Sherlock a Watsonová

• Česko Jak prosté (viac)
Ukážka z filmu 5
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2012–2019), 109 h 9 min (Minutáž: 39–46 min)

Tvorcovia:

Robert Doherty

Hudba:

Sean Callery

Jonny Lee Miller, Lucy Liu, Aidan Quinn, Jon Michael Hill, John Noble, Ophelia Lovibond, Nelsan Ellis, Jordan Gelber, Ato Essandoh, Desmond Harrington (viac)

Keď sa jeho úspešný, no zároveň tiež veľmi komplikovaný život v rodnom Londýne vďaka jeho drogovým excesom doslova rozsypal na prach, rozhodol sa výstredný Angličan Sherlock Holmes (Jonny Lee Miller) začať odznova na, ľudovo povedané, druhom konci sveta – v New Yorku! Po absolvovaní nevyhnutnej odvykačky mu vrátiť sa späť do života pomáha nielen jeho nová práca zvláštneho poradcu newyorskej polície, pod vedením kapitána Tobiasa Gregsona (Aidan Quinn), s ktorým sa pozná už nejaký ten piatok, ale predovšetkým bývalá skvelá chirurgička, dnes životná koučka Dr. Joan Watsonová (Lucy Liu) – jeho pestúnka, domáca, bodyguardka a asistentka v jednom. Hoci Joan mala podľa pôvodných plánov Sherlockovho otca len dohliadať na jeho uzdravovanie a zabrániť jeho prípadnej recidíve, netrvá dlho a stane sa pre svojho klienta nenahraditeľnou spoločníčkou a prekvapivo i (teda obzvlášť pre Sherlocka) rovnocennou partnerkou vo vyšetrovaní jednotlivých prípadov. A je nepochybne len otázkou času, kedy si vďaka svojmu extravagantnému klientovi, šéfovi, spolubývajúcemu a partnerovi v jednom uvedomí, že ju jej nový život po jeho boku a spolupráca s políciou baví oveľa viac, než by kedy predpokladala. A že možno práve to je ten chýbajúci kúsok skladačky jej života, ktorý konečne zapadne na svoje miesto! (TV Markíza)

Ukážka z filmu 5

ti88na

Najväčším problémom tohto seriálu je meno hlavného hrdinu. To meno nás núti porovnávať, ale bohužiaľ sa táto americká verzia nemôže rovnať svojim súčasníkom ani predchodcom. Meno Sherlock Holmes to nie je len detektív, ktorý rieši prípady pomocou dedukcie, má predsa svoje charakteristické črty tak fyzické ako duševné a toto Johny Lee Miller absolútne nespĺňa, pričom mu nepomáha ani scenár. A urobiť z Dr. Watsona ženu, s ktorou by v budúcnosti malo dôjsť k zblíženiu, tak to už snáď ani netreba komentovať. Ale ako som v úvode napísala, stačilo by zmeniť meno hlavnej postavy a bol by to celkom pozerateľný kriminálny seriál, ktorý však tak ako tak neprekračuje hranice jemu podobných. ()

Tom Hardy

Nemám s tím seriálem - coby remakem - sebemenší problém. Vlastně se mi líbí díl od dílu více. V prvé řadě proto, že se zde tvůrci (rozumně) vzdali té maximální Sherlockovi distance od "všeho lidského", takže zdejší postava je v pozitivním slova smyslu jiná (=lidštější), než u britského originálu a přitom pořád "ne úplně normální". Podobné je to i s volbou Watsona coby ženy. Díky rovnici žena/muž je tu výrazně odlišná chemie (navíc zdejší důvod, proč je Watson nucena zůstat po boku Sherlocka, mi přijde o něco uvěřitelnější, než u originálu). Případy nejsou z nejchytřejších, ale celé to má švih, tempo, je to dobře natočené a rozhodně Jak prosté (ještě si nejsem jistý, zda to je či není blbý český název) patří k současné nadprůměrné seriálové produkci. A úvodní znělku jsem si hodil do mobilu jako vyzvánění. Zaryla se hluboko pod kůži. 70% ()

SaNcHeZ_cz

Hodnocení po pilotu. Ta třetí hvězda je za potenciál Tvůrci udělali jedno jediné dobré rozhodnutí a to, že seriál nepojmenovali jménem hlavního protagonisty. Slušné, ovšem scenáristicky poněkud pochybné a tak se bojím o výsledek série jako celku. Po prvním díle to ovšem nevypadá zase tak špatně jako jsem se obával před premiérou. Jonny Lee Miller je nepřekvapivě v moderním odvaru britského génia slušný, stejně jako jeho asistentka. Zásadním kamenem úrazu tak zůstávají možnosti autorů, které buď seriál udrží v této koukatelné lehce nadprůměrné rovině, nebo jej odsoudí do propadliště dějin. ()

tommy187

Pilot : Napriek tomu, že som mal z tohto seriálu od začiatku úplne rozdielne pocity, ako z britského Sherlocka som sa fantasticky bavil v podstate od prvých minút. Pilot síce neponúkol nejaký obrovský prípad, ktorý by vás nejak ohúril, no na druhej strane splnil všetko čo má prvá časť splniť. Určite si nenechám ujsť ani ďalšie časti. Pilot : 70% EDIT (PRVÉ TRI ČASTI) Elementary prináša výnimočný pohľad detektívky, skvelé retrospektívy, sympatické dve hlavné postavy, čiže seriál budem určite aj naďalej sledovať. Hodnotenie po prvej sérii : 85% Druhá séria: 80% ()

Lisabellla

Tři hvězdičky je velmi pěkné hodnocení. První série super, druhá, třetí .. ale jo. K dalším jsem se ještě nedostala, ale tři hvězdičky je velmi pěkné hodnocení = dostanu se k ní velmi brzy. Jsem fanoušek chytrých detektivů Sherlocků Holmesů v jakémkoliv podání a vydání a tento seriál není sice ničím překvapivý, ale naprosto dostačující pro všechny, kteří rádi se svými hrdiny řeší zapeklité případy a logika je něco, co si nevybavíme, jen když slyšíme "kup pět rohlíků a když budou mít vajíčka, kup deset". Sherlock je nesympatický, ale postupem času si ho docela oblíbíte. Snad záměr? ()

Galéria (1 263)

• Poprvé v historii všech příběhů o Sherlocku Holmesovi je postava Watson (Lucy Liu) ženského pohlaví. (ing.Frosty)

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (viac)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015

O pokračování kultovního Trainspottingu se mluví už mnoho let. Irvine Welsh, autor románové předlohy, sepsal už v roce 2002 sequel nazvaný Porno. A režisér Danny Boyle (Sunshine) je od té doby… (viac)

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

Mladý Sherlock a návrat do pyramidy hrůzy

26.11.2012

Ještě těch moderních variací na klasickou detektivku z pera Arthura Conana Doylea nemáte dost? Pak vězte, že po Sherlocku Holmesovi s Robertem Downeyem Jr., televizním Sherlockovi s Benedictem… (viac)