Lovci gangstrov

• Česko Gangster Squad – Lovci mafie (viac)
USA, 2013, 113 min

Scenár:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (viac)

Los Angeles, píše sa rok 1949... Bezcharakterný mafiánsky boss Mickey Cohen (Sean Penn) vládne v Brooklyne pevnou rukou a zarába nekresťanské peniaze na ilegálnych obchodoch rôzneho druhu – prsty má v drogách, predaji zbraní, prostitúcii... A ak by bolo po jeho, dostával by svoj podiel i z každej dostihovej stávky západne od Chicaga! Mickeyho impérium však rozkvitá nielen vďaka bande brutálnych násilníkov, ktorí sú mu oddaní, pretože ich kráľovsky platí, ale i polícii a lokálnym politikom, ktorý z rovnakých dôvodov tancujú, ako on píska! A to úplne stačí na dokonalé zastrašenie aj tých najnebojácnejších a najprefíkanejších čistých polišov... Teda až na pár výnimiek, konkrétnejšie partiu totálnych outsiderov z losangelskej polície pod vedením poručíka Johna O'Maru (Josh Brolin) a Jerryho Wootersa (Ryan Gosling), ktorí chcú spoločnými silami zvrhnúť Cohena z trónu. Raz a navždy! (TV Markíza)

amim

"Here comes Santa Clause!" Bože můj. Kdyby mi někdo na začátku řekl: "Tak a teď se budeš dívat na jedno velký béčko! Užij si to!" možná bych byl z filmu nadšen. Ale když z celého filmu čiší, že bych ho měl brát vážně a že se skutečně nejedná záměrně o béčko plné výbuchů, přestřelek a klišojdních hlášek, nemůžu si pomoct a sáhnout k nižšímu hodnocení. A neříkám, že jsem si film neužil. Ba naopak, smál jsem se snad celej film a u slowmotion klišojdního roztřelení baňky jsem dokonce musel film na chvíli zastavit, abych to rozdýchal. Škoda, že to asi nebyl záměr.. ()

Jan.Mlynar

Mohla to být jednoduchá, záživná, vtipná řež. Byla to jen jednoduchá řež... a k tomu ještě ne moc řezavá. Ten divný pocit, když cítíte, že by Tarantino z toho udělal pětihvězdičkový masakr. ()

Chip89

Film ve stylu Dannyho parťáci, jenom tyhle bojovali proti zlu a hráli si na ,,fráji". Herci předvedli výkon, který si zaslouží uznání. Ryan Gosling je i v roli hodného ganstera k pomilování, Emma Stone je kočka. Ve filmu nechybí napětí, zvraty ani jiskřenií mezi hlavními hrdiny. Prostě dobrý film, na který se podívám klidně ještě jednou. ()

pemap

Dva dny po sobě filmy o mafiánech, ale proč ne. Z trailerů mě zaujala především vizuální stránka inkriminované doby a vzhled, respektive maska Seana Penna a obojího jsem si dosyta užil. Možná by neuškodila o něco kratší stopáž a svižnější tempo, ale i tak to celkem příjemně uteče. Hlavní hrdina se vrhá do všeho po hlavě a kolikrát mu ani nedojde, jaký dopad to může mít na jeho blízké… Pohodových 60%. ()

Acrobat

Až sa tomu nechce veriť, že odpad spoločnosti označený históriou ako Mickey Cohen zomrel pokojne v spánku. Aby však dostal čo si zrejme zaslúži, neznámy Ruben Fleischer mu sťažil život a namaľoval ksicht aspoň na ligotavom a všetkými farbami trblietajúcom sa plátne. Dodnes presne nevieme, prečo rádové sestry z americkej cirkevnej kongregácie chceli riešiť pitie alkoholu jeho zákazom. Následky, ktoré spôsobili boli smrtonosnejšie a tragickejšie akokeby nechali ožranov na zemi a skrátka ich prekračovali. Dospeli však a pochopili, že vnútorný hlas v kláštore nemusí byť vždy iba Boží. Našťastie(?) Boh posiela následné desaťročia armádu spravodlivej skazy, navyše dobre vyzerajúcu, aby napravila pošramotené. Casting nie je zďaleka to najlepšie na tomto filme, ktorý v každej scéne nezabudne vsadiť postavu pred prírodou, kopec, L.A., západ slnka, horiace auto, bar, spevácke pódium. Aby nám ukázal lesk, gloriolu, showbyznis, módu vtedajšej losangelskej doby. Doby, kde stať sa policajtom bola dobrá strieľačka, politik mal plné vrecká chochtákov, a mládež sa chcela akýmkoľvek spôsobom zapáčiť miestnemu bossovi. Politika, boss, tvrdí policajní chlapi. Frazeologické spojenie a chémia Thompsona (kadencia úctyhodná, len tá presnosť, uff), ktorá na mňa funguje. Strieľanie sa chlapcov, z ktorých zlí chceli byť šľachetní a dobrí zasa chceli popustiť uzdu svojej streleckej fantázii. V digitálnych farbách, rinčaní dokonca guľometu, krátkych a výstižných fráz, skvelej hereckej promenáde; sa servíruje priama, nehluchá dominantná mužská akcia zversky „nádhernej“ doby prvej polovice 20. storočia. Ruben nemohol váhať nad každým detailom, pred ním boli Francis či Brian. Z vidieka čerpal námet Hillcoat, precíznosť pridal aj Mann. Mesto - teda noblesu si zobral Ruben (Jakubov starozákonny syn?). A on nezlyhal, lebo dnes slečna s gélovými nechtami vedľa v uličke číta Evu, potom Emmu, chlapec od vedľa má Maxim doma, ale premýšľa aké tesné tričko má zobrať zajtra, košický súd odročí konanie, lebo „Oki“ (obvinený boss košického podsvetia) „smutne“ konštatoval, že nemá na lístok na autobus a v neposlednom rade je minister financií na JachTe bezmenných osôb financujúcich nášho premiéra. To sme sa teda pohli od tých dôb, všakže?! Ach predsa len niečo. Predsa sa zmenilo trochu policajné prostredie. Namiesto mlátenia, či rovno strieľania „narušovateľov“ a zásadových chlapov, kasírujú za „kríčkami“ vodičov idúcich závratných 55 km/h a pre odsúdenie vinníkov treba v priemere 3-4 roky. No nič. Na súde mám pojednávanie na neurčito, takže sa zatiaľ budem opájať týmto psychologicky nostalgickým utešujúcim filmom, k dokonalosti trpiacim veľkou dávkou pozérstva a latentnej prázdnoty. (videné 23.07.2013, BD) ()

patushik

Mám podobný gangsta filmy v oblibě, ale na zlatý časy mafiánek jako Goodfellas, Casina nebo Carlitovy cesty Gangster Squad nemá. A Ryan Gosling s věčně zapálenym cigárem a teplym hlasem mi tam vůbec neseděl, naopak Josh Brolin to táhnul, Sean Penn celkem taky, akorát mi někdy přišlo, že to až moc přehrává a nějak sem mu to nevěřil:). 70% ()

haWranka

Vlastně je to jednoduchoučkej příběh jak v béčkovým westernu, ale je tu pár věcí, který film vyzvihnou přece jen trochu výš. Jednou z nich je vizuální stránka, to je bomba! Potom rozhodně atmosféra poválečného L.A.. A na co nesmím zapomenout, to jsou skvělí herci. Sean Penn mi byl vždycky moc sympatickej, ale tady zahrál takovýho slizáka, že bych svůj názor na něj málem přehodnotila! ()

Akaja

Uteklo mi pár posledních minut, ale o nic mimořádného jsem nejspíš nepřišla. Vizuálně to bylo moc hezké, výborná byla taky hudba. Příliš nadšená jsem ale nebyla, gangsterky typu Road To Perdition nebo Veřejní Nepřátelé ve mně rozhodně zanechaly hlubší stopu. Příjemně mě překvapil Penn, Ribisimu jsem nemohla uvěřit a Gosling zahrál sám sebe. ()

netWoor

žádná pecka to tedy není (úplně se mi nechce uvěřit, že ta válka v hotelu má reálnej základ), ale úplná hovadina taky ne ... ()

neo93

Akční podívaná s pistolníkama, kteří chtějí zničit mocného šéfa města. Opravdu to místama vypadalo jako na divokém západě, jen místo koní se bandité a lovci proháněli v autech. Dobré akční scény, plné výbuchů, rvaček a přestřelek. Skvělé obsazení, kterému vevodí mafián Sean Penn a šéf party šesti statečných, Josh Brolin, na druhé straně barikády. Některé dějové či akční momenty moc smyslu nedávali, ale to se dá přehlédnout, pokud pohlédneme na pohlednou tvář Emmy Stone. ()

salinka

Myslela jsem si, že to bude nudná gangsterka. Ale Ryan byl opět boží! Záruka zábavy, sex-appealu a mokrých kalhotek. Mafiánská přestřelka, která bude bavit i dámy. ()

E lan

Slušná poctivá gangsterka za ***. Slušné herecké výkony, dobrý klasický příběh a trochu neurovnané zpracování. Celkem ale příjemné překvapení. ()

DevilXXL

Pozerať tento film bolo ako hrať starú dobrú Mafiu. Dobrý príbeh, skvelá atmosféra, plno akcie a kvalitné obsadenie. To, že hlavné postavy sú v podstate nesmrtelné, je*al to pes, kvalitne som si to užil. 5* a ani o jednu menej. ()

Martensson35

Obsazení hvězdné a šité téměř všem na míru (Ribisi nebo Patrick). Prostředí a doba super. Mimo to ovšem příběhově i technicky suché, nemastné, neslané, prostě záživné asi jako nemocniční chodba. Porovnávat to třeba s Neuplatnými je nebe a dudy. ()

markotter

Netypický film o mafii - sice se odehrává někdy v 50.letech, ale pojetí je hodně moderní, akční a asi ne moc kopírující reálné postavy nebo situace. Ale o to je to zábavnější. Gangster squad se s ničím nepárá (i když v jednu chvíli místo normálního zabití prostřelují gangsterům jenom nohy...), jeho hrdinové jsou normální chlapi s mnoha chybami a Sean Penn je ten správný typ záporáka, kterému přejeme jen to nejhorší. Takže shrnuto: výborný akčňák , kde po sobě střílí chlapi v klouboucích a dlouhých kabátech. ()

ER

Nahláškovaná,řemeslně zpracovaná gangsterka,která však po celou dobu vytváří dojem plagiátu (především některých jednotlivých scén) a některé herecké výkony jsou spíše na úrovni "figurín za výlohou". Naštěstí je tu slušné tempo a Josh Brolin. ()

Likan7

Tak skvělej film to mohl být. Nakonec mají Lovci mafie bohužel jen, které stojí za zmíňku. 1.) Neuvěřitelně natřískaný obsazení áčkvými a hodně známými herci, však považte, Brolin, Penn, Gosling, Stone, Ribisi, Nolte, Mackie, Enos, Peňa, Patrick. Fakt fantastická sestava, takže zákonitě i kvalitní herecký výkony. 2.) Akční scéna Penn vs. Brolin na konci když po sobě pálí samopaly přes vánoční stromeček, tuhle scénu jsem si opravdu užil. Jenže bohužel to jsou jediný věci, který bych k tomuhle film mohl říct, jinak nestojí za vůbec nic. Potenciál tu byl cítit obrovský, ale jeho využití skončilo možná v jedné třetině. Režijně naprosto nezvládnutelný film se špatným scénářem. ()

Klajondr

Film sám o sobě není vůbec špatný. Vyzdvihuje ho jeho herecké obsazení i napínaví děj. Jen tomu všemu chybí jakýsi elán a jedinečnost. Snadno se totiž ztratí mezi zástupy gangster filmů, kterých bylo natočeno nespočet. Tenhle se prostě nijak neliší od těch průměrných. Takže se taky průměrným musí stát. ()

Inozuka

Nakašírované akční Béčko se všemi možnými základními kameny žánru. Jediné, co tenhle film odlišuje, je jeho historické zarámování rokem 1949 a perfektně zvládnutá výprava. Když na tohle divák přistoupí, bude se bavit, jinak hrozí dost podstatná újma. Zvlášť když člověk přejede zrakem doslova hvězdné herecké obsazení a čeká buhvíjaké hloubkové sondy do povahy práce tajného policisty, šéfa gangu, padlé ženštiny nebo snad válečného veterána. Nedočká se, za to si může vychutnat závěrečný koncert Thompsonů, Schmeisserů, BARů, P38 a nějakého toho policejního Coltu ... Ale někdy i to málo stačí. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (viac)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (viac)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (viac)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (viac)