Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

MAJkLSON

Naprosto zbytecny a predvidatelny film, pri kterem se sem tam usmejete, ale ne tomu, cemu by chteli tvurci tohoto filmu, ale tomu, jak je film hloupy a misty trapny. ()

Bozvav

Perfektní ukázka americké národní hrdosti ve filmové podobě. Velkolepá vizuální a sluchová podívaná s oblíbenými herci i novou generací správňáků. Jistě, děj nepřinesl nic nového, ale v dnešní době zbytečných válečných konfliktů je fajn se podívat na něco, co dává našemu počínání smysl. Skoro bych si přála se takový pocit zažít, snad jen za méně dramatických okolností. Perfektní akce, dialogy smysluplné, nechyběl humor a hlavně perfektní příprava pro další díl, kde nakopeme mimíkům zadky. Už se nemůžu dočkat, snad to nezmastí. Film už v dnešní době není takovou senzací jako první díl před lety, ale pořád alespoň pro mne je tím lepším co jsem s touto tématikou viděla. Za mne 85%. ()

Shamusss

Na rozdíl od prvního dílu je Nový útok nudný, dětinský a bez sebemenšího nápadu. Nedoporučuji sledovat bez znalosti předchůdce z roku 1996. Některé postavy z jedničky se zde objevují, ale chybí lepší vykreslení jejich charakteru, minulosti a motivací. I dobré akční sci-fi si přece tohle zaslouží. Nemusí vše sklouznout do nudných leteckých stříleček a přehršle patetických proslovů. Tak moc nepovedené pokračování si nepamatuju a hrozím se přislíbené trojky. ()

P.J.2

No, tak hrozny to i pres veskerou nelogicnost a patriopatos nebylo ale zadna slava teda. Digibordel uz nikoho neoslni, rozmery destrukce jsou snad az moc ale na to vypnuti ujde. Ale trojku radsi asi neee. ()

Ombak▼Penari

Scénu, ve které vetřelčí královna jak z Aliens honí po solné pláni školní autobus, řadím do top mých životních WTF momentů. Ovšem v té záplavě amerikanismu, patetična a zhovadilosti děje se to celkem ztratí. Emmerich těžce přestřelil a nezachrání to ani nostalgické pomrkávání a hromada navrátilců z minula. Rád jsem zase viděl výborného Jeffa Goldbluma v pořádné roli ve velkém filmu, tohle poprknutí na mě rozhodně fungovalo, ale jinak je to slátanina nad slátaniny a nezachrání to ani epický scifi vizuál, který by mohl lecjaký blockbuster jen závidět. Blbost jako z pohádky... ()

massdonfel

Jako musím říci, že to nebylo vůbec špatné, alespon první 2/3 filmu. film byl v té době takový lehký nad průměr. Bohužel poté to dost přestalo dávat smysl. Hivemind proč ne. Ale ta loď na konci odletěla proč? :D "záchrané středisko" hyperinteligentní rasy byl trochu výsměch. jak je ti "vetřelci" dokazli jako porazit :D Queen přežije fusion-nuclear bomb."kvůli osobnímu štítu :D Žádné stylové hlášky dost strohý film 5/10 dal bych i 7/10 kdyby ten konec dával smysl ()

Hopkins

Bohužel, nelíbilo. Jako parodie na něco super ale jako film, jsem chtěl aby to skončilo :-( po první půl hodině. 3 hvězdičky ()

Hapretor

Teda myslel jsem, že to bude větší hukot. Jen větší talíř, větší vojsko, větší máma hmyzačka. Dějově se to nikam neposouvá. Postrádá to hravost a vtip prvního filmu. Dobré slovo je recyklace. Škoda peněz. Byl jsem zklamán. ()

gumbo

To samé jako jednička, jen méně zábavné. Absolutně bez překvapení a wow momentu. 5 minut po shlédnutí už si nedokážu vybavit polovinu postav. A i ty mimozemšťani jsou hloupější než byli před 20ti lety. 50% ()

pilarius

Slabší než boží jednička, ale pořád ještě s přimhouřením oka na pět. Casting sice povedený, ale postav je na dvě hodiny příliš mnoho a nestojí tak za nic moc. Humor trochu slabší, efekty parádní, scénář dle mého gusta. Sečteno a podtrženo: strašně rád bych viděl pokračování (a nečekal na něj dalších 20 let). Do té doby by se mohl objevit třeba nějaký extended cut. Jedna výtka na závěr, a to směrem k fyzice: kde je sakra vítr, když se v atmosféře hýbe talíř o polovinu větší než Měsíc? :D ()

Qeo

Už od začátku mi bylo jasné, že se tato reinkarnace řítí do záhuby světelnou rychlostí. A tak místo pozorného sledování (nebylo to tak těžké), jsem hledal důvody, kde udělali chybu. Kromě toho, že pravděpodobně úplně všude, nejvíce se asi sekli v hercích/postavách. Nejenom, že jich bylo hodně a jeden jako druhej, ale také špatně hráli (přehrávali, nebo nedohrávali). Jejich vykreslení (příběh, pozadí) nebylo snad ani na úrovni Medvídka Pú. A děj, nebo aspoň nějaký příběh? Promarněné šance na všech frontách. Ne všechno to co je velké je i efektní. Když už tam museli dát "třetí" stranu, mohli jí věnovat alespoň trochu prostoru a lépe domyslet "universe" celého martyria. Hloupější neinteligentnejší entitu ve vesmíru jsem snad ještě neviděl. A když už jsme u těch blbostí. Ten závěr. No nevím. Pravděpodobně jak moc hloupí jsou tvůrci, tak stupidní jsou i příšery, které ovládají vesmír. Naštěstí to nemělo daleko ke Star Wars, takže se bylo aspoň na co koukat. I když na "mute" k vaření a nebo k žehlení by to úplně stačilo. ()

loki5

Jedna věta z filmu to vystihuje přesně. Its bigger this time. Ano je to větší, ale nuda. A to prvních cca 15 minut vypadalo zajímvě kam se lidstvo dostalo za 20 let užívání nové technologie. 40% ()

Ben Nevis

Raději nebudu přemýšlet, o čem to bylo, ale Emmerich umí pobavit jako žádný. Zvládne prokládat akci, humor a nostalgii a upéct filmové lasagne, po kterých divák nemá těžký žaludek - pokud moc nepitvá, z čeho se skládají ingredience. ()

Zajdo

Veľmi zbytočné pokračovanie ale pozerateľné, niečo ako posledných pár dielov transformerov, efekty a akcia zabaví a niekedy padne vhod aj takáto oddychovka. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)