Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Wolvie

Tak tohle nesedlo.Mrtvá nevěsta je pro mě MNOHEM vtipnější,zábavnější i líp natočená.Možná kdyby Burton opravdu režíroval... ()

Norus88

Videl v 3D na svojej FULL HD 3D Plazme Panasonic Viera 600Hz. Dobrý konvert z 2D do 3D od Panasonic. U mňa je to tak 50 - 50, ja nemusím tieto bábkové animácie vždy je to také srohén, zato muzikálová hudba sa mi páčila. Na 93. to ušlo. ()

*Colorado

What's this? Dokonale zábavná záležitost! Hanba mi, že jsem shlédnutí tak dlouho odkládal. Kdo neviděl, nechť to co nejdřív napraví. ()

agassi68

Animácia nádherná, aj strašidlá rôznorodé, ale to je tak všetko. Burtonova fantázia je bezhraničná no mám ju radšej vo filmovom prevedení. A muzikál neprosím.. ()

čmelda5

Když jsem se na Ukradené Vánoce dívala poprvé, upřímně, moc se mi to nelíbilo. Ale po druhém zhlédnutí jsem jimi byla naprosto uchvácená. Originální děj/zápletka, nádherně zpracované loutky a především úžasná hudba. Asi hlavně kvůli ní jsem se do tohohle filmu zamilovala. Danny Elfman je prostě nejlepší současný hudební skladatel + má neuvěřitelně překrásný hlas (viz Jack Skellington :) Ukradené Vánoce jsem viděla nejméně čtyřikrát, ale pokaždé v nich najdu něco, co mi dříve uniklo, a dostávám husí kůži z té,musím to říct ještě jednou, nádherné hudby. Nemůžu dát jinak než 5*! :) ()

drankeryth

Pekny muzikal na temu Halloweenu a soundtrack nema chybu k tomuto filmu. Aj halloweenske strasidla vo filme boli vymyslene dobre a bolo sa fakt na co pozerat. Bizarna krajina tychto tvorov vo mne vyvolavala radost, ako to cele vymysleli. Inac na moj vkus tam aj bolo zbytocne vela spievania, co mi trocha aj vadilo a tak preto tomu nedavam plny pocet cervenych hviezdiciek:) ()

owwidius

Burton, co viac k tomu povedat. Ocari, ako vzdy, krasnou animaciou, prijemne temnou atmoskou a peknou hudbou ale aspon pre mna neponuka nic viac co ma v niektorych jeho inych filmoch. 6/10 [#76/2012] ()

Luk Skywalker

Tim Burton, co k tomu dodat, sice to nenatočil, ale ten styl prostě poznáte. Já teda novější Mrtvou nevěstu viděl dříve než tento film, ale po pár minutách mi bylo jasné na co se dívám (náhodně objeveno při přepínaní TV kanálů). Jen to asi moc není pohádka pro děti, ale co už i dospělí se rádi podívají na pohádky hlavně během Vánoc, i když je to trošku alternativní. ()

Xatrix

Perfektni animovany muzikal s uzasnymi pisnickami Dannyho Elfmana. Pribeh zrovna neni tim nejdulezitejsim aspektem filmu. Tim jsou songy a zabavne figurky vytvorene Timem Burtonem (pouze scenar). Film pusobi velice sveze a je hlavni postavy "maji srdce". Povinnost pro filmove fajnsmekry :) ()

valheru

inu animace krásná, postavy groteskni, proc ale vsechno musi byt v muzikalu. jedine co mi nesedí je hudba. i když je danny elfman zručný skladatel, a hudba je více než originální, ale proste a jednoduse je videt, ze muzikálno vítězí. je to skvělý film, nicméně méně znamená někdy více(hudba) ()

Yomega

Tak já opravdu nevím, zpracování skvělé, stejně tak písničky…ale ten příběh? Prostě nuda nad nudu. Musím se naprosto ztotožnit s uživatelem Gimli, ale přece jen ještě jednu hvězdičku uberu, protože pro mě to nebyl ani průměr. I když mrtvá nevěsta taky nebyla žádné veledílo, tak tohle jí nesahá ani po paty….škoda. ()

pravo

Začnem analyzovať od minutáže- čosi vyše hodinky je pri väčšine takmer dvojhodinových filmoch balzam na dušu i oči. Pesničky sú príjemné a hudobnej stránke filmu sa nedá vytknúť takmer nič, iba ak to že ňou trpí dejová časť filmu. Áno, napriek zaujímavej myšlienke, je príbeh veľmi jednoduchý ba dá sa povedať, že až nudný ( čo paradoxne zakrývajú pesničkové pasáže) po príbehovej stránke ale postavičkami, zvláštnym pohľadom na Vianoce, pesničkami a humorom je zasa veľmi príťažlivý pre diváka. V tomto prípade som si musel na jednu stranu váh postaviť negatíva a na druhú pozitíva a výsledok je vidieť v hodnotení. ()

ex.it

Co dodat? Jak je už v obsahu řečeno, je to KULTOVNÍ animovaný film, Tim Burton zabodoval na plné čáře. I když to od něj není můj největší favorit, ráda se podívám. ()

Liduskaa

Po nemalém nadšení z Mrtvé nevěsty přichází zklamání z filmu Ukradené Vánoce. Možná sem neměla tu správnou náladu nebo venku nebylo dost pochmurno:( Bohužel jen *** za hudbu a atmosféru filmu od Tima Burtona... ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)