Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

HAL

Rychlí a zběsilí přibrali k hromadě čtyřkolých a dvounohých krásek do party ještě Rocka s bohatým arzenálem zbraní a s pekelnou razancí dokazují že akční žánr dnes nemusí spoléhat jen na retro týmovky. Justin Lin roste režijně s každým filmem a hravě překonává nejen všechny předchozí díly série, ale i naprostou většinu současné žánrové konkurence (i ti Expendables jsou na hraně) - inferno akčních scén je tak efektní že diváci nadšeně poskakují na sedačkách jak veverky předávkované red bullem, a ve chvíli kdy se na plátně srazí Vin Diesel s Rockem (který vypadá jakoby snědl půlku americké armády) je v kinosále takové testosteronové horko, že první řady hrozí samovznícením. Nemálo přiblblý děj a ignorance fyzikálních zákonů? Who cares. Hlavní je že automobilové honičky, střelba i souboje na pěsti se povedly na výbornou, a navíc bez zbytečného a do očí bijícího CGI. 8/10 ()

Satan

Střídání adrenalinu s testosteronem, nápadité akční scény (trezor, nákladní vlak), boží duel Diesela s The Rockem a vůbec poklona heist subžánru se vším všudy. Nejlepší díl série, největší akční nářez roku. Klasické žánrové neduhy zminimalizovány (dialog o otcovství soupeří s brečícím Rourkem z Expendables o wtf scénku), jízda nasazená čtyřkou zmaximalizována, spousta nostalgie, postav z předchozích dílů, scénaristicky solidně odvedená práce (hlášky, logika, motivace postav) a nebýt dodatku, tak ideální zakončení celé frančízy. Teď jen doufat, že Lin neztratí formu a scénář nesplácá nějaké hovado. [Přesná stopáž: 130 min] ()

Peytl

80% to je snad nějakej předvánoční a notně trapnej žertík, ne???? Bože, ty to vidíš... Jednu hvězdu za...no, ehm, nevim za co přesně, ale při zhlédnutí hodnocení, jsem se bál jít na odpad vzhledem k vašemu počtu. Takže hvězda za to, že jsem srab!!! A to rychlej a teď navíc zděšenej. ()

liskam

Skvělá akčnárna,velmi povedené a vtipné.... Dwayne Johnson -ws- Vin Diesel = překvapivě vyvážená dvojice. Justin Lin vzal věci za správný konec! Cvilku jsem si myslel že tohle bude opravdu poslední díl této filmové série...ale jak to vypadá, spletl jsem se Hi hi ... ()

Goldbeater

Předchozí díl docela ušel, ale kdo by tohle byl čekal? S téměř klasickou jedničkou je tohle určitě nejlepší FF. Výhoda je samozřejmě ve scénáři a hlavně ve výběru postav. Narozdíl od výplachové trojky, kde je všehovšudy jedna sympatická postava (mimochodem jak to s ní dopadne?!), je tohle skvělá hra charakterů. Režie Justina Lina se pořád víc a víc zlepšuje, tak se necháme překvapit, jak se vyvede další díl. Zaručeně jedna z nejlepších akčních podívaných tohoto roku, která dala celé sérii nový rozměr. Tomuhle bych mohl říkat úspěch. PS. Souboj Diesel vs. Johnson si nenechte ujít! ()

mzss1

Oproti předchozím dílům velký krok dopředu. Je zde silný rozpočet 125 mil.USD, což je i vidět. Film má spoustu akčních scén, nejlepší 2 scény ve filmu jsou na začátku, kdy z vlaku unikají s auty hlavní hrdinové. A konečná, neuvěřitelná dlouhá scéna kdy hlavní hrdinové táhnou těžký velká trezor auty. Líbí se mi, že se v tomhle díle vrátilo dost herců z různách předchozích dílů. Potěší i Sung Kang, který se vrací z trojky, která mi přišla ze všech dílů nejodlišnější a nejslabší. Tyrese Gibson také potěší a i dívčí obsazení na tom není špatně. Dwayne Johnson mě také silně sedl, jako záporák hrál výborně, souboj Johnson vs Diessel byl slušný, líbilo se mi, že se nakonec dal Johnson na kladnou stranu. Hudba od Briana Tylera solidní. Tahle série mě neuvěřitelně baví a jsem zvědavý na šestku a možná i na sedmičku, když už i podepsali smlouvi na ní. Pro mě velký zážitek v kině, proto film hodnotím na 98% = ***** ()

kingik

Téhle káře ještě nedošla štáva a nehrozí, že by se zastavila někde na půl cesty. A hlavně režisér Justin Lin je mistr akce, který z nijak objevného scénáře vytřískal nadupanou akční podívanou s řadou kouzelně přehnaných akčních scén, včetně pádů a skoků z nemožných výšek. Jenže přehnaně adrenalinové scény prostě k takovému filmu patří. Nejsem žádným velkým příznivcem této série a na nové pokračování jsem se podíval s vědomím, že mně bude naservírována pořádná porce akce a nemýlil jsem se. Nejedná se až tak o nonstop akci, ale je jí tak akorát, a je skvěle natočena. Nadupané káry opět dostávají prostor se prezentovat, (i když už to dávno není jenom o nich) a motor se jim nezadře ani náhodou. Po krádeži luxusních aut v Brazílii se film rozběhne na plné obrátky, kola zběsile rotují, plechy se drtí a brazilskou půdu neopustíme až do konce. Proč bych tohle nebral, když se setkám opět se starou hereckou partou, která se navíc rozroste o nové členy, protože mají v plánu přechytračit a pumpnout o tučné peníze nejmocnějšího muže v zemi, jistého drogového bosse. V patách jim bude nesmlouvavý elitní agent, který, jak se později ukáže, nebude až tak nesmlouvavý. Ztvárnil ho Dwayne Johnson a jeho postava i muskulatura mě bavila nejvíc. Ostatní taky hráli dobře, řada přišla na zběsilou honičku po střechách v chudinské čtvrti, nějaké ty povinně důležité kecy o důležitosti přátelství a také marné pokusy hláškovat. Jak píšu, scénář nic moc, ale jeho zpracování super. Bylo to sice takové delší, občas i natahované, ale pak se dostavila dynamická akce a hrozící nuda byla zažehnána. Příznivci Vina Diesela a spol. + letních rytmů Dona Omara by měli být spokojeni. 80% ()

Payushka

Vin Diesel má tlustější krk než já stehno, Paul Walker tradičně nehraje a ten 130minutový (!!!) film je spíš zběsilý než rychlý. Ugh. ()

Aknah

Po shlédnutí nemůžu jinak než dá plný počet. Film začíná tam, kde čtyřka skončila a ihned se odehrává nadupaná akce. Tenhle díl už je naprosté drama plné napětí, ale i sentimentálních chvilek, kdy se dá stará parta zase dohromady... Těžko věřit, že režisér má za sebou Tokijskou jízdu, která byla rozhodně nejslabším článkem série. Žádný z předchozích dílů se s tímhle nedá srovnat. Dobré scény, svižný film, který nenudí a dvě hodiny utečou díky nápaditosti jako voda. Vin Diesel a Dwayne Johnson rozhodně nepatří do starého železa a stojí tu proti sobě jako dvě skály. Co se týče plánu, tak naprosto perfektní, nahlédnutí do životů ke konci bylo dojemné a rozuzlení po titulkách velice nečekané, tudíž se dočkáme dalšího dílu. Každopádně tenhle film si zaslouží hodnocení, které dostalo. Byl to nářez a já tleskám ! ()

InJo

Přiznávám, že za žádnou jinou pětihvězdu se asi nestydím víc - ale nevpalte ji filmu, který vám i přes slaboučkou logiku, přehnanost (těžkotonážní porušování fyzikálních zákonů a nezničitelnost postav) a béčkové charaktery i zápletku dokáže na nejméně třech místech rozbušit srdce vzrušením a radostí. Každé setkání Diesela s Rockem se rovná pocitu absolutní extáze (v tomto ohledu to možná překonává i klíčové momenty v Expendables!), veškeré akční scény (ať už automobilové a pěší honičky, přestřelky, či kontaktní souboje) strhnou svým dravým a přehledným zrežírováním (ta finální demoliční jízda slušně konkuruje i Bayovým silničním hrátkám), scénář drhne pouze v zanedbatelných ohledech (pár patetických dialogů a dějových zvratů) a každá (z mnoha!) důležitých postav dostane adekvátní prostor. Dieselův tým je sympatický a dobře sehraný (a i solidně hláškující), de Almeida je správný mafiánský big boss a Dwayne Johnson konečně po dlouhé době dostal roli, která jeho herecko-bijecký potenciál ždíme na maximum. RYCHLE A ZBĚSILE 5 je první skutečně opulentní (a dosud možná celkově nejlepší) díl F&F série, který doslova přetéká testosteronem a adrenalinem. Dokonale nabušená nálož všeho, co člověk čeká od letního filmu, skvěle natočenou akcí počínaje, parádními auťáky a sexy kočkami konče. Možná největší překvapení roku. 90 % ()

IQ Tiqe

Akční nářez, aneb Dannyho parťáci na jiný způsob. Nejlepší ze série, navíc pořádná vykrádačka, to mám rád, i hlášky byly. Vadilo mi jen, že tvůrci občas brali fyzikální zákony s rezervou (např. setrvačnoat) a pak hudba, která byla super, ale párkrát trochu uhekaná. Nicméně pokud jde o akci, našlo se několik sekvencí, které jsem ještě nikdy neviděl (např. trezor), a za to klobouk dolů. # "Podle fotky máte být běloch" "Jsem jenom opálenej." # příběh 8 | hudba 7 | humor 2 | akce 9 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8 ()

Sonnery

Je to sice sračka, co uvízne tak blbě mezi zubama, že musíte navštívit onkologa, ale na druhou stranu je celý to lítání po doktorech momentálně zábavný. Ale znova už nikdy ()

Jordan

existuje v súčasnosti "mužskejší" a "chlapáckejší" film? neexistuje. takto nejako mali vyzerať expendables 2 - ktorí naozaj v porovnaní so skupinkou okolo dominica torreta pôsobia ako nemohúci starčekovia... ak si totiž všetci mysleli, že súboj/duel desaťročia bude stallone vs. van damme (na konci expendables), tak sa všetci mýlili: pretože vin diesel vs. dwayne johnson vytiahli svoje vtáky a ukázali, že sú oveľa väščie a doštia nimi ďalej; namakané mašiny (rozumej - krásne ženy) a rýchle autá; dokonalý akčný heist pre autičkárov, ale aj pre milovníkov adrenalínu v akejkoľvek podobe; je síce už akousi zárukou pútavej akcie zasadiť dej do rio de janeira, pretože naháňačky a skákačky po strechách a úzkych uličkách sú pôsobivé, pretože tam vládne "divočina", ktorej "našinec" rozumie ešte menej, než virvaru na blízkom východe, no ten je už pre filmárov obsadený politicky (a vojenskejšie) ladenými žánrami; každopádne - rýchla päťka dopadla veľmi dobre a vidieť to v kine, zrejme by som zvažoval dať päťke päťku***** ()

Anderton

Tak ale už sa na to všetci konečne vykašlite. Diesel s Walkerom nemajú poňatie, čo je to herectvo a bohužiaľ ak je s nimi Johnson, pôsobí rovnako trápne. Akcia je až dementne prehnaná, čo výrazne negatívne kontrastuje so zobrazením sociálneho stavu niektorých štvrtí brazílskeho megapolisu. Čo na tom ,že pri záverečnej akcii zomrie množstvo policajtov, ktorí majú rodiny, veď sú predsa presiaknutí všetci korupciou, tak ich pozabíjame. Lin nie je Bay, aby si toto mohol dovoliť. VIDENÉ ZNOVA 3/24: Všetky výčitky zostávajú, dokonca niektoré aj pribudli, napríklad prečo partia neodvezie kamaráta do nemocnice, ale nechá ho radšej umrieť. Každopádne je to pozerateľné, má to šťavu a je to skrátka veľkofilm. Predchádzajúci diel bol síce nechcene smiešny, ale naháňačka v tuneloch bola zábavnejšia ako súboj trezoru s celým Riom. ()

Frajer42

Tuhle sérii mám celkem rád. A tento díl za svými předchůdci nezaostával, ba dokonce je v lecčem předčil. V rámci žánru nejspíš dokonalé. Film byl vyvážený automobilovými závody, stejně jako divokými přestřelkami. Skvělou hereckou partu doplnil perfektní záporák Dwayne Johnson. Prostě film je předurčen k tomu, aby vydělával. Asi se zde příliš nerozlišuje reálné od nereálného. Tady jde jen a pouze poskytnout divákovi zábavu a té se mi dostalo přehršel. Prakticky celou stopáž se něco zajímavého dělo, film naprosto eliminoval hluchá místa. Na 5* si však představuji ještě o něco intenzivnější zážitek, tady to byly ,,pouze´´ 2 hodiny vysoce kvalitní zábavy. Lepší * * * *. ()

AppleCore

Nuže dobrá. Další příspěvek do série dopadl v mých očích líp, než všechny díly předtím dohromady, ale absolutně postrádá vlastní nápady. Ono je to totiž jako kdyby jste vzali "brazilskej moment" z Call of Duty, "sejf moment" z Mistrů Hazardu a akční momenty Mizerů a slepili to v jeden celek. Jenže zatím co CoD je strhující, Mistři Hazardu zábavní a Mizerové dynamický Fast Five není v daném slova smyslu (strhující, zábavný, dynamický) ani jedno a za svůj vznik vděčí jen a pouze filmům ze kterých čerpá inspiraci. Proto jedinej velkej důvod, proč se na film podívat je hlavní duo Diesel vs Johnson (jenom škoda, že jejich nahánění bylo dost nevyužitý, kdyby film byl spíše o tom a né o nějaký loupeži, bylo by to zkrátka lepší). Nemůžu ale říct, že jsem se nudil. Takže asi tak: Těch 82% si to nezaslouží, protože jsem viděl nejmíň stovku lepších akčních filmů, protože se ale v rámci série jedná o překvapení, dám čtyři hvězdy (ale s přivřeným okem). ()

boshke

Normálně bych tento film totálně zkoupal pro jeho neuvěřitelnost a nereálnost. Jak jednoduché je ukrást čtyři policejní auta, aniž by si toho kdo všiml či je postrádal, a pak s nimi a zapnutým majáčkem dát závod. Jak samozřejmé je, že si na území Brazílie dělá americké elitní komando, co chce (představte si třeba naší URNU, jak takhle řádí třeba ve Francii). O tažení gigantického trezoru městem snad ani nemluvě. Z jakéhosi záhadného důvodu jim to s pozvednutým obočím baštím a užívám si tu akci. Kvitoval bych alespoň jeden pouliční závod (ten policejní neberu), ač mi odstřižení od původního konceptu vyhovuje. Vítám sestavení týmu z většiny předchozích hrdinů. Čeho se obávám, je další díl; oživování mrtvých postav není nikdy dobrým znamením... 80% ()

Kothy

Nejlepší díl celé série! o konce. Justin Lin se v tomhle dílu vážně pochlapil. Jejich partu tvoří všechny postavy z předchozích dílů. Děj se odehrává převážně v Brazílii. Je to celé vychytané ve stylu Dannyho parťáků. V Rio de Janeiru se utkávají s místním mafiánem jménem Reyes. Chtějí ho totiž obrat o všechny jeho peníze. Něco takového ale potřebuje plán. Proto svolají všechny kámoše a dají se do toho. Mají to fakt neuvěřitelně vymakané. Věci ale samozřejmě nejdou úplně podle plánu, takže musí občas improvizovat. Problémy jim ještě dělá Hobbsova elitní jednotka s místní neúplatnou policistkou Elenou. Souboj The Rock vs. Vin Diesel je hodně dobrý. Poté se ale spojují a bosse okrádají o jeho peníze. Scénu se sejfem jsem si neuvěřitelně užil. :) Závěrečná vychytávka je skvělá. Opět nechybí úžasná Gal Gadot. ;) A na závěr hraje song od Dona Omara, který se k tomu perfektně hodí. Spoiler: V po titulkové scéně se dozvídáme nové informace o Letty. Další díl je taky pecka. "Hlavně je nenechte za žádnou cenu sednout za volant!" ()

AllShallFall

Opravdu nečekaně výborné. Minimálně tunigové předváděčky, ale pořádně nadupaná akční jízda. Rychlá a zběsilá, ale v jiném slova smyslu. Od samého začátku jsem byl maximálně napjatý. Za zmínku stojí parádní honička po střechách domů Ria de Janiera. Neúnavnost Dwayna Johnsona a následná vysoce kvalitní a akční bitka s Vinem Dieselem. A v závěru perfektní plán loupeže s moc dobrým koncem. Justin Lin od Tokijské jízdy jede výše a výše. Líbila se mi návaznost na předchozí díl. A hlavně jsem potěšen z velmi dobré akční podívané. Po všech těch nesmyslech co v poslední době vychází do kin, je tohle šperk. Absolutně nejlepší " rychlá zběsilost" z celé série. ()

Mia...

Jsem nadsena jako jezek z jablek, vazne. Uzasny dil, povedena kamera, rezie i hudba. Moje oblibene charismaticke postavy a dokonala atomosfera, ktera se nese celym dejem. Nemohla jsem se odtrhnout a zapominala jsem i dychat, jak jsem to hltala plnymi dousky. Ja nemam, co dodat, je tam presne vse, co od filmu ocekavam. Dokonala souhra vseho. Paradni dilo. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011