Thor: Temný svet

• Česko Thor: Temný svět (viac)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Aleee89

Po všech kladných recenzích druhého dílu a názorech, že je lepší než jednička, jsem se s nadšením krátce po zhlédnutí prvního Thora pustila i do dvojky. A přišlo rozčarování. Za prvé to na mě vůbec nepůsobilo jako komiksová adaptace. Za druhé jsem stále nepřišla na chuť Hemsworthovi a nejsem si ani úplně jistá tím, že k němu (či do filmu obecně) sedí Portmanová. Bylo to temnější, ale když jsem u jedničky hanila jeho místy až trapný humor, najednou se mi po něm nyní zastesklo. Řemeslně skvělý film, avšak velebit jej jinak nemůžu. ()

corona

Opäť som sa na film nechala nalákať relatívne vysokým hodnotením a počtom videní a opäť som sa sklamala. Na tomto filme je zreteľné, že Taylor nie je Jacskon a Kirby nie je Tolkien. Chabý a plytký dej, vyplnený logickými nezmyslami (áno, aj svet fantasy by mal mať aspoň nejaké pravidlá), zbytočné postavy (nech mi niekto vysvetlí aký zmysel mala postava dr. Erika a Thorovi kamoši a polovica ďalších postáv), dr. Fosterová mohla mať doktorátov z astrofyziky aj 10, stále sa chovala ako hlúpa hus a to, že medzi ňou a Thorom je nejaký cit alebo dokonca vzťah, bolo ťažké uveriť. Smutné, ale najlepším bodom filmu bolo pre mňa Thorovo zavesenie kladiva na vešiak. ()

sssssycak

Celé to působí tak nějak...no, nijak. Ani ne 24 hodin po filmu si již jen matně vybavuji detaily, takže o nějakém vtažení do filmu nemůže být řeč. Nenadchne, ale ani neurazí. Čekal jsem však Thora mnohem epičtějšího. ()

vegetol.mp

Jako zábavná kratochvíle to obstojí, ale to je asi tak všechno. Jinak diváka čeká klasická vysokorozpočtová sterilita. Třetí díl myslím netřeba. ()

kajas

Bezesporu lepší než jednička, nadšením ale rozhodně nehýřím. "Temný svět" paradoxně zachraňují nejrůznější fórky, a to hlavně při nástupu Lokiho (teda pardon, Kapitána Ameriky) po slaboučké první polovině filmu. Pobavil mě Thor v metru, reagovala bych úplně stejně :). Myslím si ale, že Natalie účastí v takových snímcích vyloženě plýtvá talentem. Do reprízy se nijak zvlášť nepohrnu. ()

Colonist

I s několikaletým odstupem musím konstatovat, že je to pořád z mého pohledu ta nejslabší marvelovka z MCU. První Thor byl výborný, dvojka se příliš nepovedla. Je to neuvěřitelná nuda, příběh je neoriginální a nezajímavý, po vizuální stránce to není tak bombastické jako jednička, Kat Dennings je příšerně otravná a záporák je mizerný. Světlou stránkou filmu je Loki. Sice to pobaví, takže 3 hvězdičky filmu dám, ale je to taková bezduchá zábava. Pro mě je to naprosto zbytečná epizodka marvelácké série a podruhé to rozhodně vidět nemusím. ()

dee-key

S těma pěti hvězdama jsem to možná přepálil, ale fakt se mi to líbilo. Především po ohromném zklamání jménem Iron Man 3, byl tohle návrat k zábavě. Nevnímal jsem ve filmu žádná hluchá místa, humoru tam bylo požehnaně a i když akce byla spíše komorní, velkolepé bitvy tam byly také. Trochu jsem byl zaskočený, protože jsem místama nevěděl, zda koukám na fantasy nebo sci-fi, ale protnutí obou směrů se povedlo. Jediná věc, která šla trochu šejdrem, byli ti elfové. V jednu chvíli hrozný řezníci a druhou neprofesionální amatéři, ale chápu, že to bylo na úkor vtipu. Propojení humoru a svižné akce se povedlo a s příjemnou stopáží jsem si film dobře užil. ()

Reesam

Thor je neodmyslitelnou částí rodinky Marvel, proto jsem ráda, že se jí dostává takové kvality, protože jinak by to asi ani nešlo. Od dvojky jsem čekala podle traileru víc, než od jedničky, ale většinou to bývá tak, že co má trailer, nemá film, a i tak to bylo tady, což je škola. Zatímco v traileru to vypadalo, že akcí to bude jen sršet, opak byl pravdou a některé scény byly opravdu mdlé, a přitom měly značný potenciál. Není to škoda? A co teprve, když místo slušných bitev používají mnoho efektů, aby to tím vynahradili..Nicméně, abych jen nekritizovala a obhájila své hodnocení. Nástup Thora: velkolepý! Chris je mužnější a jako Thor vyspělejší a rozumnější, žádný mazánek. Ale tím, čím oslnil v jedničce, to zmizelo. Zatímco Loki byl naprosto parádní. Jeho kukuč byl úžasný a o hláškách ani nemluvě, což je docela škoda, že film byl z poloviny o něm, než o Thorovi. Dostávám se tedy k tomu, že film byl sice jen ze 60% naplněn solidní akcí, která něco postrádala, ale dalších 40% nahradil humor, vizualita (co taky zkazit na krásném a tajuplném vesmíru, a páni, muselo to být vážně úžasný ve 3D), parádní výkony herců a hlavně kamera, protože je asi opravdu těžké, natočit vrstvený příběh, ve kterém se diváci musí vyznat. V závěru Thor ustál na slušné úrovni. Hlavně konec, o kterém nevím, co si myslet, a nemyslím tím jen samotný konec filmu, ale i scénu po titulcích. ()

kinderman

Zatímco u prvního Thora jsem se bavil první půlhodinu a zbytek v kině jen odseděl, tady je to přesně naopak. Teprve s událostmi v asgardském vězení se film dostane do tempa a díky 2D verzi a originálnímu znění se dá přežít (ne, opravdu nejsem tak zamilován do postavy Lokiho jako většina zdejších uživatelů). Paradoxně víc než na další marvelovku (s Thorem) mě tento snímek natěšil na nové Star Wars. ()

Huntelaar

To není chyba Thora Odinssona, že Tony Stark býval zhýralý ožrala a Steve Rogers zase zatvrzelý altruista nechtěně přesazený do jiné a sobečtější doby, jejichž setkání s reálným světem dává jejich životní motivaci úplně jiný rozměr. Ono být mimozemšťanem, který je v porovnání s obyčejným obyvatelem Země skoro bůh, a vyrůst jako rozmazlený fracek, který si po „proměně“ naloží na svá záda starost o celý vesmír, prostě není dost nosné a zajímavé, a proto jsou jeho příběhy tak kritizované. Já na Marvel filmech oceňuju, že ačkoliv se kvůli týmovce drží jednoho rámce, jejich sólovky si drží vlastní a osobitý styl. Takže i na TEMNÉM SVĚTU jsem si našel něco, co z něj dělá bez problémů nadprůměrný film. ()

Moena

Nevím jestli je u tohohle filmu v pořádku, nebo to byl dokonce záměr, ale jako komedie je to luxusní. Camea, fórky a především celý Loki od začátku do konce, to byl srandy kopec. Dlouho jsem se takhle nepobavil. A pak tam tuším bylo něco s temnotou, koncem světa a vykulená Natalie Portman. Jo a ještě nahatej Skarsgård, který si asi spletl režiséry a myslel si, že za kamerou sedí Trier. A taky se tam mihnul Del Toro. A to bude asi všechno. Čekám na trojku. ()

OG_Swifty

Thora z Avengers mam docela rad, ackoliv jeho standalone filmy me nijak nezaujaly. Prvni film jsem videl, moc me nebavil a zbyvajici dva uz jsem vynechal. Dvojku jsem teda zkouknul poprve vcera a moje ocekavani se potvrdila - nijak zvlast me to nebavilo, vtipku tam taky moc nebylo a jeste to je debilne hyperkorektni. Uz v prvnim filmu byl Heimdall cernej a bylo to fakt debilni (ackoliv Idris Elba mi prijde jako dobrej herec) a ted pridali druhyho nesmyslnyho cernocha - dark elfa. PROC je dark elf negr a zbytek je normalni? Pokud maj nejaky limity na pocet barevnejch hercu, to nemohli dat negra do role stazisty? Byl by tam vic, vomrdal by servirku z dvou socek a nepusobilo by to jak pest na oko… Remeslne bez vytek, ale to je tak asi vsechno.. jo jeste Rene Russo byla mega. ()

mahler

Komentář může obsahovat pár spoilerů takže ho raději nečtěte: Konečně v krásném záběru přiletěl a na ruku si mu sedl onen slavný Odinův havran. S filmem jsem sice spokojen ale bohužel nepřekvapen. Za prvé - trailery a TV spoty ukázaly téměř vše kromě finále a post- titulkových scén - příště lépe je tedy nesledovat - za druhé se mi zdá že téměř všechny sekvence filmu jsem už viděl jinde a někdy i lépe. Z mírného zklamání tedy hledám mušky - Svižný příběh je vizuálně nádherný, vtipný, akční i dojemný - a BTW si nejsem jist že právě ona svižnost (rozuměj 100 minut) je důvodem nepropracovanosti záporáka, o kterém se říká že byl upozadněn na úkor Lokiho - dle mého je to postava odfláknutá už od dvacáté minuty a Eccleston je v evil rolích už dost provařený - slušelo by mu pár minut navíc. Takže se nám ve velkolepém úvodu (zcela podobném jako měla Mumie, Pán prstenů, první Thor a spousta dalších) představí Malekith, potencionálně bombastický zlosyn který se pak ve filmu objeví na šest kratičkých scén, během nichž se z něj stane Malekith Two Face a budí dojem že je ve filmu jen proto aby mohl Thora připravit o člena rodiny a aby měl Bůh hromu ve finále s kým bojovat. Jeho pobočník Kurse má scén dokonce dva a půl, a navíc když už jsem se smířil s černým Heimdalem nechápu kde se černoch vzal v ,,čisté bíle rase temných elfů" :-(. Dále - bitka ve Vanaheimu vypadala velice lacině jak z nějakého TV seriálu, zbraně jež používá obyvatelstvo Devíti světů jsou taková pěstička na oko - laserové sušiny elfů trumfují bazuky vanaheimských obyvatel a kuše na střelný prach nebo co :-). A BTW Asgard má podobný bezpečnostní systém jako ten v Bradavicích a ušatí letci jednotky SVART mají super modely X-Wingu. Ale no nic, nějaké mouchy jsem si našel ale nebojte se, film je přesto super :-). NEJLEPŠÍ HLÁŠKA : Tadááá. ()

Cl3ricK

Takže další marvelovka a další parádní film. Ani u druhého Thora si nemůžu moc stěžovat. Pro mě byla hlavní plus zvládnutá režie. Díky tomu byl děj plynulý a vyrovnaný. Dokonce sem si říkal, že by to mohlo být delší, což se mi často nestává. Tylerova hudba byla božská, perfektně sedla do každé části. Cameo Kapitána příjemně pobavilo. Celkově Dark World stojí za to vidět. 80%. P.S. Je sranda, že sice Marvelu došli dobré a nezbytečné potitulkové scény, ale naopak ty barevné titulky byly parádní už i v IM3. Edit: Tak po druhém shlédnutí opadlo nadšení a snižuju hodnocení na tři. ()

mikinhoo

Jak si tak čtu ostatní komentáře, tak mi přijde, že už je tu všechno řečený. Opravdu zajímavé jsem shledal to, že při sledování filmu jsem měl několikrát pocit, že hlavní hrdinové se nedožijí ani závěrečné pasáže. Což při sledování marvelovských trháků normálně nemáte. Normálně bych dal čtyři hvězdy, ale na naléhání své přítelkyně dávám 5* s odřenýma ušima. ()

buchli

Děj docela slátanina, triky tradičně ucházející, ale špičkování mezi Thorem a Lokim k nezaplacení. A už je to čtyři dny a pořád si ještě pamatuju, o čem to bylo, takže zas tak zapomenutelný to taky nebude. Jak je ale možný, že tohle snad trvá čistýho času ještě kratší dobu než první Thor? Prostě mám pocit, že překvapivě velká porce zápletky stojí na dojemné extrasilné lovestory, která se ale týká dvou lidí, co spolu v rozmezí dvou let strávili asi čtyři dny - wtf? ()

Petrasuvicka

Ve srovnání s opěvovaným Iron Manem 3 mě tohle pokračování bavilo zatraceně mnohem víc. Na samém začátku film vyrazí kupředu, zrychluje a řítí se ke zdárnému konci. Vtipné, akční a plné překvapivých zvratů. O tomhle pokračování jsou, aby překonávala své předchozí díly a tady se to zdařilo na jedničku stejně jako u Hunger Games. ()

Martyska

Film pekne založený na pokračovanie prvého. Musím priznať, že film splnil moje očakávanie ba dokonca aj prekvapil. Priestor vyplnený smutnými, zamysleniachtivými momentami ale nechýbajú ani vtipné dialógy, čo ma prekvapilo, lebo som nečakala, že sa na tom tak dobre pobavím. Predsa, je to dobrodružný, akčný film a treba ho sem-tam doplniť vtipnými scénkami, ale nečakala som, že budú tak fajn. Oceňujem koniec, lebo som vôbec nepredpokladala, ani len netušila, že by sa to tak mohlo skončiť a zanechalo to vo mne nutkanie dozvedieť sa čo bude ďalej. Treba si už len počkať na trojku. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

01.09.2022

Režisér Miguel Sapochnik, mimo jiné tvůrce nejlépe hodnocených epizod Hry o trůny, se původně do světa Západozemí vracet nechtěl. Museli ho nakonec přemlouvat scenárista Ryan Condal a autor předlohy… (viac)

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

Prequel Sopránových se hýbe kupředu

05.07.2018

Fanoušci kultovního seriálu Rodina Sopránů mohou být klidní. Tedy, jak se to vezme. Prequelový film o mafiánské rodině v čele se zesnulým Jamesem Gandolfinim (Pravdivá romance, 8 MM) se po rocích… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (viac)