Keeley Hawesová a Peter Outerbridge sú hviezdami kanadskej kriminálno-mysterióznej série z produkcie spoločností Shaftesbury Films a Original Picture Production pre Chum Televison. Dej sa odohráva vo viktoriánskom Toronte, a verte – neverte, napínavé príbehy vás pribijú ku stoličke. Tri voľne nadväzujúce príbehy ukážu prácu skvelého detektíva Williama Murdocha, ktorý bojuje so zlom prostredníctvom výdobytkov viktoriánskej forenznej vedy. (oficiálny text distribútora)

filmmovier

I já jsem byl jsem velmi příjemně překvapen výsledkem. viděl jsem zatím jen jednu epizodu, ale ta mně naprosto uchvátila dokonalou atmosférou, která zde je opravdu působivá a také hereckými výkony. i když Murdocha hraje nějakej debil, myslím že bych si na něj zvykl. Dost kvalitní série se správně tajemnými detektivními příběhy. Jen škoda tak malého počtu dílů.. ()

Jasmín

Velmi dobrá detektivní trilogie. První díl trochu ve stylu Jacka Rozparovače, druhé dva jsou celkem zajímavě vypointované příběhy snad s nejvtipnějším filmovým boxerským zápasem, co jsem kdy viděl v samém závěru: BUDU VÁS MUSET SRAZIT K ZEMI.... JÁ MYSLEL, ŽE MĚ SRAZÍTE - SNAŽÍM SE - SNAŽTE SE VÍC... Seriál z roku 2008 se snažil také velmi dobře navázat, těžko udrží určitý standard v tolika dílech, ale i tak jsem si oba Murdochy oblíbil. ()

FireTight

Sice jsem zatím viděl pouze první díl pojmenovaný "Případy detektiva Murdocha: Vražda v zapadlé uličce", ale už kvůli jeho kvalitám chci hodnotit a komentovat hned teď. Mně se to líbilo. Viktoriánské Toronto (v podstatě dosaďte jakékoliv město z Britského impéria), prostitutky, vrazi, podivíni a policajti, to byla vždycky kombinace, která mi moc chutnala a nezklamala mne ani tentokrát. Kvalitní příběh, divné postavy (proč jsou pokaždé z vyšších vrstev?) a nad tím vším detektiv Murdoch, který mne svým nutkáním pokřižovat se nad nalezenou mrtvolou vždy přiváděl ke krátkému šílenství. Ale na další díl se rozhodně těším! :) ()

silent cut

Příjemné překvapení. Moc příjemné překvapení. Atmosféra a střídmost. Neokoukané tváře. Prostě kvalitní seriál...5 hvězdiček si nechávám pro lost, jestli ho někdy uvidím... :))) ()

+sfinx+

Zajímavý počin, ale zůstanu věrný 2.seriálu. V tomhle je patrná snaha zakčnit tento námět a mě to zkrátka přijde zbytečné - jakoby starší příbuzní dnešních kriminálek__doplňměsto - hlavní postava už není tak sympatická a ztrácí to kouzlo, které seriál vytvořil. Tady se tedy přikláním k hodnocení na IMDB - tohle není špatné (7,4), ale je to určitě horší než seriál z roku 2008 (7,7). ()