Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Krimi
  • Animovaný

Recenzie (261)

plagát

Veľký kaňon (2023) 

Prvý film čo som videl na Cinematiku 2023. Fantastické a dychberúce zábery! Na Pavlovi Barabášovi obdivujem, že ma každým jeho filmom prekvapí, kam sa odhodlá ísť a zakaždým sa prekoná. Tie peripetie pri vybavovaní povolenia (1,2 percentná šanca že ho dostanú) na splav rieky Colorado mi zavarili hlavu. Plánovanie takejto "výpravy", prepravu niekoľko ton materiálu, prísne predpisy (ale naozaj fungujúce a zmysluplné) si vôbec neviem predstaviť. Museli si priniesť vlastné drevo na kúrenie, nádoby na vlastné "kako", ktoré celý čas viezli so sebou na  "cargo" člnoch vážiacich tonu a viac! A popritom z celej partie priateľov  "vodákov" išla krásna ľudská energia a vzdanie pocty a pamiatky tatkovi dvoch z nich. Nechcel by som to zažiť, nie som srdcom "vodák ", ale bolo krásne to vidieť vo filme.

plagát

Babylon (2022) 

26.01.2023 Týždeň som sám seba prehováral, nech idem do kina. Odrádzala ma dĺžka tri hodiny a začiatok predstavenia o 19:40. Neľutujem!!! Babylon ma "vcucol " od prvej sekundy a vypľul o 180 minút a mal som pocit, že som len luskol prstami. Damien Chazelle (38 ročný!!!) si napísal (inšpirovaný mnohými udalosťami Zlatého veku Hollywoodu) a natočil svoj vlastný, miestami veľmi (až caligulovsky) divoký, Cinema Paradiso. Gratulujem, podarilo sa! Po First Man, ktorý bol pre mňa najlepší film roka 2018 videný v kine, ma Chazelle nesklamal. Margot Robbie, Brad Pitt boli fantastickí, Hurwitz fenomenálny a Hollywood je fúj bŕr, ale aj neskutočne waaau. The End. 29.01.2023 Čo si pamätám, v kine som bol dvakrát na tom istom filme pár dní po sebe len trikrát v živote. Boli to Votrelci, Leon a Šiesty zmysel. A dnes Babylon. A stalo sa niečo neuveriteľné, čakal som ktorá pasáž ma nebude baviť, ale také miesto vo filme sa nenašlo. Vychutnal som si ho ešte viac, ako pred troma dňami. Úžasný zážitok a pocit, kedy som chcel, aby film neskončil.Dávam 6 hviezd!

plagát

Un peu, beaucoup, aveuglément (2015) 

Manžel v posteli lúšti krížovku a pýta sa manželky: "Šťastie na 5 písmen?" Manželka: "Stena." Ako som sa nasmial!!! Príjemná a netradičná romantická komédia.

plagát

Quo vadis, Aida? (2020) 

Pred rokom ma na MFF Cinematik odrovnali poľskí Dopraváci a na tohtoročnom Cinematiku to bola práve Quo Vadis, Aida?  Sedieť prikovaný do sedadla v kinosále plnej ľudí, kde nik ani nemukne a nevedieť odtrhnúť zrak od plátna. To sa nestáva často a ďakujem za to. Ťažká téma je spracovaná bravúrne, nechce sa mi veriť, že som v tom čase, kedy sa táto hrozná udalosť stala, mal 16 rokov ....

plagát

Rodinka Bélierovcov (2014) 

Rodinku Bélier som videl s manželkou pred 5 rokmi,včera, 13.5.2021 sme si ju pozreli spolu s našimi deťmi. Neuveriteľné, bol som z filmu unesený ako v roku 2016 a pri závere som po veľmi dlhom čase plakal. Krásny film.

plagát

Heavy Trip (2018) 

To je skvelé, keď ma fínska komédia o metalovej kapele takto prekvapí! Miestami mi tiekli slzy od smiechu.

plagát

Dopraváci (2012) 

Cinematik 12.9.2020. Po tom, čo som videl Kler, som nečakal žiadnu oddychovku. Ale to že sa ešte pred cirkvou pán režisér "obul" aj do polície, a spôsob akým to urobil, ma fascinoval. Od plátna som neodtrhol zrak, mal som pocit že herci nehrajú, že ich len sníma pri tom čo robia. Fantasticky zahrané, ťažké na pozeranie, nie na pochopenie. Mám veľmi rád, keď ma film prekvapí a teraz sa to stalo.

plagát

Le Mans '66 (2019) 

Tak som si po dlhom čase vychutnal v kine film! Videl som hrať dvoch bohov. Damon a Bale, boli ste fantastickí!

plagát

Vrcholová príťažlivosť (2018) 

Videné po prednáške na festivale Hory a mesto v Martine, kde bol Peter Hámor osobne. Úžasné počúvať, úžasné vidieť. Skromnosť a pokora. Húževnatosť a sila. Rodina a priatelia. Celý film som sa usmieval nad tým, aké je krásne robiť to, čo človeka od srdca baví a napĺňa. Klobúk dolu Pán Horolezec.

Ovládací panel
10 bodov