Lovci gangstrov

• Česko Gangster Squad – Lovci mafie (viac)
USA, 2013, 113 min

Los Angeles, píše sa rok 1949... Bezcharakterný mafiánsky boss Mickey Cohen (Sean Penn) vládne v Brooklyne pevnou rukou a zarába nekresťanské peniaze na ilegálnych obchodoch rôzneho druhu – prsty má v drogách, predaji zbraní, prostitúcii... A ak by bolo po jeho, dostával by svoj podiel i z každej dostihovej stávky západne od Chicaga! Mickeyho impérium však rozkvitá nielen vďaka bande brutálnych násilníkov, ktorí sú mu oddaní, pretože ich kráľovsky platí, ale i polícii a lokálnym politikom, ktorý z rovnakých dôvodov tancujú, ako on píska! A to úplne stačí na dokonalé zastrašenie aj tých najnebojácnejších a najprefíkanejších čistých polišov... Teda až na pár výnimiek, konkrétnejšie partiu totálnych outsiderov z losangelskej polície pod vedením poručíka Johna O'Maru (Josh Brolin) a Jerryho Wootersa (Ryan Gosling), ktorí chcú spoločnými silami zvrhnúť Cohena z trónu. Raz a navždy! (TV Markíza)

nopud

Po shlédnutí filmu Neúplatní jsem musel o jednu hvězdu ubrat, protože v tomhle žánru Neuplátní rozhodně vítězí. Dalo by se říct, že to je velmi povedený remake. ()

boul

Tak jak jsem musel přidat v Mannových Public Enemies jednu hvězdu, tak tady musím taky. Oba dva filmy mi přijdou dost podhodnocený a kvalita je stejně dobrá! Oba filmy podle skutečného příběhu, oba oldcholl doba, u obou temný filtr kamery a hvězdné obsazení. I to některým nestačí a posílají tam tři a méně hvězdiček. Buď jsem divnej já, nebo ostatní. Né každý má rád filmy spojené s mafií a násilím, ale to já zase jo. 80% ()

sadlokan

Ale hodnotim to jako komix o šesti statečných pitomcích.Protože ani největší perla policejního sboru nespálí tolik doláčů.Nehledě k tomu,že jde o federální zločin! ()

Stefi.

Původně můj nejočekávanější film roku 2013, trailer se mi líbil víc než celý Hobit na kterém jsem byl zrovna v kině. Bohužel se z toho vyklubal až nechutně jednoduchý popcorňák. Ani by mi tak nevadily obrovské odchylky od reality, spíš mě mrzí, že to bylo točený až moc na efekt. Ploché postavy, ke kterým si člověk prostě nevybuduje žádný vztah, špatně zavedené zpomalené záběry, které tam mimochodem neměly co dělat a za vlasy přitažené finále o tom jak hrdinnej policista bez větších potíží porazí v pěstním souboji samotného Mickeyho Cohena. Škoda no, tak třeba příště. ()

Toka

Docela dobrý film, ale něco tomu přecijen chybělo. Vesměs to působí lehce obyčejně, žádné památné momenty. Ale filmů s touto tématikou není mnoho, proto buďme rádi za to, co je. ()

jirkis

Stačil by kousek a bylo by to za 3*. Film se pomalu táhne a občas bych si některé scény představoval jinak. To nic však nemění na dobové atmosféře, která je výborně zpracovaná a vysoce připomíná moji oblíbenou hru Mafia. O akci zde není nouze a herci jsou pro své role jako ušití. Jestli jste si oblíbili staré časy krásných aut, nesmíte tento film minout. ()

Rázlik

Příliš dlouhá délka filmu na tak jednoduchý příběh, který byl víceméně předvidatelný již od začátku. Je fakt, že nemusím zapeklité "gangsterky", ale zase nemohou být úplně přímočaré jako byla tato. Jednohubka, kterou drží na průměru dobrý výběr herců. ()

Iwiiik

Jsem režisér a mám originální vizi. Pozor, zemi hrozí mafiánský padouch. Vezměme tedy zásadového hrdinu a nechme ho postavit tým cool profíků všech potřebných zaměření. Máme tady elitního střelce, nekompromisního chladnokrevného drsňáka, počítačového experta a protože jsme v Americe a nechceme přece nikoho diskriminovat, potřebujeme ještě černocha a Asiata či Inda. Že už to tady bylo mockrát? No jo, to je vlastně pravda. Tak hele, co abychom to zasadili do nějakého netradičního, ale přitom osvědčeného prostředí? Upíři? Středověk? Čarodějové? Divoký západ? Gangsteři? Jo, třeba gangsteři! Proč ne... No a je to. Scénář hotov, ještě do hlavních rolí vybrat pár chytlavých jmen a jde se na věc. Suma sumárum, mohlo to dopadnout i hůř, ale s těmito předpoklady není možné překročit hranici 50%! ()

Hubis_

Tak tenhle snímek se mi velice líbil..výborná oddychovka,která snad nikoho nemůže nudit.Výborné herecké obsazení.Sean Penn se mi tu velice líbil.Dávam 80 % ()

owwidius

Radoby gangsterka s efektnym kabatom a skvelymi menami, ale bohuzial aj len s velmi priemernym pribehom (scenaristu upalit vo vytahu!) a dialogmi (omg, postavy vsetko komentuju a vysvetluju jak pre debilov). Dokonca cim dalej som mal pocit, ze to bude len hlupejsie a otrepanejsie. Same klise a povrchne urobene sceny bez emocii, navyse vsetko co uz bolo v 100 inych filmoch. Az tu som si uvedomil, o co presvedcivejsie posobi to kvantum filmov s rovnakou/podobnou tematikou. Ale vizualne je to velmi pekne, takze ked sa clovek zmieri s tym ze film klame telom, tak to je nakoniec slusna zabavna jednohubka a neni problem dopozerat ju do konca. [#81/2013] ()

danek22

Pokud máte rádi týmovky, tak budete vrnět blahem. A navíc udělat hlavního hrdinu gangstera je po Kmotrovi lehké, ale udělat dobře hlavního hrdinu, který loví gangstery, to jsem dlouho v žádném filmu neviděl. Tady jsem vrněl blahem a jen se díval. ()

derek007

Nebylo to ani tak dobrý, jak jsem myslel. Myslel jsem si, že to bude průměrná žánrovka se supr hereckejma esama. Penn přehrává, Brolin je nevýraznej, Ryan tragickej a dvě jsou možná moc. ()

Mbeast

Během sledování jsem místy uvažoval o 4 hvězdách, místy dokonce o dvou, takže nakonec z toho vychází tři. Taková neškodná zábava. Každopádně se z toho dalo vytřískat víc, ()

Wargoo

Nebyť poslednej 20-minútovky a záverčného "boxu" bedzi Brolinom a Pennom (s divným mejkapom), tak váham medzi 3-4, ale ono ten záver je ozaj záchranná vesta celého filmu. Vcelku rozumná dĺžka film nekazí, a je tam ozaj málo hluchých miest. Opäť "zimmerovský" Jablonsky, ale soundtrack inak vydarený. Film je pohoda, neublízi, skôr naopak... 4****, 72,415% ()

HDeer

V rámci dialógového merítka je scenár v podstate veľmi podarený - teda možno by bol, keby sa jednalo o iný film. Pokiaľ zoberieme do úvahy všetko ostatné, to už tak vydarené nie je. Scény pôsobia umelo, vlastne bez emócií - ako by im chýbala kreativita (to sa týka rovnako teatrálne drsných, akčných scén - pri granátovej naháňačke som to mal chuť celé vypnúť), motivácia postáv bez akejkoľvek kredibility - hlavne španiel, ktorý za celý film vlastne ani nedostal priestor, aby vysvetlil odkiaľ prišiel a o čo mu ide a napokon - finálna bitka pri fontáne. Nebol som si celkom istý, či štáb iba nezamenil kamery, pretože zábery sa zdali byť úplne amatérske(aj s mojím starým sony ericssonom W200 by som hádam spravil lepšie) a celý ten vývoj maximálne zaklincovali. Trochu ľutujem vynaloženú snahu hercov na úkor dobrej gangsterovky, kedže režisér so scenáristom im ju srdečne okorenili. ()

Shredo

Mierne prekvapený z negatívneho hodnotenia ostatku. Dnes som to zhliadol na Cinemaxe s českým dabingom a mne sa to páčilo. Bol tam dej, ktorý gradoval, bolo to napínavé a akčné. V scenári som žiadnu vážnu dieru nenašiel. Akurát škoda tých postáv, možno to chcelo sa im len troška viac povenovať a spoznať, snímok stihol podobný osud ako Road to Perdition, akurát tu to bolo badateľnejšie cítiť, čo je strašná škoda. ()

hororwatch

Lovci mafie jasná pět. Není to sice klasická mafiánka jakou jsem očekával,ale film mě natolik pobavil,že nevidim důvod ho kritizovat.Po filmařské stránce je dle mého vše okej .Koneckonců od toho ten život snad je ne,osladit si ho něčím překvapivým,novým a zábavným. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (viac)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (viac)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (viac)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (viac)