Thriller plný intrik a politických vražd s názvem Eskorta je výtečnou akcí s klasickým tématem a velmi dobrými hereckými výkony. Boyette je vězeň svěřený Gallagherovi, který má za úkol jej dopravit zpět do Spojených států. Boyette však unikne a Gallagher ho musí najít. Když se ale pustí do hledání, zjistí, že nejde jen o rutinní úkol, ale že se zaplétá do plánu na atentát, který musí překazit. (oficiálny text distribútora)

castor

Přiměřeně inteligentní konspirační thriller, kterak se okolo seržanta Genea Hackmana motají armádní hlavouni, kteří se nechali zlákat temnou stranou. Jenže ještě stihnou Hackmana namočit do nekalé hry, na jejímž konci má být atentát na prezidenta. Ovšem někde v druhé polovině se to lehce zlomí a tvůrci zbytečně zašlapávají logiku. Zručný režisér Andrew Davis přesto dokázal solidně zkombinovat akci (dobrá přestřelka v restauraci) s napínavým dramatem, využívá poměrně ponurá místa a běh v davu v průběhu průvodu předznamenává podobnou sekvenci z pozdějšího Uprchlíka. Už asi těžko něco natočí, ale klidně bych si od Davise ještě něco dal. ()

SOLOM.

Politické thrillery moc nemusím, páč se ve většině případů neskutečně vlečou. Tohle bylo sice trochu akčnějšího rázu, ale i tak mě to moc nebavilo. Začátek zajímavý, závěr taky nebyl vyloženě marný, ale všiml jsem si i několika pro mne nelogických kopanců a některé pasáže byly vyloženě nudné. Herecké výkony jakžtakž ušli, ale jak Gene Hackman nebo Tommy Lee Jones měli za svojí kariéru mnohem lepší a zajímavější role. Joanna Cassidy odvedla svůj standart, John Heard rovněž, no zbytek tak nějak do počtu. Vyloženě trapný byl únik hlavního hrdiny ze sklepení, kdy přemohl strážce opravdu debilně zpracovaným…No čekal jsem od toho daleko víc. 50% ()

VanTom

Politický konspirační thriller dává tušit, proč dostal Andrew Davis za pár let na starosti Uprchlíka. Plán atentátu se postupně rozjíždí na několika frontách a strhává poctivého armádního seržanta (civilní a uvěřitelný Hackman) do slušně napínavé vysoké hry, kdy po něm všichni jdou a on musí odhalit, do čeho se vlastně zapletl. ()

Aqualung

Je to do jisté míry romantický náhled do zákulisí praktik KGB, CIA nebo skupin pomatenců v hnědých, či zelených košilích.Inu vojenskoprůmyslový komplex má pazoury dlouhé, chlupaté a od krve.No a proti tomu se postaví silný jedinec s ocelovým charakterem silným vlasteneckým a internacionálním cítěním.Ale dost novinových frází.Jde o vlídný film, který ukazuje na silné věci a podává je ve stravitelné podobě.Výborní herci,kteří si výborně sekundují, proti nim vojenští zupáci pod rudou i pruhovanou vlajkou.No a ten závěr, tak no takhle bych si představoval zůčtování s řadou lidí u nás.... Je to dobrý film na nedělní odpoledne.... ()

J.Connor

Sice to na víc než 3* není, ale svou momentální touhu po dosud neviděném 80´s fláku jsem ukojil vydatně. Poctivá stará škola z ranku konspiračních thrillerů "sám proti státu" se sošnou trojkou Hackman, Franz a Jones, které ze zálohy doplňuje slušná partička 80./90. b-list ksichtů jako Pam Grier, Kevinův táta (John Heard) či Chelcie Ross, který svým úlisáctvím nejvíc proslul jako senátor Baynard z Posledního skauta. Andrew Davis byl na přelomu dekády očividně ve formě.... Jdu si dát ze stejných pohnutek Roadhouse... ()

• Hoci sa dej odohráva na rôznych miestach po celom svete, takmer celý film (vrátane scén odohrávajúcich sa vo Washingtone a Nemecku) sa natáčal v Chicagu a jeho okolí. (m.a.t.o.)