V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

Doutas

Takhle nějak by měla vypadat žánrová zábava. Našlo by se sice pár nedomyšleností a klišé, ale má to drive, má to napětí, ale hlavně to má McConaugheyho, kterej si svou roli (ne)morálního obhájce očividně užívá. ()

Guran

Rozjezd je trochu pomalejší. Už jsem si začal myslet, že film s McConaugheyim bude stát za nic, ale jako to bývá u pár peckových filmů se děj rozjel a spousta zvratů byla na místě. Říkal jsem si, jestli děj končí, protože zvratů je ve filmu opravdu dost, ale jinak tohle patří mezi nejlepší Conaugheyho filmy. Nechci nic prozrazovat, to byste u tohoto filmu nebyly překvapení! ()

subic

Modrooký Matthew McConaughey tentokrát s tmavými čočkami, které ho značně postarší. Navíc v alkoholovém opojení tu vypadá opravdu jetě. A to jsou asi tak všechny pihy na kráse. Jinak jde o to, jak napálit advokáta a cesta k tomu vede i přes mrtvoly. Ale co když se nenechá? I po dalším shlédnutí můžu říct, že je to vážně velmi dobrý film. ()

Boudyy

Po dlouhé době inteligentní krimifilm. Výborný McConaughey, který polohu tvrdého a chladného advokáta v kombinaci s milujícím otcem a člověkem toužícím po spravedlnosti zvládl vážně skvěle. Zpočátku se případ zdá jasný, zhruba po hodině filmu příjde twist, který snad ani ten nejbystřejší divák neodhalil a poté už začíná kolotoč situací, které končí výborným vykličkováním advokáta ze šlamastyky a zároveň zadostiučiněním proti úhlavnímu grázlovi. Mě to teda dost připomínalo filmy typu Prvotní strach, akorát Ryan Phillippe prostě není tak charismatický záporák jako Edward Norton. Ale vážně se mi to líbilo, klidně bych se podíval znovu. ()

DassemUltor

Přestože rád píšu komentáře do této studnice vědomostí a filmového přehledu jménem ČSFD, tak se musím smířit s faktem, že nejsem filmový odborník. Vlastně asi v ničem. Ale to je vedlejší. Proto se ptám, je toto zhruba ten bod obratu kde se Matthew začal měnit v seriózního herce, který jen nezvedá sukýnky krásným američankám (a věřte je to náročná disciplína, bo jich tam v USA moc nemají)? Ať je to jak chce. Tohle je poctivě natočený film, který čerpá z poctivě napsané předlohy. Pro všechny milovníky detektivek a inteligentních dospělých filmů je toto jasná volba. A na závěr přidávám svojí oblíbenou recenzentskou hlášku: Proč dávat méně jak 5 hvězd, když na světě existuje tolik debilních filmů? Čemu jinému dávat ono pomyslné maximum? Nazdarrrrrrrr ()

helrohir

Nakrútiť právnickú drámu tak, aby nielen že nenudila, ale aby divákovi nedala dýchať chce samozrejme kvalitný scenár (alebo v tomto prípade rovno knižnú predlohu) a taktiež skvelo vyprofilované charaktery postáv. "Obhajca" viac menej spĺňa všetky tieto podmienky a dáva nám pocítiť riadnu dávku napätia a rozličných emócií. McConaugheyho postava je asi najštýlovejší a najcharizmatickejší filmový právnik (aj vďaka jeho hereckému umeniu). Ostatní herci sú bez výnimky výborní a k dokonalosti filmu chýba snáď len stiesnenejšia atmosféra. 80%. ()

iz67

Tezko uveritelna zalezitost. A kdyz neverite tomu zakladnimu na cem vse stoji, tak to nema smysl. A o konci nema smysl uz vubec mluvit. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 82% | FDb.cz - 77.5% | Další z řady skvělých právnických Thrillerů, tentokrát odehrávající se v L.A. s naprostým frajerem Mattem McConaugheym v hlavní roli. Příběh se line rychle, nemá zádrhely a flashbacky jsou opravdu TOP. Ale asi nejlepší bylo, když jel Matt v autě se svým řidičem (afroameričanem) a naplno zde hrály rapy a ostatní pecky, které celému filmu dodávaly ještě mnohem větší říz. A byť je takových skvělých právnických filmů mnoho, tak tento si vždy budeme pamatovat zvlášť. P. S. Slušný comeback Williama H. Macyho do první herecké ligy. Jak jsme už psali, je to téměř bez chyby, ale přeci jen k plnému počtu něco chybí, i když vlastně ani nevíme co. :-D No, po uvážení (a poslechu rapů z filmu) nakonec zdvihneme na 5*, přesto ten pocit takový úplně není ;( ()

mrclTV

Taký dosť všedný film s právnickou tématikou. Rutinne zahraté, rutinne natočené a aj rutinne odsledované. Neviem, tento príbeh ma až tak veľmi neoslovil. ()

george82

Docela slušná podívaná. Jen mohla být zápletka trochu více zamotaná. Nicméně zatáhnutí právníka do plánu obviněného bylo super. Ještě lepší pak, když na to obhájce přišel a musel se tomu postavit. :) ()

MirkaP

Zajímavě zamotaný příběh o tom, jak se klient snaží vyjebat se svým advokátem. Nakonec vyjebe advokát s klientem a je zábavné a napínavé to sledovat. Bez Matthewa by to bylo poloviční. ()

JosefTomas

Alright, alright, alright. McConaugheyho mám rád, protože mě každou svou rolí překvapuje. Ale v Obhájci se mi jevil úplně nejlepší. Přesný a naprosto profesionálně jednající právník, se v jeho podání stává tím největším frajerem, jakého jsem ve filmu zažil. Nehraje fér, ale hraje tak, aby vyhrál a momentálně má případ, ve kterém to ani jinak nejde. A on ostatně zbytek castingu je trefný ve všech ohledech. Tohle je poctivě napsaná soudní věc, která prostě funguje, i když je filmů ze soudního prostředí fůra. Naštěstí tento dokáže držet nečitelnost do poslední minuty a ještě k tomu přicházet s dalšími nápady, aby i po konci dokázal diváka podněcovat k zamyšlení. ()

jayman

Najskôr som videl seriál a po prvých 10 minútach filmu som si hovoril o koľko lepší a charakterovo bohatší je filmový Mickey. Potom sa hodinu a pol niečo dialo a ja som si uvedomil, ako veľmi svedčí rozprávaniu a zrozumiteľnosti príbehu pomalé seriálové tempo. Za mňa preto iba priemer. ()

Tominni

Podařený film na základě knižní předlohy Michaela Connellyho. Celý film poskytuje dostatek zábavy a napětí, Matthew McConaughey hraje Hallera na jedničku, takže je o čtyři hvězdy postaráno. Ke 100% hodnocení mi sice chybí trochu více překvapení nebo zvratů, ale i tak se tento film řadí k tomu lepšímu z právního prostředí a rád se někdy znovu podívám. ()

hrumsrt

Když se v loňském roce spustila na Netflixu seriálová adaptace Connellyho předlohy, cítil jsem za povinnost nejdříve dohnat původní Furmanův film.. A zkrátka původní Obhájce je skvělý a i když obecně nechápu posedlost takovými seriály, tak v tomhle případě už v samotném filmu vidím potenciál, jak z toho udělat epizodní látku.. Obhájce s tváří Matthew McConaugheyho je jeden z hercových nejlepších výkonů (vedle Interstellaru a Jak ztratit kluka v 10 dnech) a kdyby on sám pokračoval do zmíněného seriálu, měl bych jasno.. Mickey Haller je prvotřídní advokát, pracující podle zásady, že je lepší se neptat, zda je klient nevinný. Ale od ostatních se odlišuje tím, že nemá kancelář, teda ne v tradičním smyslu. On totiž Mickey, aby ušetřil čas pracuje přímo na zadním sedadle svého vozu Lincolnu, v němž ho řidič celé dny vozí po městě, čímž se dostává klientům blíž a je takovou součástí místních ulic.. Ovšem zajímavé to pro něj začne být až tehdy, když přijme případ rozmazleného chlapečka z Beverly Hills, jehož rodina zaplatí cokoli, aby synka zachránila před justicí. Jenže klient je nevinný, což vhání Mickeyho do většího morálního zaujetí než by si sám přál.. Ale nebyl by to soudní film, aby postupným poodkrýváním pravdy nezačal advokát Mickey nejen pochybovat o svém klientovi, ale přímo i sobě samém.. Svěží podívaná, která se nebojí několikrát znovu zamíchat kartami, přeházet paradigmata a zvýšit svoji líbivost. Divácky velmi vděčná látka, kterou bych si dal s chutí brzy zase znovu.. (Ale ano, soudní dramata miluju!) 80% ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011