Gravitácia

• Česko Gravitace (viac)

Sandra Bullock vo filme hrá doktorku Ryan Stoneovú, skvelú lekárku - inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána Matta Kowalskeho, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku. Lenže počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a Stoneová a Kowalsky zostanú vo vesmíre sami, odkázaní jeden na druhého. Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou... a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva. Pritom paradoxne jediný možný spôsob návratu je pokračovanie v ceste do hlbokého vesmíru. (TV Markíza)

Jurcekk

ešte som nevidel funkčnejší 3D. Závidím tým čo majú možnosť ísť do dobrého kina. Ale aj u nás v bánovciach ... ani som nedýchal. Andrejka nespala ani 5 minút!!!! ()

Beawish

Vizuálně povedené a zajímavé záběry, spojené nelogičnostmi, technickými nesmysly a hlavně tunou úplně zbytečných emocionálních sraček. Opravdu lezou kosmonautky do skafandru jen v tílku a kalhotkách? Opravdu je Hubble na stejné orbitě s komunikačními satelity, aby mohl být zasažen jejich úlomky? Opravdu by zvládl jetpack (MMU) přeletět od Hubbleova teleskopu k ISS? Opravdu by se někdo zvládl pomocí hasičáku stabilizovat v prostoru? Opravdu je možné přejít na přistání z neřízeného pádu, aniž by se nastavila přesná trajektorie vstupu do atmosféry? Opravdu má Sojuz i Šen Čou zcela shodné rozmístění ovládacích prvků? ()

SankaKofik

Sandra Bullock, ač už není nejmladší, zahrála skvěle. George Clooney měl celkem úsměvný hlášky a 3D konečně dávalo ve filmu smysl. Kde jinde by se taky mělo využít, když už ne ve vesmíru. ()

u.mojitko

Když už jsem hloupej, tak aspoň bavím, ne? Ale na grotesku dobrý. Mám prostě zábrany fandit neschopnýmu hovadu, co s sebou stahuje druhý. Ta čínská stanice byla opuštěná asi proto, že když ti prodavači z večerky spatřili blížící se modul, zabalili to tam a vzali roha. Jinak 3D akce je parádní, sotva jsem se usadil a ztěžka rozdýchával zelenej zesilovač vnimání reality, byl jsem vtažen do úchvatného prostředí všeobjímajícího vesmíru, všecka čest. ()

Pickardino

..obavam se, ze z dlouhodobe perspektivy z toho nakonec bude jenom jednohubka, nicmene jednohubka opravdu vytribene chute, dokonale servirovana a kupodivu syta. Dokonaly obraz a dokonaly zvuk. A pani Bullockova prekvapuje. ()

Mer-Em

Skvělý three---two-----one person survival drama navíc z mého oblíbeného prostředí+ dost povedený první sedmnáctiminutový záběr jen hudba se mi zdála trochu tuctovější ()

Epco

Dejovo prázdne, ano, ale keď ide o život tak sa veľmi nehrá na dejovosť. Takže osekanie príbehu úplne na kosť nevadí. Stačí sa ponoriť do nekonečne tichého vesmíru a nenechať sa uspať malebnými obrazmi na modrú planétu. Jednoznačne silná vizuálna a pocitová záležitosť, ktorá však musí pozerajúcemu sadnúť. ()

pan_buh

Tak úplná srajda to nebyla, ale místama to bylo dost nelogický... 1) jak je možný že "úlomky" nejdřív zničily raketoplán, potom teprve při dalším oběhu zničily ISS a zase při dalším oběhu tu čínskou srajdu. To se jim jako při předchozích obletech vyhnuly? Blbost. 2) jako vážně mi chtějí říct, že vesm. stanice jsou od sebe "co by astronautem dohodil"? ISS od raketoplánu 160km? Jako fakt? A co třeba rozídílný výšky Hubbelu a ISS? O číňanech nemluvě. 3) To je vážně tak snadný převlíct se ze skafandru do skafandru sám bez pomoci? 4) Když doletěli k ISS, tak co to bylo za sílu která táhla toho chlápka pořád pryč? Gravitace by působila směrem k zemi, zatímco on odletěl do hlubokého vesmíru. Odstředivá síla? Nebylo vidět, že by rotovali... takže taky pitomost. 5) Když padala ta čínská stanice, tak kua proč ten řídkej vzduch v horní atmosféře nepůsobil i na tu babu? No a ovládání Sojuzu a čínský věci.... to snad je zbytečný komentovat. Když přestanete myslet, může to bejt i slušná odreagovačka. ()

davebono

Gravitace mě naprosto uchvátila. Nebýt, na můj vkus, přespříliš emotivních scén Sandry Bullock v závěru, které jsou tak nějak v kontrastu s celkovým pojetím, bylo by to jasných 5*. Je to nejreálnější vesmírný film jaký jsem viděl a navíc se celý odehrává na tak krásném místě jako je oběžná dráha Země. No přemýšlím, že 5* by bylo taky na místě :) ()

mirodevil

Děláte si ze mě prdel? Tohle má být film roku? Nuda,nuda,nuda,nuda,nuda....totální uspávačka, 3D na prd, nesmyslné scény, tupé dialogy či monology...hrozné. Asi nejsem na takové filmové výšině jako vy, že dáváte téhle sračce 5 stars. Magoři... ()

Grid

Nechapu co je na tom tak uzasneho. Jako dobry. Ale ten wow efekt, ktery je mi medii predkladan se v kinu ani ve 3d nekonal. ()

aldairek

90 minut jsem nedýchal, nemrkal a nehýbal se. Na konci jsem se nemohl postavit, připadal jsem si strašlivě těžký. Byl to fascinující zážitek. 08.10.2013 IMAX ()

platzman

“příběh” ** , atmosféra ****** = > **** “Příběh” je neskutečně zflikovaná nereálná slátanina, kde zamrzí, že se to dalo velmi jednoduše udělat líp – jenže on Cuaron potřeboval aby tam byl tenhle záběr a tenhle záběr, a taky vymyslel takový záběr, pročež si jen domyslel nějakou vatu mezi tím. Vatu, která dává místy větší – nebo častěji menší smysl komukoliv, kdo si někdy přičichl k fyzice a kosmonautice. Ale stejně – chtěl jsem se podívat do kosmu a teď se to povedlo:). Napsat reálnější příběh, jde o film roku. ()

doogiemus

Kino, kopec ľudí, hrobové ticho pri sledovaní. Tváre divákov prezrádzali to isté, čo som cítil aj ja. Napätie, snahu, boj. Každý pohyb, dýchanie a boj hlavnej hrdinky som prežíval naplno s ňou, a 3D to všetko vo mne len umocňovalo. Pohlo ma to aj k uvedomeniu si niekoľkých skutočností v mojom živote. Keď film osloví, to je vždy dobré, a tak nebudem dnes nič vytýkať. ()

HMTD

Tak jsem to dnes omrknul, má to spád, 3D je slušné(jak hloubka tak spoustu mrkacích scén) jen ty titulky mně děsně rozčilují, vážně za filmy v 3D s titulky bych vraždil. Pokud jsi chtěl být ve svém životě alespoň jednu minutu kosmonaut tak doporučuji. Vyděl jsem to v téměř prázdném kině v 15:10+20 min reklam kolem jen 5 lidí a skvěle jsem si to vychutnal. ()

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

Syn Alfonsa Cuaróna natočí komiksárnu pro Sony

05.10.2022

Jonás Cuarón, scenárista, režisér a taky syn slavného Alfonsa Cuaróna (Potomci lidí, Roma) dostal na starosti chystaný komiksový spin-off Spider-Mana El Muerto. Cuarón mladší má za sebou zatím jen… (viac)

Venom je rekordní

Venom je rekordní

07.10.2018

Přestože kritici mají z nového komiksového filmu Venom s Tomem Hardym (Dunkirk) v hlavní roli spíše smíšené pocity, snímek sám o sobě v kinech překvapil. Za víkend si totiž z amerických kin odnesl 80… (viac)

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017

Cuarón mladší oživí Zorra

Cuarón mladší oživí Zorra

05.02.2016

Jonás Cuarón sepsal se svým otcem Gravitaci a režíroval spřízněný kraťas Aningaaq. Loni pak vyslal do kin svůj celovečerní debut Desierto, který se líbil minimálně produkčním společnostem Lantica… (viac)