Lovci gangstrov

• Česko Gangster Squad – Lovci mafie (viac)
USA, 2013, 113 min

Los Angeles, píše sa rok 1949... Bezcharakterný mafiánsky boss Mickey Cohen (Sean Penn) vládne v Brooklyne pevnou rukou a zarába nekresťanské peniaze na ilegálnych obchodoch rôzneho druhu – prsty má v drogách, predaji zbraní, prostitúcii... A ak by bolo po jeho, dostával by svoj podiel i z každej dostihovej stávky západne od Chicaga! Mickeyho impérium však rozkvitá nielen vďaka bande brutálnych násilníkov, ktorí sú mu oddaní, pretože ich kráľovsky platí, ale i polícii a lokálnym politikom, ktorý z rovnakých dôvodov tancujú, ako on píska! A to úplne stačí na dokonalé zastrašenie aj tých najnebojácnejších a najprefíkanejších čistých polišov... Teda až na pár výnimiek, konkrétnejšie partiu totálnych outsiderov z losangelskej polície pod vedením poručíka Johna O'Maru (Josh Brolin) a Jerryho Wootersa (Ryan Gosling), ktorí chcú spoločnými silami zvrhnúť Cohena z trónu. Raz a navždy! (TV Markíza)

Hulk Hogan

Neni to nic ve stylu Untouchables a podobnejch filmů. Vnímat to takhle, film mi by byl jasný zklamání. Já to beru tak, že jsem se u filmu nenudil, působí efektně a hodně se hraje na styl. Ústřední šestice bojovníků zákona (+ Nick Nolte) je obsazena ideálním způsobem, hlavně Robert Patrick mě potěšil. Pro spoustu lidí je to asi zklamání, protože čekali něco víc á la LA Confidental, což se jim zrovna nedostalo. Na druhou stranu se rozhodně nejedná o propadák, to je potřeba přiznat. Já mám prostě filmy tohohle ražení rád, a proto jsem byl s výsledkem určitě spokojenej. ()

piotro

som sklamaný. Začína to celkom dobre, ale postupne sa z toho stáva americká rozprávka plná nelogičností a klišé. A navyše som si zase potvrdil čo znamená "based on true story". Keď to zjednoduším tak asi len to, že v Los Angeles bol nejaký gangster menom Mickey Cohen. 55% ()

Kadas97

Tento film mal jediné mínus, to že som ho kukal vo vlaku, zaslúžilo by si to tmavú obyvačku, pohodlnú fotelku a čipsiska. Josh Brolin a Sean Penn ako poliš a gangster najvyššej kvality. Parádny vizuál a hudba urobili z tohoto fimu nezabudnuteľný zážitok. Dobrý príbeh plný akcie a bez prázdneho plkania do vetra. Záverečný boxerský súboj parádny. Jediné čo ma udivovalo, že ako sa v tej dobe mohol nigga stať policajtom. Celkové hodnotenie je 10 z 10. ()

Jakubik

Stylová retro gangsterka bohužel ale veliké zklamání. Výborně vypadající herci nedostali moc prostoru něco předvést. Film se převážné odehrává v noci a tím pádem i většina akce což samo o sobě nevadí jen ta kamera je tam tmavá a není tam nic vidět. Scénář taky asi musel vypadat strašidelně. Bohužel nic než průměr… ()

Torgal

Obsadenie na papieri parádne, vizuál prezentovaný v traileroch tiež, ale vo výsledku šedivá nuda. Môže za to predovšetkým jalový scenár a celkové spracovanie, ktorému totálne chýba dobová atmosféra. Je to taká wannabe gangsterka pre MTV generáciu, naleštená s peknými tváričkami, ale inak slaboduchá. Zopár akčných scén je celkom slušných, ale inak strašná nuda. 5-/10 ()

cogi

Tři hvězdičky jsou málo a čtyři hvězdičky jsou moc, .. takový lepší průměr, film dokázal udržet moji pozornost po celou dobu, akce byla dobrá, humoru jsem se zasmála, ale stačilo mi film vidět jen jednou, proto jsem se rozhodla pro tři hvězdičky. ()

Stíba

Zklamání se nekoná. Nabušená neonoirová artovka kde netypicky válí ti "hodní hoši". Nevím, snad většině vadí ta zvláštní osobitost a odsunutí příběhu částečně na druhou kolej? Inu kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, kdo si film chce užít, ten k tomu dostane dostatek prostoru. ()

ZackSawyer

Nebyla to gangsterka, byl to pokus, ale uznávám chvílemi příjemně nezvykle na film - brutální záběry. Gosling - špatná postava, hroznej frajer! Nereálný. Klidně to mohlo mít o hodinu delší stopáž, tahle byla malá! Nevyvážené. Téma jako takové nosné, mohl to být epos, ale toho se asi už nedočkáme. Zklamání. Pistolník co si vystačí s jedním kvérem, když si má vzít arsenál! Gangsterská pohádka, ale ne gangsterka! Tři hvězdy dávám z lásky k žánru a jako vždy za návrat do let dávno minulých. ()

dalziel

Až na pár detailov u mňa dobré.Spomalené zábery a trochu nafúkaní hrdinovia to zražajú mierne nadol a uberajú filmu možnosť pôsobiť ralistickejšie a historickejšie.Z celej tej osátky filmu robí najpôsobivejší dojem Emma Stone.Tá holka má rozhodne vysoký potencial. ()

Cruchot

Zásadní problém, který s tímhle filmem mám je nevěrohodnost a často podivné jednání postav, které jsou tak jako tak stejně napsány víceméně nezajímavě, ploše a černobíle. Což zamrzí o to víc, když se člověk mrkne na obsazení v titulcích. První půlka je ještě v pohodě, ale zmršená poslední půlhodinka plná klišé, stupidních dialogů a rádoby cool scén výsledný dojem hodně srazila dolů. 50% ()

darkreider

Tak toto mi prišlo do noty. Veľmi nekompromisné zúčtovanie s mafiánskym póvlom, hlavne teda v prvej polovici, potom trochu vymäkli. Penn absolútne dokonalý, Brolin super a ja mám týchto dvoch pardov veľmi rád. Možno by som si odpustil tú lovestory, ktorá tam bol narúbovaná trochu bez rozmyslu, ale zase by som tým prišiel o krásnu Emmu a to je pádny argument. Škoda konca, ktorý bol moc klasický, ale aj tak akčná parádička s výborným strihom a to sa musí patrične oceniť. ()

zipoo

Tak tohle byla sranda! Rozhodně humorná a náserová gangsterka. Úžasný honičky, uřvanej Penn a ještě uřvanější Tommy guny! Pokud máte nakoukáno spoustu filmů stejného žánru (Kmotr, Mafiáni, Millerova křižovatka), pak vás tahle masakrální řežba musí bavit. Hodnocení je na 4* z důvodu, že 5 mají výše zmiňované filmy, které tenhle žánr ve filmovém průmyslu dotáhly k dokonaosti. ()

Ondr@932

Gangster Squad – Lovci mafie je taková mírně nadprůměrná gangsterka, ale pozor nic převratného! Jednou film neurazí, ale podruhé už bych ho vidět nemusel. 55% ()

bubblebobble

Je tu asi XY vecí za ktoré si tento film zaslúži zhorieť v pekle. Ale mňa to na prekvapenie tak bavilo, že som bol z toho aj sám prevapený. Nehľadiac na zopár logických chýb, komerčnú prázdnosť a héliový hlas Ryana Goslinga som bol spokojný. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (viac)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (viac)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (viac)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (viac)