Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

PlayEasy

Tak opět výborný animák tentokrát podle povídky Tima Burtona, ovšem film natočen Henrym Selickem, který ale perfektně ustál jak burtonovskou animaci, tak i tu správnou temnou atmosféru. Příběh vypráví o Jacku Skellingtonovi, který se rozhodne udělat si Vánoce po svém, čímž je ale celé zničí a také ledacos zjistí, že Vánoce má na starosti SATAN KALOUS! :D 80% ()

Joe16210

Jelikož Mrtvá nevěsta Tima Burtona patří mezi mé oblíbené filmy, není divu, že miluji i Ukradené Vánoce, které jsou založeny právě na Burtonově knize Můra noční předvánoční. Nápaditá grafika, skvělá hudba Dannyho Elfmana... Asi není nic, co bych tomu mohl vytknout. ()

Blazkowicz

Zase jsem tomu po čase dal šanci a lepší už to nebude. Pohádka pěkná, stylově trošku ujetější, ale ty muzikálové vložky mi prostě vadí. Tentokrát jsem se fakt snažil do toho zaposlouchat a jako dá se, ale víc se nedonutím, aby se mi to líbilo. 3-* ()

hrumsrt

Burtonův film, který tak úplně není od něj. Akorát, že Vám snad každej řekne, že ho tam zkrátka vidí. Docela zajímavý můstek mezi Halloweenem a Vánocemi, ovšem aby mě uhranul muzikál, to už musí být pořádná jízda.. A bohužel přišlo přesně to, čeho jsem se bál, že mě to nebude bavit. Když ono je to tak banální a ještě rozpláclé do vážně úmorných 76 minut... Fajn, Jack je zajímavá postava, ale tím to pro mě hasne, ostatní postavičky jsou jen jako křoví. Prostřední part, který obecně u filmu určuje nějakou barvu je natolik zdlouhavý, že nechybělo moc a vzdal jsem to. Možná to je roztomilé, ale to nemění nic na tom, že do zábavy to mělo hodně daleko. I by mě docela zajímalo, jak by to celé vypadalo pod taktovkou Burtona, zda by se nebál přitvrdit a ubral na infantilnosti, nakonec by opravdu mohli Vánoce dostat ten strašidelný nádech. Ale songy to má docela chytlavé, jen tolikrát jsou spíše dementní - a teda v češtině by  mohly vypadat třeba i lépe. I když chápu, proč jsou z toho všichni tolik nažhavení, ode mě se tomu přízně nedočká. Je to děsná volovina! 40% ()

Frix

Naprosto geniální černočerná směs komedie a muzikálu s romantickým nádechem a bezchybnou animací. Je to celé prostě k sežrání a dokonalý hudební doprovod tomuto dítku Tima Burtona ještě přidává na kráse. ()

kneekal

Stašně jsem se těšil, Burtona mám rád, Corpse Bride žeru i s chlupama mrtvho pejska, ale tohle mě trochu zklamalo... nápad super, animace pěkná, ale úplně mi nesedla, obzvlášť sešívaná hlavní hrdinka se mi vůbec nelíbila.. no Danny Elfman... tohle bylo imho jeho slabší dílko... má na víc ()

Weirdman

10/10... ÚŽASNÉ... Nádherný film o hľadaní zmyslu života, ktorý Burton servíruje svojim typickým, mne neskutočne lahodiacim čiernym humorom, ktorý hladí pri srdci, s veľkou dávkou úprimnosti a v úžasnom balení... Ak si budem chcieť niekedy pozrieť vianočný film tak rozhodne tento. ()

(fjw)

Uchvatné! Nemohl jsem od toho odtrhnout oči, když jsem to poprvé sledoval. Nejlepší na to jsou písničky od Dannyho Elfmana, které jsem prostě nádherné a skvělé ladí do příběhu. Burton je možná blázen, ale v sobě má určitě něco geniálního:) ()

axik

Kvalitní, svěží, úžasně morbidní a milé dílko. Mrtvá nevěsta a Ukradené Vánoce, dva skvosty animace. Butonův styl, vtipná hudební čísla, sympatičtí hrdinové :-). ()

Speedwell

Strašidlo s kusadly pod postelí, vřískající kočka jako siréna v městečku Halloween, tři raubíři, jejichž posláním je unést Santu... tenhle svět si mě získal. ()

me3x®

už je snáď pravidlo, že v čom má prsty Burton... skončí ohodnotené vysoko. ďalšia rozprávočka, ktorú som videl až po mŕtvej neveste Tima Burtona... a dosť mi ju pripomínala... . Hudba super... už si len pospevujem this is halloween, halloween... ()

JxMx

Hodně zajímavý film, docela solidní písničky. Tima Burtona mám opravdu rád, ještě nikdy nezklamal. Jen jsem nevěděl co mám čekat, když se před začátkem filmu objevil titulek "Nevhodné pro děti a mladistvé" a přitom jsem se chtěl dívat na pohádku. Nicméně Burton nezklamal ani tentokrát. 85% ()

Pilinka

Pro mě určitě "kultovní" film se vším všudy. Vždycky mě potěší, když vidím člověka a není jich málo, kteří mají na triku nebo baťohu podivnou spirálu nebo jakýsi lebkovitý obličej. Burton je ve filmu podepsán tělem i duší. Nápaditý a naivní příběh, perfektní hudba (What´s this? What´s this?...) a Burtonova fantazie se skloubí v jedinečný filmový zážitek, na který se můžu podívat takřka kdykoli a nikdy se mi neokouká... ()

megajalec

Dostalo ma to. Po sklamaní z Corpse Bride som nemal veľké očakávania. O to lepšie pocity som mal po filme, ktorý ma úplne vtiahol do seba. Skvelý Elfman, atmosféra takisto na parádu, úplne som tomu veril a žil som tým. Perfektné vystihnutie asi najodpornejšieho miesta (Halloweenské mestečko), Jack, ktorému sa život točiaci sa okolo jedného nie príliš pozitívneho sviatku prestane páčiť a chce okoreniť svoj život chýbajúcou ingredienciou. 85%. ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)