Vojna vo farbe

• Slovensko 2. svetová vojna v HD (viac)

Tento dokumentární seriál pravděpodobně představuje vůbec nejlepší sbírku vzácných a dosud nezveřejněných záběrů z druhé světové války. Díky využití nejmodernějších technik kolorování je nyní možné nabídnout celistvý pohled na druhou světovou válku v dosud neprezentované podobě. Nejnovější způsob tvorby satelitních map a špičková grafika umožňují vyprávět tento příběh prostřednictvím nejaktuálnějších informací, které starší seriály neměly k dispozici. Během uplynulých pěti až deseti let se díky odtajňování dokumentů, složek a fotografií podařilo odhalit řadu dalších tajemství. Rozluštění šifer a zveřejnění státních listin na obou stranách Atlantiku přineslo velmi hodnotný nový rozměr v chápání největšího světového konfliktu všech dob. (oficiálny text distribútora)

Dont

Komentář píšu k aktuálně zhlédnutému dílu Přicházející bouře. Nástup Hitlera k moci, italský útok na Habeš, občanská válka ve Španělsku, německá expanze, vše přehledně a chronologicky řazeno a velmi srozumitelně popsáno. Vhodné i pro naprosté laiky. Co jen mi závěr 30. let minulého století ze současného dění tolik připomíná… :-( ()

honajz

Pro neznalce velmi dobře udělaný seriál, kde člověk musí smeknout před tím, kolik záběrů se podařilo najít, a jak ústrojně jsou sestaveny do vyprávění příběhu. A že se scenáristé snažili a některé představené situace jsou skutečně gradovány jako ve filmu (hodní, zlí, ústup, útok, špatné počasí, vítězství). Jen mi ale někdy přišlo, že i přes tu sumu informací a záběrů (společně s ruchovými efekty) se občas vkrádá nuda, že ne vždy mne to zajímá naplno. ()

Kosmik 1

Vynikající dokument zachycující kompletní průběh 2.sv.války očima jejich aktérů. Unikátní snímky, které nebyly v jiných dokumentech dosud použity. Dokument zachycuje válku všemi možnými způsoby, ze země, vody i vzduchu. Záběry jsou výhradně dobové, tak jak byly kdysi v té době natočeny, mnohdy i přímo samotnými vojáky, nebo soukromé záběry civilistů. V tomto dokumentu je dostatek informací v chronologickém sledu války, tak jak se postupem času utvářela. Dokument je barevný díky novým technologiím, což dodává záběrům na autentičnosti. Výstižný dokument 2.sv.války, jenž nenechá nikoho na pochybách, že se vskutku jednalo o nejhrůznější válku všech dob. Nejde hodnotit jinak než 100%. ()

MikO_NR_1909

Prvýkrát odhalené "farby vo vojne" nahliadajú perspektívne inakosťou, ako tomu bolo doposiaľ. Seriál ich využitým zrýchľuje dynamiku, prerozprávava konflikty rýchlejšie, spomína a rozvádza udalosti až do podstaty problému. Veľmi okrajovo, ale nezaujato. Ťažko nájsť ten najsprávnejší a najprehľadnejší model histórie ako výkladu dejín. Jedni hovoria o chronológii, druhý hĺbkovo s jednou tematikou, iní sa snažia o portréty kultov osobnosti poprípade míľnikových momentoch, ďalší, ako títo britskí tvorcovia o ich vzájomne sa prepojenú kombináciu. To možno považovať v konečnom dôsledku za najväčšie plus aj mínus tohto dokumentu. ()

janesX

Prehľadná, kvalitná práca ako aj dôraz na objektivitu robia tento dokument znova a znova pozeratelným. Musím takisto vyzdvihnúť hneď prvý diel kde sa spomína aj vtedajší osud Československa - Sudety, Čechy a Morava, Slovensko, Podkarpatská Rus. Aj keď len zhruba, ale často sa to v podobných dokumentoch nevidí. Určite to stojí za 95%. ()

• Obrázek pro český obal dokumentu je použitý jeden z wallpaperů pro hru "Call of Duty: World at War". (Kacko15)