Lovci gangstrov

• Česko Gangster Squad – Lovci mafie (viac)
USA, 2013, 113 min

Scenár:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (viac)

Los Angeles, píše sa rok 1949... Bezcharakterný mafiánsky boss Mickey Cohen (Sean Penn) vládne v Brooklyne pevnou rukou a zarába nekresťanské peniaze na ilegálnych obchodoch rôzneho druhu – prsty má v drogách, predaji zbraní, prostitúcii... A ak by bolo po jeho, dostával by svoj podiel i z každej dostihovej stávky západne od Chicaga! Mickeyho impérium však rozkvitá nielen vďaka bande brutálnych násilníkov, ktorí sú mu oddaní, pretože ich kráľovsky platí, ale i polícii a lokálnym politikom, ktorý z rovnakých dôvodov tancujú, ako on píska! A to úplne stačí na dokonalé zastrašenie aj tých najnebojácnejších a najprefíkanejších čistých polišov... Teda až na pár výnimiek, konkrétnejšie partiu totálnych outsiderov z losangelskej polície pod vedením poručíka Johna O'Maru (Josh Brolin) a Jerryho Wootersa (Ryan Gosling), ktorí chcú spoločnými silami zvrhnúť Cohena z trónu. Raz a navždy! (TV Markíza)

sona123

Gangster squad - to je především skvadra skvělých herců. Jak Goslinga moc nemusím, tady je výtečný a v roli byl skvělý. Hraje tu i můj miláček Sean Penn, který si ovšem touto rolí stěží získá příznivce, padoucha si vystřihl víc než věrohodně. Je tu pár zajímavých akčních scén. Čeho si velmi cením je smysluplný a zajímavý příběh. Chopit se toho např. Scorsese, byla by to kvalitní nuda. Obávala jsem se fakt a reálií a vážnosti děje a dostala jsem poměrně svižnou gangsterku. Příjemné překvapení. ()

kritiklon

Přirozeně to v sobě nemá hloubku jako třeba Kmotr, Tenkrát v Americe a podobné starší a slavnější klasiky tohoto žánru. Vlastně je to jak oheň a voda. Nicméně Gangster Squad má příjemně svižné tempo které mu sedí, plné dobrých akčních scén a trefných dialogů. A tak je vlastně o zábavu postaráno i bez větší myšlenky kterou by to mohlo mít! 4* za 75% ()

Mattij

Někdy méně je více. Ačkoliv kdyby to bylo více promyšlené (čti lepší scénář), mohla to být klasika. Takhle je to jen parádní film, který si užijete spíše s mozkem vypnutým. [90%] ()

Ad4mson

Neúplatní pro 21. století? Ale kdeže... Scénář je neuvěřitělně děravý, zkratkovitý a repliky, které postavy pronášejí, jsou kolikrát k smíchu. Jo a Ryan Gosling je zde celkem hodně GAY a říkal jsem si, že to snad ani není ten "řidič" z Drive. ()

kamil.i

(S)Prostučký akčný film, ktorý sa hrá na noirovú gangsterku, vykráda Nepodplatiteľných, no zlyháva v každom ohľade a vyzerá skôr ako paródia žánru. Inak herecké esá (Gosling, Penn, Brolin) úboho imitujú charakterové role a ich snaha vyznieva skutočne smiešne. Najať Rubena Fleichera, ktorý efektne zvláda akciu, no nedokáže korigovať hercov je v prvom rade chyba štúdia. Ešte väčšou chybou bolo realizovať, či len zaplatiť za scenár Willa Bealla pretože kým Fleischer naplní aspoň akčné sekvencie, Beall naškrabal podpriemernú grotesku, ktorá pochovala celý projekt (a možno je to aj chyba predlohy). ()

Strike

Zklamání. Špatný scénář plný dost hloupých věcí. Matná režie, protože akční scény nejsou moc zajímavé a celý film je celkem bez napětí a atmosféry. Nezachraňují to bohužel ani herci - Brolin mě dost zklamal, lepší už byl i Sean Penn, kterýho nemám jinak rád. Ze zbytku gangster squadu byl k něčemu snad jen Robert Patrick. Ale ani ten není důvodem, aby divák lovcům gangsterů fandil. Emma Stone je cute, ale poměrně zbytečná. JInak ale pěkná výprava a dobové prostředí. Asi by film byl spíš na tři hvězdy, ale dám pouze dvě, protože to ve schopnějších rukách z toho mohl vzniknout fajnový film. 5/10 ()

fummyk

Vždycky někdo vede a někdo ho chce zastavit, přesně o tomhle je Gangster Squad: Lovci Mafie! Mickey Cohen nebo-li Sean Penn je právě ten šéf, nesympatická, hnusná a bezsrdcová postava - výborně zahráno. Jak už jsem říkal, vždy se někdo najde, kdo ho bude chtít zastavit a to bude John O'Mara, který dostane povolení, aby ho mohl zničit. Začne shánět své kámoše - tedy jeden skvělý tým, který budou chtít zastavit slizkého Mickeya Cohena. Tím to vše začíná, napjatá atmosféra době, která je prostě úžasná! Kdyby se mě někdo ptal, doporuč mi nějaké Krimi, tak tento film je na prvním místě. ()

Illy

Je fakt, že tohle je absolutně a zoufale neoriginální a provařené jak turek druhák. Nicméně to splnilo hlavní účel mého sledování světové kinematografie - pobavit. Obrazově poutavé a nacpané super xichty jak odpadkový koš na Václaváku. Dobrý. ()

Gore

Poslední dobou v distribuci nalezneme akčních filmů i gangsterek opravdu jak šafránu, a kvalitních už velmi těžko. Gangster Squad je propojením obou žánrů a dle mého názoru se tento film velmi povedl. Sice se nabídne srovnání s L.A. Confidential, které kvalitou málo co překoná, ale i zde máme kvalitní herecký ansámbl, akční balet (občasná reminiscence na Face/Off), přijatelnou dávku brutality a scénář, co nešustí papírem. Za celou dobu stopáže jsem se nepodíval na hodinky a dost jsem se bavil. Jak je vidět zde, člověk nemůže dávat na hodnocení jiných. Pro mě vzpomínka na devadesátky, kdy se občas akčňák (zde spíš akční crossover) mihl kiny a já si tak můžu odpočinout od intelektuálních dramat. ()

Chosé85

Gangsterská jednohubka s plochými postavami bez výraznějších motivací a jednoduchými přestřelkami. Ale když se nad tím tak zamyslím, tak to bylo asi úmyslem... ()

toi-toi

Slabučká napodobenina, ktorá sa snaží podobať na Nedotknuteľných či Sedem statočných no namiesto toho je z nej patetickosťou nasiaknuté želé, čo nevie udržať svoj tvar. Fleischer si vybral cestu byť cool a zároveň noir, čo dokáže skutočne len veľmi dobrý režisér. To bohužiaľ zatiaľ tento chlapík nie je a mal by si cibriť svoje kvality na komédiách. ()

BorisHron

I film s mafianama se dá posrat. Topornej Gosling, divně obsazenej Penn a celkově tak nějak vykradený the untouchables. Tenhle film může jenom zklamat. ()

Greg25

Nablýskaný háv rádoby gangsterky s pár nelogičnostmi, kde ani potenciál všech postav nebyl plně využit a závěrečná přestřelka taky není úplně to, čemu byste tleskali ve stoje. Přesto mají Lovci mafie jednu velkou přednost - zábavnost. Moderní představa holywoodských filmařů o gangsterkách je sice spíš stylově udělaná (kamera) než přesvědčivá, ale pokud to tak akceptujete, máte šanci užít si dvě hodiny akčního snímku, který není vůbec špatný a co víc ani na chvilku se u něj nebudete nudit. Já se aspoň nenudila. 75% ()

kubyno

Jako pro začátek se asi uchýlím opravdu k poměrně vysokému hodnocení, jelikož mi ta hloupost, plytkost a slaboduchost vůbec nevadila. Já si prostě prožil svý dvě hodinky gangsterskýho odreagování a zábavy. Co na tom, že ke špičce žánru to má opravdu daleko a je to jen jakási slátanina. Mně ten úžasnej hereckej ansámbl a to laciný audiovizuální pozlátko prostě stačilo. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (viac)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (viac)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (viac)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (viac)