Detektívka Black Mass vychádza zo skutočných udalostí, v Bostone, ktorému v sedemdesiatych rokoch viacmenej šéfoval gangster Whitey Bulger. Ten vyrastal s Johnnym Connollym, z ktorého sa stal agent FBI a nezabudli na seba ani v dospelosti. Whitey dával Johnnymu tipy na konkurenciu, ktorú potom on zatváral do väzenia. Policajta povýšili a gangster sa zbavil problémov na ulici. Jedného dňa sa im to ale celé trochu vymklo spod kontroly, keď boli nájdené mŕtvoly. Bulger sa dostal na zoznam desiatich najhľadanejších ľudí FBI... (Continental film)

PlysovyMacko

Gangsterska kronika o vzostupe mafianskeho bossa, ktorý spolupracoval s FBI a všetko podľa skutočnej udalosti. Solídna drama, hutný príbeh a kopec mŕtvol. Johnny je namaskovany aj hra dobre. Napriek všetkému mi bola postava Jimmyho sympatická a ťahá celý film. ()

Jadro

Kde je hranica morálnosti ?! To je asi jediná podstatná otázka... Obsadenie priam dokonalé, zásady prvoradé, rovnako aj nepredvídateľné. Krehkosť vzťahov striedaná hluchými pasážmi filmu skôr utvára pocit zmútenia a nejasnosti - slúžia podľa mňa na vstrebanie predchádzajúcich udalostí . Moralizovanie na pozadí krutosti činov, alergia na policajtov, nekontrolovateľné besnenie - to všetko je nie veľmi šťastne prepojené s vyvrcholením príbehu. Jedno sa tomu nevezme - typ priemerných ľudí a hlavne čo a za akú cenu dokázali.... Johnny jednoznačne jedna z jeho najlepších životných počinov, rovnako mu sekundovali "parťáci".... Inak nič výnimočné, zasa premotivovaný trailer :-) ()

Facerr

Johny s přehnaně modrejma kontaktníma čočkama vypadal dost děsivě a taky to bylo snad poprvý, co jsem ho viděl hrát tak záporáckou roli. Nutno ovšem přiznat, že jí zmáknul dokonale, jak to nakonec dělá vždycky. Celkově zpracování slušný s několika podstatnými ALE. Rozhodně by hlavní postavě postavě neubralo na "půvabu", kdyby jí ubrali trochu toho slizu, ALE to asi byl nakonce záměr. Taky by to možná chtělo víc akce a rafinovanosti, ALE na druhou stranu tak to dopadá, když se scénáristi drží reality, proti čemuž nejde nic namítat. ()

matolos1

Až tak ma to neoslovilo.3 stars kvôli začiatku ten bol celkom fajn a koniec sa dal tiež kukať ale celý stred filmu je absolútne prázdny a žiadne pozitíva na ňom nenachádzam. 55 % ()

yatan

Filmy na jedno kopyto. Nic nove, nic prevratne, dobry filmik na vecer, ale necakajte nejaku pecku. Depp bol naozaj dobry, ale je to nic len dobre odvedena praca, bez ambicii. To Kill an Irishman sa mi pacil napriklad viac. Bol zabavnejsi, sviznejsie napisany aj celkovo aj zaujimavejsi. Black Mass je cisty priemer. 6/10 ()

DonBraso

Konečně jsem si spravil chuť po romantice u filmu Legendy zločinu a dostal konečně gangsterku.Na rovinu říkám,nejsem velký fanoušek Deppa,zahrál dobře,ale osobně mě nejvíc bavil opět Edgerton.Spíše se mě zdálo,že tu zahrál i víc minut pomalu než hlavní postava.Miluju pomalé tempo,když mě baví a tady bylo dávkování jak se patří.Stále jsem si říkal v duchu,proč jsou ty federálové takový blbci.Klan Bulgerů na takových postech a nikomu nepřijde nic divného.Horší je,že tohle bylo bohužel i docela normálka,když nemáte to jediný.Lidi,který doopravdy chtějí a ty,kterým stačí peníze a spokojit se s jedním masitým úlovkem.Je tedy pravda,že když Connolly sám se kasá,jak je přítel s Bulgerem a že je doopravdy jenom on dobrý informátor,vzbuzuje pochybnosti větší než film ukazuje.Chyběl mi občas moment překvapení.Scény s Jamesem už podruhé byly jasný jak dopadnou.Za to scéna u stolu Connolyho či vzápětí s jeho ženou mají co říct,jen jich bohužel bylo hrozně málo.Na druhou strany mince zamrzí i jak se vlastně stále prosazoval Bulger s jeho obchodama.Kdyby tu byla scéna třeba ze Scarface s Al Pacinem,nějaký rychlý dvouminutový clip,jak vybírá automaty,sází na koně,vydělává prachy z dalších nelegálních činností.Bohužel vše bylo jen řečeno textem,což je škoda.Přesto tohle životopisné drama mě bavilo,ikdyž mohlo být doopravdy mnohem výše i díky skvělému obsazení,pěkné hudbě a místama skvělé atmosféře,která se zbytečně nehnala moc dopředu. ()

M@x.sK

Tešil som sa na Deppa, pretože pri trailerovej scéne "rodinného receptu" ma neskutočne príjemne mrazilo. Avšak človek si ide pozrieť film a zistí, že to nakoniec bola možno najlepšia scéna vo filme. Čiže klasická gangsterka, ktorých je 1 000 200 a docela dobrý herecký výkon z toho nespraví úžasný film. ()

PamelaJJK

Slušná stylová gangsterka, která by si možná zasloužila i plný počet. Stačilo by trochu to prostříhat a zkrátit tak stopáž a dodat tak větší drive. Jinak asi nemám co vytknout. Retro vizuál byl dokonalý, obsazení taktéž. Hudební doprovod obstojný. Johnny Depp namaskovaný takřka k nepoznání mi hodně evokoval Johna Malkoviche. Je fakt, že akce bylo pomálu, ale to je spíš plus. Ano, bylo to hodně konverzační, ale dialogy nenudily a skvěle budovaly a gradovaly atmosféru sedmdesátek a osmdesátek v Bostonu, kterou korunovala vizualita. Johnny Depp byl v roli mafiána Bulgera tak odpudivý až mu nešlo nefandit a nedržet palce. Naprostá spokojenost - dobrá práce. ()

AndrewNewman

Čakal som menej ale dostal som viac. Síce to nemá na klasiky žánru (Krstný otec, Mafiáni, Pulp Fiction...), ale v konečnom dôsledku si Black Mass 3 hviezdy určite zaslúži. Má skvelého Deppa, ktorý si rolu vychutnal a dobrú viuzálnu stránku, ktorú doprevádza celkom slušná réžia. Snáď by to bolo lepšie ak by bol scenár viac nápaditý. ()

blondboss

Mafiánsky film s veľkým, avšak žiaľ nevyužitým potenciálom. Johnny Depp zahral slušne rolu Bulgera, aj napriek tomu, že bol upravený miestami ako vosková figurína, čo mi pripadalo dosť neprirodzene. Na to, aká plejáda hercov sa tu vystriedala, sa naozaj jedná len o priemernejší snímok z prostredia reálnej mafie či už v US alebo inde na svete. Po pravde, očakával som trošku viac, ale napriek tomu som sa až tak nenudil, takže silnejšie tri hviezdy si to určite zaslúži. 60 % ()

megajalec

Poctivá gangsterka s retro nádychom a pre mňa nespoznateľným Deppom (celý film som bol v tom, že to je Nicholson :D ). Zaujímavé aj tým, že postavené na skutočných udalostiach. Lepšie tri. ()

krt7236826

Johnny si znova nasadil farebné pilotky no tentokrát zakrývali mŕtvolný pohľad chladnokrvného vraha, mafiána, ktorý začne spolupracovať s fbi aby vyradil konkurenciu, loajalita, charizma a pocit rodinného priateľstva však zvedie agenta na chodník mafie. škoda, že sa zrodu postáv venuje minimum času a divák je ako vrhnutý do prostred deja, akoby som začal pozerať seriál od druhej série. ()

Od Trona k požárníkům

Od Trona k požárníkům

01.02.2016

Joseph Kosinski má za sebou dvě sci-fi, Tron: Legacy a Nevědomí, a ještě nedávno plánoval třetí. Další díl Trona byl ale nakonec zrušen, a tak se Kosinski odebral k adaptaci závodní videohry Gran… (viac)

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

Bond a Bourne dostanou další konkurenci

24.11.2015

Momentálně můžete zajít do kina na gangsterku Black Mass: Špinavá hra od Scotta Coopera. Z filmu se nestal kdovíjaký hit, reakce diváků a kritiků jsou ale opatrně spokojené. Není tedy divu, že si… (viac)

Cumberbatch vymyslí žárovku

Cumberbatch vymyslí žárovku

27.09.2015

Benedict Cumberbatch (Sherlock) se již brzy objeví po boku Johnnyho Deppa v gangsterce Black Mass: Špinavá hra a příští rok ho uvidíme jako marveláckého Doctora Strange. Momentálně se ale uchází o… (viac)

Sherlock jako Deppův brácha

Sherlock jako Deppův brácha

27.05.2014

Johnny Depp se v posledních letech věnoval hlavně disneyovským blockbusterům, letos se ale všechno změní. Jeho sci-fi Transcendence už máme za sebou, v nejbližší době pak zkusí štěstí v mysteriózním… (viac)