Lovec zločincov - Série 3

(séria)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2013–2014), 16 h 41 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Jonathan Nolan

Hudba:

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Sarah Shahi, Kevin Chapman, Amy Acker, Taraji P. Henson, Leslie Odom Jr., John Nolan, Boris McGiver, Robert John Burke (viac)

Když byl zhacen plán Root zhroutila se a byla dána do psychiatrické léčebny. Jenže stroj si s ní vybudoval podivný vztah a rozhodne se jí pomoc. Dr. Carmichael si myslí, že Root je narušená kvůli hlasům, které údajně slyší. Root doktorovi řekne něco, co ho vyděsí. Reese, Finch a Shaw chrání námořníka Salazara, který byl přistižen při převozu diamantů a někdo po něm jde. Carter byla povýšena na policejního důstojníka a také pomáhá s krytím Eliase. (Varan)

Ouwen

SPOILERY: Podle mě absolutní vrchol seriálu. Obsahuje dvě poloviny - 1) Boj proti Spolku. Realisticky působící detektivka, s nějakou tou akcí, a pracující se základními motivy. 2) Spuštění obávaného Samaritána, velká porce akčních scén, trošku sci-fi s politickou plochou na pozadí. - Musim se zároveň přiznat, že třetí série je natřískaná markantním počtem hlášek, Caviezel je skutečně ve formě, svojí roli si užívá, absolutně v pohodě táhne celej seriál a k tomu má výborné souboje. V první půlce jich moc není, spíš se střílí - za to třináctá epizoda v letadle patří k těm nejlepším. Až čtyři souboje zde má, pár likvidací. Každá bitka kontaktní, výborně sestříhaná, perfektní choreografie, jsou dynamické. Musim také vzpomenout fight proti čtyřem týpkům z Vigilance, tenhle fight jsem si musel pustit několikrát po sobě, Caviezel tam týpkům nedá absolutní šanci, je brutálně rychlej a využívá všechno, co je po ruce. Ať už během přestřelky si otevře dveře od auta pro kryt, bere talíře, pánvičky, nůžky, sprej, konzervy, uvažuje naprosto takticky, logicky a pro tohle mám skutečně slabost. Památnej fight je aj z kuchyně, kdy se Caviezel utká s jistým plešounem, taky perfektní souboj. Po celou sérii navíc spolu se Shaw bleskurychle odzbrojují soupeře, pronášej u toho zábavný hlášky a jejich mimika tomu nasadí korunu. Michael Emerson zase předvádí herecký koncert, ta jeho uhlazenost, přirozenost, absolutní chirurgická přenost v každý scéně, věřim mu naprosto všechno. S Carterovou divák hodně soucítí, bohužel, její ztráta se výrazně projevila a prostě tam chybí - takovej ten charakter, kterej udržoval rovnováhu a skutečné morální hodnoty. Držela seriál při zemi a navíc byla fakt nádherná. Fusco ve vypjatých momentech si scény bere pro sebe, samozřejmě je to i výborný komediant a předvede se solidně v několika fightech. Objevují se zde další Organizace, které si chtěj prosadit to svoje - Vigilance, kterou vede celkem charismatickej Collier a Greer se svojí Decimou. Je fajn, že se nám seriál snaží trošku motivace těchto dvou konkurentů pro naší partičku, rozvětvit - divák se dočká zrodu Colliera, zpočátku mi nepřišel až takovej sráč, v posledním díle se však chová nedůstojně a mé empatie vůči němu uvadaj, Greer je inteligentní, jde však přes mrtvoly a ta jeho podřazenost vůči AI (umělé inteligence) je celkem děsivá. Potom se zde motaj kravaťáci z vlády, díky inteligentnímu a celkem přímému scénáři se v tom však divák neztrácí a dávkování informací je solidní. Občas se zde mihne král Elias se svým bodyguardem Scarface a nutno poznamenat, že ačkoliv je to jen okrajově, každou scénu si bere pro sebe a působí jako Bůh. K téhlé postavě mám neuvěřitelnou slabost, totální šéf! Hodně mě bavil i Hersch, kterej se na konci spojí s našim týmem a jejich chemie je prostě super, navíc se předvede v solidním fightu, kterej byl opět perfektní po všech stránkách. Pak tu pobíhá náš roztomilej psík Bear (kam se sere Rex), a nakonec jsem si nechal otravnou Root. Amy Acker je sexy, ale její charakter jde mimo mě. Není ani vtipná, v akci není schopná a z hackingu neukáže nic. Možná nejlepší díl série je Last Call, kterej je napínavej a představí nového, vzdáleného soupeře pro Harolda. Je nakonec fajn, že v páté sérii se tenhle příběh dočkal rozvětvení a ukončení. Asi nejsilnější scéna je výměna na mostě, kde má ex snoubenka Finche, zavázaný oči. Krásný gesto, hodně emocionální moment. A ještě dvě věci - scéna, kdy si hlavní trojce postav uvědomí, že Stroj požaduje po nich, aby někoho oddělali pro vyšší dobro byla hodně zdrcující, vyvolalo to ve mě husí kůži a takové dilema bych nechtěl mít na svědomí. A pak nulovej happyend, kterej ze čtvrté série udělal survival. Třetí řada je pro mě osobně největší strop, kterou mi seriál nabídl - souvisí s tim aj skutečnost, že jsem jí dal během několika dní. () (menej) (viac)

Lacike

3.séria je seriou velkych zmien. Oproti inym serialom, ktore su zbytocne natahovane v POI dostavame priebezne mnozstvo odpovedi a niektore linie su ukoncene tak skoro az mi je luto ako sa serial postupne meni a stava sa z neho cim dalej tym absurdnejsie a nerealne sci-fi. Tato seria sa sklada z dvoch vyrazne odlisnych casti. Prva polovica je venovana vyrieseniu linie so Spolkom, rusmi a bohuzial aj odchodom jednej z hlavnych postav. Aj keby som to nevedel dopredu, tak jej posledne 2 diely bolo ocividne, ze sa chysta jej odchod. Aj ked tato postava nepatrila k mojim najoblubenejsim, tak v serialy bude chybat, lebo ho drzala pri zemi a zaroven bola zo vsetkych postav najcestnejsia. Ale jej odchod bol zvladnuty perfektne a dojimavo. Rovnako ako cela napinava linia so Spolkom a prvu polovicu serie som sledoval skoro na jeden zatah. Oznacil by som ju za doterajsi vrchol serialu za 10/10. V druhej polovici prisli na rad intrigy v pozadi stroja a vsetkych tych organizacii. Na jednej strane vlada s novou extra nesympatickou sefkou, ktora ako by z oka vypadla Melisse Mccarthy. Na druhej tajomna spolocnost Decima na cele s dedkom Greerom so sialenym planom, ktory sme sa konecne dozvedeli. Do toho pribudla otravna skupina anarchistov Ostražitost, ktorej finalny ucel ma dost pobavil. No a medzitym nasi hlavni hrdinovia, ktorym cim dalej tym viac prituhuje. Trochu mi vadilo, ze uz tu nemaju vsetci tak rovnocenny priestor a neraz jeden z nich v epizode chyba a dokonca aj Caviezel bol miestami dost upozadeny. Najpôsobivejsie sceny ma asi Fusco, ktory v tejto serii prejde doslova ocistou a konecne sa predvedie aj v bitkach a nakope rit jak byvalemu Robocopovi Simmonsovi, tak zdatne vydrzi aj suboj s Johnom. Johna zase chyti rapel po smrti jeho kolegyne a dava sa z toho par dielov dokopy. Shaw sa stava zaujimavou postavou ale velmi pomaly. Holt je to az prilis uzavreta postava, ale ked obcas prejavi velmi mierne emocie, tak to dojme viac ako cokolvek ine v serialy. Absolutne mi ale nesedi postava Root, ktoru na dialkove ovlada stroj a miestami je este schopnejsi terminator ako John a Shaw dokopy. Tato linia zacina byt az prilis sci-fi. Rovnako ako suboj medzi strojom a samaritanom, ktory bude pravdepodobne v dalsich seriach este absurdnejsi. Druha polovica serie ma uz miestami skoro vôbec nebavila ale finale je znova vydarene a napravilo jej celkovy dojem. Dozvedeli sme sa znova kopu odpovedi a niektore otravne postavy boli odstranene (Peter Collier). Paradoxne mi bude chybat nevierohodny agent Hersh, ktoremu som prisiel na chut akurat v jeho poslednej epizode, ked bol nuteny spolupracovat s Johnom a Shaw. Takze druha polovica je za rozpacitych 8/10 a celkovo tato seria je ta 9/10, ale prilis sa netesim akym smerom sa serial vyvíja. Tych zmien je az prilis. ()

• V 5. minutě na společenské akci konané v Metropolitním muzeu umění v New Yorku slyšíme v pozadí skladbu „Air On the G String, from Orchestral Suite No. 3 in D Major, BWV 1068“ od německého hudebního skladatele Johanna Sebastiana Bacha. (Trajektt)
  • Hodně diváků se těšilo na epizodu s tím, že by se děj opět mohl točit kolem dění v České republice. Bohužel ale tomu tak není – s Českou republikou se tento díl pojí jen v českém názvu, originální pojmenování epizody je Provenance (česky „Původ“). (Trajektt)
  • Na začátku této epizody při dojemném loučení s policistkou Carterovou (Kwoade Cross) můžeme slyšet skladbu „Hurt“ od amerického zpěváka Johnnyho Cashe, která vyšla na jeho albu nazvaném „American IV: The Man Comes Around“, které vyšlo v roce 2002. (Trajektt)