Německá ofenzíva v květnu 1940 uvězní britské jednotky na francouzském pobřeží. Díky heroickému úsilí civilistů se ale vojáky podaří evakuovat a povzbudit tím celý národ. (Netflix)

Frajer42

No, Nolan to zvládl zfilmovat rozhodně lépe. Docela nuda. Uspávačem hadů v roli vypravěče počínaje. Nudnými informacemi pokračujíce a poměrně nezajímavými záběry končíce. Od seriálu, který se otírá o 90 % jsem očekával lepší zážitek po všech směrech. Je to opravdu stvořené pro extrémně laickou veřejnost, u které končí znalosti o druhé světové válce u toho, že nějaká druhá světová válka byla. Úplně mě to neoslovilo. Dokonce to má hrozně divnou strukturu a návaznost jednotlivých scén. Hrozně mi zde vadí i to, že nás pořadem provází všemožní filosofové, kteří mají dar mluvit a přitom nic hodnotného neříkat. [40 %] ()

FeriusParfax

Hned na úvod mě odpudil hlavní komentátor celého dokumentu. Na ten přednes a hlas si budu zvykat asi hodně dlouho. To ho u toho někdo drží za koule? Dál mi fakt hodně vadili přicmrndávající všeználkové. Je mi hodně proti srsti jejich přednes stylem – byl jsem tam, zažil jsem to. Fakt to popisují, jako kdyby tam snad byli nebo co! Všechno říkají s takovou jistotou, jako kdyby nám ostatním, obyčejným smrtelníkům, snad utekla nějaká šance se přenést v čase a jako pozorovatel být u každé situace, která se ve válce stala. Přesně tak totiž popisovali pocity a události, co se tam staly. Tato skvadra mi opravdu vůbec nesedla. Budu se přes ně muset přenést, ale dost mě to vždycky vytrhlo z děje. Jejich konečný nicneříkající kecy mě už jen dorazily. Jinak teda k faktické stránce… Nejvíc se mi líbily úseky s geniálním Chamberlainem, a hlavně jeho úžasný proslov k Britům po evakuačním extempore u Dunkerk. Je tu hodně dobových fotografií a snímků. Nelíbila se mi nedoceněnost RAF v této bitvě. Jinak celkem zajímavé doplnění znalostí. ()