Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Andre3000

No.5 má svoje kvality, ale... hodně věcí se mi také nelíbilo. Kam až se dostalo Rychle a zběsile? Je to už vůbec o tuningu, závodech a vůni benzínu? Bohužel od Tokijské jízdy mám pocit, že auta ustupují do ústraní. V pátém dílu jde spíše o globalizovaný souboj v prostředí, které toho moc s zažitou tradicí Fast and Furious nemá společného. Navíc je zde opět několik klišé, jako souboj drsňáků, kteří se pak chovají jak kolegové, no a poslední scéna alá vozíme si trezor po městě a demolujeme, byla hodně přitažená za vlasy. Ano, jsem příznivcem celé série, ale pátý díl již byl o něčem jiném, to je můj hlavní problém celého filmu. ()

Pajky3

Na tenhle film jsem tak trochu musel jít, na oplátku za to, že jsme byly na Vřískotu. Ale nedá se říct, že bych litoval, pro mě je tohle určitě nejlepší díl celý série. Sice tak nějak přijdeme o ty závody, ale přidá se hromadu akce, která to prostě vynahradí. Souboj The Rocka a Vin Diesela se určitě zapíše zlatým písmem do fondu nejhustějších bitek. Přirovnání k souboji Godzilly s King kongem je trefné. Celkově obsazení The Rocka je výhra, hlavně v závěru je to bůh.(Nechápu jak mohl loni natočil Fastera.) Závěrečná půlhodina je ultimátní a dechberoucí finále, na které se dá opravdu koukat jedině s otevřenou pusou. Obsazení perfektní, zvuk díky kinu dokonalej, děkuju Cvrčku. Jen ten dovětek za titulkama.... ()

Gaaron

Spokojenost, o tom žádná - Lin (teď již) své sérii rozumí. Horší je to na straně scénáře - on nemá chyby, jen ho prostě evidentně psal centrální hollywoodský scénáristický robot (taková ta obrovská mašina, co zabírá celou místnost a neustále chrlí nějaké texty), protože s chirurgickou přesností postupuje od jedné archetypální (či klišovité, chcete-li) situace k druhé, od jednoho patetického prohlášení k dalšímu (patetická prohlášení sice jsou Domovým trademarkem, ale...). Moje hlavní výtka je tak poněkud obskurního charakteru - pátým Rychlým a zběsilým chybí srdce. A návrat starých postav se spoustou odkazů na starší bratříčky z nich ještě nedělá plnokrevného člena rodiny. ()

carly

toto je čistokrvný akčný film. na nič sa nehrá a hneď na začiatku vás vcucne dnu, aby vás na konci vypľul s poklesnutou sánkou a prebytkom adrenalínu v krvi. dej filmu je v podstate jednoduchý, aj keď situáciu komplikuje nový hráč v podaní Dwayna Johnsona. film hneď na začiatku nasadí vysoké tempo a na brzdu nedupne ani na moment. napriek tomu však ponúka okamihy, kedy sa divák môže nadýchnuť, aby mu dych vzala ďalšia akcia. no a bitka Vina a Dwayna to je naozaj lahôdka. a je fajn vidieť zase starých známych. a určite si počkajte na titulky, bude to stáť za to. no a samozrejme, aby som nezabudla na tú najlepšiu súčasť filmu - hudbu. tá rozpumpuje krv skoro tak ak nie viac, ako ktorákoľvek efektná naháňačka. ()

kostak

Je sice hezký, že se zaobíraj takovejma detailama, jako je Vincova zjizvená ruka po honičce v 1. díle, ale příště by nebylo na škodu zjistit si, kolik třeba takové auto vůbec váží...a nebo takový sejf ;) Takže, dost scén na hraně snesitelnosti, pár jich bylo vysloveně trapných. Sem tam ale skvěle natočené akční pasáže. Jako akční film dobrý, ale rozhodně ne trhák roku nebo jak se zde píše. ()

necisty

No tak tady je ale řeč úplně o něčem jiném:)!!! Ten týpek co to kdysi v Tokiu podělal na plné čáře se přes úctyhodné znovuzrození u 4ky vrací s plnou palbou, kde vážně nestíhám polykat, jak mi to sune do chřtánu:). Nejenom, že se na tom pořádně vyřádil, ale posbíral snad všechny oblíbence z předešlých dílů co ještě zůstali naživu:). Teď už neboří zdi terminátor, ale Vin Diesel s Dwayne Johnsonem. Opravdu jsem dlouho neviděl takovou sebranku, kde to všem sedělo jak ulité. A ten úplný závěr? Šel mi mráz po zádech:)! Těším se na pokračování! Jen teda možná s tím sejfem si docela dělali srandu, ne:)?! ... Byla tak výjimečná? Myslel jsem si, že nikdo nepochopí, jak moc. Ale vy ano. ... Souhlas Pethushko a Enšpígl? Já z tebe s*ru kámo:D. ()

campix

''Víš co je tvůj omyl? Domníváš se, že jsi ve Státech, ale tohle je Brazílie !!'' Jsem rád, že když už nám producenti servírují páté pokračování, tak je alespoň vidět posun série. Sice se mi líbili první dva díly, ale tenhle poslední posun je hodně znatelný. Série se zkvalitňuje, je zde vidět ta zručná režie a i když je Rychle a zběsile 5 jen jedno klišé za druhým, tak je to zábava a potěšili mě všichni staří známý z minulých dílů. Potěšil také Dwayne Johnson v roli záporáka. Takhle za sebe musím říct, že jestli bude 6tka, tak se na ní znovu s chutí podívám. Alternativy: Dannyho Parťáci, Loupez po Italsku. ()

Flynn

Příjemná oddychovka.... skvělé obsazení Vin Diesel a The Rock v jednom filmu (docela by jim slušely role nějakých terminátorů - postavy na to mají... a to jak se tam mlátili a proráželi svými těly ty příčky, tak to jsem si vzpomněl na T2 :o) ). Jak už někteří psali, z autíčkových závodů se stal akční film se vším všudy. Příběh samozřejmě trochu jednodušší (zápletka je prostě jednoduchá - stejně jak jsou jednoduché zápletky romantických filmů pro ženy, tak pro chlapy jsou zase akční filmy :o) ). Aut tam mohlo být přece jenom trochu více. Moc pěkné byly záběry Ria.... hooodně fotogenické místo... film každopádně na oddych doporučuju, u mě je to 3-4 hvězdy. ()

Hobitek4U

Po druhém shlédnutí musím zvýšit na plný počet. Absolutní akční nářez bez jediného hluchého místa. Lin se pozvedl na novou úroveň a že se mu to pekelně povedlo... ()

kusper

Špičková akce. Zapnout televizi, alespon 720p, vypnout mozek a dvě hodiny se skvěle bavit. Scény s vlakem na začátku a trezorem na konci si přímo říkají o pět hvězdiček, ale nedám. =D ()

Martrix

Hahahaha! Takže toto je film, který má hodnocení 82%? Tak jo, ale mám malinko potíže s tím žánrovým zařazením. Akční a krimi, to je naprosto v pořádku, drama a thriller...no, dejme tomu. Ale chybí mi tam sci-fi. Že tam nebyli ufoni, cizí světy, vesmírné lodě...? Ale jasně že ano! Byl tam svět, ve kterém platí úplně jiné fyzikální zákony než na Zemi, byla tam auta, která byla namakanější než vesmírné lodě a dokonce jsme mohli vidět pravé nefalšované emzáky, kteří sice vypadali jako lidi, ale nechovali se tak. A ty jejich dialogy.... . Možná to dokonce nějaký ufon i napsal. Ale vážně. Tento typ filmů má být především zábavný a cool. A to byl. Na coolovité stupnici bych mu dal... aspoň 7 z 10. Pokud by mi bylo tak 15 let. Jenže mě už je víc a mám v hlavě víc, než jen burákový máslo. Takže si za každých pět odžitých let navíc, jeden bod uberu a to mi pak vychází.... 3 smutné bodíky z 10. Přeberte si to jak chcete. Mě prostě pouhá akce nestačí, resp. nebyla tak dobrá, aby odlákala pozornost od dementního scénáře a podivných hereckých výkonů. Jediná přidaná hodnota navíc, byl Dwane Johnson. S přehledem vymazal nevýrazného a obtloustlého Diesela a vysloveně jsem se těšil na každý moment, kdy se měl objevit na scéně. Díky již zmíněnému pascénáři ovšem došlo i na jeho postavu, takže ta radost vám až do konce stejně nevydrží a pokud se těšíte na bitku mezi ním a Dieselem... tak vás zklamu. Dočkáte se, ale stojí za prd. Možná jsem hodně kritický, ale tento film si to zaslouží. Za nevyužitý potenciál herců, za hromadu nesmyslů které nebyly nutné, za ... . Podle mého názoru si tak vysoké hodnocení tento film nezasluhuje a já se k davu rozhodně nepřidám. ()

Juto

Zatiaľ to najlepšie a najzábavnejšie z tejto série.Toto malo oveľa lepšiu a vierohodnejšiu zápletku a samozrejme, že Dwayne Johnson tomu veľmi pomáha. 8/10 ()

c.tucker

Dle mého nejlepší díl série. Akce je obrovský kopec, ať už manický začátek s vlakem nebo totální Mission: In-freaking-sanity s trezorem na závěr. U toho jsem zůstal čumět s otevřenou tlamou. Pořád se něco děje a jen občas se to stočí k nějaké těžší konverzaci, která sice tolik nefunguje, ale rázem se na ní nějakou akcí zapomene. Tohle bad-ass nářez s partou všech starých dobrých známých a Johnsonem jako perličkou. Tohle je správnej heist, když se všechno důsledně promyšlený posere, tak zlikvidujeme město. Celkově 4,5* zaokrouhleno nahoru. ()

Googlak

Bezkonkurečne NAJlepší diel celej zbesilovskej série, a takysto zatial NAJlepší akčný film tohto roku, to, čo znamenal súboj SLY Stallone vs. Steve Austin pre minulý rok tak tento rok to znamená určite pre dvojicu Vin Diesel vs. The ROCK - BRAVO!! ()

Maty85

Oproti předchozím dílům podstatně méně počítačové grafiky a více kvalitně provedené akce a několik hlášek.. Plus "The Rock" jako bonus. Občas dost přehnaný s čímž se ale musí počítat, takže si dovolím tvrdit, že se posezení v kině změnilo ve dvě hoďky pohodové nepřetržité zábavy. ()

Icefist

82 %? Až takovej zázrak že to je? No já teda nevim, ale mně to přijde jako normální nadprůměrnej akční film. Slušný honičky, ať už v autech nebo po svých, to se musí ocenit. Hudba nijak oslnivá. A taková hromada klišé? To radči ani nemluvit, protože to bych tu musel vypisovat hodně dlouho. Zkrátka umřeli i přežili právě ti, kteří měli. Johnsonovu otočku o 180° nejsem schopen vstřebat, ať se snažím sebevíc. A uplně nejvíc mě nadzdvihl samotný závěr v kanceláři. To snad ani nemůžou myslet vážně. 50 % Edit 2018: Stahuju o 20 procent a na dvě hvězdy. Oblíbená část- Johnsonova konfrontace s ochrankou ve slumu ()

WolfR

Famózní exploze té nejgrandióznější a nejlepší akce! Skvělý tým naleštěných borců připravených skočit do té největší držkorozbíjející vřavy, doplněný o nádherné krasavice. Tento tým vyrazil na pouť plnou zdemolovaných aut, zničených silnic, velkých výbuchů, vyprázdněných bouchaček, krve a potu. A dokonal ji vskutku gigantózně! Smekám před všemi lidmi, co stojí za tímhle akčním nářezem, jaký jsem si dlouho přál! A už teď horlivě očekávám další díl! Protože takový akční flák s tak cool borci a s tak odporným padouchem jsem již nějak dobu neviděl. Co na tom že je poněkud tupější. 4 hvězdy! PS: Nejhezčí perlou náhrdelníku je všemi očekávaná bitka Vin Diesel vs. Dwayne “ The Rock“ Johnson ;-) ()

Ice123

Tohle nemůžu hodnotit jako nejlepší díl série, jelikož pátým dílem jsme se dostali do naprosto jiného žánru ;) Rozhodně je lepší než předešlí tři díly, ale jednička byla hlavně přehlídka natuněných a totálně naboostovaných aut, kdežto pětka je hlavně o akci, řežbě, zvuku (hudbě) aut, namakaných týpků a sexi bab. Velice vydařený, ale už ne původní Rychle a Zběsile, nýbrž jak již originální název zmiňuje Rychlá pětka ;) 98%. ()

Immortal17

Bomba díl, který mě zase totálně odrovnal. Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Sung Kang...všichni se tu zase sešli a to z filmu udělalo tu bombu! Parta se sešla a co to asi znamená? Jedině akce, akce, akce... super podívaná a už se těším na 6. díl. Jestlipak se vrátí Michelle Rodriguez? Nechme se překvapit. :) ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011