BMW12

Tak jednička je samozřejmě lepší, ale pořád se jedná o velmi dobrý sci-fi akčňák. Zápletku tvůrci vymysleli jednoduše, prostě přiletěli mimozemšťané znovu, ale dali si alespoň práci s tím, že byly vyspělejší než předtím. Akce na výborné úrovni a musím říci, že film mi utekl jako voda. ()

Jinny

Natočit pokračování po dvaceti letech, s většinou stejných postav, které si nová generace diváků ani nepamatuje? Inu, mohlo by to fungovat, kdyby je tvůrci postavili do nových situací a právě s tím, že diváci postavy znají, nepočítali. Vznikl tak nemastný neslaný film v zastaralém formátu. Triky jsou pěkné, mladí herci také a film působí draze. Bohužel nic z toho už dneska nestačí. ()

rikitiki

Když on Emmerich vždycky tak krásně umí pobořit státní instituce a známé umělecké památky! Paradoxně dávám o hvězdu víc než u jedničky. Buď jsem si zvykla nebo mi tolik nevadila strašlivá americká nadřazenost, protože tady ji uplatňují nad mimozemšťany, nikoliv nad zbytkem obyvatel Země. Bylo mi líto Charlotte Gainsbourg, protože ta tady působila vysloveně bezprizorně. ()

honajz

Pobaví to, pár hlášek se povedlo ("vždycky ničí hlavně památky"), ale chybí tomu sevřenost, mimozemšťané se chovají divně a vlastně jen čekají, až lidé něco vymyslí a dostanou je. Napětí nijaké, ale je fajn zase vidět Jeffa a Billa a Judda... Do toho nějaké homo dýchánky, aby to bylo politicky korektní, rozuměj ideologicky agitativní, na dnešní dobu, podobně korektně zde máme Asiaty a Afroameričany... jen Francouzi čekají, až je Amíci zachrání. Ale na cestu ve StudentAgency to pobaví. ()

Hurley

Když jsou dnešní akčňárny, scifárny a různý superkomiksárny blbý, tak na nás musí furt pomrkávat a dělat fórky, abysme jakože věděli, že ony ví, že jsou blbý. To ale novej Den nezávislosti nedělá. On je prostě blbej úplně normálně. A díky tomu je ve výsledku vlastně docela dobrej. ()

eraserhead666

Já jsem jako vůbec nečekal kdoví co, ale tohle předčilo i mé očekávání. Triky a vizáž jako z levné počítačové hry, až neskutečné šilhání po Hvězdných válkách. Ani Charlotte Gainsbourgh, jediný důvod, proč jsem do toho filmu šel, výsledný dojem moc nenapravuje, i když je, samozřejmě, nádherná a skvělá (a uzurpuje si takřa celou tu jednu hvězdičku). ()

Necrotongue

Už původní Den nezávislosti se mi nelíbil,protože obsahoval všechno to,co na amerických filmech nesnáším a v tomto snímku jsem to tím pádem schytal hůř než zlí emzáci.Hlavním problémem filmu je to,že nepřišel s ničím novým,Roland Emmerich vlastně vykradl sám sebe.Sekundárním problémem jsou postavy:hodný africký diktátor,tři američtí prezidenti(minulý,současná a budoucí),obstarožní vědec,který se po letech v kómatu radostně prohání po chodbách,tři absolventi Top Gunu a tak dále.Děj je nelogický až za roh,ale líbilo se mi,když si v závěru obě pilotky shrnuly horní část kombinézy k pasu,aby divák rozeznal,že zbylí dva jsou muži,obzvláště Liam Hemsworth by jim za toto gesto měl být vděčný.Samozřejmě nemohou chybět hektolitry pateticko-patriotických projevů hrdinných Američanů,kteří neváhají nasadit životy nejen za svou vlast,ale i za každého jednotlivého pozemšťana.Hvězdičku jsem udělil za provedení zvláštních efektů a za to,že jsem se docela často zasmál. ()

ARI50

Já se bavil nezkutečně dobře a dostal jsem další nálož efektu skvělých scén, a super příběhu je pravda že Willa postrádám strašně moc ale někteří se vrátily a tak jsem potěšený aspoň takhle, chválím a očekávám od třetího díl mega nářez. ()

JASON_X

Je libo další überporci überhollywoodského überkitsche? Další überbombastickou estrádu, jakou svět neviděl od dob Ein Kessel Buntes? Ja, natürlich! Takže komu nestačila jednička v šestadevadesátém, dostane pořádný nášup. Herr Emmerich je znovu ve formě a ve své huráamerické komedii servíruje speck za speckem kadencí rychlopalného kulometu, a opět s nemilosrdně devastujícím účinkem na divákův zdravý rozum, soudnost i logické uvažování. To je totiž tak - stejně jako poturčenec je horší Turka, nebo leckterý tranďák umí být ženštější než pravá ženská, je Němec v tomhle případě ještě američtější, než stoprocentní čistokrevný WASPík, odkojený a vychovaný mámotátou Hollywoodem. Ovšem já osobně mám z mistrovy dílny ještě radši jeho ještě šílenější kousky 10,000 BC nebo 2012, a nepříjemné tlamy Gainsbourgové a mladého Hemswortha mi poněkud kazily radost z příjemných tlam Goldbluma, Pullmana a Monroeové. ()

matestlust

Je to totální sračka, s nulovou atmosférou a všemi trapnými klišé, které si tento žánr dopřává a speciálně v USA. Nečekal jsem trhák, takže vlastně ani zklamaný nejsem. Hodně pasáží absolutně kopíruje jedničku. Triky jsou skvělý, akce odsýpá ...Taková klasická americká bábovka, na kterou si minutu po konci ani nevzpomenete, ale v průběhu sledování, se nenudíte. 2,5* ()

Bauer

Pokračování hitu Den nezávislosti z roku 1996 si klidně režisér Roland Emmerich mohl odpustit! Dvě hodiny sice utekly poměrně rychle. Dovolil bych si i tvrdit, že film nemá moc hluchých míst. Herecké obsazení je celkem také dobré, ale bez Smitha to prostě není a jeho syn v podání Jessie Ushera je trapná rádoby náhrada (vyměníme jednoho černocha za druhého, vždyť je to jedno) a určitě není dostatečná. Největším problémem je, že Emmerich vykrádá sám sebe. Měl jsem pocit, že koukám na první díl, který prošel nějakým upgradem. Vrcholem debility byl konec. Emmerich očividně nechtěl film zakončit jako první díl, tak tam prostě dal obrovského mimozemšťana, co si pochoduje po poušti a stíhačky kolem něj lítají. Otázkou je, co s načatým závěrem? Bude třetí díl? Možná. Půjdu na něj do kina, jako v případě druhého dílu? Těžko říct, i když podle posledních pár vět, které zazněly v tomto filmu, by to nemuselo být až tak špatné. Alespoň by to bylo něco originálnějšího. Přesto pokračování Dne nezávislosti je obyčejný průměrný film. ()

Morholt

Klasický Emmerich, takže digitální megabordel plus hvězdy a pruhy. A samozřejmě je tu negr čeledi africké, co krosí emzáky mačetou, nějakej ten rákosník, pochopitelně mraky patosu, stíhačky ze Star Wars, motivy z Top Gunu a spousta jiné legrace. No a na to jsem se vlastně těšil, takže ve finále, i s přispěním velké dávky nostalgie, jsem docela spokojen. 55% ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)