Sherlock

Krimi / Mysteriózny / Dráma
Veľká Británia, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Louise Brealey, Rupert Graves, Mark Gatiss, Andrew Scott, Amanda Abbington, Jonathan Aris (viac)

Nové spracovanie kultového detektíva, vsadené do súčasného Londýna.
Jednotlivé časti: 1.-Štúdia v ružovom -Tam kde nie je možné vyriešiť prípad, tam nastupuje Sherlock Holmes spolu s Johnom Watsonom. Herec Benedict Cumberbatch dal postave Sherlocka Holmesa nový rozmer, za čo získal niekoľko televíznych cien. Detektív Holmes má najúžasnejšie odhaľovacie metódy. Má schopnosť analyzovať stopy tak ako nikto iný na svete.
2.-Slepý bankár -V Londýne sa začnú na najrôznejších miestach vyskytovať záhadné symboly a vraždy, ktoré Sherlocka a Watsona pivedú k čínskej zločineckej skupine zvanej Čierny lotos. Zavraždení sa vyskytujú na miestach, kam sa vrah nemal ako dostať, ani odtiaľ ako uniknúť. Okrem tejto záhady sú tu symboly ako odkazy, ktoré sa vyskytujú na miestach činu alebo v ich blízkosti. Jediná žena, ktorá by dokázala symboly rozlúštiť je nezvestná a Sherlock vie, že ju musí nájsť, aby dokázal prípad vyriešiť.
3.-Veľká hra -Sherlock sa nudí, pretože nemá žiadny zaujímavý prípad. Má pocit, že mu zahníva mozog a túži po niečom naozaj pikantnom. Ani sa však nenazdá a začnú sa diať veci. Centrom Londýna otrasie mohutný výbuch, na koľajniciach nájdu mŕtveho úradníka a Mycroft mu oznámi , že pracujú na novom raketovom obrannom systéme, no všetky tajné plány, ktoré boli uložené na fleške, sa stratili. Sherlockov mozog začína znovu pracovať na plné obrátky a jeho dedukčné schopnosti mu pomôžu vyriešiť všetky záhady.
4.-Škandál v Belgravii -John Watson píše blogy, ktorými je už v spoločnosti povestný a vďaka nim zásobuje Sherlocka prípadmi, ktoré ich živia. Sherlockovi sa všetko máli a túži po niečom výnimočnom. To sa mu splní, keď ich s Johnom pozvú do Buckinghamského paláca a v najprísnejšom utajení majú pracovať pre najvyššie postavenú osobu v štáte. Dostanú fotografiu mladej ženy, ktorá je často ústrednou postavou viacerých škandálov v spoločnosti. Má prezývku Domina a vlastní kompromitujúce fotografie, ktoré sa nesmú dostať na verejnosť...
5.-Psy baskervillské -Sherlocka navštívi mladý muž, ktorý tvrdí, že pred dvadsiatimi rokmi bol svedkom toho, ako v mokradiach pri Baskerville beštiálne roztrhal jeho otca akýsi netvor s červenými očami. A je presvedčený , že podobné monštrum zbadal predchádzajúcu noc na tom istom mieste . Sherlock pozná fámy o genetických pokusoch na zvieratách v Baskerville a preto ho prípad zaujme . Dostanú sa s Johnom do vojenskej základne a na prísne utajované pracovisko, kde sa naozaj pod rúškom vedeckých výskumov dejú čudné veci. S nasadením vlastného života sa rozhodnú záhadu vyriešiť.
6.-Reichenbašský pád -Úhlavný nepriateľ Moriarty pritvrdil a hrá sa s Shelockom nebezpečnú hru. V rovnakom čase je hlásené vlámanie do Toweru, kde sú uložené korunovačné klenoty, do trezoru Centrálnej banky a zlyháva bezpečnostný systém v najprísnejšie stráženej väznici v krajine. Všetky tri vlámania má na svedomí Moriarty a dráždi tým Sherlocka, ktorý nevie prísť na to, ako to urobil. Moriarty sa dokonca nechá chytiť a Sherlock proti nemu na súde vypovedá, no i napriek tomu Moriartyho prepustia. Sherlock čelí doteraz najväčšej záhade vo svojom živote, ktorá ho zrejme privedie do záhuby. (oficiálny text distribútora)

honajz

Divné, nějak mi tu na ČSFD mizí komentáře. Takže jen ve zkratce - 1. a 2. série jsou vynikající a dokonalé - příběhem, kdy spousta zdánlivě nesouvisejících věcí do sebe zapadne až na konci, hláškami, i vynikající chemií mezi postavami. Avšak 3. série je čiré zklamání, zoufalství a zlo, které postrádá cokoliv z předchozích dvou. 4. řada už vyloženě vaří z vody, přináší na scénu zcela podivnou postavu a pracuje s protikladnými prvky. ()

HellFire

Předně nutno říci, že kromě Richhieho Sherlocka jsem se dosud s touto postavou nijak blíže neseznámil a jediné co o Sherlockovi vím, že je brilantní detektiv s výborným úsudkem a jeho kamarádem/asistentem je Watson. Ja a taky jeho úhlavní nepřítel je Moriarty a celé se to odehrává v Británii. 1. série ****. Taková seznamovací, naťukáváme jednotlivé postavy a rozdělujeme sympatie. Sherlock je spíše otravný svou rychlou řečí. S odstupem času (a po zhlédnutí 4. série) musím říct, že si o to více cením začátku. 2. série ****. Již první díl je úžasný, zejména chemií mezi dominatrix a Sherlockem. Druhý díl zase vyniká dokonalými hororovými prvky a variací na prsa baskervillského. Při scéně s halogenkami v domě jsem měl pěkně nechutný pocit :). Třetí díl, rozřešení druhé série, byl zklamáním hlavně kvůli konci, kdy Sherlock údajně zemře, přitom je však jasné, že se vrátí, protože nás čekají ještě dvě série. Tudíž nějaké napětí veškeré žádné. Jediní, k čemu scéna se sebevraždou Sherlocka v konečném důsledku vedla, byl nešikovný pokus z celé situace vybruslit. Nevidím v tom logiku. Seriál se tváří strašně inteligentně a v konečném důsledku obsahuje nelogické dějové zvraty. 3. série ***. Zbytečně komplikované, to jsou dvě slova nejlépe vystihující třetí sérii, především co se postavy Mary týče. 4. série **. Hned první díl je co se kvality týče znatelně pozadu. Často jsem se ptal sám sebe, jak jsme se sakra dostali na Blízký Východ s manželkou-vražedkyní Watsona, kterou se pokouší zabít její bývalý nudný kolega alias chodící exposition dump. OMG to je tak nezajímavé. A nakonec Marry skočí před kulku, aby zachránila Sherlocka? Dobře jsem se zasmál :). Další dva díly byly plné zbytečných zápletek a rozřešení jen kvůli tomu, aby tvůrci šokovali. Závěrečný díl 4. série je totální úlet. Když ho srovnám se stylem prvního dílu, tak si říkám, jestli vůbec ještě sleduji stejný seriál. Mimochodem, to si tvůrci opravdu mysleli, že zapomenu na tu scénu, kdy Sherlock skočil ze střechy? Jednoduše pro to neměli dobré vysvětlení, tak celou záležitost ignorovali. Humorný je také způsob, jakým tvůrci zabíjí a resurektují postavy jako na běžícím páse. Jak můžu brát cokoliv vážně, když si scénáristé dělají co chtějí? ()

Deschain

Vďaka tomu blbému fandomu (ale nie, všetkých vás mám rada, maniaci) som druhú sériu Sherlocka prežívala oveľa viac ako prvú. Moffat a Gatiss sú ultimátni trollovia a ja netuším, ako teraz vydržím čakať rok na ďalšiu sériu. A ešte jedna vec. Potrebujem Sherlockov kabát. (Edit - počas prípravy prednášky o SH som látku študovala čo to dalo a teraz mám dojem, že viem túto verziu oceniť ešte viac, tie krásne malé drobnosti, ktoré sa týkajú nielen Doylovych kníh ale aj nespočetných hraných holmesovských adaptácií, never baffled) Tretia séria. Wow. Iná a predsa skvelá. (dopozerané 18.1.2014) ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 2.1.2013, réžia slovenského znenia (STV pre RTVS 2012) = PAVEL GEJDOŠ - Ako fanúšik pôvodnej literárnej predlohy Sira A. C. Doylea hodnotím modernizáciu adaptácie tejto klasiky pozitívne. Pre znalcov je tu kopa inteligentných odkazov na pôvodný text a pre neznalcov zábavná forma ako preniknúť k dnes už učebnicovému príkladu vkusnej a kultovej sestry všetkých detektívok. Časom budem hodnotením určite hýbať. Verím, že nie smerom dolu. (2.1.2013) ()

Pítrs85

Říkal tu někdo jméno Guy Ritchie? Ritchie Who? (ou, to už je zase jinej seriál... :-). Nic proti jeho vizi nadlčověka z pera Sira Doyla, ale kam se hrabe na pomazané hlavy z BBC s mistrem Moffatem v čele. Protože toto, laides and gentlemen, je nejlepší zobrazení Sherlocka ever (já jsem teda kromě těchto dvou verzí už žádnou jinou neviděl, ale dejte na mě a nezkoušejte odporovat :-). Ale samotný seriál by nebyl až tak dobrý, kdyby se nemohl opřít o charisma titulní stár a (v S03E01) knír jeho parťáka Johna Watsona. A právě třetí série zapříčinila, že se tento dnes už seriálový kult ocitl v mé Topce taky, kvalita prostě neklesá, naopak. Protože co si budeme nalhávat, on ten Sherlock je vážně boží. Oukej, Johne, ty taky ;-) ()

Thomick

Zřejmě nejstylovější seriál vůbec. A hlavně proto taky dost prapodivně fungující kousek. Sherlock totiž zvládá působit relativně nenásilně, třebaže se scénaristi i režiséři jednotlivých dílů předváděj zhruba stejnym způsobem jako SH. Ovšem stejně jako si k tomu necitovi našel cestu Watson (Freeman je bůh, s02e03 je toho zářnym důkazem) - a stejně jako se taková skutečnost zdá bejt všem v okolí nepochopitelná - podobnou cestou si mě získal i Sherlock samotnej. Zkrátka to pořádně nedokážu opsat. Jen zkonstatovat dílo génia. Hlavně oba třetí díly jsou učiněný skvosty, ty bych moh sledovat dokolečka, pořád, zas a znova. --- Poznámky ke třetí sérii: Takhle masovou vzpouru vůči snaze tvůrců posunout Sherlockův charakter blíž ke komplexitě a dál od cynismu (protože naopak by to ani nešlo) bych fakt nečekal. Mnoho fanoušků se evidentně až příliš silně zamilovalo do obrazu Sherlocka jako někoho stoprocentně frigidního a cynickýho, na něhož zaboha nemůže mít vliv ani (zesílený) působení okolí. A potom - když už ten vliv očividně a logicky mělo - maj navíc ti samí fanoušci tendence všechno zveličovat. Např. že se ze Sherlocka stal sexsymbol, zřejmě odvozujou od toho jednoho čistě účelovýho vztahu (kterej se koneckonců rozpad právě kvůli absenci citu na Sherlockově straně), což smrdí hodně silnou paranoiou. A vůbec... senzační best man speech - a hlavně ta (fenomenálně napsaná i zahraná) pasáž, kdy se SH od kritiky instituce manželství dostává k emotivnímu vyznání - mimo jiný posloužila jako parádní osvětlení toho, čim si Sherlock prochází. Že jeho posun k člověku z masa a kostí neiniciovali "pobláznění autoři/poblázněný fanynky", nýbrž John svou žádostí o to, aby mu šel jeho "nejlepší přítel" za svědka. Podle mě naprosto pochopitelný; a chvályhodný. Takže prostě ne... třetí série Sherlocka nezkazila; třetí série ho akorát v mých očích posunula ještě dál za hranice dokonalosti. ()

Ilicka

Nesmírně dynamická aktualizace jednoho z nejčastěji zpracovávaného knižního materiálu. V přímé konfrontaci s Guyem Ritchiem získává body především protož, že se vyvaroval karnevalu, pečlivě buduje napětí a citlivě využívá moderní techniky. Benedict Cumberbatch se do role vysokého geniálního egocentrika skvěle hodí a Martin Freeman utlumil své komediální herectví. Otevřené možnosti queer čtení seriálu je taky fajn. ()

Necrotongue

Je velká škoda, že seriál neskončil po druhé sérii, v tom případě by ode mě shrábl bez problému pět hvězdiček a dalo by se říct, že všechno skončilo v nejlepším a že je to velká škoda. Obě řady se mi líbily velice velmi, Sherlock Holmes zasazený do moderního světa mě až neskutečně bavil a mé nadšení bylo veliké. Třetí série se ale propadla do podivného průměru a čtvrtá řada už byla jen zoufalým vařením z vody. Všechny připomínky jsem už zmínil v komentářích k jednotlivým dílům a sériím, takže tak. ()

SLOTH

fucking brilliant... musim pridat dalsi komentar! ne jen fucking brilliant! je to genialni ve vsech ohledech...v humoru... v napeti... v inteligentnim podani divakum... tento serial nema konkurence a doufam ze pokud se o to neco pokusi... bude to rovnoceny souper! ()

Ištván87

Je to neuvěřitelný. Natočit dalšího Holmese (už tak sto padesátého) a udělat to zase (nebo spíš konečně) originálně, to už je umění. Ritchiemu se to povedlo, ovšem téhle partě lidí z televize BBC se to povedlo víc. Benedict Cumberbatch je jako Holmes skvěle nesnesitelný, nicméně zase ne tolik, aby to člověka štvalo a Martin Freeman je správně přemýšlivý, inteligentní, zároveň ovšem i vtipný. Taktéž se mi líbí, že z Watsona nedělají tupého přítele, který není schopen nic sám vymyslet, tak jak tomu je ve většině jiných zpracování (ne v Ritchieho filmech). A do toho všeho ještě Moriarty. :D Když se podíváte na tento seriál, teprve si uvědomíte, jak moc je Doktor House Holmesem inspirovaný. Ovšem těžko říci, nakolik se tenhle seriál inspiroval právě Housem. Tím by se nám krásně uzavřel kruh a jednomu by z toho mohla jít hlava kolem. Poslední pochvala, kterou tu složím (o technické stránce seriálu a skvělém nápadu se zobrazováním SMS zpráv nemluvím, to by bylo nošení dříví do lesa) se bude týkat dabingu. Vzhledem k tomu, že už má Sherlock bohužel dva dabingy, budu mluvit o tom prvním, dabingu České Televize. Vzpomeňte si na dabing Červeného trpaslíka či Jistě, pane ministře. Sherlock za těmito dabingy ani trošku nezaostává (což bude dáno hlavně osobou Michala Vostřeze, jednoho z nejlepších dabingových režisérů současnosti), výkon Vojty Dyka je zcela hoden originálu, David Švehlík rozhodně nikoho neurazí a Jan Maxián, coby SPOILER SPOILER SPOILER Jim Moriarty (teď jsem si teprve všiml společných iniciál), to je koncert. Tenhle seriál se vyplatí vidět, ať v originále či s dabingem. Pokud jste fanatickými odpůrci dabingu, tento dabing (který se nachází i na DVD) by vás mohl trošku obměkčit, ačkoliv chápu, že většina lidí nerada uznává, že by něco, co z hloubi duše nenávidí, mohlo někdy ukázat, že má právo na život. Každopádně tenhle seriál je bomba, herci perfektní, příběhy skvěle vystavěné a vypointované a jak to vypadá na začátku druhé série, nastavenou laťku si seriál dokáže držet. P.S: Seriál si laťku udržel. Teď jen aby už konečně odvysílali i třetí epizodu, a pokud si nadále uchovají tuto kvalitu, klidně by mohli pokračovat i v trochu rychlejším tempu, poněvadž s touhle rychlostí bude ve čtvrté sérii oběma hlavním hrdinům už něco přes padesát :D ()

JASON_X

Mám hrozně moc rád knihy o S.H. od A.C.Doylea, mám rád i britský TV seriál The Adventures of Sherlock Holmes z osmdesátek, takže když jsem četl ty nadšené kritiky na to, jak geniálně dokázali současní britští tvůrci přenést Sherlocka Holmese do současného Londýna, byl jsem pochopitelně velmi zvědavý, ale zároveň i trochu ostražitý, neuměl jsem si to totiž dost dobře představit. Ale ono to opravdu geniální je! Chci rychle další díly! A chci a chci a chci! TŘETÍ ŘADA: První díl klasika ve starých kolejích, výborný. Druhý díl jsem přijmul jako takové odlehčené a úsměvné vybočení z dosavadní tradice, šlo to, neremcám. Ale trochu mám problém s dílem třetím, přišel mi už kapánek příliš ulítlý; trochu se teď děsím, kam až chtějí scénáristé postavu Sherlocka Holmese (a nejen jeho) a zápletky jeho případů posunout. Bavilo mě to a bavil jsem se, jen doufám, že další případné díly (ve které taky pevně brzy doufám) nenaberou nějaké příliš absurdní a fantasmagorické obrátky. Mně by ke spokojenosti úplně stačilo, kdyby zase někdy Holmes s Watsonem řešili nějaký úplně "normální" detektivní případ. ()

Mgb21

Rok 2010 byl rokem Sherlocka. Zatímco filmové zpracování je takové odlehčené, tak atmosféra v této minisérii se dá krájet jen velmi ostrým nožem. Vynikající zpracování (texty v obraze, prolínání záběrů,...), výběr hlavních představitelů a skvělý scénář je to, proč chcete další a další díly. Čekání do podzimu bude dlouhé, ale věřím, že se vyplatí. ()

Sifaka

Velmi zajímavé přenesení klasických postav do současného Londýna, včetně nejmodernějších technologií mě dost nadchlo,i když jsem zastáncem klasiky. Moc se mě líbí i klasický anglický humor,který tuto záležitost posunuje téměř k dokonalosti, i výběr ústřední dvojice se mě velmi zamlouvá.Hlavně Freeman je skvělý,jeho grimasy jsou nezapomenutelné.První díl mě naprosto uchvátil a byl špička,druhý byl trochu rozvláčnější,ale už se moc těším na třetí. Mé hodnocení zatím 4,5* - 1.díl -100 % , 2.díl - 75 %. Tak poslední díl opět velmi napínavá podívaná s neukončeným koncem,paráda,už se těším na další sérii. 3.díl - 95% ()

Beastmaster4

Nápadité pojetí klasiky. Kvalita jednotlivých dílů kolísá, ale je to vtipné, geniální, místy přehnané, herecky téměř bezchybné, režijně brilantní :-) Benedict Cumberbatch je hodně dobrá volba pro roli "pošahaného" Holmese :-) - poslední díl byl pecka a mnohem lepší, než mnohé filmové pokusy! ()

MáŠa

Pro mě je to takový těžko hodnotitelný. Je určitě super, jak to BBC dokázala převést do moderní doby a jak si tam hrajou s tím, jak je to ve skutečnosti se Sherlockovou čapkou, jak Watson všechno bloguje apod., ale na druhou stranu mi moc neseděla překomplikovanost. Tím teď nemyslím různé režisérské a střihové triky, díky kterým to celé působí dost moderně, ale spíš příběh. Je to takový celý jak z nějaké nadmíru komplikované špionské / politické hry. A to hlavně díky Moriatymu a Sherlockovu bratrovi. Co se tam v jednotlivých epizodách děje, je na jednu stranu často dost nápadité, na druhou se mi tomu nechce ani moc věřit. Příkladem může být např. 3. epizoda 2. série (poslední díl, jestli nebyly natočeny další), kde Moriaty rozehraje brilantní hru, aby se pak projevil jak blázen (nechci spojlerovat).. U třetí epizody z první série jsem byl taky takový rozpačitý. Celý seriál mi asi dostatečně nenastínil, proč je to mezi Sherlockem a Moriatym tak osobní, abych jejich vzájemné chování dokázal pořádně chápat... ()

luka4615

Sherlock je rozhodně velmi neobvyklý seriál. Tvůrci sází na delší stopáž jednotlivých dílů a celkovou propracovanost celého příběhu, a pravděpodobně proto mají také jednotlivé série pouze tři díly. Ale faktu, že tři díly na uvedení do děje a pohlcení příběhem nestačí, se vůbec nemusíte bát. Tvůrci tohoto seriálu nás přesvědčují, že geniální londýnský detektiv Sherlock Holmes a jeho věrný pomocník John Watson rozhodně nepatří do starého železa. Sherlocka a Watsona v podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana přemístili z minulosti do současného přetechnizovaného světa. Konkrétně do Londýna. Zdá se Vám to poněkud přitažené za vlasy? Nemusíte zoufat, vychází to dokonale! Úderné a vtipné dialogy jak mezi ústřední dvojicí Holmes-Watson, tak mezi ostatními postavami (vyzdvihuji profesora Moriartyho!), skvělá akce, a to vše zabalené v neskutečně úžasných panoramatech Londýna a jeho temných zákoutí. Sherlock je jedním z hrstky seriálů, který by jste si rozhodně neměli nechat ujít. „Nicotine patch. Helps me think. Impossible to sustain a smoking habit in London these days. Bad news for brainwork.“ ()

Sawy

Doslova lahůdková záležitost,která musí nadchnout každého fanouška inteligentních a nápaditě natočených detektivek,mě samozřejmě nevyjímaje.Pravda,po geniálním prvním dílu už jsem v dalších částech nikdy nebyl tak nadšen,ale chemie mezi duem Holmes-Watson funguje naprosto dokonale,Benedict Cumberbatch je objev jako hrom a celé to převedení Holmese do současnosti funguje naprosto dokonale,ctí předlohu a zároveň se ji nebojí v mnoha ohledech inovovat.V každé z prvních tří epizod se najde nespočet zapamatováníhodných momentů (za všechny bitka v planetáriu) a zábavných dedukcí a slovních výměn,které mě nepřestávají fascinovat.Závěrečná konfrontace má neskutečné grády a moje natěšenost na další díly nezná mezí.Nemůžu se dočkat dalšího případu,pane Holmes! Study in a Pink: 100 %, The Blind Banker: 80 %, The Great Game: 90 % První díl druhé série byl bez jakékoliv nadsázky to nejlepší, co jsem ať už v seriálové či filmové tvorbě za poslední snad dva roky viděl. Lehkonohé, inteligentní, perfektně gradované, geniálně napsané i zahrané. Skvostné navázání. Psi Baskervillští zvolní, představují spíše zábavnou poctu pokleslejším žánrům (ovšem opět nesmírně chytrou, s několika bez nadsázky geniálními momenty). Závěrečný Pád je pak emocionální tečkou par excellance. Sem s třetí sérií, ta druhá předčila i brachy ze Západozemí! A Scandal in Belgravia: 110 %, The Hounds of Baskerville: 85 %, The Reichenbach Fall: 95 % Určitě bude trocha pravdy na tom, že Sherlock se z brilantní detektivní podívané přesunul ve 3. sérii někam trošičku jinam. Do vod tak-trochu-taškařice, která se spíše než o případy stará o humory založené na Sherlockově podivínství a jeho vztahu s Watsonem. Ty úlitby skalním fandům by měly v dalších pokračováních trochu zvolnit.. Přesto jde pořád o vrcholně zábavnou a inteligentní podívanou, ve které ústřední herecká dvojice naprosto kraluje a - co mě překvapilo - tentokrát je to především svatební druhý díl, který jsem si užil nejvíc, přestože právě tam jsme se od detektivky odklonili snad nejvíc. Finále naopak lehké zklamání s neodpovídajícím záporákem, ovšem konec navnadil, to né že né. Sherlock mě ve výsledku rozhodně nepustil, jen se z vod naprosté geniality přesunul do vod výborné podívané. The Empty Hearse: 85 %, The Sign of Three: 90 %, His Last Vow: 80 % ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

Drákula od tvůrců Sherlocka našel obsazení

29.11.2018

V nové drákulovské minisérii od tvůrců seriálového Sherlocka se v hlavní roli objeví herec Claes Bang (Dívka v pavoučí síti, Most). Třídílnou sérii dělají Steven Moffat a Mark Gatiss pro BBC a… (viac)

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Pětadvacátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest letos nabízí velmi kvalitní dramaturgii a zajímavé hosty. Tím jistě nevyhledávanějším bude francouzská herečka Catherine Deneuve… (viac)

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (viac)