Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

Juto

Rovnako veľkolepé, ako by ste dúfali od pokračovania, a rovnako zábavne, kýčovité. Užijete si to, a ani vám nebude chýbať Will Smith. 7/10 ()

Hans.

To všudypřítomné klišé se u tohoto žánru dá jakž takž překousnout, ale ty trapný scény na konci to už se nedalo, do toho plno postav, skáče se od jedné k druhý, žádná nemá dostatečný prostor, takže mi bylo úplně jedno kdo umře, emoce se jaksi nedostavily. Emmerich holt už není to co dřív a i přes slušný rozjezd filmu se tomu původnímu prostě rovnat nemůže. ()

Šimpy

SPOILER!!! Tak tomu napálím 5 hvězd...a víte proč? Protože jsem se dlouho v kině tak nepobavil! A protože mě tady štve to hodnocení 61 procent. Emmerich se totiž předvádí v plné parádě! Ano, možná závěr je ještě přitaženější za vlasy, prodloužení příběhu o přeživší královnu mi přišlo nastavené, ale stejně jsem těm sympaťákům, kteří sypou drsný chlapácký hlášky fandil tichými výkřiky "Tak už tu kundu sejměte, kruci!" Palec hore, že nechali přežít mé oblíbené postavy....Davidova otce a profesora Okuna, Brent Spinner si tu roli fakt užíval....přežil a ještě je gay? Paráda! :-) A tak jedinou pihou jsou ty holky, co jsem jim nevěřil vojenský letecký výcvik a nejvíc dcera bývalého prezidenta, taková pipka a herecky celkem prkno. Zmínit musím ještě hudbu. A tak pro mě stále největším hrdinou zůstavá už od doby Lonestara, Bill Pullman, zachránce světa už podruhé!!! ()

Ice123

Americka kravina. Neb jak z naprosto dokonaleho kultovniho bijaku udelat hnus, na kterej se neda koukat. Americka mainstreamova blbost, na kterou se vrele NEdoporucuji koukat!!! ()

BoXBe odpad!

Buďme upřímní, nalít do plechovky Coca-Coly cukr s vodou umí každý. V tomhle případě do dobré značky bylo navíc napliváno. Dobrou chuť. Všechno špatně. Hloupé je to až běda. A těch peněz za které mohli točit talentovanější tvůrci nápaditější příběhy... Marný, dvacet let stará klasika je zdaleka, nejen tímto brakem, nepřekonaná. ()

mortak

Až nás někdy navštíví mimozemská civilizace, a uvidí tento film, nevím, zda se nerozhodne preventivně zničit to centrum demence jménem Země. Ono vrtat zemské jádro je trochu jiný odpočet než u bomby. Ale díra sem, díra tam, hlavně že to stihli včas (já vím, spoiler). Byla by to solidní parodie na první díl, jen by se to nesmělo brát tak vážně. Jenže Emmerich se nadhled a mrkání na diváka nikdy nenaučil a pere do diváka ty nesmysly takovou silou, až už to není ani pořádná guilty pleasure. Půlka postav je tu jenom do počtu (hlavně u Angelababy či Charlotte to zamrzí, řeknou si svých pár vět a na konci někomu padnou do náruče), a ta druhá půlka nemá na to, aby utáhla celý film. ()

Prometheus69

JO! Ubral jsem ti ty mrcho! Chcípni... ná míček na! Kurde ani jsem jí nešráb, se to procento nehnulo... asi má nasazený štíty... pizda. O_o No tak že tím nic ani nezměním... tak to tedy otevřeme aspoń jednou hvězdou za triky a hudbu. Hodnocení samotné za okamžik... to víte že jo, dneska už bylo těch překvapení až dost... raději si to napíšu na nečisto. B) ()

Deyw

Pohodicka..paradni podivana..efekty zvuky luxus..krasa pohledet..film jinak prazdnej a prumernej..obcas hlaska pak nuda pak vizualni orgie a takhle se to prolina celym filmem..zabavilo ale.. a to je hlavni :) ()

NiWi

Jednoduchý akční film, který nemůže moc překvapit ale ani urazit. Efekty na dobré úrovni, děj rychle plyne až na výjimky, vše však sráží přílišná klišé a nulové překvapení nebo posun ve sledu událostí. Nové postavy si mě bohužel taky úplně nezískaly. ()

Nivenx

Emmerich tomu zase nasadil korunu. Film má asi mít city, soužití s postavami a spoutu dalších vylomenin. Ale jediné co zbývá za chválu jsou parádní akce a devastace v tom nejlepším slova smyslu. To se jen tak nevidí! Ale co se týká příběhu a scénáře, ten je dutý a děravý jak cedník! Navíc nezáživný. Opravdu jsem nečekal, že to bude až tak tupé a měl jsem co dělat abych to dokoukal, jelikož jsem to chtěl vypnout když potřetí zaznělo. - Je mnohem větší, to nezvládneme! ()

alchac

Jelikož se hvězdněpruhovanou fanglí mávalo mnohem méně, něž jsem se obával, debilita "děje" a "humoru" byla udržena ve snesitelných mezích, modelové na místě herců blbečkovali taktéž v míře přijatelné a Šarlotka si neodstříhávala klitoris rezavými nůžkami, mohl jsem si prakticky nerušeně užívat překvapivě vydatné bezduché zábavy, což mi ke spokojenosti více než stačilo, ba dokonce se již těším na rýsující se nekompromisní nakopávání emzáckých prdelí nekompromisními americkočínskými muži (a ženami) z ocele. No, možná s ohlededem na současné mezinárodněpolitické Trumpoty a míru páně režisérova řitního alpinismu to budou vojclové americkoseverokorejští, nechme se překvapit. ()

panMartin

Je to sračka. Velké hovno za velké peníze. Céčková, tuctová a neskutečně povrchní sci-fi ptákovina, která vykrádá to nejlepší z jedničky a servíruje to o tři třídy horším provedení.... Není divu, že Will Smith odmítl zopakovat si jednu ze svých nejslavnějších rolí. Bill Pulman jako bývalý prezident přepne v milisekundě ze senilního dědy, který neví kde má nočník na svý starý dobrý já a vystřihne motivační proslov. Celý tenhle film je neuvěřitelně mimo. Je tam pár postav, které vypadají staře a tváří se, že bych si na ně měla vzpomenout z jedničky ( viz.Goldblum). Hemsworth je béčkový herec. Efekty asi jako jediná věc, co se z tohohle filmu dá vypíchnout. Některé pokračování by bylo lepší netočit. Emmerich totálně propad a zklamal mě... Prostě bída! ()

Sabrewulf odpad!

Už v prvních minutách, kdy hlavní emzák vzdálený milion let od nás sleduje přes satelit dění na Zemi a vidí v detailu(!!) Billa Pullmana při proslovu z ID jedničky, mi bylo jasné, že to bude odpad. Zbytek ovšem předčil moje očekávání. To jak jsou poslední Emmerichovy filmy totálně blbé, bylo to poslední, co by mi tu vadilo. Ten film má dva úplně jiné problémy. Prvním je (NE)návaznost na jedničku. Nejen, že jsou postavy nepříjemně zestárlé (buď vyschlé - Pullman, Goldblum či opuchlé - Fox), takže jsem si je vůbec nedokázal spojit - působily jako by sem zabloudily z úplně jiného filmu, ale ještě ke všemu jsou do děje neuvěřitelně imbecilně dosazené. Očekával jsem jsem, že Goldblum bude někde odpočívat na rybách a že ho po čase někdo upozorní na něco, co se týká emzáků a on si řekne třeba: Ach jo, už zase? Nebo jak syn Foxové nastoupí k armádě, tam se alespoň v nějaké montáži dostane až na měsíční základnu atd. Ne! Goldblumova první scéna je, že už jede s nějakou partou někam k emzáckému kráteru. Syn Foxové hned na začátku na základně (se kterou taky nejsme nijak seznámeni) už dávno působí, takže jsem chvilku ani netušil, o koho vůbec jde. Prostě z celého filmu jsem neměl nejmenší pocit, že jde o dvojku Dne nezávislosti. Úsměvné je, že zatímco herci, co byli v jedničce mladí a tady seschli skoro na zombie, tak herci, kteří už v jedničce byli staří (Goldblumův otec), tady vypadají úplně stejně. Checht. Druhý obří problém je absolutní nesoudržnost filmu, nedrží pohromadě, o nějaké posloupnosti se vůbec nedá mluvit. Představte si to takhle: ID1 je, co se týče úvodu, průběhu, gradace, finále v tom duchu jakoby jste šli do restaurace. Objednáte si denní menu a k tomu pití. Přinesou vám polévku, naladíte se, promažete trubky, jak se říká. Přinesou vám hlavní jídlo, to sníte. Celé to spláchnete pitím. Dorazíte se dezertem. Zaplatíte, spokojeně si odfouknete a půjdete domů. Tak. ID2 působí, že jdete do restaurace, vlezete rovnou do kuchyně, z pávne si vezmete kus masa, pak vyjdete z restaurace do obchodu, tam si v regálu otevřete jogurt a sníte ho, pak zpátky do restaurace, objednáte si jídlo, ale sníte jenom misku s tatarkou, pak jdete domů a jídlo zaplatíte sousedovi. Tohle přesně je ta sračka. Chaos. Chtít po mě někdo, abych mu vyprávěl děj, tak se radši zastřelím. Pak jsou tu ještě čtyř a pětihvězdičkáři, kteří melou obehrané kecy, že přece šli do kina na efekty a ty dostali v plné míře. Tak s tímhle jděte do hajzlu. Tenhle výrok by platil, když by efekty byly originální. Zde už je všechno 100x ohrané, viděné dávno v jiných filmech (vždyť jenom tu antigravitaci cpou snad všude). Mimochodem, scéna, kdy první dáma mluví venku na oslavě k lidem, je tak ODPORNĚ HNUSNÝ green screen, že jsem se málem běžel vyzvracet. Shrnuto, podtrženo - ID2 je zkurveně éterický, neuchopitelný film s divnou návazností a ohranými triky. ()

Radiq odpad!

A to je mi náhodička, že přiletěli zase 4. července! Aspoň nemuseli přejmenovávat film třeba na Den díkůvzdání: Nový útok nebo Normální všední den: Nový útok. A hlavně si asi říkali: musíme udělat všechno větší, destruktivnější a ještě víc beznadějné a ještě víc nepravděpodobné a tentokrát budou i lidi mít sci-fi zbraně a vybavení. A nesmíme zapomenout dát tam víc děcek a hlavně z někoho udělat buzeranta kvůli kvótám (jak kdyby to mělo mít šanci ucházet se o nějaké ocenění... což nemá). Jo a abych nezapomněl, musí tam být ještě víc digitálních efektů a musí to být ještě větší sračka. Ale to jste čekali, ne? Já teda jo a přesně tak to je. Emmerich je hňup, ale je mi líto těch herců, že se do toho nechali uvrtat. ()

otík

Tupá a ne příliš zábavná přehlídka scénáristické tuposti. Ano, jednička měla své kouzlo, tady už je to jen opakovaná a nastavovaná kaše. Emzáci jsou větší, královna je mega velká, loď mají větší. Chybí ovšem jakákoli emoce s hlavními hrdiny, touláme se po světě až tak, že jsem se občas ztrácel, kde která skupina je. Emzáci si dokážou na jednu stranu udělat technicky dokonale vyspělé zbraně a lodě, na druhé straně je přečůrá obyčejný lidský mozeček. Prostě film, který vám zabije 2 hodiny života - nic víc, nic míň. Aspoň že hudba je dobrá. ()

SeanLSD

Po desaťročí skúšania iných žánrov sa Emmerich vrátil k tomu, čo vie (alebo vedel) robiť najlepšie. Lenže 2-krát do tej istej rieky nevstúpiš... a 6-krát už vôbec nie! ID2 je totálny prúser... ktorý obsahuje len sympatický návrat všetkých postáv ID (naozaj všetkých (okrem mŕtveho Willa) - teda aj tých, ktoré si nepamätáte) a zopár tých pekných veľkolepých efektov, ktoré Roland tak dobre ovláda, ale celá tá omáčka okolo je príšerne nudná a ulepená, násilná a debilná, neúspešná snaha nadviazať priamo na legendárny blockbuster nášho detstva. Jediné, čo ma vytrhlo z totálnej letargie bol záverečný pretek Votrelčia kráľovná vs. Školský autobus. ()

Triple H

Katastrofa. Možno je chyba vo mne a som už na takéto srandy fakt starý, neviem. Nečakal som nič iné len svižnú, vtipnú a napínavú zábavu. Nechcel som, aby to bolo logické, realistické, ani s extra prepracovanými postavami. Skrátka len nech to pobaví, odsýpa a nech je vidieť úprimná snaha. Nedostal som nič. Emmerich zo začiatku žmýka nostalgiu na maximum a keď z nej vyžmýka poslednú kvapôčku, rozsype sa mu pod rukami celý film. Napriek tomu, že logiku som neočakával a k šťastiu nepotreboval, poniektoré veci boli tak ukrutne debilné, že to bolo na zaplakanie. Už ani nie samotnou blbosťou, ale lajdáckosťou s akou sa to celé dalo dokopy. Proste rutinne, znudene napackaná jedna kravina na druhú, bez akejkoľvek snahy o prepracovanosť či entuziazmu. A ani pátos a gýč nie je taký nekompromisný ako v jednotke - film tým tak nejako stratil srdce, lebo aj vo svojej jednoduchosti sa evidentne hanbí a bojí ísť na doraz. A úplný škrt cez rozpočet a vec, ktorá celý film spláchla - guľa. Po filme bude každý chápať čo tým slovom myslím a táto pasáž bola niečo tak retardované, že som naozaj nechápal v akej rovine uvažovania sa tvorcovia pohybujú. Herci nemajú čo hrať, postavy nezaujmú, čo je niečo v čom jednotka napriek svojej tuposti fungovala výborne. Hlášky sú trápne a veci, ktoré šlapú dobre (Goldblum a Hirsch) sú trestuhodne nevyužité. Efekty a technická stránka samozrejme krásne, ale čo tam po nich keď aj tieto v podstate buď skladajú poklonu jednotke, alebo neprinesú nič čo by vás naozaj posadilo na zadok. Z môjho pohľadu teda čistý prúser, z ktorého na sto honov kričí ako bol varený z veľmi, ale veľmi, veľmi odstátej vody a že to všetci robili čisto len pre prachy. A to si Emmerich ešte sebavedomo po tých 120 minútach trápnosti, nudy a preplácanosti vytvára premostenie pre trojku. Ďakujem, neprosím a budem obrovsky prekvapený ak film v kinách nezhorí na celej čiare. Vidina zárobkov na 90s nostalgii, na ktorej zaslúžene a krásne prachy skasíroval Jurský Svet, sa IMHO nenaplní, lebo s takto odfláknutou vecou to nejde. P. S.: Will Smith urobil jedno zo svojich najlepších kariérnych rozhodnutí keď sa tejto sračke vyhol a uprednostnil Suicide Squad. ()

Pod

Konečně je tu zas Emmerich tak, jak ho mám rád. Film v tak globálním měřítku a s tolika postavami by si zasloužil minimálně o hodinu delší stopáž. To je hlavní kámen jeho úrazu. A kde byly doutníky?! ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)