Apokalypsa - Hitler

• Česko Apokalypsa: Vzestup Hitlera (viac)
Francúzsko, 2011, 1 h 50 min (Minutáž: 55 min)

Adolf Hitler v roce 1924 napsal, že „silnější rasa vyhladí slabší rasy“. Nikdo ale nepředpovídal, že by se z něj mohl stát německý diktátor a samozvaný „Vůdce“. Ve válečných zákopech první světové války pochopil zneuznaný umělec a samotář Hitler své poslání: zachránit Německo. Nejdříve byl pro většinu Němců pouhým bláznem na pokraji politického pole. Rozhodujícím okamžikem obratu se stala hospodářská krize roku 1929. Ve strachu z chaosu a nebezpečí ze strany „rudých“ volila většina občanů Hitlera. Mladá demokracie je ohrožena a není tu nikdo, kdo by ji bránil. Nacistický diktátorský režim začíná svou nelítostnou éru. Hitler prohlašuje, že jeho přáním je mír, ale připravuje se na válku. Na Apokalypsu. (oficiálny text distribútora)

Duoscop

Francouzi se zase předvedli a po skvělém seriálu Apokalypsa 2.světová válka nám tentokrát naservírovali životopisný dokument skopčáckého hajzla Adolfa Hitlera. Mnoho nových zajímavých informací a poznatku od úplných začátků hnědokošiláčů, až po vynucení si absolutní moci, kdy se celé Německo zahalilo do diktatůry, která sebou brzy zatáhla do války celý svět. ()

Shakers

„Silnější rasa vyhladí slabší rasy“. Ďalší skvelý dokument zo série Apokalypsa tento krát pekne mapuje cestu výborného rečníka Hitlera, ktorý si podmanil cele Nemecko a dostal sa až na vrchol. Už mi tam len chýbal jeho pád, ale dokument je o vzostupe. V dvoch dieloch nahliadneme nie len na voľby, kde sa vodca dostal k moci, ale aj na Hitlera v zákopoch prvej svetovej, ktorý už vtedy mal plán ako zachrániť Nemecko. Skutočne podrobný dokument mapujúci detailne cestu Führera od nuly až k vrcholu. 95% - 5* ()

Wiikii

Jestli netušíte jak se Hitler dostal k moci, je tento snímek dokonalým průvodcem co se tehdy stalo. Je neuvěřitelné čeho jsou lidé schopni když jim dáte sílu, mám namysli oddíly SA(hnědé košile), ale i kdo všechno stál u zrodu Hitlera, Hugo Boss, Henry Ford atd... jenže nejspíš to dělali i pro peníze a zviditelnění se, proč by jinak soucítili s tímto psychotickým mužem, který měl mnoho problémů z dětství se kterými se nedokázal srovnat do dospělosti.... A i když jsem o téhle době už četl a viděl dost materiálu, trochu mě překvapilo, že to zas tak Hitlerovi většina národa tzv. nežrala. Byla to především velká shoda náhod co zapříčinila 2.světovou válku... Určitě doporučuji tento dvou dílný dokument skouknout ... HODNOCENÍ: 93% (5*) ()

CSSML

Dokument složený výhradně z obarvených dobových záznamů. Za to by si zasloužil plný počet, ovšem doprovodný komentář se snaží diváku vnutit ty „správné“ pocity a názory tvůrců. Třeba na záznamu se chlapci cvičí ve střelbě z pušek, komentátor smutně konstatuje, jak se chlapci ve školách učili zacházet se zbraní a očekávaná reakce diváka je zřejmě: „Ó hrůza, jací to byli zlí a nenávistní lidé!“ Přitom na samotném učení střelbě není ani zbla špatného. Některé komentáře pak vyznívají téměř ve smyslu, jak by bylo dobře, kdyby byly bývali vyhráli v Německu marxisti. To nikdo nevidí, že vzestup Adolfa Hitlera umožnila demokracie, kterou pak odvrhl? Už V. I. Lenin věděl, že „socialismus nemůže zvítězit, nebude-li uskutečňovat plnou demokracii“. Adolfa Hitlera si náboženství demokracie zvolilo za satana pro strašení ovčanů. Ovšem on má na svědomí možná deset milionů obětí, to demokracie zvládne za rok na světě pozabíjet několikanásobně více nenarozených dětí, konkrétně něco přes 40 milionů. Tak kdo je ten démon? ()

mchnk

Aby vlk dosáhl svého, musí se tvářit jako beránek. Detailní rekapitulace událostí v Německu od začatku 30. let. V barvě lze onu monstróznost a děsivost cítit ještě více. Vzácné záběry amatérských kameramanů a detaily ze soukromí různých vlivných osob. Bezchybné zpracování se skvělým hudebním doprovodem. ()