Apokalypsa - Druhá svetová vojna

• Česko Apokalypsa: 2. světová válka (viac)

Vojny sa v dejinách ľudstva vždy začínali kvôli túžbe po moci, po iných územiach, po ovládnutí iných národov. Historicky poslednou apokalypsou ľudstva bola Druhá svetová vojna, ktorá si vyžiadala 50 miliónov obetí, zväčša civilov. Jej zárodky sa zrodili už v roku 1919 podpísaním Versaillskej mierovej zmluvy, ktorá pripravila Nemecko o armádu i územia. S týmto ponížením sa nevedel zmieriť bývalý vojak Adolf Hitler. Postupne sa dostal k moci a od roku 1933 začal uskutočňovať svoj sen dobyť Európu, dobyť svet a dokázať nadradenosť árijskej rasy. Najprv Rakúsko, Sudety, potom agresia voči Poľsku... (oficiálny text distribútora)

Skratchy

Moc hezky zpracovaný dokument o druhé světové válce. Všechny hlavní události se autorům víceméně povedlo shrnout do 6 dílů, vše doprovázeno pěknými kolorovanými záběry. Trochu mi vadilo přílišné zaměření na Francii, což je na jednu stranu vzhledem k francouzskému původu dokumentu pochopitelné, ale poslouchat půl dílu o tom, jak se Francouzi "hrdinně bránili" a jak porážka FR armády byla zaviněná nedostatečným zásoboblablabla je docela otravné, prostě si nepřiznaj, že to byl debakl jak prase. Absoulutně nevýznamné Sárské ofenzívě je věnován větší prostor než bitvě v Ardenách, Market Garden není ani okrajově zmíněna. Celkově je poslední fázi války věnován malý poměrně malý prostor, ale i tak 5* ()

dkas

Opět výborné. Celkově velmi slušně předkládáno, jak to šlo za sebou. Samozřejmě některé věci chybí, ale to by byla stopáž zřejmě mnohonásobně delší. ()

koblizny

EXCELENTNÍ dokument! Pro mě jeden z nejlepších dokumentů o 2. světové válce mapující ji chronologicky, přehledně a hlavně velice poutavě. Takové dokumenty by se měly pouštět dětem v dějepise a né je to učit nazpamět. Určitě by si z toho odnesly víc. ()

bubu25

Z tých brutálnych záberov som bol dosť zhrozený(napr. japonský pilot, ktorý si odistí granát... a pod.). Výborný dokument. ()

GordonCZ

Nedokážu pochopit, jak je možné, že je tento dokument hodnocený tak vysoko a dokonce zde patří mezi desítku nejlepších seriálů. Je to z neznalosti? Možná, že jen díky opojení z kolorovaných záběrů nebo z podkresové hudby? Osobně ale musím říct, že tyto pocity jaksi nesdílím. Viděl jsem již nemálo dokumentů o druhé světové válce a toto dle mého názoru rozhodně ke špičce v oboru nepatří. Ano, série je poměrně dobře strukturovaná a dotýká se skoro všech významných událostí války. Ano, hudba je skutečně na špičkové úrovni, až bych řekl, že je tím nejlepším z celého dokumentu. Ale to je tak všechno, co lze na "Apokalypse" najít výjimečného. Co se týká kolovaných sekvencí, není to nic světoborného ani výjimečného. To už tu bylo a provedeno mnohem lépe. Celková stopáž seriálu je evidentně příliš krátká, aby bylo možné v dokumentu skutečně zachytit významné momenty způsobem, jaký jim náleží. Nedostatek času se tvůrci snaží nahradit větším důrazem na emotivnost celého projevu, což se bohužel setkává s kladnou odezvou u publika, jak vidím. Ona vůbec faktografická část dokumentu místo aby byla kostrou, stává se jaksi Achillovou patou. Nejenže popis faktů dost zaostává, ba co víc, některá zde zmíněná "fakta" jsou dokonce i chybná. Nepochopil jsem, jak si mohou autoři v dokumentu z roku 2009 dovolit říct, že polská kavalerie útočila na německé tanky ztečí! Nebo že Georgij Žukov naplánoval obklíčení Němců u Stalingradu! Chudák Vatutin... Z těchto důvodů prostě čtvrtou hvězdičku dát nemohu. ()

kubas369

Zajimavé použití barev, které vás naprosto vtáhnou do toho nejžhavějšího pekla podkresleného uhrančivým hudebním doprovodem. Díky tomu je tohle o třídu lepší dokument, než by jinak byl, který by mohl zajímat i tu mladší generaci. Velmi rozumná je i délka a objem informací takže to bude vyhovovat jak těm kteří se o toto téma moc nezajímají tak těm co už něco vědí. Tohle by bylo vhodné pro děcka ve školách protože těm už učitelé a fantazie nestačí tohle by k určitému porozumění mohlo stačit ikdyž ...... ()

Maxwell28

úžasnej dokumentární cyklus plnej záběrů, který jsem snad nikde neviděl(a to jsem viděl na toto téma hodně dokumentů). A navíc to je barevný!! :-D ()

helrohir

Jeden z najlepších dokumentov o druhej svetovej vojne. Farby dodávajú záberom úplne iný význam a prispievajú k atraktivite celého dokumentu. ()

Brano

Najlepší dokument o 2. svetovej vojne aký som videl. Výborne autentické zábery, ktoré sú veľmi dobré zostrihané a upravené farbami. Odporúčam každému, kto sa touto tematikou zaujíma. ()

Guran

Troufám si říct, že je to nejlepší dokument o 2. sv. válce co jsem kdy viděl. Tak do podrobna vysvětlena válka a všechny válečné tahy mě připoutaly ke křeslu. Co mě naopak trochu zamrzelo je pár nedodělávek. Např. o Československu je jen pár zmínek v rozmezí dvou minut už náhle Hitler útočí na Polsko a přitom Mnichovská dohoda znamenala v této válce hodně. Pak bombardování Londýna jsem také čekal o kapku víc, ale krom toho tu máme opravdu velký kus práce a francouzské filmaře velice chválím. Co se týče Československa - myslím si, že jsme bojovat měli, jako každý jiný napadený stát Hitlerem. Polsko, Francie, Velká Británie, Rusko. Jediní Češi se nechali obsadit. Asi ale víme, jak by to tu dopadlo, kdybysme se bránili. Nevyhráli bysme v žádném případě. Hitler by se zase dohodl se Stalinem o rozdělení Československa a dopadli bysme jako v Polsku, ale v současné době by možná o nás byly natočené filmy, ale za jakou cenu? Možná by umřelo mnohem více lidí. Tak jako tak, minulost už se nezmění a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Dokument je krásně vybarvený, tedy, kromě drastických záběrů a opravdu mám z tohoto dokumentu ohromnou radost a čas, který jsem mu věnoval vděčím filmařům. Skvělá práce! ()

kubilov

Vynikající dokument o největší události, která se kdy za dobu lidstva na Zemi odehrála. Skvělá a takřka bezchybná práce. ()

mh825

Vynikajúci dokument, škoda komentárov typu : fanatický japonci, nemci a priateľské spojenecké bombardovanie nemeckého civilného obyvateľstva...... ()

Prubner

Výborný dokumentární cyklus. Ocenil jsem, že tu nejsou žádné mluvící hlavy a že je to poskládáno pouze z archivních záběrů. Překvapilo mě, kolik toho bylo ve válce zaznamenáno na kameru. Na to kolorování si ale pořád nějak nemůžu zvyknout. Především mě ale tento cyklus utvrdil v tom, že 2. světová válka byla neskutečné peklo a za žádnou cenu bych v té době nechtěl žít (natož jako voják). ()

WolfIssen

Některé pasáže mohly být obsáhlejší, některé komentáře vynechány, něco chybělo, spoustu bylo překvapivého a ne tolik známého. Některé skutečnosti jsou dnes již vykreslovány jinak a pohlíží se na ně střízlivěji a ne tolik jednostranně. Skvěle jsou zachyceny bitvy o Pacifik, stejně tak téměř veškeré záběry jsou vysoce kvalitní a dechberoucí. Kompletně je dokument skoro tak dobrý jako Apokalypsa: 1. světová válka. ()

swinevenca

6 trochu prodloužených vyučovacích hodin, učitel to už jen trochu doplní a školáci maj vystaráno, výborně zvládnutej dokument. Spousta unikátních záběrů, věcný komentáře, vhodně zvolená hudba, zajímavý téma. A já si budu dál žít svůj sen, že jednou někdo něco podobnýho udělá o druhej světovej jen u nás... ()

Altheus

Velmi kvalitní dokumentární cyklus, mapující komplexně ty nejdůležitější události 2. světové války. Bohužel je na něm příliš poznat, že je francouzské produkce. I když tvůrcům nelze upřít snahu o objektivitu (v dokumentu se často hovoří o věcech, které se Francouzům určitě neposlouchají příjemně), do pozadí jsou vytlačeny některé momenty, jejichž význam pro účast Francie ve válce je mizivý, na výsledek války však leckdy měly rozhodující vliv (bitva u El Alamein, celkově i role Velké Británie ve válce). To mě trochu zklamalo a postupem času i nudilo. Nemyslím si, že je na místě používat v souvislosti s tímto dokumentem nějaké superlativy. ()

davistercz

Peklo,Válka,Hrůzy v našich dějinách, které si budeme pamatovat díky tomuto seriálu. Vše co se týkalo od podepsání Versailské smlouvy až do pádu nacistického Německa... Dokonalé ()