Reklama

Reklama

Lovci gangstrov

  • Česko Gangster Squad – Lovci mafie (viac)
Trailer 1
USA, 2013, 113 min

Réžia:

Ruben Fleischer

Predloha:

Paul Lieberman (kniha)

Scenár:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Hrajú:

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (viac)
(ďalšie profesie)

Los Angeles, píše sa rok 1949... Bezcharakterný mafiánsky boss Mickey Cohen (Sean Penn) vládne v Brooklyne pevnou rukou a zarába nekresťanské peniaze na ilegálnych obchodoch rôzneho druhu – prsty má v drogách, predaji zbraní, prostitúcii... A ak by bolo po jeho, dostával by svoj podiel i z každej dostihovej stávky západne od Chicaga! Mickeyho impérium však rozkvitá nielen vďaka bande brutálnych násilníkov, ktorí sú mu oddaní, pretože ich kráľovsky platí, ale i polícii a lokálnym politikom, ktorý z rovnakých dôvodov tancujú, ako on píska! A to úplne stačí na dokonalé zastrašenie aj tých najnebojácnejších a najprefíkanejších čistých polišov... Teda až na pár výnimiek, konkrétnejšie partiu totálnych outsiderov z losangelskej polície pod vedením poručíka Johna O'Maru (Josh Brolin) a Jerryho Wootersa (Ryan Gosling), ktorí chcú spoločnými silami zvrhnúť Cohena z trónu. Raz a navždy! (TV Markíza)

(viac)

Videá (28)

Trailer 1

Recenzie (1 217)

Hild 

všetky recenzie používateľa

Obrovské zklamání. Největší chybou tohoto filmu je pro mě režisér. V jeho podání, především v první půlce hlavní skupina policajtů působí jako banda neschopných trotlů, kterým jsem nevěřila, že by někoho dokázali zatknout, i kdyby se jim sám přišel vydat. A dokázat udělat ze Seana Penna absolutně otravného a necharismatického padoucha, který neví, jakou vidličkou má jíst v restauraci, to je prostě umění (v záporném slova smyslu), on ale ani můj oblíbený Ryan Gosling nedopadl o nic lépe, jeho postava je úplně prázdná a díky scénáři místy až hloupá, jeho vztah s Emmou Stone taky vůbec nefungoval. Fleischer zkrátka neumí zacházet s postavami a vést herce. Ještěže se v druhé půlce alespoň trochu našel a vyžívá se v akčních pasážích, ty jsou totiž dobré. Gangster Squad má pár světlých momentů, ale těch špatných až trapných je tam bohužel více. Loňská Země bez zákona je o dvě třídy lepší. ()

cheyene 

všetky recenzie používateľa

Mít tento snímek lepší děj, záživnější a silnější příběh, neváhal bych s plným počtem hvězdiček. Gangster Squad má vynikající herce, precizní atmosféru a hlavně dokonalé akční scény, které jsou svým feelingem jak vystřižené z her Mafia 1 a 2. V něčem je pro mě tedy tento film, na který jsem dlouho čekal, zklamáním a v jiném zase milým překvapením. ()

Reklama

POMO 

všetky recenzie používateľa

Manekýnsky nasvietený prostoduchý akčňák v plášti retro gangsterky. Jedna-dve napínavé scény, svižné tempo, jednorozmerné postavy, páčivé kamerové filtre a otrasne vedený Ryan Gosling. Aby ten bol v nejakom filme rozpačitý, to už musí byť režisér megapatlal. Ako mohli na tento scenár dostať taký herecký ansámbl?! Presne medzi dvomi a tromi hviezdami, k dvom sa prikláňam, pretože ide o prznenie Leoneho a De Palmy. ()

Radek99 

všetky recenzie používateľa

Filmové zklamání roku. Protivné zmatení žánrů. Místo očekávané gangsterky primitivně přímočarý akční snímek maskovaný stylovými mimikry retro krimi filmu. Nevím, proč režisér Ruben Fleischer v případě tak slibného námětu zvolil tolik přímočarosti a proč akceptoval scénář tak prostoduše očekávatelný a průhledný, proč použil všechny ty zpomalovačky, efekty, výbuchy, patos, klišé, exponoval nezranitelnou pětici (respektive trojici, dva to museli odskákat, aby se bylo za co mstít) superpolicistů, prostě všechno to, co do gangsterky rozhodně nepatří. Ten film je vlastně stejně tak blbý, jako jeho český distribuční název... ()

Madsbender 

všetky recenzie používateľa

Dnes sa pozrieme na stručný návod, ako profesionálne pokaziť sľubnú gangsterku a stále zarobiť balík. 1.: Do úlohy hlavného záporáka nastrčiť Seana Penna (a nezabudnúť preňho angažovať maskéra mutantov do filmov Uwe Bolla). 2.: Obsadiť Ryana Goslinga (ženské publikum), Emmu Stone (mužské publikum) plus dvojicu Mireille Enos a Michael Peña (náročné publikum - seriál Zločin a filmy ako Patrola alebo Hrdinovia a zbabelci), predsa z nich za jeden tupý film v kinematografii neubudne. 3.: Miesto dôkladného budovania autentickej atmosféry všetko vyumelkovať a vytvoriť gýč tak trochu v štýle Spielbergovho War Horse. Odporúča sa umocniť nevýraznou priemernou hudobnou produkciou v štýle 30. - 50. rokov. 4.: Do prostoduchého a priamočiareho scenára napasovať čo najviac od prvej minúty absolútne retardovaných dialógov a zo zvyšku filmu vytvoriť pre istotu "drsnú kriminálku" prekladanú štýlovou akciou, aby to náhodou niektorého z hercov nezvádzalo k nadpriemernému výkonu. 5.: Na záver prihodiť nejakú tú krv, jedného černocha do partie (aby sa nepovedalo, že sme rasisti) a najkratšiu scénu teatrálneho umierania v histórii filmu. Budem však zhovievavý a jednu hviezdičku navyše z milosti ponechám. 10% ()

Galéria (65)

Zaujímavosti (32)

  • Jerry Wooters hovorí, že jediný slávny Mickey, ktorého pozná, je Mickey Mouse. Ako dieťa hral Ryan Gosling v MMC (Klub Mickeyho Mousa). (Spilvo)
  • Sean Penn, který ztvárnil Mickeyho Cohena, se částečně podílel jak na scénáři, tak na vzhledu své postavy a výsledném střihu filmu. (Brousitch)

Súvisiace novinky

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (viac)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (viac)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (viac)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (viac)

Reklama

Reklama