Druhá světová válka v barvách: Cesta k vítězství

• Česko II. světová válka - Cesta k vítězství (viac)
Veľká Británia, 2021, 8 h 33 min (Minutáž: 51–52 min)

Významné postavy a zásadní zvraty druhé světové války v dokumentárním seriálu se strhujícími dobovými záběry a komentáři odborníků. (Netflix)

Maslo133

Velice povedený počin. I člověk co má něco o druhé světové válce nakoukáno se dozví spoustu zajímavých informací. Přibližuje uvažování a povahu jednotlivých osobností což je v jiných dokumentech většinou úplně vynecháno. Netflix to pojal trochu jinak než je zvykem a to se mi na tomhle seriálu líbilo... ()

M.i.k.e

stejně dobré, ne-li lepší než předchozí podobně laděná a podobně stavěná netflixovská WWII série.O Road to Victory se dá napsat prakticky to samé.Informační hodnota je 50/50,takže tu máme jednak provařené a dobře známé fakty,ale také spoustu perliček,které možná nebudou cizí historikům a nadšencům do druhé světové,ale pro někoho se "standardními! školními znalostmi budou nové a zajímavé.Druhou částí jsou pak působivé dobravované a mnohdy neviděné záběry,které mají svojí sílu i dnes a budou jí mít vždy.Osobně se mi líbí i nechronologické řazení,kdy se jednotlivé epizody zaměří vždy na jednu konkrétní událost a tu se snaží dosadit do co možná nejširšího kontextu...90% ()

Verbudrak

Tak jsme se dozvěděli, že Američani v podstatě vyhráli Rusům bitvu u Kurska... :) ale jinak dobrý. Občas tam jsou špatně přiřazené záběry (Koenig Tiger v létě 1943 fakt prosím ne), často se i jednotlivé záběry několikrát opakují, je to fakt strašně anerickocentristické, a tak dále, no ale nakonec proč ne, kvalitní to je i tak a hodně. Takže dobrý. ()

Marius

Keď robíte dokument o bitke pri Kursku a z ruských mien padnú len Stalin a Rotmistrov, zato sa dozviete zloženie Hitlerovych koktailov, niečo mi tu nevychádza. Že ju vlastne Rusom vyhrali Turingovi ľudia a Land and Lease act nemá zmysel komentovať. Neuveriteľný "dokument". ()

Střelec17

Popravdě ani nevím, jak tyto dokumenty hodnotit, jelikož nejsem úplný historik a nevím čemu všemu můžu věřit. Pro mě jako nezaujatého diváka, to byl celkem přínosný dokument, který mi dal určitě některé nové informace. Pozitiva: Celkem dobře sestříhané. Negativa: Škoda že tam není více zmínek o našem státu. ()

• V čase 24:51, kdy se mluví o útoku na Berlín, je záběr na město, nejedná se však o Berlín, ale o Prahu. (Matej.Krajci)