Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

HarryCameron

Ako tento "skvost" mohol zarobiť viac ako miliardu dolárov je pre mňa záhadou. Ak som niekedy ľutoval peniaze za kino, tak rozhodne v tomto prípade. ()

Bogrant

Zo začiatku vtipná, kuriózna, nekonvenčná a v pomerne zaujímavom svete, i keď v reálnom ešte podnetnejšie  vystavaná agitka, kde si to všetci naokolo patrne užívajú a ktorá z nepochopiteľných dôvodov sa ku koncu zvrhne na unudený feministický blábol, kde je jedno čo sa bude diať o pár strihov neskôr a ktorý sa už môže úplne odignorovať. Ako celosvetový boom zrejme ale obhájitelné. ()

TINaMA

Poprvé napíšu velmi jednoznačnou a krátkou recenzi. Kdybych tenhle film neviděla,  vůbec nic by se nestalo.  Na deštivé odpoledne s dětmi na gauči pro jednou stačilo. ()

Tomulka

Ani vlastně nevím jak to mám hodnotit. Dokud se děj nepřesune do reálného světa, tak je film dosti zábavný a slibuje zajímavý zážitek a celkem je dílo i zábavné, ale pak se to celé zvrtne v něco nekoukatelného. V momentě kdy se objeví Matell a jeho představitelé, tak je celý film na úrovni hodně špatných komedií! A to co se pak odehrává poté (opět v Barbieworldu) je hrozné, nudné a nezajímavé. Ani se mi to nechtělo dokoukat. ()

VashCZ

Hmm. Bylo to zajímavé. Počkal jsem si na 4K HDR Blu ray verzi a ještě jsem nebyl součástí velkého WOW. S téměř pravidelností mě filmy od ženských režisérek nesednou a zde to nebylo jinak. Stále si ale myslím, že je to nezkušeností/ nezralostí režisérek a možná že jim to i muži-pomocníci trochu sabotují :-). !SPOILER alert! Neměl jsem ani tak problém s tlustými nebo černošskými barbie. Ani mi nevadilo, že to Ken zmatlal a nebyl si schopen připustit chybu. A trošku mi vadilo, že se Barbie nakonec stala opravdovou ženou. Líbili se mi vtipné odkazy na kulturní události, líbili se mi praktické vtípky, a líbili se mi i jednoduché oboustranně nekorektní poznámky. Ano, chápu, je to celé vlastně blbost a trochu pohádka pro ženské, ale neodpustím tomu řekněme nekonzistentnost toho co je opravdové a co ne. Ztrácel jsem se ve složitosti logiky převratu v Barbielandu. Hlavní myšlenka, že muži mají na ženy přehnané nároky a v kontrastu že barbie v "dokonalém" světě mají keny za samozřejmost, ke mě sice došla, ale nějak nezazvonil zvoneček spokojenosti. Vedlejší příběhy taktéž nedořešené. Bylo hezké dívat se na Margot Robbie i Americu Fererru, která(s lehkou pidlookostí-sic!) působí opravdu přirozeně a dokonale. Nemůžu se rozhodnout zda ji ve svých snech chtít za maminku nebo za milenku :-D. Znám ji jen z Patroly a Superstoru. Bohužel ve filmech blíže mého žánru nehraje :-/. ()

NikiVai

Trochu mi to celé zkazil závěr, ale jinak jsem se náramně bavila. Jo, bylo to plný feminismu, ale bylo to natočený s humorem a nadsázkou  a já si to fakt užila i když jsem předem byla skeptická. Klidně bych si to pustila někdy znovu. ()

Holly_Molly

Jakoby se tvůrci nemohli rozhodnout zda chtějí natočit film se silnym poselstvím, nebo bláznivou komedii. Ve výsledku v obou případech došli tak do půl cesty a stvořili chaotickej mish-mash, kterej nedělá dobře ani jedno a finální pointou vomrdá sám sebe do prdele.. divák se u toho sice párkrát uchechtne a může se kochat nad tim, jak barevný a ujetý to je, ale stejně na konec zbude jen pachuť nad tim, o kolik lepší ten film mohl být.. ()

merten78

Měla to být tzv zábava i poučení.Zábava ale skončí nejpozději po návratu do Barbielandu a zbývá jen in your face podávané poučení, které je ale ve výsledku plastikovější než celej Mattel.I ten 90’s klip od Aquy byl trefnější a netrval dvě hodiny. 4.9/10 ()

Slavic.guy

Já jsem to asi nepochopil nebo nejsem absolutně cílovka ale to byla taková nuda, že jsem si šel několikrát hrát s plastikovým talířkem co mi zbyl z letního grilování. ()

Ondak

Na film jsme se původně ani nechtěl dívat, protože jsem tak nějak čekal, že je spíše mířený na děti. Ale jedná se o pravý opak a pro děti to vlastně ani není. Shrnutí děje ve zkratce je film o rovnoprávnosti pohlaví. Docela povedená návštěva skutečného světa, kde jsem si to užil a opravdu to byla zábava. V Barbie landu už  to tak dobré nebylo, protože hlavní myšlenka se zvrhla a přišlo mi, že ani není jak to ukončit. Řekl bych, že v ději byli úplně zbyteční tvůrci od Mattela. Nakonec mi nevadili ani všudypřítomné písničky, které doprovázejí celý film. Film utekl rychle a užil jsem si ho, ale jak už jsem zmiňoval, tak pro děti není. ()

nitrak

Ani nevím, kolika hvězdami to ohodnotit. Margot Robbie miluju, Ryana Goslinga mám taky rád, ale na Kena se už nehodil, protože je na roli prostě starej. Vtipný momenty tam jsou, ale zápletka celkem slabá. Celkově asi lepší než Oppenheimer (který vycházel ve stejný čas, proto to srovnání), ale celkově spíš slabší průměr. Je to jeden z těch filmů, kde trailer je lepší než film. ()

Pythonator

Docela jsem se na to těšil, když všude psali, jak je to chytré a vůbec ne bárbinovsky blbé. Uvítal bych třeba ujetou parodii na Barbie, ale tohle byla bohužel jen nezáživná Barbie sračka. ()

flyer.nick

Tak moc se to snažilo vzdělávat ve smyslu matri-patri-archátu až to zapomnělo být vtipné. Ztvárnění Barbielandu je samozřejmě naprosto boží a občas některé narážky na absurditu Barbie taky. Ale to tlačení na pilu co se týče nerovnoprávnosti háže celý film do koše, protože to zastiňuje úplně všechno ostatní co by třeba i mohlo být fajn. Herecké obsazení je taky super, jen mi přišlo, že herci nějak nemají co hrát, přišlo mi to celé prkenné a jako by je to ani nebavilo. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování