Predvianočná nočná mora

• Česko Ukradené Vánoce (viac)

Kultový animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikajúcou hudbou a pesničkami Dannyho Elfmana. Jack Skellington, smutný kostlivec s tekvicovou hlavou a nekorunovaný vládca Halloweenového mestečka, sa nudí. Veď koho by už vzrušoval permanentný Sviatok Všetkých svätých, ktorý v Halloweentowne trvá celý rok? Ani jeho najmilovanejšiu prácu, strašenie detí, ktorú vykonáva svedomito a invenčne, tento rok nik neocenil. Všetkých pobláznili nové hviezdy, populárni upíri, ktorí vytvorili rekord v pití ľudskej krvi za noc. A dokonca vyhrali aj hokejový zápas na cintoríne s lebkou namiesto puku!

Jedného dňa sa Jack náhodou ocitne v susednom Vianočnom meste. Celkom ho uchvátia vianočné sviatky, ktoré doteraz nepoznal všade vládne radosť detí, Santa Claus, jeho darčeky a šťastie dospelých. Aj Jack by rád obdaroval obyvateľov Vianočného mestečka a prekvapil ich počas sviatkov čímsi, čo nikdy nevideli a nezažili Halloweenom! Rozhodne sa im preto zinscenovať Vianoce v haloweenovom šate. V tom mu majú pomôcť jeho priatelia zo záhrobia. Obyvatelia Halloweentownu, umrlci, kostlivci, netopiere, strašidlá a škriatkovia sa už radujú, ako potešia svojich blízkych susedov. Ale nie je to také jednoduché, ako si predstavovali! Unesú toho odpudzujúceho tlsťocha Santu Clausa, aby neškodil, vyrobia krásne hračky a Jack ich nadeľuje deťom Vianočného mesta zo záprahu ťahanom kostrami mŕtvych sobov. No výsledok nie je uspokojujúci. Deti vybaľujú očarujúce umrlčie lebky, prítulné žravé netopiere či nežné bábiky kostlivcov - ale prečo kričia hrôzou a zamdlievajú z hnusu? Protilietadlové delá už mieria na oblohu a snažia sa zostreliť ten diabolský záprah, rozsievajúci do nechápajúcich detských srdiečok zmätok a strach... (oficiálny text distribútora)

Spock

Velmi povedená taškařice pro dospělé i malé diváky. Každý by měl dělat, co má a nikdo by neměl experimentovat a unášet jiné pohádkové postavy. ()

smolicek04

Prekrásna rozprávka z Burtonovej produkcie. Krásny predvianočná " Halloweenska " pesnička This is Halloween. Neviem skôr mi to pripadá pre malé deti lebo mojej sestre sa to páčilo ešte večmi. No ja som si pripadal ako na Vianoce.....teplo a ten hrejivý pocit na duši :) ()

Guzo

Přestože by se z popisu "animovaný hororový muzikál" mohlo zdát, že se jedná o strašidelný film, opak je pravdou. Téměř všechny postavy působí velmi milým dojmem - ať už se jedná o kostlivce, zombie nebo kohokoli jiného - a to zejména díky animaci, která je naprosto ohromující na rok 93, mnoho současných filmů by se mohlo alespoň v některých ohledech inspirovat. Není to ale jen o "hezkých obrázcích", perfektní jsou i písničky, některé až notoricky známé melodie jsou doprovázeny solidním textem, ale hlavně jsou skvěle zazpívané, všem bylo dobře rozumět i bez titulků. Bohužel příběh tu podle mě šel nějak bokem, sice je srozumitelný a přímočarý (ono díky stopáži být musí), ale chvílemi mi přišlo, že je tu jen k tomu, aby se na obrazovce něco dělo a nebyl jen záběr na další potvory. ()

Vironey

Každoroční tradice na Halloween, už skoro deset let. ;) Roztomile morbidní muzikál s kouzelnou animací a těmi nejdojemnějšími postavami, co snad v muzikálech kdy vystupovaly. ()

Dreadd

Tim Burton dělá mnohem stravitelnější muzikály než většina filmařů, což později potvrdil i v Mrtvé nevěstě nebo Ďábelském holiči. Skvělá temná Poeovská atmosféra a bizarní děj, věci tolik pro Burtona typické, navíc Danny Elfman stvořil skvělý soundtrack s několika chytlavými písničkami (This Is Halloween, What's this) nejen jako skladatel, ale i jako hlas Jacka. ()

Siri69

Hezké,milé,příjemné,srandovní,strašidelné... Že bych z toho byl unešený to se říct nedá,ale příjemné pokoukání to je... Naprosto úžasný soundtrack Dannyho Elfmana !!! 3,5* ()

vyfuk

Tento snímek je takový typický Burton. Zpěv, tma a veselé postavičky. Ukradené Vánoce Tima Burtona, která není v režii Tima Burtona, byla udělána prostě trochu jinak než v režii Tima Burtona. Jsem rád, že to nerežíroval. Asi jsem Frankweeniemu trochu křivdil. Frank byl asi obsáhlejší než Vánoce, i tak je to pěkné. Hudba perfektní, ik dyž je fakt, že scénář z filmu je asi jen dvaceti stránkový a texty a hudba asi strostránková. Každopádně hezký snímek na útěchu :-). ()

mcleod

Příjemný, nápaditý a vtipný příběh jdoucí v klasických stopách Tima Burtona. Film je vyloženě jen o amerických Vánocích (se všemi jejich zvyky a kýči), takže pro nás trochu kulturně mimo. To mi na něm trochu vadilo, ale těžko mu to můžu vyčítat, když jde o americký film. Také by bylo příjemnější, kdyby ve filmu bylo trochu méně zpěvu, ale některé písničky byly povedené (What's this!?), takže proč ne. Co ale zaujme, jsou povedené postavičky, které ve filmu vystupují... sice připomínají postavy z pozdějších Burtonových filmů, přesto filmu dodávají vtipnost i zajímavou burtonovskou atmosféru. Ačkoli přiznám se, že nejvíce mě rozesmála úvaha o nápadné podobnosti jména jedné z postav... Satan Kalous (-ek) :-) ()

Avari.73

Jako vždy vynikající Elfman, krásná animace, ale poněkud bezpříběhové. Jediné, co jsem se dozvěděl je to, že bez dárků nejsou vánoce. Aha. ()

Autogram

Vianočná hororová animovaná muzikálová rozprávka, to je zvlášť originálny nápad. Podobne aj dobromyseľná tekvicová kostra ako hlavná postava. Napriek všetkej originalite nič z toho na mňa nezapôsobilo, skladby ma viac otravovali ako by bolo milé, takže slabé tri, aj to pri mojej vianočnej zhovievavosti. ()

Nepi

Animák na kterým se velkou mírou podílel originální tvůrce plný nápadů,Tim Burton.Taky to trvalo ,než u nás tenhle kousek vůbec vydali.Jinak já nemam co dodat,je to prostě úžasný a skoro dokonalý.Dany Elfman film oživil svou překrásnou hudbou a zpěvy, které posouvají vyprávění hodně dopředu.Fakt se mi to líbilo,jen mi tam něco malinko ještě chybělo... ()

Almásy

Trosicku som bol sklamany, kedze to kazdy vyspevuje do nebeskych vysin, a moje ocakavania boli priam astronomicke. Mozno by to inac dopadlo keby sa Burton ujal aj rezie, kedze prave to mi na tomto najviac vadilo. Inac sa nezaprie jeho kultovost v pravom slova zmysle, uz len pri myslienke ze hlavny hrdina je vlastne kostlivec.. ()

codeman

Tenhle film mě neoslovil snad ničím. Velmi jednoduchý příběh, animace sice originální, ale mně nesympatické, průměrná hudba a co je nejdůležitější - absence postavy, ke které bych si mohl vytvořit nějaký vztah. Výsledek - nuda. Jednu hvězdičku přidávám za bubáka/bogeymana:) ()

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (viac)