No moriré sola

• angličtina I'll Never Die Alone

Čtveřice mladých dívek jede po delší době z vysokoškolských kolejí domů. Po cestě narazí na brutálně ubitou dívku. Odvezou ji na nejbližší policejní stanici ve městečku Trinidad. Po pár hodinách výslechu se vydávají opět na cestu a za chvíli zjistí, že je sleduje auto, které viděli nedaleko nebohé dívky. Začíná tuhý boj o přežití a zachování si alespoň špetky lidské důstojnosti. (Chatterer)

heyda

Hloupé a v mnoha ohledech nezvládnuté exploitation. Zmrvená hudba, trapná kamera, zbytečný kamerový filtr, absence dialogů, něco jako pud sebezáchovy režisérovi asi taky nic neříká a hloupé chování postav. Celkově to ani nemohlo vyznít jinak než jako velká nuda. 20% ()

eraserhead666

Snímek nepokrytě čerpající hlavně z I Spit on Your Grave a The Last House on the Left, kterému hodně pomáhá jeho (zdánlivá?) levnost a syrovost. Má to své hezké, povedené a minimálně ohledně kamery až originální momenty. I ty holky, pokud jim to zrovna scénář umožní, nejsou herecky vůbec marné. Má to dobrou hudbu. Ovšem některé (snad pro dosažení potřebné příslušné délky) zbytečně natahované záběry (dívat se ve statickém záběru pět minut na dvě holky, jak pouze vlastníma rukama zahrabávají hrob, je fakt vopruz), možná až moc kladený důraz na znásilňovací scény, tak velký, že už to přestává být syrový horrorový thriller a začíná to být trošku drsnější amatérské porno, ale hlavně dost nelogické a místy až opravdu hloupé chování takřka všech postav, trochu (dost) kazí celkový dojem. Pokud jste ale úchylní zrovna v tomto směru, asi to oceníte víc, já se u toho trochu nudil. Navíc, ono hloupé chování postav v kombinaci se scénářem děravějším než bažant po přímém zásahu brokovnicí vytváří největší negativum celého filmu – ten film prostě postrádá jakoukoliv atmosféru a od své půlky je naprosto nezáživný. Jen pro zajímavost, jedna z hereček by mohla být mladší sestrou Terezy Voříškové. ()

Karamanlis

Argentínsko-španielska pecka No moriré sola je priam krištalicky čistým zástupcom naoko mŕtveho subžánru rape and revenge, preferovaného najmä v 70. rokoch, ktorý v poslednom období povstal ako bájny Fénix z popola a opäť si našiel svoje okrajové publikum... Filmy ako No moriré sola, Run! Bitch Run!, Baise-moi, Chaos či nedávny remake The Last House on the Left dokazujú, že nejde iba o náhodné lastovičky a že rape/revenge je v plnej svojej kráse späť na scéne... ()

ARI50

Po nepříjemném znásilnění a ponížení sem čekal že pomsta bude brutální, ale byla v celku rychlá a byla to škoda film měl svoji atmosféru a zasloužil by jsi okořenit. ()

Morholt

Oldschoolový rape and revenge stojící na explicitní znásilňovací scéně a řekněme dvou momentech během jízdy za pomstou. Pro mě byla přidanou hodnotou hlavní mstitelka, protože podobné typy mě berou. Člověk by asi neměl čekat od podobných záležitostí víc, ale tady je dohromady koukatelných nějakých 20 minut a to je dost málo. Zbytek je jen nuda s příšernou kamerou. 40% s hodně přivřenýma očima. ()

Caelos

Bezduchá kokotina postrádající jakýkoliv filmařský um. Ta jedna hvězda je za grindhouseovou hudbu a to, že to občas bylo srandovní. Nechutné to nebylo, spíš srandovní. ()

Khalesi

Chvíľami som si nebola istá, či sa dívam na horor, alebo na porno. Hudba presne taká katastrofa, ako v najlacnejšom pornofilme osemdesiatych rokov a herecké výkony tak toporné, že snáď ešte aj ochotnícke divadlo by to zahralo lepšie. Námet ohraný, to je fakt, ale aj napriek tomu sa dalo z filmu vyťažiť oveľa viac. Chápem, že tento žáner má svoje špecifické znaky, ale nemyslím, že trocha života do toho umierania by bola na škodu, práve naopak. ()

Ten Druhy

Film No moriré sola (Neumri sama) je novým príspevkom k dlhodobo stagnujúcemu subžánru exploitation - rape and revange. Odohráva sa kdesi v argentínskej pampe a má veľa spoločného so známym meisterstückom, Zarchiho I Spit on Your Grave (1978). Bogliano vôbec nezakrýva, že cituje a preberá inšpiračné podnety práve z tohto filmu. Podobnosť No moriré sola a I Spit on Your Grave je očividná, nájdeme medzi nimi hneď niekoľko analógii. Napríklad: chata v lese, kde sa stane zopár brutalít, je v oboch filmoch takmer na vlas podobná, scéna znásilňovania je zase podobne účelovo predlžovaná a absenciu hudby zo Zarchiho filmu tu nahrádza rovnako efektívna redukcia hovoreného slova na minimum. Odhiadnúc od hispánskych osobitostí (neschopnosť polície, prostredie, ľudia), a toho, že No moriré sola sa snaží pritlačiť na pílu vyrovnaným počtom zabitých obetí a agresorov (3:3), zostáva tento film verný svojmu vzoru. Ponúka však o niečo väčšiu dezilúziu a rozpitvávanie detailov. ()

Astaroth12

Bola to docela sranda.Pri takýchto filmoch sa nemá riešiť logika-tak neriešim,Herecké prejavy boli katastrofálne-neriešim,totálne odpozeraný a nezaujímavý príbeh-neriešim.Keby som k všetkému v tomto filme pristupoval nerieš,tak filmu by som musel napáliť 5* no ale že mám zdravý rozum tak to riešiť musím.Ani neviem či som videl vo filme viac početné znásilnenie a práve v tom film u mňa vzbudil záujem.Je brutálny,je krutý ale hlavne je sprosto naivný.Príbeh je fádny,jednoduchý a totálne bez originality.Buchot srdca pri znásilneniach bol veľmi mrazivý.Ale film je točený nudnou formou,keby bol svižnejší určite by mu to pomohlo.Film dopláca na nezáživnosť a je celý ako sa hovorí bez gúľ.Tak Bogliano ma ešte nepresvedčil o jeho režijných kvalitách a dúfam že ten ďalší film od neho už áno. ()

ledzepfan

V rámci žánru je to jeden z mála filmů u kterého má člověk pocit,že vznikl proto aby vyprávěl příběh a né jen pro předvedení několika "rape&gore"scének..Ty jsou zde sice taky a podané dost zdatně ale rozhodně by tak nefungovaly,kdyby nebyly zasazené do toho pooomalu se rozvíjejícího dramatu o prasatech,prasárnách,obětech a vůli k životu(potažmo pomstě)......Je docela těžké se na to dívat...jakoby nám chtěli tvůrci říct,že u tohodle filmu si moc popkornové zábavy s kámošema neužijeme.. ()

Z0oMb3E

Načo sa vôbec točia podobné filmy? Dobre, partia kámošov zažije pri natáčaní kopec srandy, ale prečo sa svoj počin snažia vypustiť do sveta? Takto sa človeku dostane len veľká dávka amatérizmu, zbytočných záberov a nulových emócií. Ak je film braný ako motivačné video pre ostýchavých mužov, ktorí si ešte nestihli znásilniť a popri tom zmlátiť nejakú tú okoloidúcu, začínam mať obavy či som vôbec normálny. Celý film stojí na jednej jedinej scéne. Scéna znásilňovania. Neviem sa vžiť do pocitov znásilňovanej ženy, no očakával som kus emócií a vzdoru. Asi som čakal niečo podobné ako predviedla Monica v Irréversible. Takto to vyzeralo ako sexuálna hra, ktorú si občas zahráme s priateľkou. Ona to chce, ja to chcem ale trošku vzdoru a hrubosti nás vydráždi oboch. Po tejto scéne mohol film v pohode skončiť a nikomu by to nevadilo. Nie. Nelogické správanie postáv pokračuje, a pokračuje do ďalších a ďalších absurdít samozrejme bez štipky emócie až si uvedomíte, čo to za frašku vlastne pozeráte. Neradím sa k veľkým fanúšikom hororov či explotation, pretože pri nich moc myslím. Je to moja devíza, ale raz za čas sa pokúsim či je to stále tak. Stále. Jedna hviezda vlastne ani neviem za čo. Asi že som to bez ujmy dopozeral. No mo(ri)re sola! ()

raimi

Naprosto úžasné nekompromisní exploitation. Mučivě dlouhé záběry a syrová, neučesaná kamera mně k tomuhle snímku dokonale sedly. Nic moc jsem nečekal, bál jsem se amatérismu, ale výsledek mně vyrazil dech. Zajímavých je několik stran textu o inspiracích filmařů, které se objeví během úvodních titulků (I Spit on Your Grave, Last House on the Left, Idi a smotri... ) ()

rykardo

Škoda..., škoda, že Bogliano nebyl první, druhej, ani třetí, kdo kdy v rape and revenge subranku s něčim takovym přišel a škoda, že NO MORIRÉ SOLA nebyl můj první, druhej, ani třetí film s touto tématikou, s kterým jsem měl tu čest se seznámit..., jinak by to hodnocení pravděpodobně bývalo dopadlo daleko lépe... Snímek, kterej mě v rámci své kategorie rozhodně nezklamal, ale také kdovíjak neodpálil..., viděl bych to na solidních 60% ()

Chatterer

Táhlý explotation, který dává v druhé půli pořádně zabrat. Půl filmu se téměř nic neděje, ale pak přichází ta pravá tortura. Sledovat mladé holky na cestě ze školy, jak si je podávají hnusné a perverzní prasata a k tomu ještě ty záběry vypadají fakt real. Awesome. Dávám 75%. ()

bourec

Určitě nejsem zatvrzelym příznivcem podobnejch filmů,ale něco z tohodle subžánru sem už taky viděl.A možná proto sem už trochu otrlej,možná trochu cynik,ale tohle mě vůbec neznepokojilo.Nuda jako prase,ty dlouhý,nehejbající se záběry mě mlátili do hlavy,takže sem snad třikrát děj o minutu posunul,bylo to k posrání.Samozřejmě,že film jako pocta sedmdesátkovejm rape&revenge vypadal,ale byla tahle scéna tak dobrá,aby jí někdo skládal hold.Když vemu třeba I spit on your grave,nová verze dopadla o dost líp,a ten film mě pohltil,dostal.Ale tohle.Jako zajímavost dobrý,ale jinak mě to nepřineslo vůbec nic.20%. ()

Fallen_One

Explicitní, syrové, autentické a hodně dobře účinné. Vyzdvihl bych netradiční prostředí a úplně jiné herecké a režisérské pojetí než je běžné. Naopak trochu se nelíbilo, jak některé kamerové seqence trvaly déle než je třeba a taky fakt, že nebyla žádná scénáristická reakce na první mrtvou, jakoby ji vypustily, tedy wtf? Ale svým pojetím, tedy masakrózní autentičností jsem ochoten zvednout ze tří hvězd na čtyři, ale výš ne. Jsem zvědav na další Boglianiho filmy... ()

destroy83

Přímočarý a brutální rape and revenge exploťák, který v mnoha scénách vzdává hold kultovním kouskům žánru. Příběh je prostý, čtveřice dívek, o kterých se divák dozví pouze to, že jedou domů z vejšky a že jedna z nich má konečně kluka, najde ve škarpě pomlácenou dívku. Tu šupem naloží do auta a mastí na policejní stanici, protože o kus dál bandička týpků provětrává svoje brokovnice a nejeví se, že by s nehodou dívky neměli nic co do činění. Tím, že ji naloží do auta, si zadělavájí na pořádnej malér. Pak už jen pokračuje klasické schéma žánru, dlouhé a brutální znásilnění, pobíhání polonahých dívek v lese, várka násilností a pořádně brutální pomsta s nečekaným bonusem. O útočnících divák neví prakticky nic, stejně jako o jejich obětech, až na hlavního hazla, kterej má v jistých ohledech proti dívkám těžce navrh. To však v žádném případě nebrání masakrům na obou stranách, které jsou krom znásilnění stěžejními body snímku. Ne, že by to bylo u jiných násilnických fláků vždy jinak, ale zde krom toho divák dostává maximálně tak trošku elektronické muziky z autorádia násilníků a směs zvuků, které dominují dech, tlukot srdce a zvuky lesa. Dialogy i vše ostatní ustupuje do pozadí. Kratičká stopáž díky pojetí snímku působí místy nekonečně a některé scény diváka doslova ukolíbávají, což byl nejspíš záměr tvůrců, protože po takovéto kolíbačce občas přistane do hlavy kladivo. Herci hrají, ale s ohledem na jejich úlohy, výkony moc dobře hodnotit nejdou, až na výkon jedné z obětí, jejíž zuřivý výraz při vykonávání pomsty z hlavy jen tak nedostanu. Ve výsledném dojmu se jedná o surový, nízkorozpočtový, ale zároveň zatraceně kvalitní exploit, kterému s čistým svědomím dávám i pátou hvězdu. ()

Sfinkter

Jedno velké zklamání a nuda. Snímek by mohl být maximálně tak poctou nízkorozpočtovým bijákům promítaných v grindhousech za Tarantinova mládí. Rape&revenge subžánru však tato parodie nijak nepřispěla. Snímek nevyvolává ani špetku emocí a vedle Chaose působí jako nedotčená panna. Jediný moment, který mě upoutal, byl úvodní záběr s doprovodem uzemňující hudby, po této sekvenci už jsem se však ničeho záživného nedočkal, pouze protahovaného blábolu. Jedna hvězda za old school outfit ala "El Mariachi". ()

PetrPan2

Velice brutální film, jehož mírou sexuálního násilí lze přirovnat ke snímkům jako Force entry (1973), I spit on your grave (1978), Fuck me (2000), Irreversible (2002), Chaos (2005) a pod... legendární Last house in the left Wesa Cravena vypadá vedle těchto filmů jako večerníček pro děti. Film trochu kazí neskutečně pomalé tempo vyprávění, skoro až amatérská kamera porušující zvyklost běžné kompozice (je buď moc blízko, takže vidíte hlavu jedné hrdinky a čtvrt hlavy jiné hrdinky... anebo naopak moc daleko), a také skoro až absence dialogů... Pokud chcete vědět více doporučuji komentář Flipnice, anebo se na ten film podívejte :o) ()

zdenny

U tohoto filmu bylo jasně vidět, že se nejedná o americkou produkci. I když u tohoto žánru by mi nevadilo ani US provedení. Každopádně kamera byla taková latino (v dobrém slova smyslu) a i hudba a zvuky byly takové netradiční. Celé to ale sedělo a klapalo. V některých momentech jsem pozoroval jakoby herci nevěděli, co mají hrát, po velkou většinu filmu ale (zejména) holky hrály dobře - hlavně ty jejich nepřítomné výrazy po celkem nechutném znásilnění. Tento revenge film se podobá své, dovolím si říct, o třicet let starší sestře "I Spit on Your Grave". Akorát v tomto filmu ti tři idioti nebyli takoví burani jako v tom filmu starším. Co se týče porovnání těchto dvou filmů, třebaže jsem oběma dal tři hvězdy, ten starší se mi líbil víc. Byl dejme tomu přirozenější. Ale to už je věcí názoru. Rozhodně tedy, jestliže se líbil tento, doporučuji i ten starší. Anebo i naopak. ()