Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

BStone

Tento film je obrazem doby. Se slzou v oku vzpomínám na skutečné majstrštyky Warnerů jako např. Pán prstenů nebo Matrix. 10% ()

madline24

Chtělo by se mi říct “zklamání roku”, ale počkat, já žádné očekávání neměla:) Naštěstí.  Film jsem dokoukala hlavně proto, že jsem jako malá milovala tyhle panenky a při sledování první části filmu jsem byla zase malá holčička, která touží po růžových doplňcích. Film je…tak strašně přehnaný, americky přeplácaný až hysterický, poukazuje na ta “správná” aktuální témata, dělá to barevným, zbytečně přehrávaným a umělým způsobem, až mě z toho bolely oči i mozek:) Naprosto souhlasím s tím, že je důležité mluvit o genderové  ne/rovnoprávnosti, ale opravdu k tomu potřebujeme TOHLE zpracování? Ach jo:( ()

luss1

Dvě hvězdy za originalní prostředí, nápad a výkony hlavních herců. Ač byl tento film nejspíše zamýšlený jako satira, bohužel jej tak nejsem schopna uchopit. Většina děje je bohužel za hranicí trapnosti, o vtipech nemluvě. Ve výsledku vidím pouze přehnaně “feministický” film, kdy jsem od začátku až do konce nechápavě kroutila hlavou a přemýšlela, jak tohle po tak obrovské reklamní kampani může někdo vypustit na plátna kin. Škoda. Nápad super, provedení otřesné. ()

xterri

Naprosta katastrofa. Vubec nechapu, jak tohle dokazali herci natocit a celou dobu se nesmat nebo netvarit znechucene. Herecke obsazeni fajn, dobra hudba, ale jinak jsem se musela hodnekrat premlouvat, abych to nevypnula. Chtela jsem vedet, jake bude rozuzleni. No, typicky americke 🙈 ()

MM1979

Tak to je na HBO... Tedy jsem na to mrkl! Tolik řečí kolem toho (přitom taková blbost). Holt taková dnešní ptákovina. Za mě růžová bída s nouzí. Takže si přiznejme, že jako film nic moc. ()

dati

videné 17/12/2023 na hbo max.. dokonalý test či ste empatický, moderný muž rešpektujúci a milujúci ženy.. alebo zaostalý dobytok, ktorý bude celý čas v šoku z toho, že ženy sú lepšie, šikovnejšie a hlavne sebestačné..   svieži, zábavný a hlavne poučný film od mladej, drzej, geniálnej režisérky.. skvelá výprava, úžasné farby, kultová pesnička i nečakane ústretový mattel.. a príde aj na dojemné scény..   odvážne pojatá odpoveď na najväčší dievčenský hračkársky fenomén a jeho večný presah do nášho sveta.. mňam! ()

darius1706

Když byl ten silný týden, dal jsem všechny filmy, kromě Barbie. Říkal jsem si, že to ve svých letech, (snad) i inteligenci a společenskému postavení a vůbec všemu dalšímu, prostě nemůžu udělat. Ale abych to mohl strhat (i kvůli tomu, aby mi tu zase neřízli účet), tak že si počkám, až to budou dávat v telce. Tak jsem si tedy počkal a svého rozhodnutí nelituji. Takhle - co se musí nechat je, že od Mattelu to byl geniální marketingový tah. Asi něco, jako když jsem koukal na největší lži historie na díl o kouření. Ok, první třetina, až půlka byla na rozjezd a otupení případných kritiků velmi dobře zmáknutá a splnila přesně svůj účel. Stádečko se rozehřálo a ve druhé půlce to mohlo dostat pěkně naplno. Přemýšlel jsem, jak vlastně ten film zhodnotit, ale asi nejlíp mi sedne John Cena, který si zde střihl taky jednoho z Kenů. Tak si dejte Barbie a pak Peacemakera. Nic - dal bych odpad, ale nemůžu, protože tam byly věci (i přes příšernou roli, tak třeba výkon Ryana Goslinga nebo koneckonců i Margot), na kterých byla odvedený opravdu poctivý kus práce. I když o to je to vlastně asi horší, nezkušení lidé tím pádem lépe sednou na lep. Přemýšlím, jak od toho uchránit mé pubescenty a nakonec bude asi nejlepší jim to pustit "za trest" s naším výkladem. Fakt vymývárna mozků. ()

Marcel25

Dve hodiny dlhá zábava, ktorá svojím prekonávaním gender stereotipov už dnes nie je ničím originálna. Aj napriek tomu však film baví a koncept "každý sme originál" funguje aj napriek tomu, že sme znova túto tému videli spracovanú mnohokrát. Koniec ma dojal, ale ako celok hodnotím 7/10 ()

Radeck

Jen si v krátkosti položit hlavní pro mně výstižnou otázku. Co tak čekat od filmu už prakticky od vzniku kinematografie, no přeci aby byl film zábavný a nenudili jsme se ani chvilku u něj už od dob třebas grotesek. Tenhle film splnil vše co jsem od něj čekal + něco navíc, myslím si že tak dokonale udělány interiéry ve formě hraček jsem dlouho neviděl a troufám si tvrdit že určitě dlouho neuvidím a to jsem prosím viděl nedávno film náhodně krátce v zakoupeném HBO takže jsem po něm cíleně vůbec nešel. Když ještě přičtu parádní písničky, herecké výkony prakticky všech zúčastněných hlavně taky těch lidiček co na tom skrytě pracovali a vše vymýšleli, takže tu máme velkou porci zábavy kterou si rád dám zas a znova. Tak co tady řešit my někteří intelektuálové zastavení v čase jako ty panenky, tohle je taky umění a ještě k tomu originální, zábavné, Todle by mohl být film pro některé časem určitě snad kultovní záležitostí, nějak v to cítím a věřím že tomu tak za nějakou dobu i bude. ()

premhel

Obvykle nemívám problém udržet u filmu pozornost, ale tady mi opakovaně unikalo, oč vlastně jde. Možná mám nějaký zabudovaný mechanismus chránící můj mozek před sebedestrukcí. Dávám jednu hvězdu za barvy a druhou za výpravu. Možná to přehodnotím, až budu v domově důchodců závislý na brazilských telenovelách a budu schopen lépe uchopit význam a poselství tohoto díla. ()

snobold

Gosling výborný, Margot Robbie krásná (jako vždy a všude). No a to je tak všechno. Vlastně ve finále ani nevím co se mi ten film snažil říct. Asi jsem čekal po tom šíleném hypu něco jiného. Na film jsem se dost těšil, po shlédnutí to beru že to byla dost ztráta času. ()

Rider@

... co k tomu napsat ... asi jsem opět viděl jiný film, jak ti co dávají 4 a více *.  Ano barevné to bylo krásně, ale jinak nic pozitivního, i filmařsky mě to neoslovilo a vykrádačky jiných filmů tentokrát nebyly zábavné. Ani jako velkorozpočtový propagační film extrémního feminismu a zvráceného multikulti světa to nefungovalo. Nezvratný důkaz, že Hollywood spěje ke svému zániku a to nevyhnutelnému. Hrát alfa Barbie Lady Gaga, jak bylo zvažováno, tak to mělo ještě jiné grády! ()

Tisbejsky

Dávám pět hvězd, už dlouho jsem nic podobného neviděl, nejen surreální nářez, ale i humanistické poselství. Vztah existence a utopie, její nemožnost, ale neutuchající touha člověka ji vytvářet a dychtit po ní. Vtělení toho, co je imaginární, co dřív bylo ve spící nevinnosti Barbielandu do podmínek našeho života. Ozvuky křesťanské myšlenky pádu, ale i vtělení a vykoupení (Nebe nad Berlínem, ale třeba i Ať žijí duchové). Kdo chce, může si to spojit i s Buddhovým příběhem, který vyšel z podmínek svého bezstarostného života prince a uviděl stáří a smrt a skutečný život. ()

Sirak

Dvě hvězdy za zajímavě natočení a uchopení celého tématu. Jinak je to feministický blábol, který jsem dokoukal na sílu. Každá mužská role je idiot, slaboch nebo oboje. Černošská prezidentka, samozřejmě. Já chápu, že Barbie je pro holčičky ve věku, kdy nemají vztahy, proto vznikl dokonalý Ken k dokonalé Barbie, nemaji pohlavni organy jen spolu žiji v dokonalém světě. Z pohledu cilovky je Barbie to hlavní a Ken je přivěšek k Barbie, doplněk. Asi jako hezká kabelka nebo hezké auto a má to smysl, malé holky hrající si s panenkou ani vic nechtějí. A stejně tak je to ve filmu Ken (Kenové) jsou naprosto tupí, logicky. Barbie na začátku taky (i přesto ovladaji všechno v Barbielandu, všechny pozice i urovně, muže nepustí k ničemu, dokonce se jim vysmějí, že jsou zcela navíc a k ničemu). Jenže pak se Barbie probere a je z ní uvědomělá silná samostatná žena co chlapa nepotřebuje. Do pulky zajimave téma, od pulky šilena blbost plná nelogiky a propagandy. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování