Lovec zločincov

• Česko Lovci zločinců (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2011–2016), 75 h 1 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Kevin Chapman, Amy Acker, Sarah Shahi, Taraji P. Henson, John Nolan, Enrico Colantoni, Robert John Burke, Al Sapienza (viac)

Příběh bývalého agenta CIA, o kterém se myslelo, že je mrtev. Krátce poté, co se vrátí zpět do New Yorku, jej kontaktuje záhadný muž, který si říká Finch. Ten disponuje značným společenským postavením a zdá se, že ví víc, než říká.
Na vzniku seriálu spolupracoval J. J. Abrams a na scénáři minimálně několika úvodních dílů se významně podílel Jonathan Nolan, jenž sepsal kompletně scénář k Mementu. Roli bývalého agenta ztvárnil James Caviezel (Vězeň, Umučení Krista) a tajemného Finche si zahrál Michael Emerson (Ztraceni, Saw: Hra o přežití). (Bajsf)

Izi-Peťan

1. série: Velmi příjemná záležitost. Nejprve jsem myslel, že to po několika prvních dílech vzdám, ale v druhé polovině první řady se seriál rozjel a od té doby jsem se těšil na dalši díly. Pokud tvůrci budou pokračovat touto cestou v druhé sérii, možná ještě svoje hodnocení zvednu. 80% 2. série: U prvních dílů jsem se bál, že tvůrci udělali krok zpět, protože některé díly byli až příliš nezáživné. Naštěstí si to uvědomili a od 10. dílu se příběh neskutečně rozjel, kde přišli i s novými prvky, které byly příjemným překvapením. Dokonce si myslím, že druhá půlka série byla lepší než celá první série, což je velmi dobře. Poslední díly perfekně vrcholí, nechali mě napnutého až do konce a nebýt prvních dílů svoje hodnocení bych zvednul na 100%. Takhle dávám za druhou sérii 85% ()

phasek

Na začátku jen seznámení s postavami, ukázka několika případů a hrubého vysvětlení, jak vlastně funguje ten stroj. Jenže pak Vás to najednou vtáhne do děje, když se začíná odhalovat historie hlavních postav, ale hlavně to, jak se skoro v každém díle začínají objevovat kousky skládanky, která do sebe začíná zapadat. A najednou zjistíte, že Vás to vlastně hodně baví a jen čekáte na další díl, co se to tam vlastně nového objeví. U mne hodnocení postupně gradovalo. Začal bych na 3*, ke konci první řady bych to viděl už na čtyři. No a druhá řada už je fakt perfektní, takže dávám pět. Ale kdo to nevidí od prvního dílu, vůbec mu to asi nic neřekne..... ()

jafuska

netradiční seriál, zatím shlédnuté 2 díly, a nebude to tak špatné, uvidím, jak vše bude dál vyvíjet, bohužel herec Michael Emerson ze seriálu ztraceni mě byl vždycky dost nesympatický, ale to se možná dá přejít. ()

DJ Kritik

Je to skutočne naivné a jednoduchým dejom. Stokrát videné, ale James Caviezel tomu dáva niečo navyše, čo dokáže udržať diváka v napätí. ()

RafaKrakal

V současné době nejlepší seriál co se dá najít. Přes poněkud rozpačitý začátek čítající cca. 6 dílů, jenž spadají do seriálového průměru se z tohoto seriálu vyklubalo mistrovské dílo pod taktovkou geniálního Jonathana Nolana. Hlavním plusem jsou výtečně napsané postavy, herecké obsazení a hlavně geniálně napsaný scénář, jenž pozvedá laťku seriálu každou sérií ještě o stupínek výš. Po konci čtvrté série nejde dát míň než 5 hvězd a těšit se s napětím na série následující. ()

MFloyd odpad!

Jako opravdu je tohle tak dobrej seriál? Musím přiznat, že jsem se koukal na několik dílů a ani jeden jsem nedokázal dokoukat, protože to jak ty mega policajti, co jsou mrtě drsní a mají prostě vůbec strašně drsný kecy, mluvěj, je strašný a k tomu tam je nějakej autistickej magor co mluví tak, že se mi otevírá kudla v kapse. Tohle se prostě nedá a věřím, že třeba v originálním dabingu by to bylo lepší, ale já tuhle bandu nejvíc nesympatyckejch lidí nemůžu vystát. ()

jprmusic

Nejsem bůhví jaký filmový znalec a kritik, ale mě se tenhle seriál prostě líbí. Skvělé a přesné obsazení, zajímavý příběh (z celkového pohledu) i jednotlivé epizody. Po třetí sérii pořád super. ()

mirkath1

Za mě velká spokojenost. Nechápu, proč se spoustě lidí tady nelíbí John-co by jste chtěli za hlášky od zlomeného člověka? Naopak-hrál to úžasně a vlastně všichni -věřila jsem jim, že jsou parta. Jen snad lidé se opravdu tolik nemění a z padoucha svatoušek asi nebude. Pár věcí mě tam rozčilovalo svou nemožností, ale pak jsem si řekla, no a co, stejně se těším na další díl :) ()

Snilek1379

Zajímavý nápad, jehož potenciál ale bohužel zůstal nevyužit. Těch logických děr a naprosto nereálných a za vlasy přitažených situací tam na mě bylo až přespříliš. Nemluvě o někdy ohraných klišé ve stylu "na poslední chvíli". Nicméně musím ocenit Jamese Caviezela, Sarah Shani a Amy Acker za jejich herecké výkony, které celý seriál poněkud pozvedaly. ()

pekas

Dost mi vadí, když hodnocení seriálu, který má 5 sérií tady hodnotí lidé, co neviděli ani celou první sérii a zkreslují hodnocení. Já právě dokoukal třetí sérii a troufám si něco hodnotit, Vypadalo to docela dlouho na seriál, kde se budou řešit jednotlivé případy, co díl, to případ. Prostě nenáročná oddychovka od které člověk ví, co čekat. Postupně se to ale začalo zamotávat, protože linka, protkávající díly se zvýrazňovala víc a víc. Přiznávám, že mi to zprvu ani nebylo moc po chuti, tak nějak jsem to nečekal a ani nechtěl. No ale vydržel jsem a pochopil, že to vynořující se pozadí bude vlastně to, o čem seriál vlastně je. A věřte mi, že konec třetí série jsem dokoukal s pusou otevřenou, jak to vygradovalo. Tedy nedávajte na první dojem, protože se za ty tři série uděje tolik věcí, že budete překvapení. No a já se jdu honem dívat na pokračování, protože konec třetí série byl tedy WOW! Čtvrtá série ještě ušla, ale pátá to teda zabila. Škoda. 80% ()

lmc

Po třech dílech mě naprosto přestalo bavit - chybí mi především nějaká významnější hlavní zápletka. Abrams opět zklamal ()

Dextwer

K tomuhle seriálu jsem se dostal na základě nějaké recenze v internetovém článku. Nápad mě zaujal, zpracování i průběh zajímavý a nenudící. Co bych určitě vytkl je minimální vysvětlení daného systému, jak funguje, ukázka atd. Nejde to moc do hloubky, spíš to jen tak běží po povrchu. Uvidíme co nám přinesou další díly. Moje hodnocení: 60 % ()

mata77

Seriál beží na stanici CBS a za sebou má zatiaľ prvú sériu, pričom druhá je prisľúbená. Hodnotiť budem na základe Pilotu. James Caviezel je herec zo starej školy a svojej roly sa zhodstil primerane. Elegantné pohyby, šepkavý hlas a ten jeho hlboký pohľad, mi na začiatok stačili k tomu, aby som chcela vidieť ďalší diel. Len aby jeho éterickosť nebola neskôr na škodu. Trochu rozmýšľam nad tým, či boli jeho akčné scény len zle zrežírované, alebo aj blbo napísaný scenár. Pretože v súvislosti s tým, že ide o bývalého špičkového vojaka, tak boj z blízka obsahoval chybyčky krásy, ktoré sa nedali prehliadnuť. Som zvedavá, či si jeho bezradnosť v akčných scénach všimnem aj v ďalšom diele, alebo sa to zlepší. Ľadová skepsa Michaela Emersona, ktorou ma na chvíľu ohúril v Lost, sa niekam vytratila a zatiaľ čakám, čo si pre neho scenáristi vymysleli. Páči sa mi myšlienka epizódneho deja, pričom dopredu nie je jasné, či je epizódna postava obeť kriminálneho činu, alebo samotný kriminálnik. Dej je ale stále viac-menej predvídateľný a námet uveriteľný len s privretými očami. ()

Bercuss

Hodnoceno ,zatím, po dvou dílech. Né vždy mám totiž na tenhle seriál náladu, tak k němu přistupuju pozvolna. Uvidíme, třeba časem hodnocení upravim a připíšu i nějakej komentář přímo na seriál. ()

gotham

Velmi povedený seriál, byť ze začátku mi to přišlo trošku průměrné, ale překvapivě čím více flashbacků, tím je to zajímavější. Jak se děj zamotává a divák se dovídá neustále nové informace zejména o dvou hlavních postavách, tím víc dostává příběh dramtičnosti a přitom nepolevuje tempo a příběh má pořád spád. Konec druhé série byl sice už možná trochu ,,moc" , ale uvidím, jak se to bude dál vyvíjet, zatím spokojenost. 80% ()

Saiffer

Hodnotím po jeden a pol časti. Zaujimavý nápad seriálu aj hlavné postavy, no menej zaujímavé je obyčajné riešenie prípadu. Občas scénaristické skratky. Občas nejaký nadpriemerný nápad, čo poteší. Veľmi tesne pod hranicou môjho záujmu. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jonathan Nolan, bratr slavnějšího Christophera Nolana a zároveň zkušený televizní veterán, jenž má na kontě věci typu Lovci zločinců nebo v titulku zmiňovaný Westworld a rovněž pomáhal psát scénáře k… (viac)

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

07.02.2012

Účast špičkových filmových tvůrců v televizních projektech už dnes není ničím výjimečným. Z těch posledních jmenujme třeba drama HBO Luck, na kterém Michael Mann spolupracuje s Dustinem Hoffmanem.… (viac)